Interactive Brokers

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Zapytanie wysłane. Liczę na odpowiedź na początku tego tygodnia.

Swoją drogą ciekawostka, że tak długo każą czekać na odp. Gdy zakładałem konto, to najdłużej na kontakt czekałem do rana następnego dnia.

-- 03 cze 2017, 09:33 --

Raczej nie doczekam się na odpowiedź. Zapytanie o PLNy wysłałem przez ich aplikację przeszło dwa tygodnie temu. Albo pytanie było tak oczywiste, że ktoś się pośmiał i olał, albo osoba, która to odebrała nie wiedziała nawet co to jest PLN i gdzie leży takie coś jak Polska. ehhh...
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

overseer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2017, 22:19

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: overseer »


webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Bardzo dziękuję za informację. Rzeczywiście to wyczerpuje zagadnienie.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

overseer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2017, 22:19

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: overseer »

Dla zainteresowanych - Interactive brokers udostępniło od dzisiaj handel na GPW: https://www.interactivebrokers.com/en/i ... 100&page=1
ale wygląda na to że ilość spółek - przynajmniej na razie - jest dość ograniczona.

Prowizje: https://www.interactivebrokers.com/en/i ... &p=stocks1
0,1 % min. 15 PLN

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: raposo »

overseer pisze:Dla zainteresowanych - Interactive brokers udostępniło od dzisiaj handel na GPW: https://www.interactivebrokers.com/en/i ... 100&page=1
ale wygląda na to że ilość spółek - przynajmniej na razie - jest dość ograniczona.

Prowizje: https://www.interactivebrokers.com/en/i ... &p=stocks1
0,1 % min. 15 PLN
Ekstra wiadomość! Mimo, że nie ma wszystkich spółek to prowizją biją polskie DM - przynajmniej dla większych transakcji, bo u nas standardem min. prowizja to 5 zł.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
overseer pisze:Dla zainteresowanych - Interactive brokers udostępniło od dzisiaj handel na GPW: https://www.interactivebrokers.com/en/i ... 100&page=1
ale wygląda na to że ilość spółek - przynajmniej na razie - jest dość ograniczona.

Prowizje: https://www.interactivebrokers.com/en/i ... &p=stocks1
0,1 % min. 15 PLN
Ekstra wiadomość! Mimo, że nie ma wszystkich spółek to prowizją biją polskie DM - przynajmniej dla większych transakcji, bo u nas standardem min. prowizja to 5 zł.
Rozumiem Raposo, że to była drwina z Twojej strony ? Bo skoro minimalna prowizja jest 3 razy wyższa od tej, jaką oferują polskie BM to oferta raczej żenada.
Chyba, że oferują taką usługę jaką miał kiedyś BZWBK. Polegała ona na możliwości modyfikacji zlecenia i liczona była po wykonaniu całego zlecenia. Zlecenie można było przedłużać w czasie, zmieniać ilość akcji oraz cenę, a prowizja liczona była procentowo od wykonania CAŁEGO zlecenia.
Dla nieświadomych wyjaśnię, że często na GPW zdarza się częściowa realizacja zlecenia.
Przykładowo : chcemy kupić 200 akcji po 25 zł. Zlecenie ustawiamy po stronie kupna po cenie 25 zł . Udaje nam się kupić 120 akcji po 25 i cena przeskakuje wyżej . Po zakończeniu sesji, bądź anulowaniu/modyfikacji zlecenia liczą nam prowizję i jeśli nie zrealizowaliśmy całości to prowizja jest nieco wyższa niż wynika z taryfikatora bo jest minimalna stawka. Gdybyśmy kupili 200 akcji po 25 to prowizja 0,1 % wyniosłaby 5 zł, ponieważ jednak kupiliśmy 120 akcji to prowizja też wynosi 5 zł bo taka jest minimalna wartość, mimo, iż procentowo to wychodzi 0,16 % . Mam nadzieję, że wyjaśnienie nie jest zbyt zawiłe :)
W przypadku IB jest to jeszcze mniej korzystne, skoro minimalna prowizja to 15 zł.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarioDM pisze: Chyba, że oferują taką usługę jaką miał kiedyś BZWBK. Polegała ona na możliwości modyfikacji zlecenia i liczona była po wykonaniu całego zlecenia. Zlecenie można było przedłużać w czasie, zmieniać ilość akcji oraz cenę, a prowizja liczona była procentowo od wykonania CAŁEGO zlecenia.
Dla nieświadomych wyjaśnię, że często na GPW zdarza się częściowa realizacja zlecenia.
Przykładowo : chcemy kupić 200 akcji po 25 zł. Zlecenie ustawiamy po stronie kupna po cenie 25 zł . Udaje nam się kupić 120 akcji po 25 i cena przeskakuje wyżej . Po zakończeniu sesji, bądź anulowaniu/modyfikacji zlecenia liczą nam prowizję i jeśli nie zrealizowaliśmy całości to prowizja jest nieco wyższa niż wynika z taryfikatora bo jest minimalna stawka. Gdybyśmy kupili 200 akcji po 25 to prowizja 0,1 % wyniosłaby 5 zł, ponieważ jednak kupiliśmy 120 akcji to prowizja też wynosi 5 zł bo taka jest minimalna wartość, mimo, iż procentowo to wychodzi 0,16 % . Mam nadzieję, że wyjaśnienie nie jest zbyt zawiłe :)
W przypadku IB jest to jeszcze mniej korzystne, skoro minimalna prowizja to 15 zł.
A to nie jest standardem? ;) Wszystkie polskie DM u których handlowałem pobierały prowizję od całego zlecenia, a nie od każdej zrealizowanej jego części osobno. Strzelam, że tu też tak jest ale może się mylę... W moim DM mam stawkę 0,25% więc 2,5 raza więcej niż w IB dla transakcji poza limitem (powyżej 6000 zł?).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze: A to nie jest standardem? ;) Wszystkie polskie DM u których handlowałem pobierały prowizję od całego zlecenia, a nie od każdej zrealizowanej jego części osobno. Strzelam, że tu też tak jest ale może się mylę... W moim DM mam stawkę 0,25% więc 2,5 raza więcej niż w IB dla transakcji poza limitem (powyżej 6000 zł?).
Nie mam pojęcia jak jest obecnie. Ostatni raz kupowałem akcje na GPW w 2005 roku i być może sporo się zmieniło. Jeśli teraz jest taka opcja modyfikacji zlecenia u wszystkich, to jest to bez wątpienia godne pochwały. Jeśli IB ma tak samo, a do tego prowizję niższą procentowo to wówczas jest to korzystna oferta. Jeśli nie, to wyjątkowo niekorzystna.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Też nie wiem czy tak jest wszędzie ale akcjami ostatni raz handlowałem 3 dni temu i koszty były relatywnie wysokie do wartości transakcji i wypracowanego zysku więc myślę, że warto to sprawdzić ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Interactive Brokers

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:Też nie wiem czy tak jest wszędzie ale akcjami ostatni raz handlowałem 3 dni temu i koszty były relatywnie wysokie do wartości transakcji i wypracowanego zysku więc myślę, że warto to sprawdzić ;).
Jeśli ktoś zamierza handlować akcjami na GPW to faktycznie warto sprawdzić tę ofertę, ale jak sam wspomniałeś, należy mieć świadmość, że korzyść jest dopiero przy zakupach akcji o wartości powyżej 6 000 zł. Poniżej tej sumy, oferta jest niekorzystna.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ