Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

1to1 pisze:
24 lut 2022, 19:36
ninjaproject pisze:
24 lut 2022, 13:12
1to1 pisze:
24 lut 2022, 12:38


Niech Dadas pokaże jakie on % robi swoim automatem.
To będzie odpowiedz na twoje pytanie.
Nie stosuję żadnego automatu i nie będę stosował.
Tyle tego już napisałem, i swoich i na zamówienie, że wiem cośkolwiek na temat automatów.
Wiem też cośkolwiek na temat tych bajek i mitów o zarabianiu dziesiątek, czy setek procentów.

Myślcie logicznie:
Gdyby się dało taki automat napisać, to już by dawno ktoś taki napisał.
A gdyby ktoś taki napisał, to szybko ktoś inny napisze taki, który będzie grał przeciwko tamtemu.
Przecież są firmy HFT które grają automatami.
A ty mówisz ze nie istnieją zarabiające automaty.
A wiesz jakie warunki musi spełniać taki system HFT i na jakiej podstawie one zarabiają?
To jest nieosiągalne dla zwykłego, przeciętnego fana tradingu.
Poza tym, to one też tracą. Niejeden fundusz HFT się wysypał.
Polecam tobie bliższe zapoznanie się na czym tak naprawdę zarabiają fundusze HFT.

Czego ty, i inni, nie rozumiecie?
Nie może istnieć taki automat, który by zarabiał, ponieważ gdyby taki istniał, toby wyssał całą kasę z rynku, a to jest niemożliwe, bo nikt na to nie pozwoli. Napisze taki automat, który będzie polował na tamten. To jest wojna algorytmów, ona jest realna, ona trwa od lat.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2304
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
24 lut 2022, 21:33
A wiesz jakie warunki musi spełniać taki system HFT i na jakiej podstawie one zarabiają?
To jest nieosiągalne dla zwykłego, przeciętnego fana tradingu.
Poza tym, to one też tracą. Niejeden fundusz HFT się wysypał.
Polecam tobie bliższe zapoznanie się na czym tak naprawdę zarabiają fundusze HFT.
Czego ty, i inni, nie rozumiecie?
Nie może istnieć taki automat, który by zarabiał, ponieważ gdyby taki istniał, toby wyssał całą kasę z rynku, a to jest niemożliwe, bo nikt na to nie pozwoli. Napisze taki automat, który będzie polował na tamten. To jest wojna algorytmów, ona jest realna, ona trwa od lat.
Do HFT trzeba mieć sprzęt i łącze najlepiej w tej samej odległości od giełdy co konkurencja i tak samo szybki inaczej jak napisał Ninja jeden algo HFT będzie zarabiał na drugim. Tam dochodzi do absurdów wręcz wszystko jest tajne nawet firmy, które się tym zajmują nie szczególnie mówią o tym co robią, szpiegują się nawzajem a pracownicy są rekrutowani jak do NASA. Generalnie to jest wał dla mnie ale wszystko jest okraszone propagandą zwiększania obrotów na giełdach.
Niektóre banki dopuszczają do swoich Dark Pool firmy HFT, za kasę. To już jest nieetyczne. Jest taka książka "Flash Boys" Michael'a Lewis'a poczytajcie sobie - wydana w 2014.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Ciekawe na jakiej podstawie zawiera transakcje. I niby zarabia. Skoro próbuje udowodnić że nie ma automatów które zarabiają. To rzuca monetą, kostką, zakłada całkowitą losowość, czy opiera się na statystyce, powtarzalnych schematach i zachowaniach rynku?! Podobno jest tyle strategii, różnych strategii które zarabiają, tylko na końcu decyduje czynnik ludzki, czyli trader który tego używa. I w drugą stronę, ta sama strategia ale stosowana przez dwóch różnych traderów może dać różne wyniki, bo nie potrafi prowadzić pozycji, ma jakieś złe nawyki i przekonania zbudowane, bo to bo tamto. Dyskusja z technikiem to jak walenie głową w mur. Tylko sobie krzywdę można zrobić, a nic z tego sensownego nie wynika na końcu. On będzie swoje racje udowadniał, a ch...a się zna tak na prawdę, bo sam jest szkoleniowcem, bo intelektualnie go przerasta to co jest na wykresie. Jak większość. Pierd...o szopenie i skoro on nie potrafi to inni też nie i h... Można mu tłumaczyć, on i tak swoje wie.

Jakby miał jakiekolwiek ambicje, to by sam próbował swoich sił w temacie EA, a nie tylko pierd... 3 po 3. By założył swój wątek i cisną w nim. Jak sam pisał o tezach, by je obalał, a nie pierd.... w czyimś wątku o niczym. Bo sam pisał że jak masz teze to ją udowodnij bla bla bla. To niech k... sam udowodni swoje tezy i racje w końcu, a nie tylko pierd.... od rzeczy. Pokaże wyniki, stejtmenty itp itd.

ps. Sorry za słownictwo. Ale ileż można...
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

sry, z offtop, ale jeszcze dodam. I h... mnie obchodzi jakieś discordy itd. Co tam pokazuje. Pisze na nawi. Nikt nie siedzi na jego discordzie. Tylko siedzi na nawi, tu jest inna społeczność. To tutaj ma pokazać i udowodnić skoro się udziela. Co za paranoja w którą dajemy się wciągać. Ja pier....
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
26 lut 2022, 16:24
Ciekawe na jakiej podstawie zawiera transakcje. I niby zarabia.
Podejrzewam, że chodzi o pośredników którzy poprzez bardzo szybkie łącza chca dokonać zakupu i szybko odsprzedac ze swoja minimalna prowizją. Czyli kto szybciej dotrze do zlecenia ten na tym zarobi najszybciej i może ustalac cenę minimalną. To tak w skrócie. Niedawno oglądałem o tym fim fabularny gdy starano sie uzyskać prędkość poniżej 15 mikrosekund/albo milisekund (chyba) wyprzedzając konkurencję :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
26 lut 2022, 22:31
rookie2 pisze:
26 lut 2022, 16:24
Ciekawe na jakiej podstawie zawiera transakcje. I niby zarabia.
Podejrzewam, że chodzi o pośredników którzy poprzez bardzo szybkie łącza chca dokonać zakupu i szybko odsprzedac ze swoja minimalna prowizją. Czyli kto szybciej dotrze do zlecenia ten na tym zarobi najszybciej i może ustalac cenę minimalną. To tak w skrócie. Niedawno oglądałem o tym fim fabularny gdy starano sie uzyskać prędkość poniżej 15 mikrosekund/albo milisekund (chyba) wyprzedzając konkurencję :)
Milisekund.
Znajdziesz też i filmy dokumentalne o historii giełdy.
Oglądałem taki dosyć dawno temu, więc nie mam linka.
Była w nim dokładnie omówiona cała historia wojny o szybsze łącze.
Obecnie wszyscy mają zapewnione identyczne parametry łącza, tzn. wszyscy, który wynajmują serwer i przestrzeń biurową bezpośrednio na giełdzie.
A chodzi o to, że kto szybszy, ten dostanie lepszą cenę.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

trisidginto pisze:
12 sty 2022, 18:34
Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?
Być może ten wykład da tobie dobrą odpowiedź na pytanie wątkowe:
https://www.youtube.com/watch?v=dZCDDL3 ... hamCollege

Nie jest to wykład o automatach, ale o szacowaniu ryzyka, więc tu jest ta odpowiedź.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

qdl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2014, 21:29

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: qdl »

trisidginto pisze:
12 sty 2022, 18:34
Ta kwestia to nie tylko zwykła ciekawość, ale też chęć zobiektywizowania oceny automatów - pomożecie mi w ten sposób sprawdzić czy moje oczekiwania są realne. Jasne, że każdy automat, który przynosi zysk po roku działania jest OK, ale mi bardziej chodzi o obiektywną ocenę jego "dobroci" czy też zyskowności. Przyjęłam, że 1 rok jest wystarczającym okresem dla sprawdzenia. Ale może jest to zbyt krótko Waszym zdaniem ?
Sprawa jest bardzo subiektywna, a ja kierują się bardzo prostym wzorem przy ocenie EA:

Profit > MaxDropdown

Im większa wartość Profit/MaxDropdown tym EA lepsze.
Gdy wartość przekracza 3 to wiem, że znowu zrobiłem EA, które oszukuje tester:) i prawdopodobnie nie sprawdzi się na rynku.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

ninjaproject pisze:
02 mar 2022, 16:14
trisidginto pisze:
12 sty 2022, 18:34
Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?
Być może ten wykład da tobie dobrą odpowiedź na pytanie wątkowe:
https://www.youtube.com/watch?v=dZCDDL3 ... hamCollege

Nie jest to wykład o automatach, ale o szacowaniu ryzyka, więc tu jest ta odpowiedź.
NinjaProject - cel tego wątku to nie szacowanie ryzyka i teoretyczna wiedza z tego zakresu, bo tego w necie sporo, chodziło mi o wypowiedzi tych, którzy realnie stosują automaty i jakie mają stopy zysku z gry strategii automatycznych, które stosują, a jakie ich zdaniem może osiągać dobry automat.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

qdl pisze:
04 mar 2022, 08:54
trisidginto pisze:
12 sty 2022, 18:34
Ta kwestia to nie tylko zwykła ciekawość, ale też chęć zobiektywizowania oceny automatów - pomożecie mi w ten sposób sprawdzić czy moje oczekiwania są realne. Jasne, że każdy automat, który przynosi zysk po roku działania jest OK, ale mi bardziej chodzi o obiektywną ocenę jego "dobroci" czy też zyskowności. Przyjęłam, że 1 rok jest wystarczającym okresem dla sprawdzenia. Ale może jest to zbyt krótko Waszym zdaniem ?
Sprawa jest bardzo subiektywna, a ja kierują się bardzo prostym wzorem przy ocenie EA:

Profit > MaxDropdown

Im większa wartość Profit/MaxDropdown tym EA lepsze.
Gdy wartość przekracza 3 to wiem, że znowu zrobiłem EA, które oszukuje tester:) i prawdopodobnie nie sprawdzi się na rynku.
Qdl - trochę chyba nie o to mi chodziło, interesowała mnie stopa zysku, jaka można osiągnąć
Czy mam rozumieć, że jeśli w ciągu roku strategia zaliczy 6 dropdownów po 30% to jest OK byle tylko zysk ze strategii był ? Jaki ?

A może chodzi Ci o ProfitFactor czyli stosunek sumy zysków do sumy strat ?
Tylko że max drawdown to trochę co innego niż suma strat

ODPOWIEDZ