Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Rynek wti poszedł w górę o 6$. Rozumiem, że myślałeś, że to będzie luka w dół? A miałeś longi?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Tak,gdzieś tam nawet pokazałem na screenach swoją teorię na temat WTI.Sama strata nie boli,częściowo redukowałem pozycję z poziomów które pokazałem.Tylko samo moje zachowanie mnie boli.No ale nie ma co rynek to rynek,co będzie chciał to zrobi.Poszło,zapomniane,kontynuujemy swoją krucjatę :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A jaki jest powód, żeby WTI, np. nie było po $15?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Nie było mnie chwilę,a Ninja jedzie.Chyba musiałem sprzedać jakiś system za darmo,z którego ktoś robi szkolenia.Ale nie o to chodzi.Świecę którą pokazałem kiedyś,sam nie wiedziałem co ona znaczy,ale fakt był taki że jakieś instytucje z większą kasą od nas załatwiały coś na tym poziomie(wolumen nam to pokazał).Takie świece nie pokazują nam kierunku,ale tylko i wyłącznie dają nam znać że możliwa jest zmiana rozkładu sił na rynku.Dla mnie ostatnie dni(mówię o systemie o którym tu piszę)nie wiele wniosły,czyli konsola.W czymś takim powstaje bardzo dużo świec sprzecznych(o wolumenie mówię),to znaczy każda pokazuje przeciwny kierunek.Bardzo ciężko jest wtedy zająć jakąkolwiek pozycję.Cały czas szukałem tej jednej,ale byłem mordowany przez break even.A powinniście wiedzieć co znaczy break even przez dwa tygodnie(tata gdzie jest mój kurwa rower?).Nie mam co wklejać z transakcji,ale wkleję parę skreenów,dla wiarygodności.Na początek 15 zeszłego tygodnia,bez pozycji,jeżeli sprawdzicie ten dzień zobzczycie,że ruch był,ale zapierdzielali bez korekty,wszystkie świece H1.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Cały tydzień polowania i tylko taka strata.Pewnie zawsze będą straty,ale fakt małego ryzyka i ochrony kapitału,daje nam tą przewagę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Wkleję jeszcze tylko ten tydzień sumarycznie,nie wklejam tradów bo nie ma się czym chwalić.Jesteśmy w wąskim przedziale,daily range też się zmienił.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Co mogę dodać na podsumowanie.Każdy z nas się myli,tylko pytanie co potrafi z tym zrobić,kiedy nie ma racji.A to jest jedna z ważniejszych rzeczy.Jeszcze raz OCHRONA KAPITAŁU. TP to drugorzędna sprawa(ale też ważna).

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

W wypadku tradingu wtkresów zmian ceny nikt się nigdy nie myli, i nikt, nigdy nie ma racji!
Wiesz dlaczego?
Ponieważ nie możesz się mylić, jeżeli nie możesz wiedzieć czegoś na pewno.
I nie możesz mieć racji, lub nie mieć racji.
Jedyną "rację" ma zawsze i tylko wykres.
Chodzi o to, że zanim zaczniesz systematycznie zarabiać, to potrzebujesz zrozumieć i mieć to jako swoją naturę, że ty tylko tradujesz, a rację ma zawsze rynek.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Jedyną "rację" ma zawsze i tylko wykres.To jest jedyna rzecz którą u Ciebie lubię,tylko dlatego,że jest to słona prawda.Analiza techniczna i fundamentalna działa,tylko pytanie kiedy?Już tyle razy widziałem obniżkę stóp procentowych,a waluta waliła do góry.A potem był komunikat,że ta obniżka już była w cenie.I tego nie zmienimy,wszelki Newsy służą tylko do realizacji zleceń.Przynajmniej ja to tak widzę.Wykres jest tym twardym dowodem,na którym fakty pozostają.I nic więcej nie jest potrzebne.Nauczyć się czytania wykresu,to nie jest łatwa sprawa i uważam,że nikt nam nie jest wstanie tego wytłumaczyć,tylko praktyka i obserwacja ze zrozumieniem(nudny proces).Cholera straciłem wątek o co mi chodziło,to wszystko przez Ciebie Ninja.Zaraz wrzucę skreeny z dzisiaj

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Standard w moich zagraniach,świeca startowa fibo i szukamy wejścia.Dlaczego wybrałem tą świecę,tylko za kształt i ponowny retest wsparcia,który pokazałem już dawno temu.Była szansa na krótkoterminowy wzrost,mały stop loss i próba.Reszta przedstawiona na sceenie,jak zwykle przy podbitce,realizacja częściowa zysków,reszta przestawiona na break even.Z pozycji wyszedłem z palca po świecy która mnie wystraszyła-widać ją na screenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ