Interbank - dyskusja

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Recinski
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2011, 10:23

Nieprzeczytany post autor: Recinski »

skąd jest Interbank? gdzie siedziba, zarząd, jakie prawo obejmuje umowy z nimi?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Bardziej ogólnie.
Nievinny pisze:Rozumiem, że @zz chcesz czegoś takiego. Mając milion chcesz otworzyć pozycję na 30-40 w każdym możliwym momencie, przy spreadzie 0,5-1 pips, Bez stop-huntingu, bez rekwotowania, bez gadania. I zawsze w każdej sekundzie będziesz ją mógł zamknąć po korzystnej cenie. Czy tak?

bi
Dla nas największym bogactwem i bezpieczeństwem powinna być płynność.
FX gigantyczne obroty
Rynek energi gigantyczne obroty.
Rynek gazu,lub inaczej giełda gazu w europie szacunkowe obroty kontraktami to setki miliardów euro....
To jest największe bogactwo ponieważ nikt nie będzie polował na małe zlecenia

np.
http://biznes.onet.pl/pawlak-po-spekula ... news-detal

Szczególnie to ////

Wysoki poziom cen ropy wynika z presji spekulacyjnej i z tych samych powodów niedługo nastąpi spadek cen ropy - powiedział w poniedziałek w Brukseli wicepremier Waldemar Pawlak. Jego zdaniem rewolta w Libii nie jest wystarczającym uzasadnieniem dla wzrostu cen.

Pawlak przypomniał, że w 2008 r. ceny ropy ostro spadły po osiągnięciu rekordowego pułapu 140 dol. za baryłkę. Zdaniem wicepremiera, był to wynik spekulacji.

"Dzisiaj też nie ma żadnych obiektywnych czynników, które by uzasadniały utrzymywanie tak wysokiego poziomu cen. To jest pompowanie ceny przez instytucje, które handlują derywatami. Za chwilę będzie odwrócenie koła i gra na spadek" - powiedział Pawlak po spotkaniu ministrów ds. energii krajów UE.

Zostań fanem OnetBiznes na Facebooku!

"Stan i atmosfera kryzysu dość szybko skorygują ceny w dół. To może być kwestia miesiąca, kiedy nastąpi odwrót. Ci, którzy grają na kontraktach terminowych, na derywatach, zarabiają i wtedy, kiedy cena wzrasta i wtedy, kiedy spada. I są równie zadowoleni, kiedy ceny lecą na łeb na szyję" - dodał.

Zdaniem Pawlaka, sytuacja międzynarodowa nie tłumaczy wzrostu cen ropy. "Braki w produkcji, które ma rynek z powodu Libii, z powodzeniem może uzupełnić Arabia Saudyjska" - ocenił./////

Musimy się z tymi tematami nauczyć żyć i traktować to jak bułkę z masłem...
Reasumując aby funkcjonować w globalnym świecie i móc się skutecznie zabezpieczać,zapewnić nam to może tylko najwyższy poziom usług finansowych opartych właśnie o ECN,,interbank czy np. powstająca europejska giełda energi..
Uważam że nasze myślenie powinno iść w tym kierunku.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Zaczynają się wreszcie ciekawe rzeczy dziać w naszej bankowości więc myślę że czas najwyższy na podsumowanie również tej naszej dyskusji.
Interbank 22 największe banki na świecie kwotują niezależnie od siebie waluty,w ułamkach sekund te kwotowania mogą się minimalnie różnić między nimi, coś jak 22 niezależnych dostawców płynności , z tego co mi tłumaczył przedstawiciel Routersa w Wiedniu nasze zlecenie wchodzi tam gdzie w danym ułamku sekundy jest najlepsza cena czyli może się zdarzyć tak że kupimy w jednym banku a za chwilę sprzedamy w innym,uważam że jest to największe możliwe bogactwo..... :P /// dla mnie jest to największe bogactwo świata...////
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... c&start=10

Pytanie do kolegi Nievinnego lub forumowiczów obeznanych w temacie czy można przyjąć ogólnie taką tezę że Interbank to taki duży ECN dla dużych?.22 niezależnych dostawców płynności?
Czy ja to interpretuje właściwie..?


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

zz pisze:Zaczynają się wreszcie ciekawe rzeczy dziać w naszej bankowości więc myślę że czas najwyższy na podsumowanie również tej naszej dyskusji.
Interbank 22 największe banki na świecie kwotują niezależnie od siebie waluty,w ułamkach sekund te kwotowania mogą się minimalnie różnić między nimi, coś jak 22 niezależnych dostawców płynności , z tego co mi tłumaczył przedstawiciel Routersa w Wiedniu nasze zlecenie wchodzi tam gdzie w danym ułamku sekundy jest najlepsza cena czyli może się zdarzyć tak że kupimy w jednym banku a za chwilę sprzedamy w innym,uważam że jest to największe możliwe bogactwo..... :P /// dla mnie jest to największe bogactwo świata...////
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... c&start=10

Pytanie do kolegi Nievinnego lub forumowiczów obeznanych w temacie czy można przyjąć ogólnie taką tezę że Interbank to taki duży ECN dla dużych?.22 niezależnych dostawców płynności?
Czy ja to interpretuje właściwie..?


Pozdrawiam.
Czyli tu ZZ mamy ekstremalną formę arbitrażu - tyle, że założę się, że pracują tam takie automaty, że praktycznie one same mimo 22 niezależnych dostawców "pilnują" zgodności cen.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Czyli tu ZZ mamy ekstremalną formę arbitrażu - tyle, że założę się, że pracują tam takie automaty, że praktycznie one same mimo 22 niezależnych dostawców "pilnują" zgodności cen.
Jak widzisz na tym przykładzie
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... c&start=10

nie ma zgodności cen są różne notowania ,dlatego wracam do mojego pytania i proszę kogoś zorientowanego o odpowiedż.

Pozdrawiam.

Dodano po 7 minutach:

Ps. widziałem że się niekiedy minimalnie różniły,

Dodano po 4 godzinach 14 minutach:


Ps. lub inaczej zapytam,chodzi mi o to czy potwierdzacie to co mówił przedstawiciel Routersa w Wiedniu że zlecenie wchodzi do tego banku gdzie w aktualnym ułamku sekundy jest najlepsza cena?.Jest to dla mnie bardzo ważne i za odpowiedż będę zobowiązany.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Pytanie do forumowiczów znających interwencje walutowe BC.

Na podstawie ostatnich przykładów np. BOJ i ich interwecji,jak to praktycznie wygląda?.
W związku z tym że na forum mamy tylko w miarę rozbudowany interbank na przykładzie platformy Routersa i kont zakładanych w 24 nawiększych bankach na świecie,prosiłbym aby wytłumaczyć na tym przykładzie jak to realnie takie interwencje wyglądają?,dodatkowo jeżeli można by rozbudować dyskusję o wpływ realny tych interwencji na ECN ?.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

To o czym pisałem wielokrotnie staje się faktem,

1-Największe giełdy na świecie się łączą w potężny moloch
http://gielda.onet.pl/nasdaq-i-ice-raze ... news-detal

myślę że dołączy do tego CME http://www.cmegroup.com/trading/fx/fxfu ... lents.html

Będziemy mieć futures walutowe na najwyższym światowym poziomie.

Jakie z tego wnioski dla nas?.

Dążyć do tego aby mieć usługi na poziomie interbanku,lub bankowego ECN ponieważ będzie to praktycznie to samo co interbank.
Ostatecznie usługi brokerów ECN lub solidnych ECN/STP.

Czyli z punktu widzenia nas inwestorów to są fantastyczne wiadomości ponieważ dostaniemy ułsugi coraz lepsze począwszy od nadzoru, poziomu zabezpieczeń, podejścia do klienta po usługi dodatkowe np. możliwość składania ukrytych zleceń,lub możliwość podglądu wstecz na wielkość spredu itp.

Miło mi o tym poinformować forumowiczów,a jeszcze niedawno śmiano się ze mnie że jestem idealistą....,i chodzę w głową w chmurach.....

:P

Reasumując nie mam żadnej wątpliwości że teraz profesjonalne usługi finansowe będą oparte o to co napisałem,a przez to będziemy mieć wreszcie normalność....... :clap:


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

A teraz to niby normalności nie mamy ?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

A teraz to niby normalności nie mamy ?

Mamy....mamy..... :509:

To
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... start=1670

A jeszcze lepsze to cytuj/// śmieci w kuble miały wskażniki rynkowe C/WK-1, C/Z-14,Dv-6.5, natomiast najbardziej topowe i lubiane przez fundusze emerytalne akcje miały wskażniki rynkowe
C/WK-10,C/Z- 140, Dv -0

czego efektem jest to ze przed wyjazdem na wakacje ludzie powierzaja bankom w zarzadzanie np. 15 milionow zlotych,a po powrocie z wakacji juz maja wyzerowane rachunki....... :P


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Jak ktoś nie potrafi wybrać dobrego brokera to niech ma pretensje tylko i wyłącznie do siebie.
Jako że jest to forum o forexie, odniosę się tylko i wyłącznie do forexu. Czy masz coś do zarzucenia np Interactive Brokers ?

Ludzie wiecznie chodzą i marudzą jakiego to mają złego brokera, a mimo to trzymają konta dalej.

To nie poziom usług jest zły, to ludzka głupota i naiwność jest problemem... Ciężko ludziom posiedzieć i poszukać informacji o danym brokerze, tylko jak dzięcioły zakładają tam gdzie miga im reklama...

A jak ktoś daje 15 mln w niepewny produkt to :
1) Albo mu te 15 mln wisi
2) Albo jest totalnym kretynem.

Chciałbym zauważyć że istnieją produkty bankowe z gwarancją depozytu. Co najwyżej wyjdzie się na zero.

ODPOWIEDZ