Jak krew w piach...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

to ja pokażę swoją metodę na przykładzie otwartej przed chwilą pozycji :)

na pierwszym screenie (ten z M15) cena zrobiła wyższy szczyt, potem niższy dołek i niższy szczyt, generując mi tym samym sygnał do wejścia w trade (pierwsze lower high) - na H4 poprzednia świeca to duży pinbar pod oporem, który także sugeruje spadki, więc zagranie jest czysto pod kierunek z H4...

TP i SL mam zawsze równy 15 pips, chociaż zastanawiam się czy może nie zmienić tych wartości i mierzyć zasięgi przy pomocy fibo, bo kiedyś całkiem nieźle mi się to sprawdzało, ale z niewiadomych przyczyn porzuciłem to na rzecz skuteczności (bo jednak 1:2 przy obecnych warunkach rynkowych jest czasami bardzo trudne do zebrania)...

a to co sprawia mi największy problem to trudność odczytania kierunku rynku np. na takiej H4, bo tam świeczki są tak rozklekotane, że naprawdę trudno jest znaleźć coś pod co można byłoby zagrać... a mnie nie interesuje to co działo się kilka dni temu, tylko to co dzieje się dzisiaj - ja chcę wziąć swój mały target i czekać na kolejną okazję, bez trzymania pozycji w nieskończoność
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

freakout pisze:to ja pokażę swoją metodę na przykładzie otwartej przed chwilą pozycji :)
Metoda PA jest dla mnie niezrozumiała i obca i nie jestem w stanie nic Ci doradzić patrząc na czysty wykres i układ dołków/górek.
W świecie wskaźników jest jednak jeden prosty sposób i nazywa się Stochastic.
Jeśli Stoch wyszedł powyżej 70-80 i zaczyna spadać, a wykres spada również to znaczy, że trend jest spadkowy i należy w tym czasie grać tylko szort na niższych interwałach. Gdy Stoch zejdzie poniżej 30 to należy być czujnym, gdyż może dojść do zmiany trendu i wtedy na niskich interwałach można grać w obie strony. Gdy Stoch zacznie się wznosić, a wykres rosnąć to od tego momentu tylko long na niskich interwałach.
Mam nadzieję, że w miarę jasno to wyłożyłem.
Oczywiście metoda nie jest w 100% pewne, bo wykres może zawrócić w każdej chwili niezależnie od tego co sugeruje Stoch, ale zawsze to jakieś przybliżone określenie trendu.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

MarioDM pisze:
freakout pisze:to ja pokażę swoją metodę na przykładzie otwartej przed chwilą pozycji :)
Metoda PA jest dla mnie niezrozumiała i obca i nie jestem w stanie nic Ci doradzić patrząc na czysty wykres i układ dołków/górek.
W świecie wskaźników jest jednak jeden prosty sposób i nazywa się Stochastic.
Jeśli Stoch wyszedł powyżej 70-80 i zaczyna spadać, a wykres spada również to znaczy, że trend jest spadkowy i należy w tym czasie grać tylko szort na niższych interwałach. Gdy Stoch zejdzie poniżej 30 to należy być czujnym, gdyż może dojść do zmiany trendu i wtedy na niskich interwałach można grać w obie strony. Gdy Stoch zacznie się wznosić, a wykres rosnąć to od tego momentu tylko long na niskich interwałach.
Mam nadzieję, że w miarę jasno to wyłożyłem.
Oczywiście metoda nie jest w 100% pewne, bo wykres może zawrócić w każdej chwili niezależnie od tego co sugeruje Stoch, ale zawsze to jakieś przybliżone określenie trendu.
pod stochastica to grałem kilka lat temu na D1 i udało mi się nawet podwoić demokonto, ale potem był zjazd do stanu początkowego i odpuściłem ;)

a trade na USDJPY który wrzuciłem wcześniej zakończył się na TP :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Moze to Ci pomoze. Kazdy wskaznik trzeba dostosowac do pary walutowej lub indeksu ktorym handlujesz. Jezeli BB to kazdy instrument ma inne ustawienia a jezeli wskaznik popytu i podazy to tez musi byc dostosowany do dynamiki rynku na ktorym handkujesz. W zalaczniku wskaznik PP o takich samych parametrach. O ile na Edku mozna cos zarobic to na DJ jest raczej zbednym elementem na wykresie. Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Każdy grający ma swoję technikę otwierania pozycji, nie gram z zasady i braku czasu na m15 ,
ja na Twoim miejscu bym tak zagrał, czy by ci to odpowiadało nie wiem :?:

D1 - to kierunek rynku (nazwy umowne )
USDJPYDaily.png
H4 - kierunek otwarcia pozycji (grasz z H4)
USDJPYH4.png
m15 otwarcie pozycji
USDJPYM15.png
tak to widzę problem z ustaleniem kiwrunku
moment otwarcia musisz dla siebie określić
s/l widać wyraźnie gdzie ustawiać
HTH
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Tolmon_Nika pisze:Każdy grający ma swoję technikę otwierania pozycji, nie gram z zasady i braku czasu na m15 ,
ja na Twoim miejscu bym tak zagrał, czy by ci to odpowiadało nie wiem :?:

D1 - to kierunek rynku (nazwy umowne )
USDJPYDaily.png
H4 - kierunek otwarcia pozycji (grasz z H4)
USDJPYH4.png
m15 otwarcie pozycji
USDJPYM15.png
tak to widzę problem z ustaleniem kiwrunku
moment otwarcia musisz dla siebie określić
s/l widać wyraźnie gdzie ustawiać
HTH
pytanie po ilu świecach pojawia się u Ciebie strzałka? bo u mnie w momencie gdy narysowany jest cały swing składający się z 3 świec

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

freakout pisze:to ja pokażę swoją metodę na przykładzie otwartej przed chwilą pozycji :)

na pierwszym screenie (ten z M15) cena zrobiła wyższy szczyt, potem niższy dołek i niższy szczyt, generując mi tym samym sygnał do wejścia w trade (pierwsze lower high) - na H4 poprzednia świeca to duży pinbar pod oporem, który także sugeruje spadki, więc zagranie jest czysto pod kierunek z H4...

TP i SL mam zawsze równy 15 pips, chociaż zastanawiam się czy może nie zmienić tych wartości i mierzyć zasięgi przy pomocy fibo, bo kiedyś całkiem nieźle mi się to sprawdzało, ale z niewiadomych przyczyn porzuciłem to na rzecz skuteczności (bo jednak 1:2 przy obecnych warunkach rynkowych jest czasami bardzo trudne do zebrania)...

a to co sprawia mi największy problem to trudność odczytania kierunku rynku np. na takiej H4, bo tam świeczki są tak rozklekotane, że naprawdę trudno jest znaleźć coś pod co można byłoby zagrać... a mnie nie interesuje to co działo się kilka dni temu, tylko to co dzieje się dzisiaj - ja chcę wziąć swój mały target i czekać na kolejną okazję, bez trzymania pozycji w nieskończoność
I gdzie tu jest trend spadkowy? :shock:

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Cblondyn pisze:
freakout pisze:to ja pokażę swoją metodę na przykładzie otwartej przed chwilą pozycji :)

na pierwszym screenie (ten z M15) cena zrobiła wyższy szczyt, potem niższy dołek i niższy szczyt, generując mi tym samym sygnał do wejścia w trade (pierwsze lower high) - na H4 poprzednia świeca to duży pinbar pod oporem, który także sugeruje spadki, więc zagranie jest czysto pod kierunek z H4...

TP i SL mam zawsze równy 15 pips, chociaż zastanawiam się czy może nie zmienić tych wartości i mierzyć zasięgi przy pomocy fibo, bo kiedyś całkiem nieźle mi się to sprawdzało, ale z niewiadomych przyczyn porzuciłem to na rzecz skuteczności (bo jednak 1:2 przy obecnych warunkach rynkowych jest czasami bardzo trudne do zebrania)...

a to co sprawia mi największy problem to trudność odczytania kierunku rynku np. na takiej H4, bo tam świeczki są tak rozklekotane, że naprawdę trudno jest znaleźć coś pod co można byłoby zagrać... a mnie nie interesuje to co działo się kilka dni temu, tylko to co dzieje się dzisiaj - ja chcę wziąć swój mały target i czekać na kolejną okazję, bez trzymania pozycji w nieskończoność
I gdzie tu jest trend spadkowy? :shock:
trend spadkowy rozpoczyna się w chwili gdy cena robi nowe LL i LH lub HH i HL - to są podstawy PA: http://www.aboutcurrency.com/images/str ... ange-b.gif

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

freakout pisze:
Cblondyn pisze:
freakout pisze:to ja pokażę swoją metodę na przykładzie otwartej przed chwilą pozycji :)

na pierwszym screenie (ten z M15) cena zrobiła wyższy szczyt, potem niższy dołek i niższy szczyt, generując mi tym samym sygnał do wejścia w trade (pierwsze lower high) - na H4 poprzednia świeca to duży pinbar pod oporem, który także sugeruje spadki, więc zagranie jest czysto pod kierunek z H4...

TP i SL mam zawsze równy 15 pips, chociaż zastanawiam się czy może nie zmienić tych wartości i mierzyć zasięgi przy pomocy fibo, bo kiedyś całkiem nieźle mi się to sprawdzało, ale z niewiadomych przyczyn porzuciłem to na rzecz skuteczności (bo jednak 1:2 przy obecnych warunkach rynkowych jest czasami bardzo trudne do zebrania)...

a to co sprawia mi największy problem to trudność odczytania kierunku rynku np. na takiej H4, bo tam świeczki są tak rozklekotane, że naprawdę trudno jest znaleźć coś pod co można byłoby zagrać... a mnie nie interesuje to co działo się kilka dni temu, tylko to co dzieje się dzisiaj - ja chcę wziąć swój mały target i czekać na kolejną okazję, bez trzymania pozycji w nieskończoność
I gdzie tu jest trend spadkowy? :shock:
trend spadkowy rozpoczyna się w chwili gdy cena robi nowe LL i LH lub HH i HL - to są podstawy PA: http://www.aboutcurrency.com/images/str ... ange-b.gif
To może kup lepsze okulary :)
Bo ja widze nowe low wyższe od wcześniejszego ;)
Mowa o H4

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@freakout

Zobacz czy pasują tobie świece RB. Mają parę plusów jednym z nich jest jednakowa wartość pipsowa na każdej z nich.
Mam strategię manualną opartą o świece RB i jestem zadowolony.

Po tych 8 latach spędzonych na FX czy to demo, czy real powinieneś mieć wypracowaną bardzo dobrą strategię.

Może to wina uzależnienia od forum i czytania zbędnych komentarzy które rozpraszają.

A może to podstawowy brak chęci do zmiany myślenia o całym FX jako o rynku który daje sporo zarobić ale nikt nie pokazuje w jaki sposób.

Dlaczego to ma zawsze działać ??????????? http://www.aboutcurrency.com/images/str ... ange-b.gif fajnie się to ogląda jako rysunek. Przy składaniu zlecenia mamy SL-a
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2019, 21:46 przez krystian74, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ