Interactive Brokers

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Jeszcze raz wielkie dzięki olds.

Bardzo merytorycznie to wyjaśniłeś. Dla mnie bomba. Mój mentor szaleje w IB na kontraktach terminowych i mocno mnie zachęca do pójścia w jego ślady. Stąd moje zainteresowanie tematem.
Możesz jeszcze wyjaśnić co oznacza "notowania filtrowane"? Myślałem że ECN oznacza pokazywanie autentycznych danych na danym walorze? Chyba że mylę dane na podstawie których rysowany jest wykres ceny z jakimiś innymi informacjami...
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

olds

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: olds »

webskitrader pisze:Jeszcze raz wielkie dzięki olds.
Możesz jeszcze wyjaśnić co oznacza "notowania filtrowane"? Myślałem że ECN oznacza pokazywanie autentycznych danych na danym walorze? Chyba że mylę dane na podstawie których rysowany jest wykres ceny z jakimiś innymi informacjami...
W Polsce jeśli chodzi o brokerów forex przyjęło się, że notowania odzwierciedlone na wykresie i składanie zleceń odbywa się na tej samej platformie z tego samego źródła i opłata za prowadzony handel ukryta jest w spreadzie. Jednak u wielu "starych" brokerów oferujących handel na różnych giełdach obowiązują osobno prowizje za otwarcie i zamknięcie pozycji i osobno opłaty za samo dostarczenie notowań (nazywane market data lub data feed). W IB prowizje znajdziesz tu: https://www.interactivebrokers.com/en/i ... &p=stocks1 a opłaty za notowania tu: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=14193
Jak z tego wynika notowania na CBOE (z kontraktami na S&P500), CME czy NYSE są płatne, za to notowania forex z rynków globalnych są bezpłatne. Problem w tym, że za tą darmoszkę dostajesz lipę bo nie dociera do nas każdy tick po ticku lecz są one próbkowane czyli podawany co któryś rzeczywisty tick (nie wiem z jaką częstotliwością). Efekt jest taki, że wykres rysowany online może być "trochę" inny od tego pobranego następnego dnia w trybie pobierania notowań historycznych. W przypadku energicznych ruchów różnica może dochodzić do 2-3 pipsów. Jeśli się traduje tak jak ja to robię w oparciu o testy to jest to krytyczna różnica decydująca o tym czy otwieramy pozycję czy nie. Zdarzało się , że następnego dnia po otwarciu NT7 i pobraniu danych historycznych zalewała mnie krew, bo na wykresie widać było fantastyczny odrzucony test na którym NALEŻAŁO otworzyć pozycję a ja tego nie zrobiłem, bo poprzedniego dnia w pracy online tego testu na wykresie nie było. Na forum IB przetoczyło się na ten temat wiele dyskusji - tak jest i już. Z tego powodu zrezygnowałem z notowań w IB i wykupiłem abonament na notowania forex w IQFeed za 30$/mies. Nie wiem czy w IB notowania płatne jak np kontrakty na s&p500 też są tak próbkowane, ale podejrzewam, że nie (płacisz - masz, dostajesz za darmo - siedź cicho).

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Tak wyglądają przykładowe opłaty w złotówkach.
100 Shares @ PLN 50 Share Price = PLN 15.00
1,000 Shares @ PLN 50 Share Price = PLN 50.00

Czy to znaczy, że gdy będę działał w IB w złotówkach to będą powyższe opłaty, a gdy w USD to będą takie jak poniżej?
Czy dla opłat nie ma to znaczenia i liczy się tylko że łączysz się z Polski?
100 Shares @ USD 25 Share Price = USD 1.00
1,000 Shares @ USD 25 Share Price = USD 5.00
1,000 Shares @ USD 0.25 Share Price = USD 2.50

"Share" oznacza tutaj ilość kontraktów?
Sorry za takie podstawowe pytania. Myślałem, że wiem wystarczająco dużo, a czego bym nie dotknął okazuje się , że mam braki w wiedzy.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

olds

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: olds »

webskitrader pisze:Tak wyglądają przykładowe opłaty w złotówkach.
100 Shares @ PLN 50 Share Price = PLN 15.00
1,000 Shares @ PLN 50 Share Price = PLN 50.00
Czy to znaczy, że gdy będę działał w IB w złotówkach to będą powyższe opłaty, a gdy w USD to będą takie jak poniżej?
To jest przykład liczenia prowizji za obrót akcjami na GPW a jak wiadomo na GPW obracamy PLN a nie USD.
tabelka z prowizją na GPW jest jak niżej:
Fixed = 0.1% of trade value, Minimum Per Order = PLN 15.00

Jeśli chciałbyś działać na GPW za pośrednictwem IB to musisz mieć notowania :
Region/Exchange Non-Pro Fees/month Pro Fees/month
Warsaw Stock Exchange (L1) PLN 11.00 -
Warsaw Stock Exchange (L2) PLN 95.00 PLN 211.00

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

@webskitrader
Jeśli otwierasz zlecenia na rynku US to płacisz:
100 Shares @ USD 25 Share Price = USD 1.00
1,000 Shares @ USD 25 Share Price = USD 5.00
1,000 Shares @ USD 0.25 Share Price = USD 2.50

Jeśli otwierasz zlecenia na GPW to płacisz:
100 Shares @ PLN 50 Share Price = PLN 15.00
1,000 Shares @ PLN 50 Share Price = PLN 50.00

@olds
Aby otworzyć zlecenie na GPW, czy też w USA nie trzeba wykupić notowań. Oczywiście wtedy w IB nie widzisz bieżącej ceny ale sobie patrzysz na inny "data feed" ale samo zlecenie wchodzi na kwotowaniach real.

olds

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: olds »

jamesfisher pisze: @olds
Aby otworzyć zlecenie na GPW, czy też w USA nie trzeba wykupić notowań. Oczywiście wtedy w IB nie widzisz bieżącej ceny ale sobie patrzysz na inny "data feed" ale samo zlecenie wchodzi na kwotowaniach real.
Nie napisałem , że notowania musi wykupić od IB, napisałem, że musi mieć notowania i podałem ich cenę w IB. Z moich wcześniejszych wpisów jasno wynika, że zlecenia i notowania u wielu brokerów w tym właśnie IB to mogą być 2 różne kierunki.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Zgadza się :)

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

olds pisze:
jamesfisher pisze: @olds
Aby otworzyć zlecenie na GPW, czy też w USA nie trzeba wykupić notowań. Oczywiście wtedy w IB nie widzisz bieżącej ceny ale sobie patrzysz na inny "data feed" ale samo zlecenie wchodzi na kwotowaniach real.
Nie napisałem , że notowania musi wykupić od IB, napisałem, że musi mieć notowania i podałem ich cenę w IB. Z moich wcześniejszych wpisów jasno wynika, że zlecenia i notowania u wielu brokerów w tym właśnie IB to mogą być 2 różne kierunki.
Dziękuje.

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Mam kolejne pytania:

Czym różni się data feed professional od non-professional?

Na które powinni zwracać uwagę traderzy detaliczni?

Czy wykupywanie danych jest obowiązkowe?
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

olds

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: olds »

webskitrader pisze:
Czym różni się data feed professional od non-professional?

Na które powinni zwracać uwagę traderzy detaliczni?

Czy wykupywanie danych jest obowiązkowe?
Różnice pomiędzy kontem pro a nie-pro znajdziesz tu : https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=718
klienci detaliczni jak my to oczywiście Non-Pro
L1 i L2 to głębokość notowań (L1 pojedyńczy poziom ask/bid , L2 - ileś kolejnych)
Wykupywanie danych jak pisaliśmy wspólnie z jamesfisher nie jest obowiązkowe. Akurat w NT można te 2 kierunki osobno skonfigurować.
PS. Widzę , że bardzo poważnie rozważasz IB z NT8, więc w uzupełnieniu dodam, że jak pisałem konfiguracja łacza z IB jest w standardowym menu - Connections jak na poniższym skanie , tyle, że kupując licencję trzeba podać z jakim brokerem ma współpracować lub wybrać wersję multibroer (droższa). W przypadku Dukasa dodatkowo zainstalowany addon ląduje w innym menu.
Obrazek

ODPOWIEDZ