Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

USDCAD

Witam,

Wczoraj zawarłem jeszcze krótką pozycję na USDCAD na podstawie układu harmonicznego Motyla z M30. Przed danymi moja pozycja na USDCAD została automatycznie zamknięta za poziomem Break Even. Zabrakło mi do realizacji TP1 ok. 5 pipsów. Tak czasem bywa. Mój dziennik inwestycyjny i screeny poniżej.

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 16.12.2015 r.;
Rynek: USD/CAD;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 1.38191 i 1.38187;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,35 (łącznie 0,7 lota);
Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji umieszczony został na poziomie 1.38480 za koniec formacji świecowej. Narażony został 1% kapitału na ewentualną stratę;
Cel (TP): TP1 jest dwa razy większy od SL i jest umieszczony w okolicach pkt. B formacji na poziomie 1.37610. TP2 jest cztery razy większy od SL i jest umieszczony w okolicach pkt. C formacji na poziomie 1.37015.
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Dotarcie ceny do historycznego oporu z wykresu miesięcznego;
- Powstanie formacji Motyla na wykresie M30;
- Linie wskaźnika DTosc znajdowały się w strefie wykupienia na wykresie H4, H1 i M30;
- Linie DTosc przecięły się na wykresie M15 dając sygnał do wejścia;
- Na wykresie M5 (służącym do precyzyjnego wejścia) powstała formacja świecowa Inside Bar prognozująca powstanie spadków;
- Na wykresie M30 powstała formacja świecowa gwiazdy wieczornej potwierdzająca możliwość wystąpienia spadków;
- Zawarcie transakcji nastąpiło na interwale M5 po wybiciu ostatniego dołka korekty.

Emocje: Opanowanie, pewność siebie, wiara w siebie, pozytywne nastawienie, zmotywowanie, odwaga, spokój.

Prowadzenie pozycji:

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Przesunięcie SL za BE (na poziom 1.38140) nastąpiło bez realizacji TP1 (zabrakło ok 5 pipsów) z tego powodu, że zbliżały się dane z USA i wolałem uchronić się przed nieoczekiwaną reakcją rynku;
Opis emocji: Pewność siebie, rozwaga, spokój, pokora, opanowanie, respekt dla rynku.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 16.12.2015 r.;
Cena zamknięcia: 2 pozycje po 1.38140;
Stosunek zysku do ryzyka: Niezachowany;
Emocje po zamknięciu: Pewność siebie, rozwaga, spokój, pokora, opanowanie, respekt dla rynku.

Screeny z analizą poniżej. Kolejne screeny z prowadzeniem i zamknięciem pozycji w kolejnym poście, bo jest ograniczenie do 3 screenów.
1. USDCADmicroMonthly.png
2. USDCADmicroM30 analiza.png
3. USDCADmicroM5 open.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Screeny z przesunięcie SL na BE i zamknięcia pozycji ↓
4. USDCADmicroM30 Przesunięcie SL na BE.png
5. USDCADmicroM30 zamknięcie na BE.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2313
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej
Twoje ostatnie wpisy zaczynają przypominać standardowy dziennik ;-) Ale granie pod prąd to już inna bajka . Naprawdę pakujesz się pod prąd gdy mamy wręcz historyczne osłabienie Kanadyjczyka ? Pamiętaj oni są powiązani z ropą.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Co rozumiesz przez standardowy dziennik?

Dzięki za wskazówkę. Otrzymałem wtedy taki sygnał, to miała być intraydayowa pozycja na niskim TF. Wiem o tej ropie. Pozdrawiam

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

GBP/USD

Witam,

Dziś po danych UK otworzyłem długą pozycję na parze walutowej GBPUSD na podstawie analizy i prognozy, które przedstawiam poniżej. Jest to średnioterminowa transakcja, zamierzam ją posiadać kilkanaście dni. Więcej o tej transakcji możesz przeczytać poniżej. Jutro już nie zawieram transakcji. Nie wiem czy do nowego roku coś jeszcze wyjdzie.

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 23.12.2015 r.;
Rynek: GBP/USD;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 1.48860 i 1.48871;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0.10 lota (łącznie 0.20 lota);
Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji ustawiony został na poziom 1.47990 za koniec świecy z D1 i okrągły poziom 1.4800. Narażony został 1% kapitału na utratę;
Cel (TP): Take Profit 1 wynosi dwukrotnie większy zasięg od Stop Loss (poziom 1.50600). TP2 jest 4-krotnie większy od SL, ale może zostać zamieniony na TS jeśli otrzymam wiarygodne sygnały do jeszcze większych wzrostów;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Cena dotarła do strefy wsparcia na wykresie miesięcznym,
- We wspomnianym obszarze znajdował się klaster Fibonacciego złożony z zniesień wewnętrznych 78.6 i 61.8,
- Formacja harmoniczna Gartleya na D1,
- Koniec układu znajdował się w okolicach strefy z wykresu miesięcznego,
- We wspomnianym obszarze znajdował się klaster Fibo z D1 złożony z projekcji cenowej 100% (AB=CD), zniesienia wewnętrznego 78.6 (odcinka XA) oraz zewnętrznego 161.8 (odcinka BC),
- Linie wskaźnika DTosc przecięły się w strefie wyprzedania na D1,
- Na H1 powstał układ Motyla zakończony na zniesieniu 161.8 XA,
- Potwierdzeniem tej analizy były dane z Wielkiej Brytanii, na które rynek zareagował silnymi wzrostami,
- Wejście nastąpiło bezpiecznie po tych danych, gdy powstały duże świece popytowe (wejście konserwatywne);
Emocje: Spokój, opanowanie, pewność siebie, chłodny umysł, wiara w swoje umiejętności.

Screeny ↓
1. GBPUSDmicroMonthly.png
2. GBPUSDmicroDaily.png
3. GBPUSDmicroH1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

GBPUSD

Witam,

Dzisiaj długa pozycja (średnioterminowa) na GBPUSD została zamknięta na Stop Lossie. Nie trafiłem z analizą i straciłem 1% kapitału. O tej transakcji pisałem we wcześniejszym poście w tym temacie.

Poniżej umieszczam pozostałą część dziennika inwestycyjnego ze screenem tej pary walutowej po zamknięciu pozycji.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 29.12.2015 r.;
Cena zamknięcia: 2 pozycje po 1.47990;
Stosunek zysku do ryzyka: straciłem 1% kapitału;
Emocje po zamknięciu: Spokój, pewność siebie, respekt dla rynku, zmobilizowanie.

Screen poniżej w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

EURUSD

Witam wszystkich,

Dzisiaj moja długa pozycja na EURUSD została zamknięta na TS. Rynek nie do końca spełnił mojego oczekiwania. Rano byłem zaskoczony nocną płynnością na rynku. Poniżej przedstawiam cały zapis z dziennika inwestycyjnego oraz screen z sytuacją na rynku po zamknięciu pozycji.

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 10.11.2015 r.;
Rynek: EUR/USD;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenie 1.06957 i 1.06928;
Ilość kontraktów: 2×0,03 lota (łącznie 0,06 lota);
Ryzyko (SL): Całkowity Stop Loss wynosi 1.04600;
Cel (TP): TP1 = 2xSL (1.10936), TP2 = Traillingstop (maksymalizacja zysków);
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Wysoce prawdopodobny sygnał do zmiany trendu na D1;
- Na wykresie tygodniowym linie wskaźnika DTosc znajdowały się w strefie wyprzedania;
- Na wykresie tygodniowym powstały dwie formacje harmoniczne Motyla;
- Na wykresie dziennym linie wskaźnika DTosc również znajdowały się w strefie wyprzedania;
- Cena dotarła do strefy wsparcia
- Powstała formacja Gartleya, której zakończenie było we wspomnianej strefie wsparcia;
- Cena zatrzymała się na wewnętrznej median line;
- Na wykresie M30 powstała formacja harmoniczna Motyla potwierdzająca analizę z wykresu W1 i D1;
- Na wykresie M30 linie wskaźnika DTosc przecięły się w strefie wyprzedania;
- Powstała formacja świecowa młota, która była zakończeniem formacji Motyla.

Emocje: pewność siebie, opanowanie, zrelaksowanie, spokój, chłodny umysł, rozwaga, motywacja.

Prowadzenie pozycji:

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Zrealizowanie TP1 nastąpiło 3 grudnia po cenie 1.10936 (zwiększono) kapitał o 0,45%. TP1 został zmieniony niż docelowy, ponieważ transakcja była bardzo długo otwarta bez rezultatów i zmieniły się warunki na rynku (test układu Overbalance, zniesienie 38.2 oraz linie wskaźnika w strefie wykupienia). Aby zachować odpowiednie samopoczucie zredukowałem pozycję, przesunąłem SL na BE i teraz będę się starać maksymalizować zyski.
Opis emocji: Spokój, rozwaga, chłodny umysł, opanowanie, pewność siebie, zmotywowanie.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 04.01.2016 r.;
Cena zamknięcia: 1.07864;
Stosunek zysku do ryzyka: 1,5:1;
Emocje po zamknięciu: Spokój, zmotywowanie do dalszej pracy i nauki, pewność siebie, respekt dla rynku.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:
Ciekawostki: Cena nie dotarła do punktu B układu.

Screen poniżej:
6. EURUSDmicroDaily zamkniecie na TS.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

EURUSD

Witam wszystkich,

Dzisiaj rano zawarłem pozycję na podstawie układu ABCD z H4 zakończonym w okolicach zniesienia 61.8. Cała sytuacja była trochę pokręcona. Więcej detali przedstawiam poniżej w moim dzienniku.

Zapis z dziennika – EURUSD ⇓

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 06.01.2016 r.;
Rynek: EUR/USD;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 1.07333 i 1.07336;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,30 lota (łącznie 0,6 lota);
Ryzyko (SL): SL ustawiony za ostatnie minimum na poziomie 1.07070 (2 pozycje). Narażony 1% kapitału na utratę;
Cel (TP): TP są ustawione matematycznie w stosunku 3:1 (zysk do ryzyka). TP1=1.07868 (TP1=2xSL), TP2=1.08385 (TP1=4xSL);
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Formacja ABCD na H4 (z 61.8 fibo),
- Formacja flagi na H4,
- Linie DTosc w strefie wyprzedania na wszystkich interwałach (od D1 do M15),
- Układ nietoperza na M5,
- Na M30 formacja pin bara (sygnalizująca wzrosty),
- Na M15 również pin bar;

Emocje:
Pewność siebie, odwaga, opanowanie, chłodny umysł, rozwaga, dużo energii.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 06.01.2016 r.;
Cena zamknięcia: 2 pozycje po 1.07423 i 1.07417;
Stosunek zysku do ryzyka: Beznadziejny. 0,35:1;
Uwaga: Zamknąłem pozycję z ręki, ponieważ po powstaniu pin bara na h1 zacząłem źle się czuć z tą pozycją. Byłem w trasie i nie posiadałem optymalnych warunków do analizy sytuacji na tym rynku. Postanowiłem, że rozsądniej będzie zamknąć tę pozycję i utrzymać komfort psychologiczny;
Emocje po zamknięciu: Ulga, zadowolenie z podjętej decyzji, odwaga, pewność siebie, poczucie autonomii.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Zawarcia transakcji w lekkim pośpiechu;
Ciekawostki: Rynek ok. 20 zareagował w taki sposób w jaki na początku przewidywałem i dotarł za poziom mojego pierwszego Take Profitu. Mimo wszystko, uważam, że podjąłem dobrą decyzję.

Najważniejsze screeny poniżej.
1. EURUSDmicroH4.png
2. EURUSDmicroM30.png
3. EURUSDmicroH1.png
Jeśli ktoś jest zainteresowany trochę większą ilością danych i przede wszystkim screenów to wszystkie moje (posegregowane) dzienniki można pobrać tutaj: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/d ... estycyjne/

Pozdrawiam i życzę udanych transakcji!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Dziennik inwestycyjny NZDUSD

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 18.01.2016 r.;
Rynek: NZDUSD;
Cena wejścia na rynek: 0.64642;
Ilość kontraktów: 0,35 lota;
Ryzyko (SL): SL na poziomie 0.64842 – narażony 0,5% kapitału na utratę;
Cel (TP): TP na poziomie 0.64042 – zasięg 3xSL;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Trend spadkowy na d1;
- Układ geometryczny na h1;
- Zakończenie 121 wypadało w klastrze Fibo (z.w. z.e. i 100% fe);
- Linie dtosc w strefie wykupienia na h1;
- Szpulki w strefie oporu – poziomu zakończenia układu;
- Na m15 retest zakończony formacją outside bar;
- Na m5 także outside bar z sygnałem z dtosc.
Emocje: pewność siebie, opanowanie, spokój, odwaga, mobilizacja, pozytywny nastrój.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 18.01.2016 r.;
Cena zamknięcia: 0.64622;
Sposób zamknięcia: Zamknięcie pozycji z ręki z powodu braku odpowiedniej reakcji. Wystąpiło zbyt duże ryzyko wybicia wyznaczonej strefy oporu (4 testy);
Emocje po zamknięciu: zdecydowanie, pewność siebie, rozwaga.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:
- Zanegowałem dużą białą świecę popytową na d1 myśląc, że zostanie ona zniesiona układem z h1. Dodatkowo linie dtosc na d1 były w strefie wyprzedania;
- Mało precyzyjne wejście z ręki;
- Zbyt dużo rozbieżnych sygnałów (dtosc na h1, m30, m15 i m5).
Ciekawostki:
- Nocą na otwarciu sesji rynek wypełnił układ luką cenową;
- Wystąpił retest.

Screen w załączniku.
NZDUSDmicroH1.png
Istnieje możliwość pobrania moich wszystkich kompletnych dzienników inwestycyjnych w tym miejscu: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/d ... estycyjne/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ