Interbank różne rodzaje notowań, a to co widzimy np.MT-4

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

zz pisze:ciekawe jakie wnioski z tego będą.......
Wnioski będą takie, że jak umiesz trejdować, to nawet u MM zarobisz, a jak nie umiesz, to Ci nawet ECN nie pomoże ... :d
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Mike_Scofield pisze:Wnioski będą takie, że jak umiesz trejdować, to nawet u MM zarobisz, a jak nie umiesz, to Ci nawet ECN nie pomoże ... n
Błąd.....,
Wnioski będą takie że o ile procent to odbiega od rynku o tyle trzeba wziąść poprawkę na własne analizy...

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

zz pisze:
Mike_Scofield pisze:Wnioski będą takie, że jak umiesz trejdować, to nawet u MM zarobisz, a jak nie umiesz, to Ci nawet ECN nie pomoże ... n
Błąd.....,
Wnioski będą takie że o ile procent to odbiega od rynku o tyle trzeba wziąść poprawkę na własne analizy...

Pozdrawiam.
Ale tego nie policzysz w %. Jak będziesz grał pozycją 0,1 lota to MM ma Cię w d... za przeproszeniem. Jak otworzysz 10 lotów, to pewnie staniesz się już bardziej łakomym kąskiem.

Dodano po 4 minutach:
crocopip pisze:z tego co wiem to dealerzy są dobrze wychowani i się nie śmieją z detalu przez szacunek. to poważni klienci, zawsze kupią na górce i sprzedadzą w dołku:)
Wg mnie cytat miesiąca :d
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Mike_Scofield pisze:Ale tego nie policzysz w %. Jak będziesz grał pozycją 0,1 lota to MM ma Cię w d... za przeproszeniem. Jak otworzysz 10 lotów, to pewnie staniesz się już bardziej łakomym kąskiem.
Nie rozumiemy się.Mając ogólne pojęcie ile odbiega to od rynku uwzględnimy to w swoich analizach przez co podniesiemy skuteczność i wielkość lotów nie ma nic do rzeczy.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

zz pisze:Nie rozumiemy się.Mając ogólne pojęcie ile odbiega to od rynku uwzględnimy to w swoich analizach przez co podniesiemy skuteczność i wielkość lotów nie ma nic do rzeczy.
No właśnie "ile to odbiega od rynku" zależy od pozycji, którą grasz (i grają inni). Jak grasz 0,1 lota to MM ma Cię gdzieś. Ale jak zauważy, że ktoś otwarł 10 lotów i kurs "ten prawdziwy" zbliżył się już powiedzmy na 5 pipsów od SL-a, to jaki problem jest "naciągnąć" te 5 pipsów i skasować gościa?
Przecież SL, to zwykła oczekująca transakcja BUY lub SELL, więc MM może tak pokierować marketem, aby tą transakcję "zawrzeć".
Dla 0,1 lota raczej nie będzie robił takich sztuczek ...
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Mike_Scofield pisze:Jak grasz 0,1 lota to MM ma Cię gdzieś. Ale jak zauważy, że ktoś otwarł 10 lotów i kurs "ten prawdziwy" zbliżył się już powiedzmy na 5 pipsów od SL-a, to jaki problem jest "naciągnąć" te 5 pipsów i skasować gościa?
Przecież SL, to zwykła oczekująca transakcja BUY lub SELL, więc MM może tak pokierować marketem, aby tą transakcję "zawrzeć".
Dla 0,1 lota raczej nie będzie robił takich sztuczek ...
No tak...,to jest u MM możliwe lecz po to ruszyłem ten temat jak tego uniknąć......

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

zz pisze:No tak...,to jest u MM możliwe lecz po to ruszyłem ten temat jak tego uniknąć......
Moim zdaniem trejdować na wyższym TF i stawiać SL powyżej/poniżej dziennego High/Low i to minimum 5-10 pipsów.
Wtedy takie praktyki są widoczne, bo łatwo kursy porównać z innymi brokerami.
Na świecach M5 i M1, Market Maker może wyczyniać różne "cuda" ...
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Mike_Scofield pisze:
Moim zdaniem trejdować na wyższym TF i stawiać SL powyżej/poniżej dziennego High/Low i to minimum 5-10 pipsów.
Tak,po tym wątku do podobnych wniosków doszedłem z tą różnicą że stopy będę stawiał o 5-8 pipsów poniżej moich analiz....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

zz pisze:Dzięki.
Dobrze by było nałożyć jeszcze notowania z MT 4,oraz obserwować to w dłuższym terminie,ciekawe jakie wnioski z tego będą.......

Pozdrawiam.
Panowie ale to co robicie nie bardzo ma sens. Notowania na Reutersie i Ducasie beda się roznic i nic w tym dziwnego. Dlaczego ? Bo: a) forex to rynek zdecentralizowany b) Ducas agreguje oferty z kilku Ecn.
Green
Obrazek
Obrazek

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

green7 pisze:Panowie ale to co robicie nie bardzo ma sens
Nie tylko ma to sens lecz jest fundamentem fundamentów FX
Analizowałem dzisiaj najdłuższy wykres 15 i 30 minutowy od maja 2009 i podstawiałem pod swoje analizy stop 5-10 pipsów niżej oraz limit też 5-10 pipsów niżej.Powiem tylko tyle SZOK totalny !.

Proszę osoby kompetentne o odniesienie się do tego co napisałem

Pozwoliłem sobie przenieść z innego wątku cytuję////
Ciekawą sytuację opisał niedawno Croco w swoim journalu - zawarł dwie takie same transakcje na dwoch rożnych platformach jednej profesjonalej, drugiej u brokera MM. U MM złapało mu SL (chyba 40 pipsów) na drugiej nakosił z 80 pipsiorów. Jeden trejd a jaka różnica na koncie... /////

Dobrze żeby dyskusja w tym kierunku poszła......
zz pisze:Czyli chyba zaczynam rozumieć....,skoro można dać fałszywe sygnały na ciężkie i mułowate wskażniki DZIENNE ! trendu kierunkowego nawet 3-5 pipsami,to w Twoim przypadku było tak że interbank cały czas kwotuje on/line natomiast Ty widziałeś realnie zawierane transakcje więc jak wyżej można przewalić trend 3-5 pipsami ,a w interbanku w sekundę się poszło i dało sygnał lecz jednocześnie się cofneło w sekundę o 10 pipsów i na MT-4 wskażniki idą ładnie sobie do góry ,a na interbanku może być wprost przeciwnie....,zanim trend na MT4 się odwróci to jesteśmy ugotowani...?.
Proszę kogoś doświadczonego co pracuje na interbanku o skorygowanie mojego myślenia.

Pozdrawiam.

Dodano po 57 sekundach:


Ps. szok totalny na plus...oczywiście...
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ