Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Obrazki wklejone,tylko pytanie dlaczego takie zajęcie pozycji?Po pierwsze system zajmuje tylko pozycje zgodnie ze świecą dzienną poprzedniego dnia.Czyli jeżeli jest czerwona szukamy shorta i tak samo w odwrotną sytuację.A po co to takie fibo na wykresie?A dlatego że dla mnie każda świeca z wyższym wolumenem i konkretnym kolorem jest retestowana.A dlaczego jest retestowana i z czego to wynika?A z tego,że na foreksie tylko kasa ma znaczenie,czyli pierwsza powstająca świeca z wolumenem przyciąga cały retail,który myśli że pociąg właśnie odjeżdża czyli tak zwane FOMO (fearing of missin out).Cały retail pakuje się po pachy i co wtedy ?Dużo zleceń smart monay(he he tylko taka nazwa)nie wpakowała całej kasy w zlecenia,to co trzeba teraz zrobić?Wyczesać leszczy z ich pozycji i wypełnić swoje zlecenia za ich kasę.Nie wiem czy piczę ze zrozumieniem(dla siebie tak),ale czy dla was?

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Dlatego system bazuje na korekcie.Fibo to nie jest indykator to tylko narzędzie pozwalające uzyskać obraz w jakim miejscu korekty jesteśmy.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

01.04 następny dzień.Fibo rozciągnięte po świecy spadkowej z volumenem.Teraz czekamy na jej retest,wcale nie znaczy że następna świeca to zrobi,może trzeba będzie poczekać dłużej.Ale nasz system mówi czekamy,bo tylko cierpliwość da nam to wyczekane miejsce wejścia.Właśnie bardzo dobrze to widać na pierwszej zajętej pozycji,na stracie.Zajęcie z palca bo już jedzie pociąg.A efekt jest taki jak widać.Suma taka,następny dzień na plus.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

02.04 to najlepszy dzień tego tygodnia,nie tylko finansowo,ale satysfakcja z systemu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Jutro dokończę,opiszę czwartek i jeszcze został piątek,który też chciałbym pokazać.Dzisiaj już idę oglądać filmy.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Witam
Czwartek,rozegranie wg systemu,czyli kontynuacja świecy dziennej poprzedniego dnia.Do daytradingu zawsze szukam świecy godzinowej z większym wolumenem do rozciągnięcia fibo.Na obrazku H1 widać dokładnie,którą świecę wybrałem.Zejście do M5 i szukanie konkretnego setupu.Fibo 61.8 przed moim wejściem już było testowane,po tym świeca czerwona i dwie szybkie świece zielone(kiedy widzę coś takiego jest to dla mnie potwierdzenie,że ktoś próbuje zgubić ogon) i ponowne odrzucenie poziomu fibo.Po dwóch pinbarach wejście z palca i prowadzenie pozycji.Po pierwszym impulsie zawsze staram się kasować część pozycji a resztę przestawiam na break even.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Piątek 03.04
Dzień na stracie.Od samego rana wbiłem sobie do głowy,że dzisiaj najpierw zrobimy korektę poprzedniej świecy D1 do poziomów 50 fibo.Dlaczego tak myślałem,a dlatego,że był to piątek więc na pewno będzie realizacja zysków a żeby można było zrobić to jak najniżej to wcześniej przydałoby się nabrać trochę retailu na longi.Na H1 widać świecę której użyłem jako startera.Swiecę wybrałem tylko dlatego że wyglądała na objęcie czyli była szansa na korektę.Na M5 już dobrze widać pod co grałem.Rozciągnięty kanał,fibo też się ładnie układał.Zlecenie buy limit postawione na dole kanału,ze sztywnym stop losem pod świecą H1.Zlecenie zostało zebrane i nawet nastąpiło delikatne odbicie na tym poziomie.Londyn jednak miał głęboko moje teorie spiskowe i szybko pozamiatał sprawę żeby już w porze lunchu napić się weekendowego browara.Na tym przykładzie widać dokładnie dlaczego zawsze czekam na korekty.Pierwsza zasada- ochrona kapitału,czyli stop loss tylko dziesięć pipsów( w tym przypadku).W moim przypadku zanegowanie świecy H1 którą chcę rozegrać oznacza zanegowanie całego setupu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Jaki plan na przyszły tydzień? Nie wiem.Narysowałem sobie parę kresek EURUSD i wg mnie za ładnie to wygląda.Kanał, ABCD,zniesienie fibo,nic tylko ładować shorty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

Ale M5 w piątek pokazywała już delikatne podbieranie towaru,nawet w czasie newsów wydawało mi się pozycje zostały przekręcone.Jesteśmy w ciekawym miejscu na tej parze - opór.Ja poczekam do poniedziałku rano,może Azja zostawi jakieś wskazówki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Didi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:48

Re: Inne podejście do tradingu czyli give me more money

Nieprzeczytany post autor: Didi »

A to już abstrakcja,nawet nie wiem czy można to uznać za prawdziwy pattern.Lustrzane odbicie Quasimodo :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ