Inwestycja w kakao

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Inwestycja w kakao

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Płoć pisze:
Gdzie można kupić kontrakt na surowce nie płacąc jednocześnie za swap?
W GO4X i to za śmieszne pieniądze bo można tam grać mikrolotami. W dużej mierze to właśnie mnie trzyma w GO4X, że mają sporo towarów rolnych i nie naliczają swapu (oprócz tych przy rolowaniu na kolejną serię).

A tak ogólnie co do kakao i innych tego typu towarów to tragedia jest gdy idzie o info. O wszystkim się dowiaduję z tygodniowym co najmniej opóźnieniem. Wyjątkiem są zboża z uwagi na ich większą popularność.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Re: Inwestycja w kakao

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

MarioDM pisze:
Płoć pisze:
Gdzie można kupić kontrakt na surowce nie płacąc jednocześnie za swap?

A tak ogólnie co do kakao i innych tego typu towarów to tragedia jest gdy idzie o info. O wszystkim się dowiaduję z tygodniowym co najmniej opóźnieniem. Wyjątkiem są zboża z uwagi na ich większą popularność.
Wydaje mi się, że kakao jest bardzo specyficzmym towarem. Stosunkowo niewielki rynek, niewiele eksporterów... . Stosunkowo łatwo zatrząść rynkiem przy pomocy niezbyt wielkiego kapitału.
Co do zasady jednak, większość z nas jest konsumentami tego surowca. Krzaki kakaowca wydają owoce dopiero po 4 latach od zasadzenia, i żyją około 20 lat z tego co mi wiadomo. Czytałem też, że rolnicy na fali wzrostu cen poszerzają pola uprawne.

Co do newsów. Wydaje mi się, że trzeba śledzic prognozy pogody i interesować się tym co dzieje się w regionie upraw.
Tak sobie myślę, że ciężko dużo wiedzieć o kilku surowcach, ale o jednym można dowiedzieć się całkiem sporo i być w sumie nie najgorzej poinformowanym traderem. Dynamika chyba też nie jest jakaś taka bardzo duża... . No chyba, że dochodzi do jakiś decyzji politycznych jak zakaz eksportu, dopłaty, cena minimalna, itp.

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Re: Inwestycja w kakao

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

Witam po długiej przerwie. Co sądzicie o obecnych cenach kakaa? Wydaje mi się, że zbliżamy się do dość sporych minimów.Szkoda tylko, że dolar skczył w górę. Myślicie, że zakup certyfikatu długoterminowo na kakao to dobry pomysł w obecnym momencie?

PS Nie mogłem/nie potrafiłem zrobić edycji poprzedniego postu, stąd dubel za co przepraszam:)

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: Inwestycja w kakao

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

Co myślicie o inwestycji w KAKAO na ten moment ?
Kilkunastoletni dołek cenowy, historia pokazuje, że tylko raz przez ostatnie dziesięciolecie wsparcie 2000$ było testowane - a i to tylko na momencik.
Co myślicie o zakupie?

P.S. Słowo kakao się nie odmienia. "Kakaa" "kakale"

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Inwestycja w kakao

Nieprzeczytany post autor: highend »

Wyjąłeś mi to z klawiatury ;)
ja tam jadę od 1900 na L ;)
aktualnie lecimy na 2400, potem korekta i druga szansa na eLki

:)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Hit13
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2017, 12:17

Re: Inwestycja w kakao

Nieprzeczytany post autor: Hit13 »

długoterminowa inwestycja w kako to na ten moment dobra opcja myśle ze nie długo ceny zaczną rosnąć

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Inwestycja w kakao

Nieprzeczytany post autor: highend »

Wygląda na to, ze jednak się pospieszyłem z eLkami - a mówili "nie łapać dołków" ;)

aktualnie coś tam niby urosło i znowu jest cena ponad 1900... :) ale trzeba być ostrożnym.

Jakkolwiek w razie gdyby znowu zechciało spadać to w okolicach 1600-1700 będzie szał zakupowy. Jednak wątpię, ze tam znowu zleci...

najgorzej jak czeka nas np 2-letnia konsola wokół obecnej ceny :563:
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

ODPOWIEDZ