Interbank różne rodzaje notowań, a to co widzimy np.MT-4

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

zz pisze:Mimo szczerych chęci nie rozumiem Ciebie,EA też nie stosujesz?.
ZZ, są takie EA, które nie stosują zadnych wskaźników. (To tak w ramach informacji)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

EA ? Nie. Nie stosuję.
Jeżeli nie stosujesz wskażników,nie stosujesz EA to nie rozumiem.
Dlaczego zarzucasz mi że nie jestem poważny ?
Nie zarzucam Tobie że jesteś niepoważny,odnosiłem się tylko do znajomych którzy decyzje inwestycyjne podejmują na podstawie faz księżyca.....

Cyb pisze:EA ? Nie. Nie stosuję.
Jeżeli grasz bez wskażników i EA i jest to skuteczne ..to tylko pozazdrościć.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Stosowałem EA gdy grałem na mt4. Ale ono służyło do ustawiania SL czy TP lub BE. Ponieważ w Dukasie mam to defaultowo przy kliknięciu ( a w mt4 musiałem ręcznie wypełniać te pola ) to EA nie jest mi do niczego potrzebne.
Nawet trailing w Dukasie działa po stronie serwera więc nie muszę mieć włączonego komputera.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

LowcaG pisze:ZZ, są takie EA, które nie stosują zadnych wskaźników. (To tak w ramach informacji)
Widziałem trochę profesjonalnych EA i wszystkie przynajmniej częściowo miały wbudowane wskażniki.Być może są jak piszesz bez wskażników.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

zz pisze:Widziałem trochę profesjonalnych EA i wszystkie przynajmniej częściowo miały wbudowane wskażniki.Być może są jak piszesz bez wskażników
No tak, wszystko kwestia definicji. Bo możesz uznac, że EA używa wksaźników tylk dlatego, że np. policzyłem średnią z świeczek( np. n+3 do n+10). To że policzyłem sobie korelacje (bo powiesz, że są takie wskaźniki), nawet jak sobie wyestymuje parametry do pewnego modelu, możesz powiedziec, że jest taki wskaźnik (a jest bo sam sobie go zrobilem w celu wizualizacji).

Wiec jak by się uprzec, możesz powiedziec, że każde obliczenie jest wkaźnikiem. Ale sam sprawdzałem takie EA, gdzie EA próbował kreślic linie trendu i na ich podstawie grac. W tym momencie moge z cała pewnościa powiedziec, że nie ma wkaźników ;) . Teraz tez pisze sobie EA które będzie oceniało wzorce i na ten moment nie przewiduje żadnych infykatorów/oscylatorów itp.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Cyb pisze:Stosowałem EA gdy grałem na mt4. Ale ono służyło do ustawiania SL czy TP lub BE
Cyb to na jakiej podstawie podejmujesz decyzje inwestycyjne?.
Aby ocenić rynek,lub EA aby wygenerowało sygnał to muszą być chyba jakieś podstawy?.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

beginner

Nieprzeczytany post autor: beginner »

zz pisze:Aby ocenić rynek,lub EA aby wygenerowało sygnał to muszą być chyba jakieś podstawy?.
Jak na kogoś kto jak twierdzi zna doskonale analizę techniczną zadajesz dziwne pytania.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Na podstawie tego co aktualnie robi cena i co robiła przez X świec wstecz. X jest różny - zależny od TF. Dla M1 może to być 5 świec a może być i 50...

Generalnie sprawa jest bardzo prosta - zerknij na screen.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

LowcaG pisze:Ale sam sprawdzałem takie EA, gdzie EA próbował kreślic linie trendu i na ich podstawie grac. W tym momencie moge z cała pewnościa powiedziec, że nie ma wkaźników Wink . Teraz tez pisze sobie EA które będzie oceniało wzorce i na ten moment nie przewiduje żadnych infykatorów/oscylatorów itp.
W samym mestastocku jest / lub inaczej/ można zbudować ponad 10 000 wskażników własnych więc sądziłem że z tego czerpicie.
LowcaG pisze:Ale sam sprawdzałem takie EA, gdzie EA próbował kreślic linie trendu i na ich podstawie grac.
Nie jestem fachwcem w tym temacie,bedę się jednak upierał że jeżeli sam sobie coś budujesz w opraciu o własne obliczenia odnoszące się do czegoś...,a potem to coś ...zmienia parametry to istnieje niebezpieczeństwo że te wyliczenia mogą dawać fałszywe sygnały.
Jak napisałem na temacie się nie znam więc autorytatywnie nie wyrokuję.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

beginner

Nieprzeczytany post autor: beginner »

zz pisze:bedę się jednak upierał że jeżeli sam sobie coś budujesz w opraciu o własne obliczenia odnoszące się do czegoś...,a potem to coś ...zmienia parametry to istnieje niebezpieczeństwo że te wyliczenia mogą dawać fałszywe sygnały.
Czy to nie jest idea tradingu? Bez względu czy automatycznego czy manualnego?

Wchodzisz, biorąc pod uwagę jakieś przesłanki. Jeśli jednak "coś zmienia się" to zamykasz pozycję. No chyba, że ktoś celuje w 100% skuteczności...

ODPOWIEDZ