Interactive Brokers

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

bartek1916 pisze:
jamesfisher pisze:Lynx i Interactive Brokers są to dwie różne firmy.
Tutaj jest wątek o Lynx
http://forex-nawigator.biz/forum/lynx-b ... 29506.html
pytanie z tego wątku: http://forex-nawigator.biz/forum/intera ... 39-30.html

Jakie więc powiązanie ma IB i LYNX? Bo platforma TWS, ale instrumenty wydają mi się dokładnie te same.
Aby nie było nieścisłości najlepiej byłoby napisać do Interactive Brokers
https://www.interactivebrokers.com/en/i ... ce&p=email

Laguna
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 22 sty 2013, 22:15

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: Laguna »

Witam

Pytanie, zainstalowałem sobie platforme demo, i w sekcji Add study, volumes study jest tam dostępny wolumen, jednak jest on niedostępny. Chodzi o pare walutowa, czy na platformie real wolumen jest dostępny dla par walutowych ?
Czy jeśli jest, to jest to wolumen tickowy czy rzeczywisty.

olds

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: olds »

konto rzeczywiste dla par walutowych ma volumen ale tylko dla notowań w czasie rzeczywistym i dotyczy transakcji wyłącznie zawartych poprzez IB . Brak natomiast notowań historycznych volumenu (czyli po włączeniu platformy i zaciągnięciu danych historycznych nie będziesz miał volumenu). Ponadto zasadą dla notowań w IB jest podawanie pełnych notowań rzeczywistych (czyli również tickowych z volumenem), a historycznych wyłącznie w interwale >= 1 min (czyli brak tickowych, brak volumenu).

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

czyli na ib widzimy wolumen tylko wtedy kiedy mamy wlaczona platforne? tzn od tego momentu? a potem sie to 'resetuje' ??

olds

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: olds »

Forex-trader pisze:czyli na ib widzimy wolumen tylko wtedy kiedy mamy wlaczona platforne? tzn od tego momentu?
tak
Forex-trader pisze: a potem sie to 'resetuje' ??
Niekoniecznie. To zależy od stosowanej platformy. Nie wiem jak z TWS, bo używam Ninji a w niej dane odbierane online są zapisywane.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Ciekawy temat poruszono na https://www.tradingforaliving.pl/forum/ ... 5&start=90
mianowicie przenoszenie między brokerami w USA otwartych pozycji na różnych instrumentach (akcje, opcje, kontrakty, gotówka) w ramach darmowej procedury ACATS (Automated Customer Account Transfer Service).

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nawet Interactive Brokers zdarzają się potknięcia. Niestety, kosztują dość sporo:
  • - 4,5 mln $ od nadzoru w Hong Kongu,
    - 1,5 mln $ od brytyjskiego FCA.
https://forexclub.pl/interactive-broker ... a-sfc-fca/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

olds

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: olds »

Wiadomo , że IB nie jest typowym brokerem forexowym, ale ostatnio zaczęło mi to na tyle doskwierać, że na 99% jestem zdecydowany zmienić brokera . Problemy są 2:
1. Niski lewar np EUR 1:33, GBP 1:20 szczegóły https://www.interactivebrokers.com/en/i ... 0808080101
Do tej pory , kiedy stosowałem SL 10 - 15 pipsów nie przeszkadzało mi to, obecnie kiedy zacząłem otwierać pozycje dużo precyzyjniej co pozwoliło zmniejszyć SL do 5-6 pipsów stało się to poważnym ograniczeniem w wielkości pozycji w efekcie którego nie mogę położyć na stole więcej niż 1,2 - 1,4 % depozytu. Dla daytraderów to poważne ograniczenie. Nie ma też mowy , żeby trzymać część własnych środków na innym koncie w Polsce, bo tak niski lewar wymaga zaangażowania całości środków u brokera.
2. Super, że wprowadzili do walut podstawowych PLN ale pojawił się tu poważny problem. Kupując np 1 lota EUR na parze EURAUD tak naprawdę IB pożycza nam niezbędną kwotę w AUD (to jest broker ECN, więc odbędzie się rzeczywista transakcja na rynku międzybankowym). Na podglądzie "Market Value - Real FX Balance" mamy + 100 tys. EUR i minus 159 tys AUD. Po zamknięciu pozycji na tym samym podglądzie mamy 0 EUR i wynik transakcji w AUD. Załóżmy , że udało się skubnąć 50 pipsów , więc jesteśmy do przodu na 500 AUD i tyle widnieje w oknie "Market Value - Real FX Balance". I tu pojawia się problem. Oczywiście można co jakiś czas użyć funkcji "Close All Non-base Currency Balances" W wyniku czego TWS zawiera transakcje czyszczące te salda, ale pobiera za to normalną prowizję, a co gorsza nie robi tego dla walut , które nie mają swojego crossa z PLN np JPY czy właśnie AUD (bo nie ma pary JPYPLN czy AUDPLN). Wysłałem przed chwilą do serwisu IB pytanie co mam z tym zrobić , jednak podejrzewam, że będę musiał wykonać jeszcze jedną dodatkową transakcję przeliczenia salda w JPY i AUD na walutę , która ma swój cross z PLN.
Po policzeniu prowizji za te wszystkie sztuczne transakcje niskie prowizje IB staną się całkiem niemałe.
Te same ograniczenia dotyczą zapewne LYNXa (nie sprawdzałem).

-- 23 kwie 2018, 17:42 --

W sprawie salda AUD lub JPY na koncie z walutą podstawową PLN serwis doradził tak jak się spodziewałem powyżej, czyli kiedy zarobiliśmy 500 AUD w celu przeniesienia ich do PLN muszę wykonać 2 transakcje pomocnicze:
- sprzedaż 500 AUD na parze AUDUSD normalną transakcją w TWS (znikną AUD, przybędzie ~380 USD)
- użyć funkcji "Close Currency Balance" wskazując w TWS prawym przyciskiem myszy saldo USD (TWS sam wystawi transakcję konwertując te 380 USD na PLN)
Prowizje od tych transakcji będą minimalne (od każdej 2 USD), ogólnie jednak mało mi się to podoba.
Operację czyszczenia salda rachunku z innych walut można oczywiście wykonywać rzadko np. raz w miesiącu bo saldo innych walut jest uwzględniane na bieżąco w pozycji "Buying Power"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

olds...
Podpowiesz mi w jaki sposób zacząć tradować w IB wykorzystując platformę ninja trader?
Pytam bo myślę nad jej zakupem i zastanawiam się czy wymaga dużo zachodu.
z góry thx
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

olds

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: olds »

Początkowo Ninjatrader był wyłącznie firmą softwarową produkującą niezłe oprogramowanie do tradingu. 10 lat temu jak kupowałem NT7 byli otwarci na podpięcie różnych brokerów w tym IB i do dziś pozostawili w pełnej integracji ze swoim softem. Wystarczy w panelu Connections ustawić odpowiednie parametry jak na poniższym skanie (oczywiście warunkiem jest posiadanie konta w IB)
Obrazek
Obecnie prowadzą własny dom maklerski w zakresie forexu oparty o CITYINDEX lub FXCM. Nie znam szczegółów ani formy tej współpracy ale w wyniku tego nie planują dołączenia żadnych innych brokerów. Na forum NT jest niezliczona ilość pretensji i propozycji w sprawie połączenia z różnymi innymi, w tym dość często z Dukascopy ale odpowiedź jest jasna - nie, bo mamy własną brokerkę. Wobec restrykcyjnego ograniczenia lewara w IB (szczegóły znajdziesz w moich wcześniejszych wpisach w tym wątku) wycofałem się z IB a Ninjatradera w wersji NT8 połączyłem z Dukascopy Bank za pomocą NinjaTrader Addon z firmy ninjatools .studio (znajdziesz ich w necie). Działam tak od 3 miesięcy, obecnie bez najmniejszych problemów (początkowo były jakieś sęki). Wkrótce może coś wreszcie skrobnę o tym połączeniu bo aplikując do Dukasa korzystałem z pomocy raposo i obiecałem mu coś o tym napisać.
Nie traktuj IB jako jakiś wzorzec brokera bo oprócz plusów (niska prowizja, autentyczny ECN, spread na edku 0,2 - 0,3 pipsa, poślizgi podobne) mają minusy - notowania filtrowane (musisz mieć niezależny data feed - ja miałem z IQfeed, fatalnie niski lewar dla Europy - 25). Przez dłuższy czas miałem równolegle notowania od IQfeed (niezalezny dostawca) i z Dukasa i okazało się, że Dukas ma praktycznie identyczne, prowizje przy większej skali też mogą być niższe, poslizgi są równie małe jak w IB. Powyższe uwagi nie są żadną reklamą Dukasa bo mi to wisi, tylko zachętą do przemyślenia czy faktycznie tylko IB jest tym najlepszym i tylko IB cię uszczęśliwi.

ODPOWIEDZ