jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

SEROL666 pisze:
07 kwie 2023, 12:52
azyl pisze:
06 kwie 2023, 20:06
W pracy byłem, nie udało mi się załapać na tą reakcję. SEROL666 specjalnie zaznaczyłeś, że jest 15? Przyjrzę się bliżej temu co się dzieje na tej parze o tej godzinie.
Tak dokładnie o 15:01 to zerknąłem na majorsy i zobaczyłem że robią zawrotkę na północ ot co. Zakładam że masz świadomość mocnej korelacji między walutami ??
Przyjżyj się co się działo między 15 a 16 na E/U, G/U, U/CAD wszystkie uderzyły we wsparci i opory.
Co więcej weź sobie pierwszy lepszy Currency Strength Meter i wychodzi na to że powninieneś szukać Shorta a nie longa na AUD/USD jeżeli grasz na długi termin bo chyba od miesiąca tworzy się bear flag
Tak, mam świadomość mocnej korelacji pomiędzy niektórymi walutami ale przyznam szczerze, że nigdy nie zwracałem większej uwagi na to ponieważ przeważnie otwieram pozycję na jednym, maksymalnie dwóch instrumentach na raz. Nie dywersyfikuje gdyż za dużo kasy bym musiał na raz zaryzykować.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

SEROL666 pisze:
07 kwie 2023, 14:25
azyl pisze:
06 kwie 2023, 20:26
Nie ma szans żebym wszedł tak jak na tamtym obrazku. Miło i przyjemnie analizuje się dane historyczne ale przy prawej krawędzi wykresu są zdecydowanie większe emocje. nie żebym się jakoś strasznie stresował, jeżeli rozmiar pozycji jest odpowiedni to stratę przeboleje. tak czy inaczej przyjrzę się bliżej twoim sugestią a pozycję możliwe, że zamknę wcześniej bo nie idzie to po mojej myśli.
No to właśnie są bezpieczne wejścia w przypadku rosnącej formacji i do takich wejść powinieneś się szkolić. Bo inaczej za kilka lat te same błędy zaprocentują i nowy wątek to już bedzie "głową w mur" 8)
Pozycję zamknąłem z ręki ze stratą. Wczoraj jeszcze raz próbowałem wejść, tym razem z lepszym RR i 0,02 lota (bo s/l miałem bliżej i MM mnie puścił), ale kilka h póżniej zostałem wyrzucony. Przestaję obserwować tą walutę. Nie znam jej tak dobrze jak Edka, Ujka, kabla czy indeksów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

adamkaluza pisze:
07 kwie 2023, 13:26
Moim zdaniem na a/u nie ma wyraźnego trendu wiec wolałbym wchodzić na g/u albo u/c.
no rzeczywiście nie ma tam wyraźnego trendu. wpadło w konsole i ją rozszerzało. obstawiałem ruch w górę ale rynek miał inną wizję.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

azyl pisze:
08 kwie 2023, 11:59
SEROL666 pisze:
07 kwie 2023, 14:25
azyl pisze:
06 kwie 2023, 20:26
Nie ma szans żebym wszedł tak jak na tamtym obrazku. Miło i przyjemnie analizuje się dane historyczne ale przy prawej krawędzi wykresu są zdecydowanie większe emocje. nie żebym się jakoś strasznie stresował, jeżeli rozmiar pozycji jest odpowiedni to stratę przeboleje. tak czy inaczej przyjrzę się bliżej twoim sugestią a pozycję możliwe, że zamknę wcześniej bo nie idzie to po mojej myśli.
No to właśnie są bezpieczne wejścia w przypadku rosnącej formacji i do takich wejść powinieneś się szkolić. Bo inaczej za kilka lat te same błędy zaprocentują i nowy wątek to już bedzie "głową w mur" 8)
Pozycję zamknąłem z ręki ze stratą. Wczoraj jeszcze raz próbowałem wejść, tym razem z lepszym RR i 0,02 lota (bo s/l miałem bliżej i MM mnie puścił), ale kilka h póżniej zostałem wyrzucony. Przestaję obserwować tą walutę. Nie znam jej tak dobrze jak Edka, Ujka, kabla czy indeksów.
No to na jakiej podstawie zamknąłeś i Long i ponownie wszedłeś w Long???
Przecież to nie ma żadnego sensu, co zrobiłeś!!!
Jeżeli nadal upierałeś się na Long, to zamknięcie stratnej pozycji nie miało sensu.
Jeżeli zamknąłeś stratną pozycję Long, to jej ponowienie nie miało sensu.
Piszę tak, ponieważ patrzysz na D1, a na D1 nie było nic o Longu.

Jeżeli, z kolei, chciałeś grać Long w ciemno na H1, to SL musiał być pod dołkiem ze środy.
A TP należało postawić nie wyżej, niż na (H+L)*0,5 tej świecy, ponieważ grasz na H1.
Do tego nie potrzeba jakichś wyszukanych narzędzi, tylko wystarczy zwykła miarka poziomy Fibonacciego, którą masz domyślnie w narzędziach:
2023-04-08_123350.jpg
I wtedy patrzysz na H1:
2023-04-08_123733.jpg
Postawiłem TP bardziej ostrożnie, według wykresu po lewej.
Jakbym ustawił tak jak wyżej pisałem, pod 50%, to tak:
2023-04-08_123929.jpg
I teraz popatrz, że ty wszedłeś w tego Longa dokładnie tam, gdzie powinieneś brać TP, i do tego na oporze 50% świecy D1, która miała wyraźny charakter trendowy, spadkowy.

Napiszesz, że łatwo się to pokazuje na historii.
Tak, zgadzam się!
Rzecz w tym, że to trzeba robić zanim się wejdzie na pozycję, a nie patrzeć jak świeczki latają!
Trzeba się orientować w terenie, na którym polujesz, bo tu też polują na ciebie.

A rozpisując sobie TP i SL otrzymujesz ceny korzystne pod względem RR.
Jeżeli cena już odeszła i nie daje dobrych okazji, to nie kupuj drogiego gówna na oporze!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

PS. A tak nawiasem, to nawet wrzuciłeś wstęgę Bollingera, która ci wyraźnie pokazuje trend spadkowy i nawet ten opór pokazuje, a ty się pchasz w Long???
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

ninjaproject pisze:
08 kwie 2023, 12:43
azyl pisze:
08 kwie 2023, 11:59
SEROL666 pisze:
07 kwie 2023, 14:25

No to właśnie są bezpieczne wejścia w przypadku rosnącej formacji i do takich wejść powinieneś się szkolić. Bo inaczej za kilka lat te same błędy zaprocentują i nowy wątek to już bedzie "głową w mur" 8)
Pozycję zamknąłem z ręki ze stratą. Wczoraj jeszcze raz próbowałem wejść, tym razem z lepszym RR i 0,02 lota (bo s/l miałem bliżej i MM mnie puścił), ale kilka h póżniej zostałem wyrzucony. Przestaję obserwować tą walutę. Nie znam jej tak dobrze jak Edka, Ujka, kabla czy indeksów.
No to na jakiej podstawie zamknąłeś i Long i ponownie wszedłeś w Long???
Przecież to nie ma żadnego sensu, co zrobiłeś!!!
Jeżeli nadal upierałeś się na Long, to zamknięcie stratnej pozycji nie miało sensu.
Jeżeli zamknąłeś stratną pozycję Long, to jej ponowienie nie miało sensu.
Piszę tak, ponieważ patrzysz na D1, a na D1 nie było nic o Longu.

Jeżeli, z kolei, chciałeś grać Long w ciemno na H1, to SL musiał być pod dołkiem ze środy.
A TP należało postawić nie wyżej, niż na (H+L)*0,5 tej świecy, ponieważ grasz na H1.
Do tego nie potrzeba jakichś wyszukanych narzędzi, tylko wystarczy zwykła miarka poziomy Fibonacciego, którą masz domyślnie w narzędziach:
2023-04-08_123350.jpg
I wtedy patrzysz na H1:
2023-04-08_123733.jpg
Postawiłem TP bardziej ostrożnie, według wykresu po lewej.
Jakbym ustawił tak jak wyżej pisałem, pod 50%, to tak:
2023-04-08_123929.jpg
I teraz popatrz, że ty wszedłeś w tego Longa dokładnie tam, gdzie powinieneś brać TP, i do tego na oporze 50% świecy D1, która miała wyraźny charakter trendowy, spadkowy.

Napiszesz, że łatwo się to pokazuje na historii.
Tak, zgadzam się!
Rzecz w tym, że to trzeba robić zanim się wejdzie na pozycję, a nie patrzeć jak świeczki latają!
Trzeba się orientować w terenie, na którym polujesz, bo tu też polują na ciebie.

A rozpisując sobie TP i SL otrzymujesz ceny korzystne pod względem RR.
Jeżeli cena już odeszła i nie daje dobrych okazji, to nie kupuj drogiego gówna na oporze!
Chciałem zamknąć to z małą strata bo ewidentnie cena nie szła po mojej myśli i kupić po lepszej cenie w nadzieji, że wsparcie ładnie zadziała i odrobię ostatnią stratę z nawiązką. Generalnie dosyć łatwo jest popełnić kosztowny błąd w tym środowisku. tak, wiem że to bez sensu i że nie powinienem był tego robić a mimo to emocje wzięły górę i to zrobiłem. (muszę mieć chyba plan od A do Z)
patrzę na D1, im wyższy interwał tym wyraźniejszy moim zdaniem ale z tym interwałem jest taki problem, że gdy mam na nim ładny sygnał buy cena jest już dalekoo od wsparcia i moje rr jest wtedy dużo mniejsze niż 1;1

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

ninjaproject pisze:
08 kwie 2023, 12:56
PS. A tak nawiasem, to nawet wrzuciłeś wstęgę Bollingera, która ci wyraźnie pokazuje trend spadkowy i nawet ten opór pokazuje, a ty się pchasz w Long???
to kanał Keltner. tak to widziałem.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

azyl pisze:
08 kwie 2023, 13:26
ninjaproject pisze:
08 kwie 2023, 12:56
PS. A tak nawiasem, to nawet wrzuciłeś wstęgę Bollingera, która ci wyraźnie pokazuje trend spadkowy i nawet ten opór pokazuje, a ty się pchasz w Long???
to kanał Keltner. tak to widziałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

A tutaj z opisem jak to widziałem. ten kanał bardziej mi dawał znać, że siła kupujących i sprzedających zaczyna się równoważyć. tak jakby sprzedający tracili kontrole i temu wpadliśmy w konsole która na dodatek była poszerzana jak gdyby sprzedający już nie byli chętni do sprzedaży po niższych cenach. mam dwa scenariusze. pierwszy jest taki jak na rysunku poniżej a drugi to flaga, tak jak mówi SEROL666 rzeczywiście jest bardzo prawdopodobna. jest wiele rzeczy nad którymi muszę popracować, jednak ą z nich jest moment wejścia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

azyl pisze:
08 kwie 2023, 13:48
A tutaj z opisem jak to widziałem. ten kanał bardziej mi dawał znać, że siła kupujących i sprzedających zaczyna się równoważyć. tak jakby sprzedający tracili kontrole i temu wpadliśmy w konsole która na dodatek była poszerzana jak gdyby sprzedający już nie byli chętni do sprzedaży po niższych cenach. mam dwa scenariusze. pierwszy jest taki jak na rysunku poniżej a drugi to flaga, tak jak mówi SEROL666 rzeczywiście jest bardzo prawdopodobna. jest wiele rzeczy nad którymi muszę popracować, jednak ą z nich jest moment wejścia.
No właśnie, dorabiasz sobie teorie, które są tak naprawdę z dupy wyjęte!
Trading nie ma nic wspólnego z tym, co kto myśli i co kto widzi.
Trading polega na robieniu dobrych, sensownych transakcji kupna i sprzedaży.
Jakbyś prowadził sklep, to byś szukał żeby kupić taniej, a sprzedać drożej.
A towar zalegający byś sprzedawał po jakiejkolwiek cenie, żeby tylko wycofać kapitał, za który byś kupił nową partię towaru, itd.
Wykres wyraźnie pokazuje gdzie było tanio, gdzie było drogo, i jaki jest trend.
Trend jest tu najbardziej istotny - tak samo jak i w normalnej sprzedaży towaru w sklepie - chcesz sprzedawać to co jest w trendzie, a nie to, czego nikt nie chce już kupować!
No i wtedy jest bardzo istotne, żebyś brał pod uwagę ten trend, w którym leżą twoje pieniądze!
Czyli, jeżeli rozgrywasz na H1 ale bierzesz ruchy praktycznie zgodne z ruchami Intraday, to potrzebujesz umiejętnie korzystać z wykresu D1, bo wtedy jedna świeca D1 jest istotna, a nie całokształt wykresu D1!
Na H1 Keltner pokazywał trend spadkowy, na D1 miałeś 3 spadkowe pod rząd i trzecia bez wyraźnego odbicia od wsparcia - a zauważ, że druga miała duży knot na dole, czyli odbicie od wsparcia, które trzecia spadkowa D1 wyraźnie zanegowała (pokryła całe to odbicie w kierunku spadkowym i się zamknęła poniżej Low drugiej D1). To pokazuje siłę Niedźwiedzi, a słabość Byków w kontekście, który ty chciałeś rozegrać na H1.
No bo, jeżeli nadal się upierasz na Longi w kontekście D1, to powinieneś grać to:
2023-04-08_140935.jpg
ręce sobie czymś związać, albo siąść dupą na nie i niczego nie ruszać!
Albo będzie TP, albo SL, ale trzeba wtedy mieć cierpliwość i niczego nie ruszać.

Reasumując, trzeba grać właściwy kontekst, w którym leżą nasze pipsy, a nie grać swoich wymysłów bazujących na czym, tak naprawdę? Na teoriach wyjętych a dupy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ