Inwestycja Enterprise Investors w XTB

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

forex_lover pisze:mam konto w admirals i xtb i siakoś tak lepiej mi w xtb Smile
a czy poprawa to nie wiem - mam konto od 1,5 roku i nie narzekam
Prosiłbym Cibie jeszcze o zdanie na temat rekwot oraz oczekiwań na realizację zlecenia....



Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zuczek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 11 cze 2006, 13:54

Nieprzeczytany post autor: zuczek »

powazni klienci... dobre. Chyba frajerzy. Model biznesowy MM z zalozenia stawia klienta na przegranej pozycji - jak mozna sie na to zgadzac?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

powazni klienci... dobre. Chyba frajerzy. Model biznesowy MM z zalozenia stawia klienta na przegranej pozycji - jak mozna sie na to zgadzac?

To jest oczywiste....
Chodzi mi o to czy broker MM robi z klienta palanta ?....
Czy poważnie traktuje klienta i nierównowagę ... równoważny na rynku międzybankowym...
Myślę że TU !!! jest klucz do naszej dyskusji......

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

forex_lover
Gaduła
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: 01 gru 2009, 07:44

Nieprzeczytany post autor: forex_lover »

zz pisze:
forex_lover pisze:mam konto w admirals i xtb i siakoś tak lepiej mi w xtb Smile
a czy poprawa to nie wiem - mam konto od 1,5 roku i nie narzekam
Prosiłbym Cibie jeszcze o zdanie na temat rekwot oraz oczekiwań na realizację zlecenia....



Pozdrawiam.
czasami się zdarzają. Rzekłbym, że przy moim wolumenie (1 -2 loty max) to może miałem je kilka razy. pod tym względem widzę sporą różnicy na + dziś w porównaniu do tego co było jakiś czas temu

Janus
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2007, 13:26

Nieprzeczytany post autor: Janus »

Mają głównie klientów indywidualnych i jadą głównie na reklamie. Nigdy bym nie wpłacił poważnej forsy do spółki, która nie wiadomo jakich ma akcjonariuszy i gdzie chociaż to pewnie można sprawdzić w KRS-ie. Kapitał zakładowy to 5,5 mln zł. Z drugiej strony na polskim ciągle brak prawdziwej konkurencji.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Janus pisze:Z drugiej strony na polskim ciągle brak prawdziwej konkurencji.
NIC !!! więcej nie pragnę...niż tego co napisłeś......

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

forex_lover
Gaduła
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: 01 gru 2009, 07:44

Nieprzeczytany post autor: forex_lover »

no właśnie, czemu niema realnej konkurencji ? Jakieś bariery?


a bossa, tms, go4x, admiral to nie konkurencja ?

może trzeba odpalić "własnego" brokera?

zuczek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 11 cze 2006, 13:54

Nieprzeczytany post autor: zuczek »

To chyba nie jest takie proste, zeby odpalic wlasnego brokera. Trzeba by miec przede wszystkim ludzi z odpowiednia wiedza, no i pieniadze (jakis 1 mln euro???), ale tak jest z kazdym biznesem.

Awatar użytkownika
Vanguard
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 563
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:10

Re: Inwestycja Enterprise Investors w XTB

Nieprzeczytany post autor: Vanguard »

zuczek pisze:Jak to mozliwe, zeby firma, jaka jest XTB, tak szybko sie rozrosla i byla wyceniana na co najmniej 500 mln zl?
Jeszcze 8 lat temu jej glowny akcjonariusz wplacal jakies 50 tys. zl na kapital zakladowy Midas Investment, a teraz 224 mln zl wchodzi w gre:

http://www.parkiet.com/artykul/973896_E ... y-XTB.html

Jakie trzeba miec srodki i technologie, zeby zalozyc brokera FX? Przeciez to czysty zysk, czyz nie?
http://www.bostontechnologies.com/startbrokerage.html
http://www.bostontechnologies.com/docs/ ... s_Plan.pdf
http://www.yourownbrokerage.com/pricing-fees/
http://www.elitetrader.com/vb/showthrea ... did=183634

Obrazek
Nie wierz w trendy.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Czy ja to dobrze rozumie że tanim kosztem mogą zapewnić płynność 10 banków oraz ECN przy spredzie 0.6 na E/$ ?,czyli za niewielkie pieniądze możemy oprzyrządowanie i u siebie w domu otworzyć biuro maklerskie?.
Cytuję/////
T Prime: dedykowanych Prime Broker

NEW - Znaleźliśmy nowy sposób, aby pomóc naszym klientom! Przez długi czas nowe domy maklerskie miały problemy z tworzenia relacji płynności. Nowy maklerskich nie ma klientów, bez pieniędzy, bez historii i bez kredytu. Jednakże, aby umożliwić naszym klientom dostęp do takiej samej jakości płynności maklerskich jak Interbank FX, FX MIG lub ACM, Boston Technologies stworzyła Primer Broker nazwie BT Prime. Nasz premier Maklerskiego, BT Prime, zbudował relacje i jest obecnie w stanie zapewnić płynność z ponad 10 banków, ECNs i dostawcy płynności. Wkrótce również oferuje najlepszej oferty platformy Najlepsza oferta, która konsoliduje ceny od tych wszystkich dostawców, w doskonałej rozpowszechniania i prowizji!

Bardzo podobny do związku lub federacji małych biur maklerskich, BT Prime jest w stanie dyskutować z dużych dostawców płynności korzystne smarowania, prowizje, wykorzystuje i warunków, które jeden mały klient nie może uzyskać. W związku z BT Prime może zaoferować wszystkie ceny inclusive, począwszy od 0.6 pips na EURUSD średnio na przykład (bez prowizji!).

Jesteśmy gotowi zaoferować oczywiście BT usług Prime kogokolwiek, kto jej potrzebuje.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ