Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
24 sty 2022, 14:54
Cblondyn pisze:
24 sty 2022, 14:45

Od lat czekam aż ktoś pokaże real konto zarządzane przez AE. I najlepiej podpięte pod myfxbooka. I nie z kwotą 100-500 pln ale co najmniej kilkadziesiąt tys. pln. I bez co rusz jego "usprawniania" i jego wyłaczania.
Zapraszam ;)
Co do moich opinii to były skierowane głównie do autora wątku. By dał sobie spokój i nie tracił czasu.
Kiedyś Ci zaproponowałam, żebyś zbudował swoja strategię i sprawdził jej osiągi - i jaki efekt ?
Czy można podpiąć Myfxbook pod konto każdego brokera ? sprawdzę, ale to nie jest mt4, jak sugerowałeś
i jeszcze coś - jeśli nawet będzie taka możliwość, to z pewnością nie Ty będziesz dyktował jaką kasę na to przeznaczę i to chyba jest jasne
Ja mam strategie opartą o klasyczna AT. Nic nowego. I nie potrzebuje do tego żadnego AE ani tym podobnym "cudownych" narzędzi :)
Co do kwoty konta to jesli ktoś otwiera konto real 100-500 pln to wiem jedno. Nie ma do strategii zaufania i szkoda czasu sie takim kontem zajmowac jak i go obserwować :)
Bo taka strata dla nikogo nie bedzie zbyt bolesna ;)

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Myślałam o innej kwocie niż 100-500 PLN, bo tak mała mija się z celem, myślałam o rozsądnej grze, ale skoro tak pogrywasz, to poczekam aż Ty staniesz do rywalizacji na Myfxbook z taką samą kwotą jak ja :D
oczywiście wcześniej sprawdzę, czy mogę podpiąć konto, które mam u tego brokera
Ostatnio zmieniony 24 sty 2022, 15:24 przez trisidginto, łącznie zmieniany 1 raz.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

do usunięcia

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
24 sty 2022, 15:21
Myślałam o innej kwocie niż 100-500 PLN, bo tak mała mija się z celem, myślałam o rozsądnej grze, ale skoro tak pogrywasz, to poczekam aż Ty staniesz do rywalizacji na Myfxbook z taką samą kwotą jak ja :D
oczywiście wcześniej sprawdzę, czy mogę podpiąć konto, które mam u tego brokera
Bardzo mi przykro ale do myfxbook swoich kont nie moge podpiąć. Już wcześniej ktoś na siłe starał sie mnie namówić na ściganie się na rynkach. Ani nie mam takiego zamiaru ani nie mam zamiaru niczego udowadniać.
Co do watku to nie ja pisze o "super" EA. Wyrażam swój pogląd jak i wielu innych doświadczonych traderów którzy pogląd mają podobny do mojego. Bo pisac sobie mozna o wszystkim. Pozostaje kwestia wiarygodności :)
I odpowidzialności za swoje słowa.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn pisze:
24 sty 2022, 15:30

Bardzo mi przykro ale do myfxbook swoich kont nie moge podpiąć. Już wcześniej ktoś na siłe starał sie mnie namówić na ściganie się na rynkach. Ani nie mam takiego zamiaru ani nie mam zamiaru niczego udowadniać.
Co do watku to nie ja pisze o "super" EA. Wyrażam swój pogląd jak i wielu innych doświadczonych traderów którzy pogląd mają podobny do mojego. Bo pisac sobie mozna o wszystkim. Pozostaje kwestia wiarygodności :)
I odpowidzialności za swoje słowa.
Skoro nie zajmujesz się EA to co masz do powiedzenia w zakresie realnego używania ich i ich wynikach ? Pewnie, możesz pisać o wszystkim :wink:
Poza tym zwróć uwagę, że ja nie piszę o super EA, tylko pytałam ile mogę się spodziewać po dobrym czy bardzo dobrym EA ?
a NinjaProject zapytałam tylko co sądzi o strategii z takimi wynikami, które podałam

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Żeby być dobrze zrozumiałym. Powtarzam. Jesli ktoś zamierza znaczną część swoich środków finansowych powierzyć EA na zasadzie "wpłać i zapomnij" na miesiące o nim to szczerze odradzam. Bo słyszałem opinie od niejednego doświadczonego tradera który mówił to samo.
O powodach już wcześniej pisałem. Każdy zrobi jak uważa.
Bo jesli ktoś celuje w kilka/kilkanacie % na rok to jest wiele prostszych metod nawet dla laika nie poświęcając zbyt dużo czasu na spekulacje. Taka moja rada i opinia. Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

trisidginto pisze:
24 sty 2022, 13:39
I jeszcze jedno - Ninja, to nie jest strategia, która wyczekuje na duże DD - wręcz przeciwnie, ale sam fakt, że o to nie zapytałeś mnie zastanawia. Poza tym najpierw piszesz, że powinnam miliardami obracać w Citi, a potem, że nikt by komuś takiemu jak ja nie powierzył takich kwot do obrotu - może zdecyduj się :lol:
Niestety, nie mając kodu strategii przed oczyma nie mogę się zdecydować.
Jeżeli popatrzysz na warunki jakie zwykle stawia traderom firma proptrading, i twoja strategia te warunki spełnia, to nie widzę przeszkód, żebyś była zatrudniona przez największych tego świata.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn pisze:
24 sty 2022, 15:55
Żeby być dobrze zrozumiałym. Powtarzam. Jesli ktoś zamierza znaczną część swoich środków finansowych powierzyć EA na zasadzie "wpłać i zapomnij" na miesiące o nim to szczerze odradzam. Bo słyszałem opinie od niejednego doświadczonego tradera który mówił to samo.
O powodach już wcześniej pisałem. Każdy zrobi jak uważa.
Bo jesli ktoś celuje w kilka/kilkanacie % na rok to jest wiele prostszych metod nawet dla laika nie poświęcając zbyt dużo czasu na spekulacje. Taka moja rada i opinia. Pozdrawiam ;)
Dzięki za Twoje wpisy i rady - nigdy nie zostawiłam strategii na długi czas na zasadzie "uruchom i zapomnij", co jakiś czas była doglądana, choćby z ciekawości.
Jeśli komuś sugerujesz konieczność uwiarygodnienia się to powinieneś oczekiwać, że będzie wzajemnie oczekiwał od Ciebie tego samego, w taki sam sposób.
Pozdrawiam :)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

To, co przedstawiłam to wyniki z backtestów robionych teraz, ale w tamtym czasie pracowała w czasie rzeczywistym też, choć nie cały ten czas, czego zresztą dziś żałuję.
Mam pytanie czy backtesty były robione na mt4
i jakie dane historyczne wykorzystywałaś?
te z mt4?

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

ninjaproject pisze:
24 sty 2022, 16:46
trisidginto pisze:
24 sty 2022, 13:39
I jeszcze jedno - Ninja, to nie jest strategia, która wyczekuje na duże DD - wręcz przeciwnie, ale sam fakt, że o to nie zapytałeś mnie zastanawia. Poza tym najpierw piszesz, że powinnam miliardami obracać w Citi, a potem, że nikt by komuś takiemu jak ja nie powierzył takich kwot do obrotu - może zdecyduj się :lol:
Niestety, nie mając kodu strategii przed oczyma nie mogę się zdecydować.
Jeżeli popatrzysz na warunki jakie zwykle stawia traderom firma proptrading, i twoja strategia te warunki spełnia, to nie widzę przeszkód, żebyś była zatrudniona przez największych tego świata.
Kodu Ci nie wyślę, przynajmniej póki co. Ale masz rację, że nie możesz się zdecydować - ona wymaga na bieżąco optymalizacji, nie dość często, ale tak jak zmienia się rynek.
Najwięksi tego świata ? dlaczego nie ? ale to nie proptrading ;) - dzieki za dobra wróżbę :)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ