Interbank różne rodzaje notowań, a to co widzimy np.MT-4

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

zz pisze:Muszę to spokojnie przemyśleć,lecz pytanie z tytułu pozostaje aktualne czy obserwując rynek widzimy prawdę czy fałsz?.
No oczywiście że widzimy prawdę, jedną jedyną słuszną prawdę czyli naszego broka ;)
Mogą się zdarzyć różnice w cenach między brokami bo rynek jest zdecentralizowany i tyle.
Każdy brok bierze datafeed od innego dostawcy, przeważnie sam go wygładza.
I tu nie ma nad czym płakać. Ja mam z reguły przynajmniej dwa mt4 otwarte kontrolnie.
Mój spradbeetnig broker ma tak do d... chart że nawet na niego nie spoglądam.
Jak bym miał grać według niego to bym na intensywnej terapii wylądował.
Poniżej screen.
Obrazek




Dla tego mam otwarte MT4 i "wyciągnięty" ticket od mojego broka na pierwszy plan.
Jak widać poniżej cena nie różni się zbytnio.

Obrazek

I z mojego doświadczenia cena na różnych platformach nie odbiega od siebie daleko.
Problemem jest "uznaniowe" :?: zamykanie świeczek.
FxPro zamyka mi się zgodnie z zegarkiem na kompie a JadeFx teraz kilka sekund później. (ale to się może zmienić za kilka dni)
I dla ludzi grających w oparciu o świeczki, PA, nawet wskaźniki może to byc duży problem.
Nie jestem z gatunku "spiskowców" ale zastanawiam się czy jest to celowe działanie broków czy jakieś problemy techniczne.
W czasówkach dałem kilka screenów od różnych broków można porównać różnice.
Znajdź broka którego datafeed najbardziej będzię Ci pasować pod twój sys a transakcje zawieraj u swojego.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 lut 2012, 01:16 przez daromanchester, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

daromanchester pisze:No oczywiście że widzimy prawdę, jedną jedyną słuszną prawdę czyli naszego broka Wink
daromanchester pisze:Jak bym miał grać według niego to bym na intensywnej terapii wylądował.
Problemem jest "uznaniowe" Question zamykanie świeczek.
FxPro zamyka mi się zgodnie z zegarkiem na kompie a JadeFx teraz kilka sekund później. (ale to się może zmienić za kilka dni)
I dla ludzi grających w oparciu o świeczki, PA, nawet wskaźniki może to byc duży problem.
Nie jestem z gatunku "spiskowców" ale zastanawiam się czy jest to celowe działanie broków czy jakieś problemy techniczne.

Dzięki serdeczne.
Problem polega na tym że jeżeli inwestujemy swoje ciężko zarobione pieniądze to inwestujemy to w oparciu o coś...,w tym przypadku AT,jeżeli każdy pokazue co chce to to nie jest żadne narzędzie analityczne.
No nic.... biorę się za testy.....,niestety przede mną co najmniej pół roku pracy.... :P


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

daromanchester pisze:Mój spradbeetnig broker ma tak do d... chart że nawet na niego nie spoglądam.
Jak bym miał grać według niego to bym na intensywnej terapii wylądował.
Poniżej screen.
A na screenie "data is indicative" - masz rację, że nie grasz wg tych danych ...
daromanchester pisze:FxPro zamyka mi się zgodnie z zegarkiem na kompie a JadeFx teraz kilka sekund później
Hmmm ... czyli ostatni tick z danej minuty dostajesz z JadeFx później. Serwer mt4 śle zapewne wraz z tickiem informację o czasie - może więc po prostu serwer JadeFX ma przestawiony o parę sekund zegar .....
Green
Obrazek
Obrazek

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

green7 pisze:
A na screenie "data is indicative" - masz rację, że nie grasz wg tych danych ...

Możecie rozwinąć tą myśl...,co to oznacza?.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

green7 pisze:Hmmm ... czyli ostatni tick z danej minuty dostajesz z JadeFx później. Serwer mt4 śle zapewne wraz z tickiem informację o czasie - może więc po prostu serwer JadeFX ma przestawiony o parę sekund zegar .....
Teraz rodzi sie pytanie czy to robią celowo?
Jak już wielokrotnie pisałem w AM spotkałem sie z 3 minutami przesunięcia.
I trwało to "zjawisko" kilka dni.
Zauważyłem to tylko dlatego że robiłem analizę na drugim MT4 i przełączając zauważyłem że H1 na jednym sie utworzyło a na drugim po 3 minutach.
Normalnie czasem zwracam uwagę na zegarek w kompie czekając na zamknięcie H1 lub innej świeczki, i jak były jakieś kilku sekundowe rozjazdy to mówiłem sobie że w kompie mam zegarek przestawiony.
Ale jednak okazuje się że tak nie jest.
Czytając to forum dawno temu zawsze zastanawiałem się po co ludziom dobry datafeed, teraz już wiem z nie tylko dobre kwotowanie jest potrzebne ale i punktualne. :)


green7 pisze:A na screenie "data is indicative" - masz rację, że nie grasz wg tych danych ...
Nawet nie otwieram tego charta :)
Is Indicative Data Really *That* Bad?

zz tutaj znajdziesz troszkę odpowiedzi na męczące Cię pytania.
Sorki że po angielsku ale od czego jest googletranslator.
Pobieżnie przejrzałem i jest trochę ciekawostek.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Dzięki serdeczne.
Mówiąc szczerze to jestem w szoku i mam nad czym myśleć pod warunkiem że to wszystko dobrze zrozumiałem..... :P

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

daromanchester pisze:Is Indicative Data Really *That* Bad?
Zwykle jednak "bad" - dlaczego? Bo tak naprawdę są to ceny jakich nie dostaniesz w czasie gry.
Aczkolwiek to zależy - być może właśnie analiza takich danych może być podstawą systemu.
ZZ widzę, że ostatnio jesteś w szoku permanentnym:)

Acha: możesz być w jeszcze większym szoku jak otworzysz link podany przez Daromanchester'a. Mój antywirus zgłasza tam problem. Aczkolwiek nic nowego tam pewnie nie ma bo ta strona ma już ładne parę latek i znam ją nie od dziś...
Green
Obrazek
Obrazek

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

green7 pisze:ZZ widzę, że ostatnio jesteś w szoku permanentnym:)
Lepiej być w szoku gdy się jest dziadkiem ,niż być w szoku gdy już dostaniesz 23 zł no.. wiesz czego...... :P

Po kolei......
green7 pisze: Aczkolwiek tam nic nowego nie znajdę bo ta strona ma już ładne parę latek .
Jeżeli ciężkie wskażniki rynkowe można ruszyć fałszywie 3-5 pipsami, a tutaj się dowiaduje że różnice między solidnymi brokerami 5-10 pipsów to norma którą trzeba uwzględnić w swoich analizach....to nie jest szok?,tym bardziej że przeleciałem wskażniki od maja ubiegłego roku i jestem w takim szoku że po flaszkę poleciałem...... :P


Pozdrawiam.

Dodano po 29 sekundach:


Ps. 0.7...oczywiście..... :P
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Szkoda że na razie nikt nie potrafi nałożyć wykresu routersa,duka i MT 4,jestem już pewien że bez zrozumienia tych zależności nie można zrozumieć FX oraz rzetelnie ocenić rynek walutowy.
Z powodu tego postu od początku // od nowa // analizuję AT i wykresy....
dochodzi do takich cyrków że są w skrajnych przypadkach są dni na MT 4 których dni tak napradę nie było..... :P np. w niedziele notowania godzinowe...,jak w tej sytuacji ma działać EA czy AT?
Już z tego porównania co dał kolega Ufc2 czyli interbanku i Duka ,jeżeli na ten wykres nałożymy oczyma wyobrażni AT czyli zmiana trendu.... to już w tym małym wycinku widać że różnice są do 10 pipsów,dodatkowo widać że jeżeli jest trend wzrostowy to kwotowania są wyższe,a jeżeli odwrotnie to niżej.
Myślę że zrozumienie tego to podstawa FX.

Pozdrawiam.

Ps. jeżeli ktoś nałoży wykresy dłuższe z routersa ,i MT4,Duka to będę zobowiązany.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ