Indykator do wykrywania formacji harmonicznych...i nie tylko

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Defaultowe ustawienie MinSwinga jest 30 wiec dzialac bedzie ok na M1, moze M5, ale nie wyzej. Przeczytaj zalaczonego pdfa, wyjasnia znaczenie parametrow. To proste jest.

vipovsky
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: 24 maja 2008, 10:43

Nieprzeczytany post autor: vipovsky »

gracie po rozpoznaniu formacji czy dopiero przy korekcie??

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

ja mam kilka elementow ktore sluza mi za potwierdzenie formacji:
- trend
- swieczki
- fraktal korekty
- elliott
- czas (mierzony w barach)

Ale wciaz eksperymentuje.
W 003 uscislam warunki by miec mniej formacji, za to poprawiniejszych.

Dodano po 14 godzinach 36 minutach:

Stowrzylem publiczny skype chat dotyczacy harmonicznosci i wskaznika.
Procz tego na rozsadne pytania odnosnie wskaznika odpowiem na skype, moj ID to: kor4x_skype

http://www.skype.com/go/joinpublicchat? ... paAEmcluKQ

peq
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2009, 16:54

Nieprzeczytany post autor: peq »

Czy jest możliwość zmiany kolorów? Używam tła białego i czarnych świec (pozostałe mi nie odpowiadają - słabo widzę)

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Jest mozliwosc. Do wiekszosci (bo moze nie do wszystkiego) uzywam parametrow.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

dzis na czacie szykowalismy sie do Ski, a tutaj z nienacka wyrysowal sie pattern 5-0. W przeszlosci juz dostalem lekcje w podobnej sytuacji. Teraz nie dalem sie oszukac :-)
Przy okazji 1, motylek tez ladnie zadzialal.
Przy okazji 2, Admiral zamarl w tym czasie, stad ta luka. FXPro i XTB dzialaly OK w tym czasie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fxjake
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 27 sie 2008, 20:44

Nieprzeczytany post autor: fxjake »

Widzę na screenie że masz już wersję 003T. Czy udostępnisz ją nam, maluczkim :P ?

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Zostal mi miesiac do planowanego zakonczenia wersji 003.
Zawiera ona ogromne zmiany jakosciowe w znajdowaniu formacji i kilka drobniejszych funkcjonalnych. Ostatnio wiecej dokumentowalem i analizowalem niz kodowalem.

Prowadze obecnie badania nad skutecznymi potwierdzeniami wejsc/wyjsc i prowadzeniem pozycji oraz w tzw miedzyczasie nad kilkoma dodatkowymi indykami.

Czesc indyka 003 udostepnie w maju.
... ale raczej nie bede mial czasu na powazniejsze testy, wiec jak ktos ma ochote i czas, to bede mial taka wersje okolo 27kwietnia.

No a od maja biore sie za domykanie strategii i gre :-)

Awatar użytkownika
robertw7
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 08 gru 2008, 08:19

Nieprzeczytany post autor: robertw7 »

Jestem początkujący w tej dziedzinie, ale dostrzegam potencjał w harmonicznych i poziomach fibo. Moje pytanie jest następujące. Zauważyłem, że po powstaniu formacji następuje z reguły szybka jazda zgodna z kierunkiem, który wskazuje dana formacja. Jednak często jest tak, ze formacja znaleziona na wykresie jeszcze się rozbudowuje, a ruch odwrotny powstaje często w sposób dla mnie zaskakujący. Jak rozpoznać, ze jest to już punkt D, jeśli on się przesuwa i dopiero formuje, choć na wykresie formacja juz powstała? Stosuje do tego zniesienia Fibo, ale zauważyłem, że nie zawsze sie to pokrywa.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

@robertw7: tak, to bardzo dobra uwaga.
Indykator znajduje formacje uzywajac delty, default 0.1 czyli 10%. Oznacza to tez, ze pokazuje formacje szybciej (10%) niz sie ona powinna uformowac.

Z tego co wiem ZUP (dla czesci formacji) pokazuje prostokat w ktorym formacja powinna sie zakonczyc. Tez jest to dosc spory obszar niepewnosci, tez prawdopodobnie jakis 10% jest uzyty.

Ja czekam na potwierdzenia. Silne wybicie-jak piszesz. Tylko, ze znajac poziom mozna by probowac ustawic oczekujace i wyjac wiecej z ruchu (przy wiekszym ryzyku oczywiscie).
Moze w 004 dodam poziomy wejsc wynikajace z fibo ; jeszcze nie zdecydowalem.

ODPOWIEDZ