Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie tylko

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
taerg
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 15 gru 2008, 19:03

Nieprzeczytany post autor: taerg »

Iwan napisał, że po zainstalowaniu KorHarmonics system mu się wykłada. U mnie po zainstalowaniu działał dobrze, więc uznałem, że to kwestia jego sprzętu, czy konfiguracji, ale po kilkudniowym używaniu zauważyłem, że program działa o wiele wolniej, a uruchamia się wręcz koszmarnie wolno. Z poprzednią wersją nie miałem takich problemów. Sprzęt mam przyzwoity, a konfiguracji nie zmieniałem. Wiecie, co może być powodem tych problemów?Pozdrawiam

Dodano po 1 minutach:

Chciałem dodać, że w czasie, kiedy program mi się "rozkręca" (strasznie dłuuugo:-( ) inne aplikacje działają bez zarzutu.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Ciekawe. Zastanawiam sie nad mozliwymi powodami. Wskaznik nic nie keszuje i nie robi nic wielkiego przy starcie.
1. co dokladnie znaczy, ze po kilkugodzinnym uzywaniu dziala o wiele wolnej, co dokladnie dziala wolniej?
2. co znaczy 'uruchamia sie wracz koszmarnie wolno'? co znaczy 'uruchamianie sie' (skoro praktycznie nic nie robi na starcie)?

Wyslij mi na email screenshot z konfiguracja, dzieki.

taerg
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 15 gru 2008, 19:03

Nieprzeczytany post autor: taerg »

Chodzi o metatradera oczywiście. "Uruchamianie się" - hmm...:-) No, do licha Kor4x...Chodzi o moment włączania tegoż programu. A jednak robi, bo włącza z reguły jakiś komunikat i sygnał dźwiękowy, co oczywiście samo w sobie jest ok, ale po tymże komunikacie i sygnale (przy uruchamianiu) potrzeba paru minut, żeby metatrader zaczął funkcjonować, a i tak działa dość wolno. Spróbuję przeinstalować program i wgrać tylko te z dodatkowych indykatorów, z których faktycznie korzystam. Być może to pomoże.A tak przy okazji: Próbowałeś otwierać pozycje sugerując się formacjami kształtującymi się na wyższych TF-ach?Tak od H1 w górę. Jeśli tak, to jakie są twoje doświadczenia? Ja próbowałem, ale wydaje mi się, że ryzyko wtedy jest o wiele większe.Z drugiej strony nie jestem pewien, czy w tworzeniu się formacji na M5 nie ma za dużo przypadku. Jednak, to prawie "szum" jest. Tak, czy inaczej ciekawy jestem twojej opinii na ten temat.

Dodano po 1 minutach:

Aha...I nie chodziło o kilkugodzinne używanie, ale kilkudniowe. Pozdrawiam.

Dodano po 3 minutach:

No i jeszcze...:-) Ustawienia są domyślne. Niczego nie zmieniałem na razie, więc screenshot niczego nie wyjaśni.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Mam odpalonych 10 wskanikow i nie widze spowolnienia zadnego. Uzywam codziennie. Probuje znalezc powod, ale nie mam na chwile obecna pomyslu. Kiedys w 002 gdy wlaczylem zgrywanie screenshotow przy HISTORY ON i zapomnialem o tym, zapchalem dysk i wowczas WSZYSTKO zaczelo dzialac 'koszmarnie wolno' :-)
Wolny start MT4 natomiast mialem gdy bawilem sie w Testowanie Strategii i wlaczylem wyswietlanie wiekszej ilosci barow.

Co do pozycji to ...dobrze kombinujesz, TF jest wazny, a raczej wielkosc MinSwinga. Staram sie grac na takie formacje gdzie spodziewany ruch jest odpowiedno duzy, do ryzyka. Najlepiej dla mnie... grac na podstawie formacji z wiekszego interwalu, a wejscie robic z niskiego. Rozwiazuje to oba problemy ktore opisujesz.

taerg
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 15 gru 2008, 19:03

Nieprzeczytany post autor: taerg »

Ponownie wszystko zainstalowałem i na razie chodzi dobrze.Mam wrażenie, że to kwestia pamięci jest, ale nie jestem specem, więc nie będę się wymądrzał. A co do pozycji, to chyba nie do końca rozumiem. Załóżmy bowiem, że masz pięknego Gartleya "na wzrosty" na H4, ale w tym samym czasie na M30 jest RGR, a na M5 "byczy" motylek:-) Taka sytuacja może się zdarzyć i zdarza się. Jakie więc muszą być spełnione warunki, żebyś mógł dobrze "wejść" w tego Gartleya na H4?

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Daj pls znac jak znow ten problem z pamiecia wystapi. Nie patrzylem pod tym katem za duzo, wiec moze jakis bug tam siedziec.

laczenie M5 i H4 w ten sposob nie jest wlasciwe. Inne swiaty.

taerg
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 15 gru 2008, 19:03

Nieprzeczytany post autor: taerg »

kor4x pisze:grac na podstawie formacji z wiekszego interwalu, a wejscie robic z niskiego
Zdaję sobie sprawę, że to dwie różne rzeczy, ale jak rozumieć to, co zacytowałem?Ps. Oczywiście odezwę się, jak pojawią się jakieś problemy.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

M1 i M15
lub
M1 i M30
tak ja staram sie grac.

Jesli formacje z M5 i H4 wskazuja w ta sama strone, to tez jest dla mnie super. (Zrozumialem wczesniej (pewnie zle) ze M5 i H4 wskazuja w przeciwnych kierunkach)

taerg
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 15 gru 2008, 19:03

Nieprzeczytany post autor: taerg »

No tak, rozumiem. Mi jednak chodziło o wyższe TF. H1 i więcej. Ciekawy jestem jakie są w tej dziedzinie wasze doświadczenia.Dobrej Nocy:-)

Awatar użytkownika
robertw7
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 08 gru 2008, 08:19

Nieprzeczytany post autor: robertw7 »

Czy ktoś testował korH na kontraktach na indeksy giełdowe? Jakie efekty?

ODPOWIEDZ