Jak krew w piach...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nendo pisze:
10 cze 2019, 05:04
Pokazuje że sami tworzymy symulacje dla samych siebie, na własny użytek w dużej mierze przez lenistwo naszych własnych systemów
Swoją drogą przedstawiłeś ciekawe podejście...
Zwróć uwagę na dwa fakty ....
nienznany ci człowiek coś ci rekomenduje (ja) ... a ty warunkujesz swoją akcję, czyli nie do końca ufasz nieznanemu człowiekowi (słusznie!)
z drugiej strony warunkujesz swoje zainteresowanie rekomendowaną pozycją kiedy ów nieznajomy potwierdzi Ci że jest am to czego się oczekujesz ...
TO UFASZ MI CZY NIE UFASZ?
NA PODSTAWIE jakich faktów mi zaufasz a na podstawie jakich faktów nie ufasz.
W obu przypadkach nawet nie chodzi o fakty bo fakty poznasz dopiero po przeczytaniu, nie wcześniej.
Kolorowo przedstawiłbym to tak...
jesteś w dupie ...
nieznajomy podaje ci rękę na pomoc
Ty stawiasz mu warunki że podejmiesz pomocną dłoń jeśli będzie w rękawiczce ze skóry...
Wiem wiem mam dużą wobraźnie, może nieco chorobliwą...
Ale Kahneman to laureat Nagrody Nobla... to jest fakt któremu można zaufać bardziej niż mnie

pięć dych nie majątek, daj sobie szansę... po 100 stronach zadecydujesz czy warto kontynuować czytanie, czy coś ci to daje... :564:
Najciekawsze jest to, że mistrzowie yogi już dawno do tego doszli, a żaden nagrody Nobla nie dostał!

PS. Jakby mu to zaproponowała piękna, seksowna laseczka, to by czytał z zapartym tchem!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nendo

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Dadas kiedy mistrzowie Jogi to odkryli nie było Nagrody Nobla, Nobel nawet się jeszcze nie urodził i tylko dlatego jej nie dostali ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Nendo pisze:
10 cze 2019, 05:04
Pokazuje że sami tworzymy symulacje dla samych siebie, na własny użytek w dużej mierze przez lenistwo naszych własnych systemów
Swoją drogą przedstawiłeś ciekawe podejście...
Zwróć uwagę na dwa fakty ....
nienznany ci człowiek coś ci rekomenduje (ja) ... a ty warunkujesz swoją akcję, czyli nie do końca ufasz nieznanemu człowiekowi (słusznie!)
z drugiej strony warunkujesz swoje zainteresowanie rekomendowaną pozycją kiedy ów nieznajomy potwierdzi Ci że jest am to czego się oczekujesz ...
TO UFASZ MI CZY NIE UFASZ?
NA PODSTAWIE jakich faktów mi zaufasz a na podstawie jakich faktów nie ufasz.
W obu przypadkach nawet nie chodzi o fakty bo fakty poznasz dopiero po przeczytaniu, nie wcześniej.
Kolorowo przedstawiłbym to tak...
jesteś w dupie ...
nieznajomy podaje ci rękę na pomoc
Ty stawiasz mu warunki że podejmiesz pomocną dłoń jeśli będzie w rękawiczce ze skóry...
Wiem wiem mam dużą wobraźnie, może nieco chorobliwą...
Ale Kahneman to laureat Nagrody Nobla... to jest fakt któremu można zaufać bardziej niż mnie

pięć dych nie majątek, daj sobie szansę... po 100 stronach zadecydujesz czy warto kontynuować czytanie, czy coś ci to daje... :564:
o zaufaniu można mówić gdy w grę wchodzi jakieś ryzyko, a tu żadnego ryzyka nie ma :) w wolnej chwili sprawdzę tą książkę, chociażby z czystej ciekawości, bo to że autor jest laureatem nagrody Nobla w ogóle do mnie nie przemawia (kto wie o co chodzi ten wie o co chodzi) ;) poza tym książka nie nauczy mnie trejdować, nie pomoże mi w stworzeniu zarabiającej strategii, co najwyżej umili (lub nie) czas, być może coś tam wniesie i tyle - dla mnie wartość ma tylko to co rzeczywiście mi się przyda, a takich rzeczy jest baaardzo mało

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

freakout pisze:
10 cze 2019, 16:31
Nendo pisze:
10 cze 2019, 05:04
Pokazuje że sami tworzymy symulacje dla samych siebie, na własny użytek w dużej mierze przez lenistwo naszych własnych systemów
Swoją drogą przedstawiłeś ciekawe podejście...
Zwróć uwagę na dwa fakty ....
nienznany ci człowiek coś ci rekomenduje (ja) ... a ty warunkujesz swoją akcję, czyli nie do końca ufasz nieznanemu człowiekowi (słusznie!)
z drugiej strony warunkujesz swoje zainteresowanie rekomendowaną pozycją kiedy ów nieznajomy potwierdzi Ci że jest am to czego się oczekujesz ...
TO UFASZ MI CZY NIE UFASZ?
NA PODSTAWIE jakich faktów mi zaufasz a na podstawie jakich faktów nie ufasz.
W obu przypadkach nawet nie chodzi o fakty bo fakty poznasz dopiero po przeczytaniu, nie wcześniej.
Kolorowo przedstawiłbym to tak...
jesteś w dupie ...
nieznajomy podaje ci rękę na pomoc
Ty stawiasz mu warunki że podejmiesz pomocną dłoń jeśli będzie w rękawiczce ze skóry...
Wiem wiem mam dużą wobraźnie, może nieco chorobliwą...
Ale Kahneman to laureat Nagrody Nobla... to jest fakt któremu można zaufać bardziej niż mnie

pięć dych nie majątek, daj sobie szansę... po 100 stronach zadecydujesz czy warto kontynuować czytanie, czy coś ci to daje... :564:
o zaufaniu można mówić gdy w grę wchodzi jakieś ryzyko, a tu żadnego ryzyka nie ma :) w wolnej chwili sprawdzę tą książkę, chociażby z czystej ciekawości, bo to że autor jest laureatem nagrody Nobla w ogóle do mnie nie przemawia (kto wie o co chodzi ten wie o co chodzi) ;) poza tym książka nie nauczy mnie trejdować, nie pomoże mi w stworzeniu zarabiającej strategii, co najwyżej umili (lub nie) czas, być może coś tam wniesie i tyle - dla mnie wartość ma tylko to co rzeczywiście mi się przyda, a takich rzeczy jest baaardzo mało
Jeżeli uświadomisz sobie jak twój mózg podejmuje decyzje i ile ty masz na to wpływu, to być może zaczniesz inaczej myśleć o tym, co myślisz i jak ty podejmujesz decyzje, a to może istotnie wpłynąć na twój trading.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nendo

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

freakout pisze:
10 cze 2019, 16:31

o zaufaniu można mówić gdy w grę wchodzi jakieś ryzyko, a tu żadnego ryzyka nie ma :)
I TU SIĘ MYLISZ ... Kahneman Ci wyjaśni jak bardzo się mylisz nawet i w tej kwestii, a wydawać by się mogło tak oczywistej ....
zajrzyj ma PW

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 686
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Tu masz za 3 dychy, jak jesteś Smart ;)
https://allegro.pl/oferta/pulapki-mysle ... 701b8c0118
Też kupuję, audio jest oki ale nie ma zapachu papieru jak Trybuna Ludu, hehehee :D
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Nendo pisze:
09 cze 2019, 19:57
Książka jest do ściągnięcia na "Chomiku" za free w PDF :p
Nie wrzucę jej w załączniku, bo plik jest za duży.
Powątpiewam w "świetność" tej książki. Już sam wstęp mnie rozwalił swoją beznadziejnością. Przeczytam ze dwa rozdziały, aby móc się wypowiedzieć, ale na razie to nie polecam.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Nendo

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Sam jestem z natury krytyczny, wątpliwości są naturalną i właściwą reakcją dla mnie. Myślę więc że rozumiem Cię. Nie jestem pewien tylko czy dwa rozdziały będą dość reprezentatywne aby móc wypowiedzieć się o całości...
Przypominam sobie, że Nassim Taleb się powoływał na nią i wyraźnie był zachwycony tą książką, choć rozumiem że nie dla każdego Taleb musi być autorytetem...
Miłego więc czytania...

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Nendo pisze:
09 lip 2019, 13:59
Miłego więc czytania...
Przeczytałem trzy rozdziały i nie znalazłem nic ciekawego ani odkrywczego. Większość tego już znam z innych książek, a cześć zagadek i eksperymentów widziałem w filmach i serialach. Książka wygląda na bardzo wtórną i dosyć naiwną.
Nadal nie polecam. Przeczytam trochę więcej w wolnej chwili, ale z tego co już przeczytałem to nie spodziewam się zaskoczenia na plus.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Nendo

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

.. znaczy to tyle że wiedza w niej zawarta nie jest dla ciebie nowa... ani odkrywcza jak była dla mnie...
CZy zatem jest coś co TY poleciłbyś ? Chętnie się zapoznam...

ODPOWIEDZ