Index wybranej waluty

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Syntetyczny instrument obrazujacy wzgledna sile waluty.

To samo co indeks gieldowy, tylko w "koszyku" sa pary walutowe z dana waluta, a nie akcje

Kowcio
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2010, 01:24

Nieprzeczytany post autor: Kowcio »

Czemu wykresy się różnią :

http://stooq.pl/pomoc/?q=9&s=eur

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Mam pytanie odnośnie indexu dollara.
Do tej pory na E/$ posiłkuję się do analiz parą na wykresach GBP/$.
Mam pytanie,chciałem poeksperymentować z indexem na dolara zamiast GBP /$ .Jak to zrobić na MT-4 ?.Nie mogę tego znaleść.

Pozdrawiam.

Ps. chodzi mi o to aby wrzucić index na wykresy w MT-4
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

vove
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2011, 17:03

Nieprzeczytany post autor: vove »

zz pisze:Mam pytanie odnośnie indexu dollara.
Do tej pory na E/$ posiłkuję się do analiz parą na wykresach GBP/$.
Mam pytanie,chciałem poeksperymentować z indexem na dolara zamiast GBP /$ .Jak to zrobić na MT-4 ?.Nie mogę tego znaleść.

Pozdrawiam.

Ps. chodzi mi o to aby wrzucić index na wykresy w MT-4
Jeżeli Twój broker oferuje ci taki wskaźnik to musisz na symbolach kliknąć prawym myszki => symbole => i tutaj najprawdopodobniej w indices coś w stylu "I.USD (US Dollar Index)" (w admiral markets tak było). Jak już masz pokazany ten symbol w tabelce "Rynek" to klikasz na nim prawym i wybierasz okno wykresu i masz indeks USD na wykresie, przy czym pamiętaj, że zależy to od brokera. Jeśli twój broker nie oferuje ci takiego wskaźnika to możesz ściągnąć sobie demo ze strony AM i na nim obserwować indeks dolara.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

vove pisze:Jeśli twój broker nie oferuje ci takiego wskaźnika to możesz ściągnąć sobie demo ze strony AM i na nim obserwować indeks dolara.
Lol...super.
Dzięki.
Jeszcze jedno pytanie,Czy ten wskażnik trzeba interprertować na opak?,odwrotnie?
Jeżeli mam index I USD w przedziale 78.8 do 77.7 to teoretycznie jeżeli dollar się umacnia w stosunku do koszyka walut to powinien iść wykres do górnej liczy czyli 78.8,a jest odwrotnie,za każdym razem jak się umacnia to idzie wskażnik do tej dolnej liczby czyli 77.7 trochę to pokręcone ale ważne że skuteczne czy ja to dobrze interpretuje?,

Pozdrawiam.


zz witam ponownie na forum Cool

Witaj.... :564:
Kiedyś pisałem że to forum jest najlepsze w polsce i nie tylko więc nie miałem gdzie wrócić........ :oops:

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

vove
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2011, 17:03

Nieprzeczytany post autor: vove »

zz pisze: Jeszcze jedno pytanie,Czy ten wskażnik trzeba interprertować na opak?,odwrotnie?
Jeżeli mam index I USD w przedziale 78.8 do 77.7 to teoretycznie jeżeli dollar się umacnia w stosunku do koszyka walut to powinien iść wykres do górnej liczy czyli 78.8,a jest odwrotnie,za każdym razem jak się umacnia to idzie wskażnik do tej dolnej liczby czyli 77.7 trochę to pokręcone ale ważne że skuteczne czy ja to dobrze interpretuje?
Powiem szczerze, że nie bardzo wiem o co ci chodzi bo patrzę teraz na ten wykres i jak się umacnia dolar to wykres USDX idzie w górę, a jak słabnie to wykres idzie w dół. Zajrzyj tutaj klik może ci to coś wyjaśni, a jak nie to wrzuć print screen i zobaczymy.

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

zz pisze:Kiedyś pisałem że to forum jest najlepsze w polsce i nie tylko więc nie miałem gdzie wrócić........
witamy ponownie tylko nie szalej z udokumentowanymi wynikami pod kontrola cft :D
Yankee pisze:To samo co indeks gieldowy, tylko w "koszyku" sa pary walutowe z dana waluta, a nie akcje
wydaje sie to byc dosc sprytne rozwiazanie nigdy nie probowalem tego wczesniej moze pora sie przyjrzec

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Powiem szczerze, że nie bardzo wiem o co ci chodzi bo patrzę teraz na ten wykres i jak się umacnia dolar to wykres USDX idzie w górę, a jak słabnie to wykres idzie w dół
Dzięki serdeczne,już OK testowałem historycznie na AM a tam się godziny nie zgadzają i dlatego to małe nieporozumienie.
Wskażnik rewelka.....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Jeszcze raz dzięki chłopaki.Wskażnik totalnie zajeb.......,dzisiaj o 16 mi dup... uratował.

Pozdrawiam.

Ps. i nie tylko d....,lecz niewielkie zyski.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ