Interbank różne rodzaje notowań, a to co widzimy np.MT-4

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

zz pisze:Nie tylko ma to sens lecz jest fundamentem fundamentów FX
Analizowałem dzisiaj najdłuższy wykres 15 i 30 minutowy od maja 2009 i podstawiałem pod swoje analizy stop 5-10 pipsów niżej oraz limit też 5-10 pipsów niżej.Powiem tylko tyle SZOK totalny !.

Proszę osoby kompetentne o odniesienie się do tego co napisałem
ZZ: fundamentem fundamentów jest to że rynek forexowy jest zdecentralizowany. Przyzwyczaj się. I nie dziw się jeśli broker a ma cenę 5 pipsów wyższą od brokera b.
A jak już chcesz robić jakieś analizy to zrób też analizę "w drugą stronę" bo jak to mówią każdy kij ma 2 końce. By analizy miały sens porównaj zyski i straty na dwóch różnych datafeedach - teraz zapewne zobaczyłeś tylko to co chciałeś zobaczyć.
Green
Obrazek
Obrazek

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

green7 pisze:ZZ: fundamentem fundamentów jest to że rynek forexowy jest zdecentralizowany
Owszem,lecz realne transakcje i kierunek trendu wyznacza interbank oraz rynki regulowane.
green7 pisze:A jak już chcesz robić jakieś analizy to zrób też analizę "w drugą stronę" bo jak to mówią każdy kij ma 2 końce. By analizy miały sens porównaj zyski i straty na dwóch różnych datafeedach - teraz zapewne zobaczyłeś tylko to co chciałeś zobaczyć.
Kompletnie nie możemy się zrozumieć.
Robię swoje analizy i w oparciu o nie chcę uzyskać 60-70 % trafień,co mają wspólnego analizy w 2 stronę?.
Temat jest otwarty ,proszę osoby co miały do czynienia z interbankiem lub rynkiem regulowanym o wypowiedzenie się w tej sprawie.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

green7 pisze: Panowie ale to co robicie nie bardzo ma sens. Notowania na Reutersie i Ducasie beda się roznic i nic w tym dziwnego. Dlaczego ? Bo: a) forex to rynek zdecentralizowany b) Ducas agreguje oferty z kilku Ecn.
a może tendy własnie prowadzi droga do odnalezienia Swietego Gralla w postaci arbitrażu pomiędzy brokerami ?
jak dla mnie strasznie duzo programowania i analizowania bo "ogólna" cena płynie od broka do broka ale na fali wzrostowej /spadkowej można by ugrać troszkę.
Ktoś musi dawać jako pierwszy sygnał up / down dla ceny
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
Ufc2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 24 mar 2008, 22:33

Nieprzeczytany post autor: Ufc2 »

TARKIN pisze:
green7 pisze: Panowie ale to co robicie nie bardzo ma sens. Notowania na Reutersie i Ducasie beda się roznic i nic w tym dziwnego. Dlaczego ? Bo: a) forex to rynek zdecentralizowany b) Ducas agreguje oferty z kilku Ecn.
a może tendy własnie prowadzi droga do odnalezienia Swietego Gralla w postaci arbitrażu pomiędzy brokerami ?
jak dla mnie strasznie duzo programowania i analizowania bo "ogólna" cena płynie od broka do broka ale na fali wzrostowej /spadkowej można by ugrać troszkę.
Ktoś musi dawać jako pierwszy sygnał up / down dla ceny
Kiedyś przerobiłem ten temat. Działa on tylko na demo

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

Ufc2 - nie możesz chyba zaprzeczyć faktowi że arbitraż cenowy jest integralna częścią rynku OTC -ja zaś Ci mogę zagwarantować żę nikt tego nie robi za darmo.
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Przeniosłem tutaj post daromanchester cytuję///
Kilka sekund różnicy między brokerami przy zamykaniu świec Wink
JadeFx kilka sekund zamyka po FxPro.
Dla "świeczkologów" różnica może być znacząca.
Wykresy z M15/////

Dobrze by było aby ta dyskusja też w tym kierunku poszła tz. czy różnice paru sekundowe na zamknięciu mogą mieć duże znaczenie oraz zmienić obraz rynku ?.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dobrze by było aby ta dyskusja też w tym kierunku poszła tz. czy różnice paru sekundowe na zamknięciu mogą mieć duże znaczenie oraz zmienić obraz rynku ?.
Pewnie, zarówno w jedną jak i w drugą stronę, jednak w głównej mierze zależy co dzieje się na przełomie danej godziny. Ba, dochodzi też kwestia filtrowania datafeedu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

zz pisze:Dobrze by było aby ta dyskusja też w tym kierunku poszła tz. czy różnice paru sekundowe na zamknięciu mogą mieć duże znaczenie oraz zmienić obraz rynku ?.
Zależy jak kto gra.
Dla mnie przy fibo to nie robi za dużej różnicy.
Po drugie też zależy kto gra na jakim TF.
Bo na TF15 może być znacząca różnica ale na H1 już nie tak istotna.
Ale jak wspomniałem w czasówkach spotkałem się w AM z przesunięciem 3 minut.
Takie coś to już nawet H1 potrafi zmienić. Że nie wspomnę że wszystkie M5 będą całkiem inaczej wyglądać.
Mnie bardziej męczy problem z datafeedem po danych.
JadeFx jak to mówią nie filtrują datafeedu a że mają tylko jednego LP to szpilki u nich potrafią być dłuższe o 10-20 pips i tu już jest problem przy fibo.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

daromanchester pisze:Po drugie też zależy kto gra na jakim TF.
Bo na TF15 może być znacząca różnica ale na H1 już nie tak istotna.
Ale jak wspomniałem w czasówkach spotkałem się w AM z przesunięciem 3 minut.
Takie coś to już nawet H1 potrafi zmienić. Że nie wspomnę że wszystkie M5 będą całkiem inaczej wyglądać.
Muszę w wolnej chwili myśli do kupy zebrać i to przemyśleć ... ponieważ sprawa robi się poważna...
Skoro niejednokrotnie widziałem jak paroma pipsami dawano fałszywe sygnały na wykresie dziennym dodatkowo na ciężkich i mułowatych wskażnikach to co w tej sytuacji o tym myśleć skoro w parę sekund czy minut na zamknięciu świecy 1 G są takie różnice JadeFx 39142
FxPro 39123
AM 3916 demo....

Muszę to spokojnie przemyśleć,lecz pytanie z tytułu pozostaje aktualne czy obserwując rynek widzimy prawdę czy fałsz?.
Pytanie co w takiej sytuacji zrobić?,ja jak pisałem poprzednio na gorąco oniżyłem TP oraz SL o 5-10- pipsów i wyszło super,teraz będę to musiał obserwować i testować........

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

zz pisze:Muszę w wolnej chwili myśli do kupy zebrać i to przemyśleć ... ponieważ sprawa robi się poważna...
Ale tu nie ma nad czym myśleć. Wszystko wyżej Ci opisaliśmy, a wiedza ta jest powszechnie wiadoma na forum. To rynek zdecentralizowany i tyle.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ