Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
trisidginto
Gaduła
Gaduła

Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Ta kwestia to nie tylko zwykła ciekawość, ale też chęć zobiektywizowania oceny automatów - pomożecie mi w ten sposób sprawdzić czy moje oczekiwania są realne. Jasne, że każdy automat, który przynosi zysk po roku działania jest OK, ale mi bardziej chodzi o obiektywną ocenę jego "dobroci" czy też zyskowności. Przyjęłam, że 1 rok jest wystarczającym okresem dla sprawdzenia. Ale może jest to zbyt krótko Waszym zdaniem ?

Ażeby dyskusja nie skupiała się na wielkości pozycji i jej relacji do depozytu początkowego oraz na sposobie ustalania kolejnych wielkości pozycji itp. przyjmijmy założenie, że mamy

Depozyt początkowy 100.000 USD
Wielkość pozycji jest stała i wynosi 1 L
automat gra tylko na 1 parze walutowej - EURUSD

Ile po roku działania automatu powinien wynosić kapitał na rachunku Waszym zdaniem ?
Ile w przypadku dobrego automatu czy bardzo dobrego, a ile w przypadku "średniaka".

Z góry dziękuję za Wasze opinie i choć sądzę, że mogą okazać się rozbieżne to pomogą mi zorientować się co sądzą doświadczeni gracze.

irmentruda
Maniak
Maniak

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

wygląda na to, że nie ma tutaj nikogo kto potrafiłby odpowiedzieć na to pytanie...
z moich testów przeprowadzonych ostatnio na jednym z moich automatów wychodzi, że za ostatnie 10 lat wynik oscylował między 7,5% a 17% w każdym roku z tych 10 lat.

trisidginto
Gaduła
Gaduła

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

irmentruda pisze:
14 sty 2022, 19:33
wygląda na to, że nie ma tutaj nikogo kto potrafiłby odpowiedzieć na to pytanie...
z moich testów przeprowadzonych ostatnio na jednym z moich automatów wychodzi, że za ostatnie 10 lat wynik oscylował między 7,5% a 17% w każdym roku z tych 10 lat.
bardzo dziękuję za Twój wpis, testy i odpowiedź

podejrzewałam, że wpisów z odpowiedzią będzie niewiele, bo to pytanie o konkrety z realnej gry, mam nadzieję, że jeszcze jakieś się pojawią, mimo wszystko

co do Twoich wyników - moje oczekiwania były sporo wyższe, przyznam szczerze, ale mam do Ciebie dodatkowe pytanie - czy te wyniki testów dotyczą automatów, które w ciągu tych 10 lat nie były optymalizowane, czyli nic w nich nie było zmieniane, czy też ze względu na zmieniający się rynek pewne zmienne podlegały optymalizacji co jakiś czas?

ODPOWIEDZ