jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

azyl pisze:
06 kwie 2023, 10:07
ninjaproject pisze:
05 kwie 2023, 21:32
azyl pisze:
05 kwie 2023, 21:08
ogólnie całą swoją analizę opieram na tym co było :D
Tak, ale trzeba wchodzić od razu jak jest pierwsza okazja, jeżeli tak TP stawiasz, jak postawiłeś.
Popatrz na mój wykres dokładnie.
Jakbyś wszedł w ciemno niebiskiej strefie z SL na czerwonej grubej, to byś już był po TP i z dobrym RR.
Czyli, że byś zarobił na ten SL co najmniej.

Czyli po kolei:
Jest dołek, jest nieudany retest dołka na poziomie grubej niebieskiej.
Pierwszy target jest tak:
2023-04-05_212937.jpg
Drugi target jest tak:
2023-04-05_203722.jpg
A teraz to jest trzeci target, tak:
2023-04-05_213136.jpg
Ale SL jest cały czas w tym samym miejscu, bo to jest jedyne miejsce, o którym coś wiemy.
Czyli, dwie okazje już ci przepadły.
A sensowne ceny Kup są w ciemno niebieskiej strefie.
Inaczej RR jest niekorzystne, czyli nie zarabiamy na SL, czyli interes jest do dupy.
nad tym RR muszę popracować bo często jest na podobnej wielkości co sl. swoją drogą patrzymy na ten sam wykres a widzimy totalnie różne wejścia. dobrze zrozumiałem? tak to widzisz?
Gdybyś wszedł dokładnie tak jak pokazujesz na obrazku, to byłbyś mistrzem.
Raczej nikt tak dokładnie nie wejdzie, chyba że coś wie, czego inni nie wiedzą.

Wejście 1.
Tu by trzeba zastosować strategię Buy Limit na ciemno niebieskiej linii i drugi na początku ciemno niebieskiej strefy.
Zgadza się, że w tym układzie nie wiemy jeszcze o odwróceniu, więc musimy bazować na wsparciach historycznych i zaryzykować, po prostu. Albo na jakimś sygnale ze wskaźnika.
Strzałkami masz zaznaczone potwierdzone wsparcie historyczne:
2023-04-06_120744.jpg
Jak widać, wejść w to można tylko na takiej podstawie, bo jeżeli czekasz na potwierdzenie, to masz:
Wejście 2:
2023-04-06_121112.jpg
To można rozegrać tak jak wejście 1, albo patrzeć na niższych interwałach czy cena respektuje strefę i chce do góry.

Oczywiście, potrzebujesz być świadomy tego, że jak na razie ostatni ruch był w dół, a ten rynek zrealizował to:
2023-04-06_121435.jpg
Czyli, że wejście na trzecią nóżkę było nierozsądne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

azyl pisze:
06 kwie 2023, 10:23
azyl pisze:
06 kwie 2023, 10:22
ninja ale jak w to wejść. zejść na niższe interwały typu h4 czy h1 i tam szukać wejścia gdzieś w tych okolicach ? czy wchodzić na palę tzn. cena spada do obszaru który mnie interesuje i wtedy long czy czekać na potwierdzenie typu duży popyt. wtedy mój stop jest automatycznie dalej ale mam jakieś potwierdzenie. na zrzucie poniżej mam 4 moim zdaniem fajne wejścia. co o nich myślisz?
Ok, to popatrzmy na przypadek wejście 1:
Postawię linię czasu:
2023-04-06_122425.jpg
Przejdę na H1:
2023-04-06_122702.jpg
Ja mam tam nawet sygnał ze wskaźnika formacji świecowych, i chyba widać że mam respektowanie strefy wsparcia?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A potem też są sygnały na H1:
2023-04-06_124203.jpg
No i popatrz co jest dalej:
2023-04-06_124316.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

azyl pisze:
06 kwie 2023, 10:22
... wchodzić na palę tzn. cena spada do obszaru który mnie interesuje i wtedy long....
Jest teraz 15:01 nie wiem co robisz ale jak polujesz na longi to teraz
"If music is dying musicians are killing it" - MP

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

SEROL666 pisze:
06 kwie 2023, 15:02
azyl pisze:
06 kwie 2023, 10:22
... wchodzić na palę tzn. cena spada do obszaru który mnie interesuje i wtedy long....
Jest teraz 15:01 nie wiem co robisz ale jak polujesz na longi to teraz
W pracy byłem, nie udało mi się załapać na tą reakcję. SEROL666 specjalnie zaznaczyłeś, że jest 15? Przyjrzę się bliżej temu co się dzieje na tej parze o tej godzinie.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

ninjaproject pisze:
06 kwie 2023, 12:16
azyl pisze:
06 kwie 2023, 10:07
ninjaproject pisze:
05 kwie 2023, 21:32

Tak, ale trzeba wchodzić od razu jak jest pierwsza okazja, jeżeli tak TP stawiasz, jak postawiłeś.
Popatrz na mój wykres dokładnie.
Jakbyś wszedł w ciemno niebiskiej strefie z SL na czerwonej grubej, to byś już był po TP i z dobrym RR.
Czyli, że byś zarobił na ten SL co najmniej.

Czyli po kolei:
Jest dołek, jest nieudany retest dołka na poziomie grubej niebieskiej.
Pierwszy target jest tak:
2023-04-05_212937.jpg
Drugi target jest tak:
2023-04-05_203722.jpg
A teraz to jest trzeci target, tak:
2023-04-05_213136.jpg
Ale SL jest cały czas w tym samym miejscu, bo to jest jedyne miejsce, o którym coś wiemy.
Czyli, dwie okazje już ci przepadły.
A sensowne ceny Kup są w ciemno niebieskiej strefie.
Inaczej RR jest niekorzystne, czyli nie zarabiamy na SL, czyli interes jest do dupy.
nad tym RR muszę popracować bo często jest na podobnej wielkości co sl. swoją drogą patrzymy na ten sam wykres a widzimy totalnie różne wejścia. dobrze zrozumiałem? tak to widzisz?
Gdybyś wszedł dokładnie tak jak pokazujesz na obrazku, to byłbyś mistrzem.
Raczej nikt tak dokładnie nie wejdzie, chyba że coś wie, czego inni nie wiedzą.

Wejście 1.
Tu by trzeba zastosować strategię Buy Limit na ciemno niebieskiej linii i drugi na początku ciemno niebieskiej strefy.
Zgadza się, że w tym układzie nie wiemy jeszcze o odwróceniu, więc musimy bazować na wsparciach historycznych i zaryzykować, po prostu. Albo na jakimś sygnale ze wskaźnika.
Strzałkami masz zaznaczone potwierdzone wsparcie historyczne:
2023-04-06_120744.jpg
Jak widać, wejść w to można tylko na takiej podstawie, bo jeżeli czekasz na potwierdzenie, to masz:
Wejście 2:
2023-04-06_121112.jpg
To można rozegrać tak jak wejście 1, albo patrzeć na niższych interwałach czy cena respektuje strefę i chce do góry.

Oczywiście, potrzebujesz być świadomy tego, że jak na razie ostatni ruch był w dół, a ten rynek zrealizował to:
2023-04-06_121435.jpg
Czyli, że wejście na trzecią nóżkę było nierozsądne.
Nie ma szans żebym wszedł tak jak na tamtym obrazku. Miło i przyjemnie analizuje się dane historyczne ale przy prawej krawędzi wykresu są zdecydowanie większe emocje. nie żebym się jakoś strasznie stresował, jeżeli rozmiar pozycji jest odpowiedni to stratę przeboleje. tak czy inaczej przyjrzę się bliżej twoim sugestią a pozycję możliwe, że zamknę wcześniej bo nie idzie to po mojej myśli.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

azyl pisze:
06 kwie 2023, 20:06
W pracy byłem, nie udało mi się załapać na tą reakcję. SEROL666 specjalnie zaznaczyłeś, że jest 15? Przyjrzę się bliżej temu co się dzieje na tej parze o tej godzinie.
Tak dokładnie o 15:01 to zerknąłem na majorsy i zobaczyłem że robią zawrotkę na północ ot co. Zakładam że masz świadomość mocnej korelacji między walutami ??
Przyjżyj się co się działo między 15 a 16 na E/U, G/U, U/CAD wszystkie uderzyły we wsparci i opory.
Co więcej weź sobie pierwszy lepszy Currency Strength Meter i wychodzi na to że powninieneś szukać Shorta a nie longa na AUD/USD jeżeli grasz na długi termin bo chyba od miesiąca tworzy się bear flag
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2023, 13:33 przez SEROL666, łącznie zmieniany 1 raz.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Moim zdaniem na a/u nie ma wyraźnego trendu wiec wolałbym wchodzić na g/u albo u/c.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Albo jeszcze bardziej zagmatwam 🙂 Jeśli e jest mocniejsze od u a u jest mocniejsze od cad to ja wszedłem w e/c w longa 😉
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

azyl pisze:
06 kwie 2023, 20:26
Nie ma szans żebym wszedł tak jak na tamtym obrazku. Miło i przyjemnie analizuje się dane historyczne ale przy prawej krawędzi wykresu są zdecydowanie większe emocje. nie żebym się jakoś strasznie stresował, jeżeli rozmiar pozycji jest odpowiedni to stratę przeboleje. tak czy inaczej przyjrzę się bliżej twoim sugestią a pozycję możliwe, że zamknę wcześniej bo nie idzie to po mojej myśli.
No to właśnie są bezpieczne wejścia w przypadku rosnącej formacji i do takich wejść powinieneś się szkolić. Bo inaczej za kilka lat te same błędy zaprocentują i nowy wątek to już bedzie "głową w mur" 8)
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ