Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Tomasz196407 pisze:
25 sty 2022, 11:19
To, co przedstawiłam to wyniki z backtestów robionych teraz, ale w tamtym czasie pracowała w czasie rzeczywistym też, choć nie cały ten czas, czego zresztą dziś żałuję.
Mam pytanie czy backtesty były robione na mt4
i jakie dane historyczne wykorzystywałaś?
te z mt4?
Cześć Tomasz :)
Nie, to nie jest mt4

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
25 sty 2022, 11:06
Cblondyn pisze:
24 sty 2022, 15:55
Żeby być dobrze zrozumiałym. Powtarzam. Jesli ktoś zamierza znaczną część swoich środków finansowych powierzyć EA na zasadzie "wpłać i zapomnij" na miesiące o nim to szczerze odradzam. Bo słyszałem opinie od niejednego doświadczonego tradera który mówił to samo.
O powodach już wcześniej pisałem. Każdy zrobi jak uważa.
Bo jesli ktoś celuje w kilka/kilkanacie % na rok to jest wiele prostszych metod nawet dla laika nie poświęcając zbyt dużo czasu na spekulacje. Taka moja rada i opinia. Pozdrawiam ;)

Jeśli komuś sugerujesz konieczność uwiarygodnienia się to powinieneś oczekiwać, że będzie wzajemnie oczekiwał od Ciebie tego samego, w taki sam sposób.
Pozdrawiam :)
A co ja niby ma uwiarygadniać? Nie używam żadnego EA a tym bardziej nie wypisuje niczego o jakimkolwiek. Tym bardziej o EA co sam regularnie zarabia. Co do ingerencji w EA to o jakiej ingerencji możesz powiedziec gdy uruchomisz EA na testerze i tester testuje od daty do daty. W którym momencie jest jakakolwiek ingerencja twórcy EA? :D
Dobrze się zastanów co wypisujesz ;)

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

nie pisałam o żadnej ingerencji !!!

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

trisidginto pisze:
25 sty 2022, 11:27
Tomasz196407 pisze:
25 sty 2022, 11:19
To, co przedstawiłam to wyniki z backtestów robionych teraz, ale w tamtym czasie pracowała w czasie rzeczywistym też, choć nie cały ten czas, czego zresztą dziś żałuję.
Mam pytanie czy backtesty były robione na mt4
i jakie dane historyczne wykorzystywałaś?
te z mt4?
Cześć Tomasz :)
Nie, to nie jest mt4
Witam powinno sie zacząć od tematu a właściwie pytania- "Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?"
ale jak widać pisanie wszystkiego jak najbardziej pasuje tu wszystkim.
Osobiście zaskoczyło mnie że nikt nie zwrócił uwagi na fakt "przede wszystkim nie stracić"
Widocznie każdy zapomniał o tym :roll:
Co do testowania strategii i optymalizowania
ważny jest fakt ze nie jest on w stanie odtworzyć dokładnie tego, co wydarzy sie w rzeczywistym środowisku, ale nie jest to błąd oprogramowania, tylko wyniki maja tendencje do układania optymistycznego wyniku.Można oczywiście to wszystko poprawić ale nie jest to temat tutejszego wątku
Powracając do wątku Ile
myślę o kilkunastu procentach, na co zwrócili tez post-forumowicze

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tomasz196407 pisze:
25 sty 2022, 12:50
Osobiście zaskoczyło mnie że nikt nie zwrócił uwagi na fakt "przede wszystkim nie stracić"
Widocznie każdy zapomniał o tym :roll:
Błąd logiczny, i to zasadniczy w tym zawodzie!
W ogóle, "stracić" jest tu błędnym pojęciem!
Stop Loss to nie jest strata, tylko inwestycja - inwestycja na którą trzeba zarobić.
Stracić, to znaczy utracić kapitał i nie móc dalej obracać.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Odpowiadając na pytanie:
Tyle, żeby zwrot z inwestycji dawał racjonalne podstawy do podejmowania ryzyka utraty kapitału.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Tomasz196407 pisze:
25 sty 2022, 12:50

Witam powinno sie zacząć od tematu a właściwie pytania- "Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?"
ale jak widać pisanie wszystkiego jak najbardziej pasuje tu wszystkim.
Osobiście zaskoczyło mnie że nikt nie zwrócił uwagi na fakt "przede wszystkim nie stracić"
Widocznie każdy zapomniał o tym :roll:
Co do testowania strategii i optymalizowania
ważny jest fakt ze nie jest on w stanie odtworzyć dokładnie tego, co wydarzy sie w rzeczywistym środowisku, ale nie jest to błąd oprogramowania, tylko wyniki maja tendencje do układania optymistycznego wyniku.Można oczywiście to wszystko poprawić ale nie jest to temat tutejszego wątku
Powracając do wątku Ile
myślę o kilkunastu procentach, na co zwrócili tez post-forumowicze
Dzięki Tomasz za post i opinię na temat możliwej oczekiwanej zyskowności z dobrego automatu. Myślę, że skoro tak wszyscy piszecie to przyjmuję to za prawidłowość, że takie powinny być oczekiwania.
Co do nie stracenia - tak, to wiadomo, ja w poście otwierającym napisałam, że wynik musi być dodatni i to przyjmuję, że to podstawa.

Pozdrawiam :)

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

ninjaproject pisze:
25 sty 2022, 15:31
Tomasz196407 pisze:
25 sty 2022, 12:50
Osobiście zaskoczyło mnie że nikt nie zwrócił uwagi na fakt "przede wszystkim nie stracić"
Widocznie każdy zapomniał o tym :roll:
Błąd logiczny, i to zasadniczy w tym zawodzie!
W ogóle, "stracić" jest tu błędnym pojęciem!
Stop Loss to nie jest strata, tylko inwestycja - inwestycja na którą trzeba zarobić.
Stracić, to znaczy utracić kapitał i nie móc dalej obracać.
Skoro tak to proszę abyś zastanowił się nad następującą sytuacją:
W danym roku kalendarzowym, np. 2021, ktoś otwiera pozycję na jakiejś parze walutowej i ustawia SL. Rynek kieruje się przeciw niemu i ten ktoś zalicza SL. Więcej transakcji na rynku nie zawiera żadnych w 2021 roku, nieważne z jakich powodów.
I moje pytanie brzmi - co powinna ta osoba zrobić z PIT-38 rozliczając 2021 rok, w którym zaliczyła ten SL ?
a) nic nie wypełnia, bo to była "inwestycja"
b) wykazuje STRATĘ w wysokości o jaką pomniejszył się jej kapitał (SL+prowizja itd.)

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

ninjaproject pisze:
25 sty 2022, 15:34
Odpowiadając na pytanie:
Tyle, żeby zwrot z inwestycji dawał racjonalne podstawy do podejmowania ryzyka utraty kapitału.
Dzięki Ninja za odpowiedź.
Zazwyczaj mówi się, że opłaca się angażować kapitał, gdy oczekiwana stopa zwrotu jest wyższa niż stopa zwrotu z aktywów wolnych od ryzyka. Hmmm..... tyle, że w chwili obecnej ta stopa jest niższa od stopy inflacji, więc ja przyjmuję, że stopa, której powinnam oczekiwać jest powyżej stopy inflacji jednak. Jednak ja pytałam o oczekiwania nie tyle opłacalnej strategii autom., ile dotyczące b. dobrego automatu i dlatego te 10% dołożę :D

Pozdrawiam :)

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

trisidginto pisze:
25 sty 2022, 11:37
nie pisałam o żadnej ingerencji !!!
@Cblondyn
Nie miałam czasu wtedy pisać, bo miałam coś pilnego. Ale teraz otrzymasz moje wyjaśnienie pełne. Nigdy nie pisałam o żadnej ingerencji w backtesty. Jeśli jest robiona optymalizacja to PRZED backtestami, albo dla automatu, który zaczyna w realu wykazywać coraz słabsze wyniki. Zresztą, ci co się zajmują tym to zazwyczaj robią optymalizacje raz na jakiś czas, np. w weekend.
Dla mnie wniosek jest jeden - albo nie rozumiesz co jest napisane, albo specjalnie przekręcasz intencje autora, z jakichś tylko Tobie znanych powodów.

I jeszcze o wiarygodności. Zauważyłam, że już kilka razy przywoływałeś swój wątek, w którym pytałeś o skuteczność pow. 80% i twierdzisz, że nie było nikogo, kto taką by przedstawił. To nie jest prawda. W moim poście podałam linki do artykułów Tomasza Symonowicza, gdzie o tym można przeczytać.
post1005883.html#p1005883

A teraz mam do Ciebie prośbę - nie pisz więcej na moich wątkach.

ODPOWIEDZ