jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

jedna jaskółka wiosny nie czyni ale hmm wydaje mi się, że wejścia są już trochę lepsze. nad wyjściami muszę poćwiczyć, dłużej siedzieć w trejdach. to coś siedzi we mnie, w mojej głowie. widzę zysk, widzę, że cena idzie w moją stronę ale widzę też wsparcia czy tam opory, zwłaszcza na niższych interwałach i domyślam się, że w tych miejscach będzie dodatkowy popyt czy podaż co ruszy ceną zmniejszając moje papierowe zyski więc tnę to po cenie rynkowej. otwierając pozycje już prawie zawsze mam rr minimum dwa do jednego ale co z tego skoro ta małpa w mojej głowie mówi "chroń to co żeś zarobił". muszę przestać jej słuchać. w tym co robię wciąż jest za dużo emocji i pewnie nigdy nie zniweluje ich do zera ale może z czasem, mam ogromną nadzieję, że będą stawały się mniejsze, bardziej akceptowalne. miłego weekendu wszystkim :)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

azyl pisze:
10 cze 2023, 13:49
jedna jaskółka wiosny nie czyni ale hmm wydaje mi się, że wejścia są już trochę lepsze. nad wyjściami muszę poćwiczyć, dłużej siedzieć w trejdach. to coś siedzi we mnie, w mojej głowie. widzę zysk, widzę, że cena idzie w moją stronę ale widzę też wsparcia czy tam opory, zwłaszcza na niższych interwałach i domyślam się, że w tych miejscach będzie dodatkowy popyt czy podaż co ruszy ceną zmniejszając moje papierowe zyski więc tnę to po cenie rynkowej. otwierając pozycje już prawie zawsze mam rr minimum dwa do jednego ale co z tego skoro ta małpa w mojej głowie mówi "chroń to co żeś zarobił". muszę przestać jej słuchać. w tym co robię wciąż jest za dużo emocji i pewnie nigdy nie zniweluje ich do zera ale może z czasem, mam ogromną nadzieję, że będą stawały się mniejsze, bardziej akceptowalne. miłego weekendu wszystkim :)
Azyl idzie dobrze od zmiany na jeden instrument to jak dobrze liczę to plus 35% ( pomijając fakt zatrzymania tendencji spadkowej 8) ). Do rego nie wiem czy widzisz ale parametr DD idzie w dół :!:
Wejście 8 czerwca gdzie przyciałeś 200 pkt to chapeu bas ! O to chodzi. Amen.
To co piszesz o tych wszystkich wątpliwościach, małpach, emocjach to nigdy nie przeminie. Póki tradeujesz. Trzymasz staty na zielonym ! Pamiętaj to maraton więc podstawa to MM a jak rynek nic ci nie "mówi" to poczekaj aż zacznie "gadać" :D
:564: :564: :564:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

mały update:
w ostatnim tygodniu wiało na moim rachunku nudą. moje buy limit nie zostawały otwierane, cena nie docierała już ponownie do "moich potencjalnych wsparć" a ja nie chcę już gonić za rynkiem bo to się póżniej nie opłaca ze względu na kiepski rr. . Za to, jak na złość moje selle prawie zawsze się otwierały z mizernym dla mnie skutkiem. jedynym plusem było to, że udało mi zamknąć tydzień w okolicach zera i znaleźć ciekawe, jak dla mnie, miejsca na wykresie gdzie ta reakcja jest z reguły większa. dzisiaj z rana naszła mnie myśl, żeby na dniach zwiększyć trochę depo ale nad tym będę się jeszcze zastanawiał. mam co do tego mieszane uczucia. bo z jednej strony chciałbym żeby na jednym setupie móc zarobić na dobry obiad a z drugiej, wiem że nawet tego swojego depo nie potrafię dobrze i z pełni wykorzystać. pozdrawiam! :564: :564: :564:

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

już wcześniej gdzieś to tu nas forum widziałem ale nie pamiętam gdzie i chcę to mieć u siebie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Fx Kaleidoscope
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:28

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Fx Kaleidoscope »

IMO... nie potrafiłem stworzyć strategii z mitycznym RR opisywanym w książkach....jak dla mnie to jedynie teoretyczny ładnie wyglądający matematyczny układ....w praktyce nie wykonalny. Oddałem nawet to w ręce prefesonalnego oprogramowania i także nie potrafił tego wygenerować na okresie 20 lat- mowa o https://strategyquant.com/
Gigabajty danych setki godzin mielenia i lipa.
Stąd mój wniosek że to bujda nie mająca potwierdzenia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Fx Kaleidoscope pisze:
22 cze 2023, 21:48

Stąd mój wniosek że to bujda nie mająca potwierdzenia.
Matematyki nie oszukasz. A tabela pokazuje jakie wartości musi spełniać średnie RR w stosunku do skuteczności by strategia generowała zysk. Bez wyjątku. Każde zarabiające konto musi ten warunek spełniać. Skutecznośc powyżej wartości progowej od której zaczynaja się zyski.
A tabele można sobie samemu stworzyć i to dużo bardziej dokładną. Z krokiem RR co 0,1 punktu. W excelu

Fx Kaleidoscope
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:28

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Fx Kaleidoscope »

Cblondyn pisze:
22 cze 2023, 22:20
Fx Kaleidoscope pisze:
22 cze 2023, 21:48

Stąd mój wniosek że to bujda nie mająca potwierdzenia.
Matematyki nie oszukasz. A tabela pokazuje jakie wartości musi spełniać średnie RR w stosunku do skuteczności by strategia generowała zysk. Bez wyjątku. Każde zarabiające konto musi ten warunek spełniać. Skutecznośc powyżej wartości progowej od której zaczynaja się zyski.
A tabele można sobie samemu stworzyć i to dużo bardziej dokładną. Z krokiem RR co 0,1 punktu. W excelu
a jednak oszukuję bo teoria nie idzie w parze z praktyką i faktami..od ponad 9 miesięcy nie mam nawet RR 1:1 a zarabiam i buduje depo
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Fx Kaleidoscope pisze:
22 cze 2023, 22:29
Cblondyn pisze:
22 cze 2023, 22:20
Fx Kaleidoscope pisze:
22 cze 2023, 21:48

Stąd mój wniosek że to bujda nie mająca potwierdzenia.
Matematyki nie oszukasz. A tabela pokazuje jakie wartości musi spełniać średnie RR w stosunku do skuteczności by strategia generowała zysk. Bez wyjątku. Każde zarabiające konto musi ten warunek spełniać. Skutecznośc powyżej wartości progowej od której zaczynaja się zyski.
A tabele można sobie samemu stworzyć i to dużo bardziej dokładną. Z krokiem RR co 0,1 punktu. W excelu
a jednak oszukuję bo teoria nie idzie w parze z praktyką i faktami..od ponad 9 miesięcy nie mam nawet RR 1:1 a zarabiam i buduje depo
Pamietaj o jednym. Dla każdego średniego RR (nawet 0,1:1) istnieje taka skuteczność, że będzie strategia generowac zysk. I o tym jest ta tabela ;)

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Fx Kaleidoscope pisze:
22 cze 2023, 21:48
IMO... nie potrafiłem stworzyć strategii z mitycznym RR opisywanym w książkach....jak dla mnie to jedynie teoretyczny ładnie wyglądający matematyczny układ....w praktyce nie wykonalny. Oddałem nawet to w ręce prefesonalnego oprogramowania i także nie potrafił tego wygenerować na okresie 20 lat- mowa o https://strategyquant.com/
Gigabajty danych setki godzin mielenia i lipa.
Stąd mój wniosek że to bujda nie mająca potwierdzenia.
również mam problem ze stworzeniem strategii w której zysk byłby równy dwu lub trzykrotności ryzyka. ogólnie mam problem ze stworzeniem strategii bo uganiam się za złotym gralem który przecież nie istnieje. odkąd złapałem zajawkę z AT (końcówka 2019r.) skupiałem się tylko na tym tj. formacjach świecowych, liniowych, wskaźnikach i pozostałych duperelach. przeczytałem hmm trochę tego było ale wszystko skupiało się głównie wokół AT. teraz chcę zająć się psychologią i MM stąd ten powyższy obrazek.

Fx Kaleidoscope
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:28

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Fx Kaleidoscope »

Cblondyn pisze:
22 cze 2023, 22:30
Fx Kaleidoscope pisze:
22 cze 2023, 22:29
Cblondyn pisze:
22 cze 2023, 22:20


Matematyki nie oszukasz. A tabela pokazuje jakie wartości musi spełniać średnie RR w stosunku do skuteczności by strategia generowała zysk. Bez wyjątku. Każde zarabiające konto musi ten warunek spełniać. Skutecznośc powyżej wartości progowej od której zaczynaja się zyski.
A tabele można sobie samemu stworzyć i to dużo bardziej dokładną. Z krokiem RR co 0,1 punktu. W excelu
a jednak oszukuję bo teoria nie idzie w parze z praktyką i faktami..od ponad 9 miesięcy nie mam nawet RR 1:1 a zarabiam i buduje depo
Pamietaj o jednym. Dla każdego średniego RR (nawet 0,1:1) istnieje taka skuteczność, że będzie strategia generowac zysk. I o tym jest ta tabela ;)
tak zgadzam się...
jednak dodam że mam na myśli tylko pary walutowe bo na nich się skupiałem gdy generowałem automaty- a raczej jak miałem nadzieje wygenerować. Nie wiem jak to wygląda na rynkach akcyjnych czy surowacach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ