IronFx

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
1
3%
Poza paroma minusami są ok
1
3%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
31
94%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
IronFx-Adam
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:42

Nieprzeczytany post autor: IronFx-Adam »

green7 pisze:
IronFx-Adam pisze:Pytał Pan o doświadczenie w sektorze finansowym. Teraz proszę odpowiedzieć na to pytanie poprzez przeczytanie raz jeszcze tego zdania:

Trust assets held comprise of cash, bank deposits, shares, jewellery, real estate and other property. A unique combination of benefits offered by trusts is asset protection and access to double tax treaties in addition to zero tax on income or capita
Czy inwestycje oraz usługi powiernicze w shares/equities nie są sektorem finansowym? A nawet rynkami finansowymi? Simple.
Panie Adamie przepraszam ... ale o jakich inwestycjach Pan tu mówi ??
Totalserve świadczy usługi powiernicze. Czyli zakłada firmy w imieniu innych osób, zajmuje się księgowością, "papierkologią", podatkami, ewentualnie kupuje na konto tych osób papiery wartościowe, akcje, zakłada depozyty itd. Ale polega to tylko na wykonywaniu "zleceń" innych osób.

Może Pan twierdzić, że przy takiej działalności nabyliście 40 letnie doświadczenie w sektorze finansowym - ok. Wiecie jak założyć lokatę, czy gdzie i jak kupić akcje itd.
Macie doświadczenie - ale nie ma ono nic wspólnego z inwestowaniem na własny rachunek i działalnością na rynkach finansowych w kontekście o jakim tu (na forum) rozmawiamy.
No chyba, że dowiemy się tu zaraz że od 40 lat zatrudniacie traderów i inwestujecie - ale nie sądzę prawda ?

Tak więc, żebyśmy się zrozumieli: oczywiście super że za IronFx stoi TotalServe. To na pewno lepiej niż miałaby to być jakaś firma "krzak". Ale łączenie działalności IronFX i "podpinanie" do niej 40 lat doświadczeń Totalseve (w ciut innym obszarze) - i pisanie o tym w kontekście "środowiska" brokerów dla mnie jest tylko jak to określił wcześniej któryś z kolegów "bełkotem marketingowym".
Który wzbudzić może w tymże środowisku i każdym kto trochę fakty zgłębi co najwyżej uśmiech ....
IronFx-Adam pisze: Swap jest naliczany od 11 dnia. 10 dni limitu jest zawarte w T&C przy otwarciu konta Islamic.
Czyli na koncie Islamic można zostać obciążonym swapem. Prosicie się o dżihad ? :)
Czy te punkty swapowe naliczane po 10 dniach są w obie strony ? Tzn. czy jeśli swap byłby dodatni to zostanie on naliczony, czy tylko obciążacie ujemnym ?

Witam Green,

Masz całkowitą racje, dlatego napisałem że należymy do firmy z 40 letnim doświadczeniem w sektorze finansowym jednakże sama działalność oraz usługi na rynku forex są prowadzone od 2010.

Jak wcześniej wspomniałem Green, konto swap free jest bardzo kosztowne dla brokera,ponieważ tak czy siak swapsy są pokrywane przez nas.

Pozdrawiam, Adam
IronFx Solid Trading

anowak@ironfx.com

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

green7 pisze:
Czyli na koncie Islamic można zostać obciążonym swapem. Prosicie się o dżihad ? :)
Czy te punkty swapowe naliczane po 10 dniach są w obie strony ? Tzn. czy jeśli swap byłby dodatni to zostanie on naliczony, czy tylko obciążacie ujemnym ?
Haha. Widać to są konta islamskie dla szybkich muslimów. Muslim średnioterminowy otrze się o grzech.
1 Podtrzymuje pytanie odnośnie swapów : Czy te punkty swapowe naliczane po 10 dniach są w obie strony ? Tzn. czy jeśli swap byłby dodatni to zostanie on naliczony, czy tylko obciążacie ujemnym ?

Zauważyłem, że macie bardzo fajne (czytaj : niskie) spready na miedzi, gazie ziemnym i zbożach.
2 Czy planujecie rozszerzyć ofertę o cukier, kawę, kakao, wołowinę i wieprzowinę ?

3 Kolejna rzecz to wpłaty do banku.
Inwestowanie na fx jest już obarczone dużym ryzykiem, a Wy chcecie to ryzyko podnieść namawiając do korzystania z usług brokera cypryjskiego.
W takim razie może nieco obniżcie to ryzyko i dajcie możliwość wpłat na rachunek w banku znajdującym się na terenie Polski. Oczywiście rachunek w złotówkach.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
IronFx-Adam
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:42

Nieprzeczytany post autor: IronFx-Adam »

Witam Mario
Podtrzymuje pytanie odnośnie swapów : Czy te punkty swapowe naliczane po 10 dniach są w obie strony ? Tzn. czy jeśli swap byłby dodatni to zostanie on naliczony, czy tylko obciążacie ujemnym ?

Swap jest naliczany w obie strony

Czy planujecie rozszerzyć ofertę o cukier, kawę, kakao, wołowinę i wieprzowinę ?
Co do samych kontraktów na cukier to naszym partnerem jest http://www.sucden.com/, więc jest możliwość handlu.

W ciągu najbliższych kilku tygodni, udostępnimy platformę MT5, więc będziemy dystkutować jakie instrumenty dodać do istniejących już 140.


Inwestowanie na fx jest już obarczone dużym ryzykiem, a Wy chcecie to ryzyko podnieść namawiając do korzystania z usług brokera cypryjskiego.
W takim razie może nieco obniżcie to ryzyko i dajcie możliwość wpłat na rachunek w banku znajdującym się na terenie Polski. Oczywiście rachunek w złotówkac
Środki klienta są bezpieczne dzięki ICF-Investor compensation fund.

Jako regulowany broker, środki są segregowane więc trzymane na osobnym koncie.

Środki klientów są trzymane w Barclays Bank, również posiadamy konta z PLN i środki są wpłacane do banku w Polsce- BNP Paribas.


Pozdrawiam, Adam
IronFx Solid Trading

anowak@ironfx.com

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

IronFx-Adam

1 Czy konta złotówkowe w BNP są również "islamskie" ?
2 Czy uruchomienie MT5 będzie wiązać się z brakiem MT4 ? Wskaźniki z MT4 nie dadzą się przełożyć do MT5. Już to przerabiałem przy brokerze Noble FX MT5.
3 Czy na MT5 będą takie same spready jak na MT5 ?
4 Interesują mnie towary : zboża (wheat, corn, oats, soybean, oraz pochodne soji), mięso (cattle, leanhogs) , softy (sugar, cacao, coffee, cotton, orange), paliwa (Brent, Crude, Natgas), metale ( Gold, Platinum, Pallad, Copper oraz inne jak ołów, cyna itp.)
Oczywiście o ile jesteście zapewnić dobre spready. Kiepskie spready mogę znaleźć u wielu miejscowych brokerów.
5 Czy nadal będą mikroloty ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
IronFx-Adam
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:42

Nieprzeczytany post autor: IronFx-Adam »

1 Czy konta złotówkowe w BNP są również "islamskie ?
Jeśli dobrze zrozumiałem Pana pytanie to,tak, można otowrzyć konto swap free z walutą bazową PLN i środki będą trzymane w BNP Paribas

2 Czy uruchomienie MT5 będzie wiązać się z brakiem MT4 ? Wskaźniki z MT4 nie dadzą się przełożyć do MT5. Już to przerabiałem przy brokerze Noble FX MT5.
Właśnie z tego powodu, niekompatybilności obu platform, będziemy oferować obie platformy MT4 oraz MT5.
3 Czy na MT5 będą takie same spready jak na MT5 ?
Tak, spready bedą na tym samym poziomie lub niższym.
4 Interesują mnie towary : zboża (wheat, corn, oats, soybean, oraz pochodne soji), mięso (cattle, leanhogs) , softy (sugar, cacao, coffee, cotton, orange), paliwa (Brent, Crude, Natgas), metale ( Gold, Platinum, Pallad, Copper oraz inne jak ołów, cyna itp.)
Sporo z wymienionych przez Pana towarów już jest w naszej ofercie.
Proszę sprawdzić tutaj:
http://www.ironfx.com/pl/trading-products/metals oraz
http://www.ironfx.com/pl/trading-products/futures

Co do pozostałych, świetna propozycje, info na ten temat przekaże do zarządu.
5 Czy nadal będą mikroloty ?
Tak, micro-loty jak i konta Micro będą dostępne na platformie MT5.
IronFx Solid Trading

anowak@ironfx.com

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

IronFx-Adam

1 Jaka jest minimalna wpłata na konto micro ?
2 Nie testowałem demo więc spytam :
Czy są ograniczenia w stawianiu zleceń oczekujących ? Chodzi o minimalny dystans ustawiania tego typu zleceń.
3 Na Waszej stronie nie ma ani słowa o kontach w PLN ani banku BNP.
Czy uaktualnicie te informacje na stronie ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
IronFx-Adam
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:42

Nieprzeczytany post autor: IronFx-Adam »

Jaka jest minimalna wpłata na konto micro ?
W celu odebrania 40% bonusu od pierwszego depozytu, minimalny depozyt wynosi 500 euro.
2 Nie testowałem demo więc spytam :
Czy są ograniczenia w stawianiu zleceń oczekujących ? Chodzi o minimalny dystans ustawiania tego typu zleceń.
Tak. cena musi róźnić się od ceny rynkowej o min. 5 pisów(50 pipetek/punków) na EUR/USD, Więszkość głównych par posiada taki limit, bardziej egzotyczne crossy mają limit 10/15 pipsów etc.

USD/PLN-10 pipsów, EUR/PLN-10 pipsów AUD/PLN-6 pipsów.
3 Na Waszej stronie nie ma ani słowa o kontach w PLN ani banku BNP.
Racja, tłumaczenie strony na j.polski jak i inne języki jest aktualnie poprawiane poniważ został zatrudniony content manager.
Myśle że w ciągu kilku tygodni strona będzie poprawiona.

Pozdrawiam, Adam
IronFx Solid Trading

anowak@ironfx.com

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

IronFx-Adam pisze:
Jaka jest minimalna wpłata na konto micro ?
W celu odebrania 40% bonusu od pierwszego depozytu, minimalny depozyt wynosi 500 euro.
Doczytałem regulamin tej promocji i wynika z niego, że w przypadku gdy tylko dokonam jakiejkolwiek wypłaty z rachunku bonus jest odbierany.
Czy dobrze to zrozumiałem ?
Rozumiem, że jeśli nie zależy klientowi na bonusie to nie ma wpłaty minimalnej i można wpłacić dowolną sumę ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

IronFx-Adam pisze:Tak. cena musi róźnić się od ceny rynkowej o min. 5 pisów(50 pipetek/punków) na EUR/USD, Więszkość głównych par posiada taki limit, bardziej egzotyczne crossy mają limit 10/15 pipsów etc.
Nawet na koncie STP? A przed czy to ma chronić tradera?

Awatar użytkownika
IronFx-Adam
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:42

Nieprzeczytany post autor: IronFx-Adam »

Doczytałem regulamin tej promocji i wynika z niego, że w przypadku gdy tylko dokonam jakiejkolwiek wypłaty z rachunku bonus jest odbierany.
Czy dobrze to zrozumiałem ?
Rozumiem, że jeśli nie zależy klientowi na bonusie to nie ma wpłaty minimalnej i można wpłacić dowolną sumę ?
Tak, bonus działa jak "poduszka" dla inwestora żeby móc trzymać pozycje przez dłuższy czas czy otwierać większe poycje.

Tak, bonus jest dodawany do equity/credit i w momencie wypłaty środków zostaje odjęty.
Przy kolejnej wpłacie klient dostaje 30% bonusu od wartości depozytu.


Minimalną wpłatą w takim momencie jest 50 euro.

Dodano po 12 minutach:
DigitalSmoke pisze:
IronFx-Adam pisze:Tak. cena musi róźnić się od ceny rynkowej o min. 5 pisów(50 pipetek/punków) na EUR/USD, Więszkość głównych par posiada taki limit, bardziej egzotyczne crossy mają limit 10/15 pipsów etc.
Nawet na koncie STP? A przed czy to ma chronić tradera?

Tak, na kontach STP/ECN również jest ten limit zaimplementowany.

Tak została skonfigurowana platforma MT4 i więszkość brokerów posiadających instant execution oraz market execution posiada takie limity
IronFx Solid Trading

anowak@ironfx.com

ODPOWIEDZ