IronFx

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
1
3%
Poza paroma minusami są ok
1
3%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
31
94%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
IronFx-Adam
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:42

Nieprzeczytany post autor: IronFx-Adam »

green7 pisze:
IronFx-Adam pisze:Proszę zauważyć że jest tam napisane o samym turnieju nie o kliencie. W prostszych słowach, zachowujemy prawo do zmiany zasad turnieju bez pozwolenia klienta, nie musimy się go pytać klienta czy się na to zgadza. Jest to powszechnie stosowane przy promocjach.
Racja. Co nie zmienia faktu, że też jest to dziwny zapis. Właściwie takie sformułowanie mówi o tym, że warunki konkursu mogą być zmienione w dowolnym momencie.
No to soory: ale przystępując do jakiejś gry fajnie jest znać wcześniej jej zasady prawda ?
Sytuacja kiedy w trakcie trwania konkursu broker może dowolnie zmieniać reguły gry jest cokolwiek dziwna. W ten sposób można np. każdego z konkursu wykluczyć, czy powiedzmy zmienić nagrody .... Albo dajmy na to dzień przed zakończeniem konkursu ironfx stwierdzi, że go przerywa.....

IronFx-Adam pisze:Cytat:
że niezależnie od nas by cokolwiek wygrać w konkursie będziemy musieli obrócić wspomnianymi 9999 lotami


Totalne nieprawdziwe stwierdzenie. Opisałem to wyżej.
IronFx-Adam pisze:Chyba troszeczkę źle Pan zrozumiał zasady.

Sprostowując, 9.999 lotów dotyczy wygranej-150.000$ która żeby była wypłacona, taka ilość lotów mus być przehandlowana.
Czy aby na pewno ? Przecież wyraźnie zaznaczyłem kiedy będzie mieć to miejsce:
The Company reserves the right, due to risk management, to transfer selected clients on STP/ECN environment. In case the client does not comply with IronFX’s request the participant could be disqualified from the FX Live Competition.
Nie zaprzeczy Pan chyba, że klient wbrew swojej woli klient może zostać przeniesiony na konto typu STP ?
A skoro tak to jak rozumiem zgodnie z innymi punktami regulaminu dla wypłacenia (ewentualnej) nagrody będzie konieczne obrócenie 9999 lotami. Prawda ?

IronFx-Adam pisze:Kolejne nie zrozumienie warunków oraz moich wyjaśnień. Broker nikogo nie wykluczy dopówki będzie grał fair, nie manipulując wynikiem(opisałem różne sposoby wyżej)
Ok, przyznaję rację. Tu rzeczywiście się zagalopowałem. IronFx może wykluczyć z konkursu po stwierdzeniu hedgowania pozycji w IronFx lub u innego brokera. Z tym, że ta druga sytuacja jest dla mnie nie jasna: sam Pan przyznał, że stwierdzenie czy moja pozycja jest hedgowania gdzie indziej jest właściwie niemożliwe. Po co więc w ogóle taki zapis ?? To jedynie daje poczucie, że broker w jakiś dodatkowy sposób zabezpiecza się i może tego punktu użyć przeciw nam.
IronFx-Adam pisze:Cytat:
- by "wyrobić" odpowiednią liczbę lotów należałoby (biorąc pod uwagę czas trwania konkursu) obrócić dziennie ponad 100ma lotami !
Trochę dziwne warunki jak na konkurs z minimalnym depo 1000 USD. Wyglądają jak zachęta dla uczestników o zwiększanie depa i ryzyka


Nieprawda.Nie ma przymusu czasowego w jakim przedziale czasowym transakcje muszą być dokonane. Więc prosiłbym o nie naginanie faktów oraz tworzenia nowych reguł.
Tak - ma Pan rację. Można ten obrót wykonać po zakończeniu konkursu.
Ja jednak nie rozumiem po co tak sobie utrudniacie życie ? Po co tworzyć takie dziwne ograniczenia ??
Wiecie ile zarabiacie na prowizjach na koncie STP więc czemu zamiast takich dziwnych reguł nie obniżycie tej nagrody o te powiedzmy 10 tys USD ?
Rozumiem, że 140 tys. jako nagroda wygląda gorzej niż 150 tys. Ale jeśli już przeznaczacie na nagrody 140 tys. to i te 10 pewnie wygospodarujecie.
Czemu służą takie zapisy ?
IronFx-Adam pisze:Cytat:
sformułowanie na stronie "Handel socjalny" brzmi ciut dziwnie, chyba to nie zbyt szczęśliwe tłumaczenie.


Racja. Jaka byłąby Pana propozycja?
Przychodzi mi na myśl "społecznościowy". Też nie za szczęśliwie brzmi ale chyba ciut lepiej.


Racja. Co nie zmienia faktu, że też jest to dziwny zapis. Właściwie takie sformułowanie mówi o tym, że warunki konkursu mogą być zmienione w dowolnym momencie.
No to soory: ale przystępując do jakiejś gry fajnie jest znać wcześniej jej zasady prawda ?
Sytuacja kiedy w trakcie trwania konkursu broker może dowolnie zmieniać reguły gry jest cokolwiek dziwna. W ten sposób można np. każdego z konkursu wykluczyć, czy powiedzmy zmienić nagrody .... Albo dajmy na to dzień przed zakończeniem konkursu ironfx stwierdzi, że go przerywa.....
Przystępując do turnieju, zasady są z góry ustalone i klient jest świadomy o nich.
Wyciąga Pan zbyt daleko idące wnioski, po raz kolejny naciągając fakty wygodne pod swoją opinię.
Niech Pan zauważy że, broker który by się zachował w sposób opisany wyżej, poniósł by totalną klape marketingową. Kto by później chciał uwierzyć w ich słowa? Całe koszty poniesione na marketing FX Live Competition równie dobrze w takim wypadku mógłby być wpłacony na dotacje charytatywne.
Czy aby na pewno ? Przecież wyraźnie zaznaczyłem kiedy będzie mieć to miejsce:
Tak, napewno. Jeśli zwycięzca wybierze opcje z 150,000$ na koncie ECN będzie miał nieograniczony czas na obrócenie tymi 9.999 lotami.

Może zawsze wybrać 100,000$ w gotówce, bez żadnych ograniczeń czy limitów.

Nie zaprzeczy Pan chyba, że klient wbrew swojej woli klient może zostać przeniesiony na konto typu STP ?
A skoro tak to jak rozumiem zgodnie z innymi punktami regulaminu dla wypłacenia (ewentualnej) nagrody będzie konieczne obrócenie 9999 lotami. Prawda ?
Powtórzę to ostatni raz Green. Do wypłacenia tylko i wyłącznie nagrody w wysokości 150,000$ jest potrzebne obrócenie 9.999 lotami.

Przekierowanie na STP/ECN może nastąpić kiedy exposure brokera jest zbyt wysokie. Jak mówiłem wcześniej zarządznie ryzykiem jest niezbędne i dla brokera jak i samego inwestora.

Ok, przyznaję rację. Tu rzeczywiście się zagalopowałem. IronFx może wykluczyć z konkursu po stwierdzeniu hedgowania pozycji w IronFx lub u innego brokera. Z tym, że ta druga sytuacja jest dla mnie nie jasna: sam Pan przyznał, że stwierdzenie czy moja pozycja jest hedgowania gdzie indziej jest właściwie niemożliwe. Po co więc w ogóle taki zapis ?? To jedynie daje poczucie, że broker w jakiś dodatkowy sposób zabezpiecza się i może tego punktu użyć przeciw nam.
Kolejne zagalopowanie się ;) Hegdowanie jest dozwolone jednakże na jednym koncie lub innego brokera.
Nie stwierdziłem nigdzie że, jest niemożliwe wykrycie hedgu u innego brokera. Jest wręcz przeciwnie. Ludzie pracujący na Dealing Desku nie są amatorami. Najczęściej zachodzi to przy kontach swap free(nie biorących udziału w turnieju) i mówiłem tutaj o ogólnej polityce.
Tak - ma Pan rację. Można ten obrót wykonać po zakończeniu konkursu.
Ja jednak nie rozumiem po co tak sobie utrudniacie życie ? Po co tworzyć takie dziwne ograniczenia ??
Wiecie ile zarabiacie na prowizjach na koncie STP więc czemu zamiast takich dziwnych reguł nie obniżycie tej nagrody o te powiedzmy 10 tys USD ?
Rozumiem, że 140 tys. jako nagroda wygląda gorzej niż 150 tys. Ale jeśli już przeznaczacie na nagrody 140 tys. to i te 10 pewnie wygospodarujecie.
Czemu służą takie zapisy ?
Nie, nie może ten obót wykonać po zakończeni tylko musi tylko i wyłącznie z wybraniem opcji 150.000$ na ECN.

Jest Pan daleki w obliczeniach co do kosztów takiego turnieju. Nagroda+zrobienie filmu+reklama na CNBC+Bloomberg samego turnieju Dodanie jeszcze jednego zera do samej nagrody nawet tego nie pokryje.

Przekaże Pana uwagi na temat tłumaczenia tego linku, dziękuje.

Pozdrawiam, Adam
IronFx Solid Trading

anowak@ironfx.com

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

IronFx-Adam pisze: Przystępując do turnieju, zasady są z góry ustalone i klient jest świadomy o nich.
Wyciąga Pan zbyt daleko idące wnioski, po raz kolejny naciągając fakty wygodne pod swoją opinię.
To jak mam w takim razie rozumieć i interpretować ten kawałek Waszego regulaminu:
In addition, IronFX reserves the right to modify, change or terminate this FX Live Competition at any time without the consent of the Client.
Gdzie Pan tu ma naciąganie faktów ?
Proste pytanie: Czy w świetle powyższego zapisu IronFx może czy nie może zmienić warunki konkursu w trakcie jego trwania ?
IronFx-Adam pisze: Niech Pan zauważy że, broker który by się zachował w sposób opisany wyżej, poniósł by totalną klape marketingową. Kto by później chciał uwierzyć w ich słowa?
Ależ oczywiście ! Dlatego za cholerę nie mogę zrozumieć po co organizując taki konkurs, i wydając jak sam Pan pisze nie małą kasę, wrzuca się do regulaminu tego typu dziwne zapisy. Dla mnie to one już są klapą marketingową: bo jak widzę nie jasne reguły gry to nie wzbudza to mojego zaufania a wręcz przeciwnie.

IronFx-Adam pisze:Kolejne zagalopowanie się Wink Hegdowanie jest dozwolone jednakże na jednym koncie lub innego brokera.
Nie stwierdziłem nigdzie że, jest niemożliwe wykrycie hedgu u innego brokera. Jest wręcz przeciwnie. Ludzie pracujący na Dealing Desku nie są amatorami. Najczęściej zachodzi to przy kontach swap free(nie biorących udziału w turnieju) i mówiłem tutaj o ogólnej polityce.
IronFx-Adam pisze:Nie oszukujmy się że hedge u innego brokera oczywiście jest dozwolony,
To szczerze powiedziawszy z powyższych wypowiedzi już zupełnie nie wiem czy hedge u innego brokera jest dozwolny czy nie :)

No i na jakiej niby zasadzie Wasz Dealing Desk stwierdzi, że moja pozycja jest hedgowana u innego brokera co ?
Nie ma takiej technicznej i prawnej możliwości. Jedynie co możecie stwierdzić to ewentualnie to, że pozycja (np. na koncie swapp free) otwarta jest dłuższy okres. Co ewentualnie pozwoli Wam PRZYPUSZCZAĆ, że klient zarabia na swapie. Bo przecież równie dobrze może on realizować dowolną inną strategię.

Jak rozumiem z powyższych wypowiedzi: gdyby komuś wpadło do głowy otwarcie w IronFx konta swap free i na nim otwarcie długoterminowych pozycji to Wasz dealing desk nie będzie zachwycony ?
Co się dzieje w takim wypadku ?
IronFx-Adam pisze:Jest Pan daleki w obliczeniach co do kosztów takiego turnieju. Nagroda+zrobienie filmu+reklama na CNBC+Bloomberg samego turnieju Dodanie jeszcze jednego zera do samej nagrody nawet tego nie pokryje.
Heh - no to Pan chyba nie zupełnie zrozumiał co miałem na myśli.
Jeśli mówi mi Pan, że koszt zorganizowania takiego turnieju to 1.5 mln USD to po jaką cholerę wymyślać warunek obrotu 9999 lotami ?
Przecież ten obrót wygeneruje dla Was to dodatkowy zysk będący co najwyżej promilem ogólnych kosztów konkursu.
Po co więc robić coś takiego: z tego co Pan pisze nie jest to spowodowane chęcią zarobienia na zwiększonym spreadzie w tych 9999 obróconych lotach.
Więc jakie są motywy ? Chętnie uzyskał bym jakieś sensowne wyjaśnienie.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
IronFx-Adam
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:42

Nieprzeczytany post autor: IronFx-Adam »

green7 pisze:
IronFx-Adam pisze: Przystępując do turnieju, zasady są z góry ustalone i klient jest świadomy o nich.
Wyciąga Pan zbyt daleko idące wnioski, po raz kolejny naciągając fakty wygodne pod swoją opinię.
To jak mam w takim razie rozumieć i interpretować ten kawałek Waszego regulaminu:
In addition, IronFX reserves the right to modify, change or terminate this FX Live Competition at any time without the consent of the Client.
Gdzie Pan tu ma naciąganie faktów ?
Proste pytanie: Czy w świetle powyższego zapisu IronFx może czy nie może zmienić warunki konkursu w trakcie jego trwania ?
IronFx-Adam pisze: Niech Pan zauważy że, broker który by się zachował w sposób opisany wyżej, poniósł by totalną klape marketingową. Kto by później chciał uwierzyć w ich słowa?
Ależ oczywiście ! Dlatego za cholerę nie mogę zrozumieć po co organizując taki konkurs, i wydając jak sam Pan pisze nie małą kasę, wrzuca się do regulaminu tego typu dziwne zapisy. Dla mnie to one już są klapą marketingową: bo jak widzę nie jasne reguły gry to nie wzbudza to mojego zaufania a wręcz przeciwnie.

IronFx-Adam pisze:Kolejne zagalopowanie się Wink Hegdowanie jest dozwolone jednakże na jednym koncie lub innego brokera.
Nie stwierdziłem nigdzie że, jest niemożliwe wykrycie hedgu u innego brokera. Jest wręcz przeciwnie. Ludzie pracujący na Dealing Desku nie są amatorami. Najczęściej zachodzi to przy kontach swap free(nie biorących udziału w turnieju) i mówiłem tutaj o ogólnej polityce.
IronFx-Adam pisze:Nie oszukujmy się że hedge u innego brokera oczywiście jest dozwolony,
To szczerze powiedziawszy z powyższych wypowiedzi już zupełnie nie wiem czy hedge u innego brokera jest dozwolny czy nie :)

No i na jakiej niby zasadzie Wasz Dealing Desk stwierdzi, że moja pozycja jest hedgowana u innego brokera co ?
Nie ma takiej technicznej i prawnej możliwości. Jedynie co możecie stwierdzić to ewentualnie to, że pozycja (np. na koncie swapp free) otwarta jest dłuższy okres. Co ewentualnie pozwoli Wam PRZYPUSZCZAĆ, że klient zarabia na swapie. Bo przecież równie dobrze może on realizować dowolną inną strategię.

Jak rozumiem z powyższych wypowiedzi: gdyby komuś wpadło do głowy otwarcie w IronFx konta swap free i na nim otwarcie długoterminowych pozycji to Wasz dealing desk nie będzie zachwycony ?
Co się dzieje w takim wypadku ?
IronFx-Adam pisze:Jest Pan daleki w obliczeniach co do kosztów takiego turnieju. Nagroda+zrobienie filmu+reklama na CNBC+Bloomberg samego turnieju Dodanie jeszcze jednego zera do samej nagrody nawet tego nie pokryje.
Heh - no to Pan chyba nie zupełnie zrozumiał co miałem na myśli.
Jeśli mówi mi Pan, że koszt zorganizowania takiego turnieju to 1.5 mln USD to po jaką cholerę wymyślać warunek obrotu 9999 lotami ?
Przecież ten obrót wygeneruje dla Was to dodatkowy zysk będący co najwyżej promilem ogólnych kosztów konkursu.
Po co więc robić coś takiego: z tego co Pan pisze nie jest to spowodowane chęcią zarobienia na zwiększonym spreadzie w tych 9999 obróconych lotach.
Więc jakie są motywy ? Chętnie uzyskał bym jakieś sensowne wyjaśnienie.
Witam Green
To jak mam w takim razie rozumieć i interpretować ten kawałek Waszego regulaminu
Proszę go interpretować w taki sposób w jaki jest to napisane a nie nadiinterpretować. Klient świadomie akceptuje lub odmawia warunki Terms&Conditions.
Jak wspomniałem wyżej, jeśli jakikolwiek broker zmieniłby zasady turnieju podczas jego trwania odbiłoby się do szerokim echem w naszym środowisku, nie wierzę ze firma posiadająca 40 lat doświadczenia w sektorze finansowym pozwoli sobie na taką samowolkę.
Gdzie Pan tu ma naciąganie faktów ?
Proste pytanie: Czy w świetle powyższego zapisu IronFx może czy nie może zmienić warunki konkursu w trakcie jego trwania ?
Osobiście, dla mnie naciąganiem faktów jest Pańskie stwierdzenie że klient przystępując do turnieju nie jest świadom jego elementarnych zasad i warunków, klikając "Tak akceptuje Terms&Conditions, zaznajomiłem się z warunkami,akceptuję je i chcę wziąć udział w FX Live Competition"

A dokładnie odpowiadając na Pańskie drugie pytanie to:
Tak, każdy broker czy firma która ma jakkakolwiek promocje dowolny produkt, zachowuje prawo do zmiany jej/jego zasad(mogły wystąpić błędy czy to w regulaminie w warunkach których firma/broker nie przewidział więc zachowuje to prawo. Nikt nie jest idealny i osoby tworzące promocje/turnieje itp mogą popełniać błędy.
Kupując paczke Laysów w promocji akceptuje Pan ich warunki gdzie gwarantuje że jest identyczny/podobny zapis. Proszę się zaznajomić z jakkąkolwiek promocją/turniejem/kontestem itp.
Jest to napisane czarne na białym więc nie widzę potrzeby tego powtarzać kolejny raz.


Ależ oczywiście ! Dlatego za cholerę nie mogę zrozumieć po co organizując taki konkurs i wydając jak sam Pan pisze nie małą kasę, wrzuca się do regulaminu tego typu dziwne zapisy. Dla mnie to one już są klapą marketingową: bo jak widzę nie jasne reguły gry to nie wzbudza to mojego zaufania a wręcz przeciwnie
W turnieju, po 5 dniach od rozpoczęcia bierze udział kilkadziesiąt tysięcy traderów, nie nazwałbym tego klapą marketingową. Dla Pana to są dziwne zapisy, dla innych albo je akceptują albo nie, wsio.
Niejasne(razem piszemy)reguły gry? Warunki są jasne i przejrzyste jak niebo na Cyprem. Wszystko co trader powinien wiedzieć jest w T&C. Transparentność jest zachowana, inaczej by było jakby warunków umowy w ogóle nie było na naszej stronie.
To szczerze powiedziawszy z powyższych wypowiedzi już zupełnie nie wiem czy hedge u innego brokera jest dozwolny czy nie Smile

No i na jakiej niby zasadzie Wasz Dealing Desk stwierdzi, że moja pozycja jest hedgowana u innego brokera co ?
Nie ma takiej technicznej i prawnej możliwości. Jedynie co możecie stwierdzić to ewentualnie to, że pozycja (np. na koncie swapp free) otwarta jest dłuższy okres. Co ewentualnie pozwoli Wam PRZYPUSZCZAĆ, że klient zarabia na swapie. Bo przecież równie dobrze może on realizować dowolną inną strategię.
Jak rozumiem z powyższych wypowiedzi: gdyby komuś wpadło do głowy otwarcie w IronFx konta swap free i na nim otwarcie długoterminowych pozycji to Wasz dealing desk nie będzie zachwycony ?

Tak Green, jest techniczna możliwość odkrycia czy to arbitrażu czy hedga na koncie swap free. Jak? Jest to jedno z pytań o których wspomniałem w pierwszym komentarzu. I nie, nie przypuszczać tylko stwierdzić.

Znowu, tak Green, powtarzam jeszcze raz. Hedge jest dozwolony na jednym koncie lub na kontach różnych brokerów.
W momencie hedga na koncie swap free wraz z kontem u innego brokera, sprawa wygląda jak opisałem w poście wyżej,

Czemu otwarcie długoterminowej pozycji na swap free koncie miałoby być problemem? Dealing desk jest od egzekucji zleceń, oraz trzymania się zasad, nie od widzimisię lub bycia zachwyconymi lub nie. Jeśli widzą coś podejrzanego jest to raportowane oraz omawiane.
Więc nic się nie dzieje. Ticket poszedł i trade leci, bez fajerwerków lub magii.
Heh - no to Pan chyba nie zupełnie zrozumiał co miałem na myśli.
Jeśli mówi mi Pan, że koszt zorganizowania takiego turnieju to 1.5 mln USD to po jaką cholerę wymyślać warunek obrotu 9999 lotami ?
Przecież ten obrót wygeneruje dla Was to dodatkowy zysk będący co najwyżej promilem ogólnych kosztów konkursu.
Po co więc robić coś takiego: z tego co Pan pisze nie jest to spowodowane chęcią zarobienia na zwiększonym spreadzie w tych 9999 obróconych lotach.
Więc jakie są motywy ? Chętnie uzyskał bym jakieś sensowne wyjaśnienie.
No cóż, jak wspomniałem nie ja ustalam zasady turnieju. Jeśli zarząd wraz z compliance na takich zasadach je ustalili to mieli ku temu jakieś powody. Po weekendzie spróbuję uzyskać dokładną odpowiedź dlaczego akurat 9.999 lotów,od osób zajmujących się FX Live Competitiion.

Mam nadzieję że rozwiałem Pana wszelakie wątpliwości dotyczące T&C naszego Fx Live Competition i nie chciałbym żeby to przeistoczyło się w szukanie dziury w całym oraz nadinterpretacją oraz niezrozuieniem niektórych sformułowań.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wypoczynku! Adam
IronFx Solid Trading

anowak@ironfx.com

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

IronFx-Adam pisze:Proszę go interpretować w taki sposób w jaki jest to napisane a nie nadiinterpretować. Klient świadomie akceptuje lub odmawia warunki Terms&Conditions.
Ale ja tu nic nie nadinterpretuje (przez jedno i jeśli już zaczynamy sobie błędy ortograficzne wytykać :) )
W regulaminie jest punkt jaki jest.

IronFx-Adam pisze:Jak wspomniałem wyżej, jeśli jakikolwiek broker zmieniłby zasady turnieju podczas jego trwania odbiłoby się do szerokim echem w naszym środowisku, nie wierzę ze firma posiadająca 40 lat doświadczenia w sektorze finansowym pozwoli sobie na taką samowolkę.
Skoro tak to po cholerę kombinować i w regulaminie dawać punkt te zmiany umożliwiający ? A z tym szerokim echem to bez przesady. "Środowisko" raczej specjalnie by się tym nie przejęło ....

Przyznam, że tymi 40ma latami to mnie Pan zaskoczył.
Skądże one się wzięły skoro na Waszej stronie można wyczytać, że IronFx założono w 2010 roku.
Jakże może więc Pan pisać, że IronFx ma 40 lat doświadczenia w branży ?
To właśnie jest nadinterpretacja faktów ....

IronFx-Adam pisze:Tak, każdy broker czy firma która ma jakkakolwiek promocje dowolny produkt, zachowuje prawo do zmiany jej/jego zasad(mogły wystąpić błędy czy to w regulaminie w warunkach których firma/broker nie przewidział więc zachowuje to prawo. Nikt nie jest idealny i osoby tworzące promocje/turnieje itp mogą popełniać błędy.
Kupując paczke Laysów w promocji akceptuje Pan ich warunki gdzie gwarantuje że jest identyczny/podobny zapis.
Nie. Po pierwsze nie mamy tu do czynienia z promocją - tylko z konkursem. To trochę inna sprawa. Po drugie jeśli już trzymać się analogii: kupując paczkę Laysów w promocji wiem, że jeśli w paczce znajdę kupon, dający mi wygraną w postaci nowej paczki Laysów to idąc po wygraną tą paczkę dostanę.
U Was zostawiliście możliwość dowolnych modyfikacji warunków. Ot powiedzmy, że nie dostanę paczki tylko jednego chipsa. Albo dowiem się, że niestety konkurs został anulowany i nie dostanę nic.

No ale dobra - widzę, że będzie Pan uparcie bronił tego zapisu niczym Ordon reduty. Nie ma sensu tego dalej drążyć, mnie Pan nie przekona, zresztą to Wasz ogródek, możecie sobie robić co chcecie. Ja tylko mówię, że takie zapisy zawsze wywołują moje niezmierne zdziwienie.
IronFx-Adam pisze:Znowu, tak Green, powtarzam jeszcze raz. Hedge jest dozwolony na jednym koncie lub na kontach różnych brokerów.
W momencie hedga na koncie swap free wraz z kontem u innego brokera, sprawa wygląda jak opisałem w poście wyżej,
Sorry ale nadal nie mam jasności.
Pytanie: czy hedge na koncie swap free wraz z kontem u innego brokera, jest dozwolone czy nie?

Tylko proszę nie pisać znowu, że jest jak w poście powyżej bo to nie było jasne. Tak/nie wystarczy.
IronFx-Adam pisze:Po weekendzie spróbuję uzyskać dokładną odpowiedź dlaczego akurat 9.999 lotów,od osób zajmujących się FX Live Competitiion.
Szczerze to bardzo jestem ciekaw co powodowało taki wpis.
IronFx-Adam pisze:Mam nadzieję że rozwiałem Pana wszelakie wątpliwości dotyczące T&C naszego Fx Live Competition i nie chciałbym żeby to przeistoczyło się w szukanie dziury w całym oraz nadinterpretacją
Jedne zostały rozwiane, inne nie :)
IronFx-Adam pisze:Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wypoczynku! Adam
Wzajemnie.

Mała uwaga: jeśli będzie Pan odpisywał może lepiej byłoby by ciut ograniczyć cytowanie całych uprzednich postów. I cytować tylko ten fragment, którego dotyczy odpowiedź (bądź ciut większy z kontekstem ale nie całość) - bo robi się z tego straszny tasiemiec :)
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

Wirus pisze:Ale bełkot marketingowy! Zajrzyj do wątku Armady, może nauczysz się czegoś ;)
Zapomniałeś dodać, że do otwarcia rachunku nie jest wymagane obrzezanie.
To się nazywa cięta riposta ;)

Dodano po 3 minutach:
IronFx-Adam pisze:
Cyb pisze:
IronFx-Adam pisze: Z szacunku do użytkowników napewno nie będe pisał o spredach zaczynających się od 0 pipsa
Mam tam konto - widuję spready 0 pips.
Świetnie Cyb. tylko pozazdrościć konkurencji.

Oczywiście oparte na prowizji:
2 USD per 100 000 USD traded, side
(0.0020% of the order size in base currency
Broker nie jest organizacją charytatywną. Czy to jest zarobek na wolumenie czy hedgu pozycji czy w innej formie. Jednakże Cyb, rozmawiajmy o IronFx.
Nikt nie mówi, iż ktoś działa charytatywnie i nie ma opłat, ale ich wielkość oraz jakość usług robi różnicę.

W AliorTrader są spready nawet dodatnie, a prowizja to tylko 42zł na 1 locie za otwarcie i zamknięcie pozycji.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Tylko ? Chyba aż 42 zł...

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

ForexTig3r pisze:W AliorTrader są spready nawet dodatnie, a prowizja to tylko 42zł na 1 locie za otwarcie i zamknięcie pozycji.

ForexTig3r , a co jest pozytywnego w dodatnim spreadzie?
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
IronFx-Adam
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:42

Nieprzeczytany post autor: IronFx-Adam »

Przyznam, że tymi 40ma latami to mnie Pan zaskoczył.
Skądże one się wzięły skoro na Waszej stronie można wyczytać, że IronFx założono w 2010 roku.
Jakże może więc Pan pisać, że IronFx ma 40 lat doświadczenia w branży ?
To właśnie jest nadinterpretacja faktów ....
Firma do której należy IronFX- http://www.totalservecy.com/index.php

It was back in 1972 that our group first started its operations from a small office in the West End of London. Now 40 years on, we are proud of the excellent name we have managed to build for ourselves in the tax, trust and corporate services arena.
Pytanie: czy hedge na koncie swap free wraz z kontem u innego brokera, jest dozwolone czy nie?
Tak jest dozwolony.

Jednakże, kiedy utrzymujemy konto swap-free żeby tylko otrzymywać oddatnie swapy u innego brokera, to jest to niedozwolone, Sytaucja ma miejsce w momencie kiedy klient robi hedge na koncie swap-free z innym kontem, ponosząć zerowe ryzyko a otrzymując swapy.


Szczerze to bardzo jestem ciekaw co powodowało taki wpis.
Chodziło mi o Pańskie pytanie dotyczące, dlaczego jest tam warunek obrotu 9.999 lotami przy wyborze wygranej 150.000$ na konto ECN.
IronFx Solid Trading

anowak@ironfx.com

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

IronFx-Adam pisze:Firma do której należy IronFX- http://www.totalservecy.com/index.php

It was back in 1972 that our group first started its operations from a small office in the West End of London. Now 40 years on, we are proud of the excellent name we have managed to build for ourselves in the tax, trust and corporate services arena.
To, że firma z taką tradycją stoi za IronFx jest oczywiście plusem.
Ale jakież doświadczenie ma w/w firma jeśli chodzi o działalność w sektorze finansowym ? Bo z tego co widzę to raczej jej działalność nie ma wiele wspólnego z rynkami finansowymi .....

IronFx-Adam pisze:Cytat:
Pytanie: czy hedge na koncie swap free wraz z kontem u innego brokera, jest dozwolone czy nie?


Tak jest dozwolony.

Jednakże, kiedy utrzymujemy konto swap-free żeby tylko otrzymywać oddatnie swapy u innego brokera, to jest to niedozwolone, Sytaucja ma miejsce w momencie kiedy klient robi hedge na koncie swap-free z innym kontem, ponosząć zerowe ryzyko a otrzymując swapy.
Super. No to dalsze pytania:
- na podstawie jakich reguł IronFx stwierdza, że na koncie klienta (mówimy o koncie swap-free) robione jest hedge z innym kontem u innego brokera i klient zarabia na swapach ?
- jakie działania podejmuje IronFx w takiej sytuacji ?
- które punkty warunków handlowych bądź innych regulaminów IronFx odnoszą się do tej sytuacji ?
- no i przykładowo: czy mogę na koncie swap-free otworzyć sobie powiedzmy długą pozycję na AUDUSD i trzymać ją otwartą powiedzmy 6 miesięcy ? A jeśli nie to jak długo może otwarta być taka pozycja ?
IronFx-Adam pisze: Chodziło mi o Pańskie pytanie dotyczące, dlaczego jest tam warunek obrotu 9.999 lotami przy wyborze wygranej 150.000$ na konto ECN.
Wiem. I cały czas czekam na odpowiedź ...
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
IronFx-Adam
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:42

Nieprzeczytany post autor: IronFx-Adam »

Witam Green,
To, że firma z taką tradycją stoi za IronFx jest oczywiście plusem.
Ale jakież doświadczenie ma w/w firma jeśli chodzi o działalność w sektorze finansowym ? Bo z tego co widzę to raczej jej działalność nie ma wiele wspólnego z rynkami finansowymi .....
International Trusts

TOTALSERVE specializes in the creation and administration of trusts in Cyprus under the "International Trusts Law '92" and in other countries (e.g. : VISTA TRUST in BVI) and offers trustee services to large multinational corporate entities quoted on recognized stock exchanges and to high net worth individuals.


Trust assets held comprise of cash, bank deposits, shares, jewellery, real estate and other property. A unique combination of benefits offered by trusts is asset protection and access to double tax treaties in addition to zero tax on income or capital.
na podstawie jakich reguł IronFx stwierdza, że na koncie klienta (mówimy o koncie swap-free) robione jest hedge z innym kontem u innego brokera i klient zarabia na swapach ?
- jakie działania podejmuje IronFx w takiej sytuacji ?
- które punkty warunków handlowych bądź innych regulaminów IronFx odnoszą się do tej sytuacji ?
- no i przykładowo: czy mogę na koncie swap-free otworzyć sobie powiedzmy długą pozycję na AUDUSD i trzymać ją otwartą powiedzmy 6 miesięcy ? A jeśli nie to jak długo może otwarta być taka pozycja ?
1. Jak wspomniałem wczesniej, jest to rozpoznawane. W jaki sposób? Napisałem w wcześniejszych postach że taka informacja nie może być ujawniona.

2. Możemy tylko i wyłącznie obesrować konto i nic z tym nie robić lub podziękować za współprace, zwrócić środki oraz konto zablokować.

3. Proszę przeczytać T&C tutaj: KLIK a w szczególności Trading T&C.
W szczególności podpunkt 6.19, 24.4

W celu dalszych pytań o T&C proszę pisać na compliance@ironfx.com
no i przykładowo: czy mogę na koncie swap-free otworzyć sobie powiedzmy długą pozycję na AUDUSD i trzymać ją otwartą powiedzmy 6 miesięcy ? A jeśli nie to jak długo może otwarta być taka pozycja ?
Tak, oczywiście że może Pan tą pozycję trzymać. Ograniczeniem jest 10 dni roboczych(tradingowych) po czym albo może Pan zamknąc tą pozycję i z powrotem otworzyć albo swaps zostanie naliczony od 10/11 dnia.


Wiem. I cały czas czekam na odpowiedź ...
Proszę zauważyć że przy wyborze wygranej 150.000$ na konto STP/ECN sygnał jest puszczany prosto to naszych liquidity providers i to oni w bedą pokrywać ewentualny profit zwycięzcy, więc dlaczego mielibyśmy liczyć na to że trader przegra środki? Jest wręcz odwrotnie, chcemy żeby klient był na proficie, ponieważ my zarabiamy na wolumenie.



Pozdrawiam, Adam
IronFx Solid Trading

anowak@ironfx.com

ODPOWIEDZ