Jak krew w piach...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

freakout pisze: ...............
wrzucę z H4 bo na D1 nie widzę nic i wychodzi mi totalny bałagan ;) nawet na H4 niektóre fragmenty wykresu "wiszą w powietrzu", tak jakby cena nie dotykała żadnego sensownego poziomu...
eurusd-h4.png
w sumie to i tak te kreski nic sensownego nie wnoszą do mojego tradingu - jak mam setup na M15, to jak go grać kiedy nie wiem co cena zrobi na H4? to rujnuje mój trading
patrząc na wykresy (różne Tf)
możliwe że przesiadka z H4/m15 na D1/m30 będzie ci bardziej odpowiadała :?:
EURUSDDaily.png
EURUSDM30.png
Pomyśl :!:
HTH.....EOT..AFK
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2019, 11:23 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

freakout pisze:
w sumie to i tak te kreski nic sensownego nie wnoszą do mojego tradingu - jak mam setup na M15, to jak go grać kiedy nie wiem co cena zrobi na H4? to rujnuje mój trading
na H4 który pokazałes sprawa jest jasna i oczywista. Rynek jest w trendzie spadkowym. Przynajmniej dla mnie. I taki kierunek powinienes preferowac przy zagraniu z mniejszych interwałów. Np H1 czy M15. I własnie na takie trendy powinienes czekać i zagrywać. Oczywiście pewnego nie ma nic ale wykres na daną chwile pokazuje tylko jeden kierunek. Przynajmniej o tym mówi AT.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Cblondyn pisze:
freakout pisze:
w sumie to i tak te kreski nic sensownego nie wnoszą do mojego tradingu - jak mam setup na M15, to jak go grać kiedy nie wiem co cena zrobi na H4? to rujnuje mój trading
na H4 który pokazałes sprawa jest jasna i oczywista. Rynek jest w trendzie spadkowym. Przynajmniej dla mnie. I taki kierunek powinienes preferowac przy zagraniu z mniejszych interwałów. Np H1 czy M15. I własnie na takie trendy powinienes czekać i zagrywać. Oczywiście pewnego nie ma nic ale wykres na daną chwile pokazuje tylko jeden kierunek. Przynajmniej o tym mówi AT.
:564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

freakout pisze:wiem czego jeszcze w moim tradingu brakuje - dobrego narzędzia do wyznaczania poziomów SR :) manualne rysowanie nie dla mnie bo zbyt dużo tych kresek wychodzi, pivoty na wyższych TF'ach leżą i kwiczą, okrągłe poziomy i mierzenia fibo też jakoś tak byle jak... może ktoś z Was ma na to swój sposób i zechciałby uchylić rąbka tajemnicy? ;)
Moim zdaniem to TP 1:1 w dłuższym terminie powoduje, że wracasz ciągle do punktu wyjścia (w moich testach absolutne minimum wychodziło na poziomie 1.25). Natomiast ja już dawno przestałem patrzeć na świeczki z CFD, na akcjach i kontraktach to lepiej działa ale na CFD to jest voodo. Dane śmieciowe na wejściu = śmietnik na wyjściu. A H4 to totalny odlot notowania kreowane u brokera i do tego strefy czasowe niewiele spójności na niby jednym rynku - czary mary. Chyba najlepiej na tym wychodziły algorytmiczne systemy porównujące różnice i anomalie pomiędzy brokerami. Pivoty to świeczki a sroko te są mało wiarygodne to i piwoty też. Aby stosować STS (jak każde inne narzędzie) należałoby zrozumieć jego budowę, a to nic innego jak punkt odniesienia obecnej ceny do zakresu ceny z jego okresu, czyli żadna magia wystarczy spojrzeć na np. ostatnie 5 świec (czy ile tam chcesz) i z tego ma wynikać czy jest tanio czy drogo...?
https://comparic.pl/oscylator-stochasty ... ku-uzywac/

Ja gram na H1 i nie lubię już świeczek dlatego wykres mam oddalony na max. Aby nie bawić się w malowanie po wykresie wrzucam na H1 Bolinger Bands 120 okresowy 1.5 odchylenia (trend tygodniowy) oraz 24 okresowy 1.5 odchylenia (dzienny trend). Jest trend i zmienność, wszystko powyżej 1.5 odchylenia od średniej to anomalia (ponieważ nie jest możliwe stałe oderwanie od trendu), możesz grać systemem mean reversion lub innym, dopasować odchylenia do instrumentu. Daje to szybki i jasny punkt odniesienia jedno spojrzenie co godzinę zamiast latania po TF i mazania co 15 minut.

-- Dodano: poniedziałek 2019-04-29, 15:06 --

Ponad 80% cen znajduje się w zakresie 1.5 odchylenia od KAŻDEJ średniej. Jeżeli utworzy się trend i zagrasz zgodnie z nim a TP ustawisz w zakresie 1.5 odchylenia to masz sporą przewagę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Mustafa pisze:
freakout pisze:wiem czego jeszcze w moim tradingu brakuje - dobrego narzędzia do wyznaczania poziomów SR :) manualne rysowanie nie dla mnie bo zbyt dużo tych kresek wychodzi, pivoty na wyższych TF'ach leżą i kwiczą, okrągłe poziomy i mierzenia fibo też jakoś tak byle jak... może ktoś z Was ma na to swój sposób i zechciałby uchylić rąbka tajemnicy? ;)
Moim zdaniem to TP 1:1 w dłuższym terminie powoduje, że wracasz ciągle do punktu wyjścia (w moich testach absolutne minimum wychodziło na poziomie 1.25). Natomiast ja już dawno przestałem patrzeć na świeczki z CFD, na akcjach i kontraktach to lepiej działa ale na CFD to jest voodo. Dane śmieciowe na wejściu = śmietnik na wyjściu. A H4 to totalny odlot notowania kreowane u brokera i do tego strefy czasowe niewiele spójności na niby jednym rynku - czary mary. Chyba najlepiej na tym wychodziły algorytmiczne systemy porównujące różnice i anomalie pomiędzy brokerami. Pivoty to świeczki a sroko te są mało wiarygodne to i piwoty też. Aby stosować STS (jak każde inne narzędzie) należałoby zrozumieć jego budowę, a to nic innego jak punkt odniesienia obecnej ceny do zakresu ceny z jego okresu, czyli żadna magia wystarczy spojrzeć na np. ostatnie 5 świec (czy ile tam chcesz) i z tego ma wynikać czy jest tanio czy drogo...?
https://comparic.pl/oscylator-stochasty ... ku-uzywac/

Ja gram na H1 i nie lubię już świeczek dlatego wykres mam oddalony na max. Aby nie bawić się w malowanie po wykresie wrzucam na H1 Bolinger Bands 120 okresowy 1.5 odchylenia (trend tygodniowy) oraz 24 okresowy 1.5 odchylenia (dzienny trend). Jest trend i zmienność, wszystko powyżej 1.5 odchylenia od średniej to anomalia (ponieważ nie jest możliwe stałe oderwanie od trendu), możesz grać systemem mean reversion lub innym, dopasować odchylenia do instrumentu. Daje to szybki i jasny punkt odniesienia jedno spojrzenie co godzinę zamiast latania po TF i mazania co 15 minut.

-- Dodano: poniedziałek 2019-04-29, 15:06 --

Ponad 80% cen znajduje się w zakresie 1.5 odchylenia od KAŻDEJ średniej. Jeżeli utworzy się trend i zagrasz zgodnie z nim a TP ustawisz w zakresie 1.5 odchylenia to masz sporą przewagę.
dzięki za merytoryczny i wartościowy wpis :564:

co prawda to prawda - ze świeczkami na niższych TF u wielu brokerów bywa różnie, to samo jeśli chodzi o poziomy pivot (bo je też trzeba odpowiednio ustawić), ale z tym R:R to mi jakoś nie trybi... owszem - przy 1:2 wystarczy 40% SK żeby być na plus, ale jakby tak popatrzeć chociażby na dzisiejszą zmienność to trzeba by umieć łapać same szczyty i dołki, żeby złapać chociaż te 20-30 pips :) inaczej nie wypali bo SL byłby po prostu zbyt wąski i wpadałyby głupie straty...

może by tak spróbować grać pod formacje świecowe z D1? D1 + H1 + M15 lub jakieś inne combo, byleby zmieścić się w zyskownym wariancie ;) jakoś nie widzę innego rozwiązania bo nie wolę nie stawiać szerokich stopów i czekać całymi dniami na TP, które powinno zostać zaliczone jeszcze tego samego dnia...

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Musisz handlowac tak jak to robia pro. Popatrz na zalacznik i wnioski wyciagnij sam.
Strefy zielone: na kazdy punkt indeksu +/- 20 kontraktow filled.
Strefa biala: --//-- wiecej niz 1000 kontraktow filled.
Najwiecej ponad 2500 dokladnie na R1(26550).
Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mustafa pisze:
Ponad 80% cen znajduje się w zakresie 1.5 odchylenia od KAŻDEJ średniej. Jeżeli utworzy się trend i zagrasz zgodnie z nim a TP ustawisz w zakresie 1.5 odchylenia to masz sporą przewagę.
Oto cała kwintesencja AT. Do tego sie to wszystko sprowadza. By uzyskać statystyczna przewage ;)
Cokolwiek by to nie było.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@freakout
Dodaj do wykresu wskaźnik MM Line może pomoże działa na innej zasadzie niż zwykły Pivot.
Oczywiście jeżeli masz ochotę dodawać wskaźniki które może Tobie pomogą.
Wychodzi coś takiego z wykresu RB; prosty i mało skomplikowany wykres.
Kiedyś z niego korzystałem.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

przyznam szczerze że nie potrafię czytać rynku inaczej niż w sposób zaznaczony na wykresie poniżej :)
gbpjpy-m15.png
jak patrzę na świece to nie widzę nic innego prócz tych sekwencji, formacji cenowych (flagi, kliny, rgr'y, itp.) i paru SR - mój mózg automatycznie skupia się na wyszukiwaniu tych sekwencji i nie potrafię się odprogramować żeby czytać to wszystko inaczej ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

freakout pisze:przyznam szczerze że nie potrafię czytać rynku inaczej niż w sposób zaznaczony na wykresie poniżej :)

jak patrzę na świece to nie widzę nic innego prócz tych sekwencji, formacji cenowych (flagi, kliny, rgr'y, itp.) i paru SR - mój mózg automatycznie skupia się na wyszukiwaniu tych sekwencji i nie potrafię się odprogramować żeby czytać to wszystko inaczej ;)
Pozwolę sobie zasugerwać:
Na czystym wykresie (bez żadnych wskaźników), wstaw SDL - wskaźnik lub podbny i zmieniającjego parametry
postaraj się ustawić kierunek rynku na Tf-e dla Ciebie podstawowym : D1,H4 ,H1 :?:
i zmien wykres na słupkowy lub liniowy ,pozbędziesz się na ten czas świeczek byś się nimi nie sugerował :!:
HTH BB
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

ODPOWIEDZ