It's not over until I WIN

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

Jackal pisze:A jak ty ustawiasz stopy i ewentualne TP? Oczywiście jeśli to nie tajemnica. Zawsze dobrze znać inny punkt widzenia...
Pytanie nie do mnie, ale wyjaśnię jak robią to profesjonaliści :D
Screenshot_1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Emery. Dzięki zabodpowiedz. Aczkolwiek sl mogą być w twoim wypadku bardzie duże...tak jak u mnie w tej chwili;). Bo czekam na spadek euro, aczkolwiek myślałem ze M na h4 się już zrobiła, a widzę ze dopiero wczoraj/dziś ma to miejsce. Czyli "walnąłem się" o jakieś 50-60 pips. Przy wielkości 0.01 to niewiele ale jak ktoś gra większymi pozycjami to już jest ciekawie...jaki morał z tego wszystkiego. Ze nie stosuje się do własnych zasad:/. Sic...

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

Jackal pisze:Emery. Dzięki zabodpowiedz. Aczkolwiek sl mogą być w twoim wypadku bardzie duże...tak jak u mnie w tej chwili;). Bo czekam na spadek euro, aczkolwiek myślałem ze M na h4 się już zrobiła, a widzę ze dopiero wczoraj/dziś ma to miejsce. Czyli "walnąłem się" o jakieś 50-60 pips. Przy wielkości 0.01 to niewiele ale jak ktoś gra większymi pozycjami to już jest ciekawie...jaki morał z tego wszystkiego. Ze nie stosuje się do własnych zasad:/. Sic...
I tak i nie. generalnie zasada jest taka że sl powinien być tam gdzie Twoj scenariusz jest negowany
Screenshot_2.jpg
Co do zasad to musisz sobie uzmysłowić że wynik, zyskowność, zdobyta,stracona ilość pips jest w 100% niezależna od Ciebie. jedyne co możesz kontrolować to trzymanie się zasad własnego planu. Nie rób sobie oczekiwań odnośnie czegoś czego nie możesz kontrolować, w tym także mam namyśli wykresy.. Przeczytaj książke Marka Douglasa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Jedna pozycja 0.01 euro USD zamknięta ze strata prawie 35 pipsow-1.12162-1.12505. Jedna pozostawiam licząc na spadki...za to otwarcie brent 0.10 long na poziomie 49.03. Dlaczego? Trzy levele w dol, powstanie W. SL na poziomie 48.50 ps. Fx emery z twojej wypowiedzi wnioskuje ze na nic nie mam wpływu i nic nie mogę przewidzieć. To w takim razie po co grać w forex. O ile zgadzam się ze raczej nie mam "siły" poruszyć ceny to chce wierzyć ze jest sposób aby wychwycić pewne ruchy z jakimś prawdopodobieństwem i na tym bazować w swojej grze. Jak to mówią w coś trzeba wierzyć. A ja chce wierzyc ze nie jest to losowa gra...
IMG_4204.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Dobrze wnioskujesz, że na nic nie mamy wpływu na rynku. Może poza zamknięciem zlecenia. Według mnie nasza praca nie polega na przewidywaniu a jedynie na stosowaniu zasad swojego systemu złożonego zgodnie ze statystyką. To nie zgadywanka.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Próbujemy E/U na buy. Gra na demo. Niestety realna kasa przegrana. Trzeba się uczuć od początku i na błędach :(. Podstawowy błąd brak SL i za duże pozycje na „raz” (zarządzanie kasą się kłania - racja, to ważna rzecz) co było bezpośrednia przyczyna klęski. Ok E/U wyglada na 3 level (tf 1h) dodatkowo wzór a-b-c. Patrzymy i czekamy...choć coś długo błądzą - wystrzał powinien być do 2 godzin. No nic demo jest więc patrzymy co z tego wyjdzie...Ważne że jest sztywny SL jak coś...jak go uruchomi i tak będe na małym plusiku...
PS. Jak już jest w temacie "to jeszcze nie koniec"...najważniejsze: WZÓR (3 levele, abc, S/D), SL, wielkość pozycji i zarządzanie ryzykiem/kapitałem. Tyle i aż tyle...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

E/U zamknięte prawie 100 pipsow wyżej. Duży plus. Od razu wchodzę na WTI. Wyglada na 3 level. Jedziemy w dol
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

WTI wygląda na 3 level (4h), a na tf 1h wygląda jakby zrobili wzór a-b-c...stawiam na selle
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

No i końcu WTI ładnie poszło...chwilowe odbicie i lecimy znowu w dol...:). Dziś dobry zysk. Pozycje zamkniete niemal idealnie...55.16

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: It's not over until I WIN

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

WTI wyglada jakby chciało do gory...ale to raczej zmyła zważywszy ze jesteśmy na 1 levelu. Ja obsadzam znów selle
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ