Ile pipsów dziennie?... Tylko bez fantazjowania

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Matka bardziej wierze kanałom discovery niż tobie, bez obrazy ;) na resztę pytań nie będę odpowiadał bo widzę że lubisz filozofować i komplikować sobie życie a ja lubię prostotę :p
matka pisze: Bardzo interesuje mnie, jak przebiega taki proces poznania wzoru poprzez patrzenie, napisz coś bliżej jesli możesz.

Nic nie komplikuje tylko staram się dowiedzieć, co masz na myśli, bo Twoje wyjaśnienia są dla mnie bardzo niezrozumiałe, wręcz mistyczne, niemające nic wspólnego z konkretami, które można by w jakiś sposób przełożyć na grę. Prośba do Ciebie, sam nie komplikuj tylko napisz co masz na myśli tak, żeby inni mogli to zrozumieć.
Z tego co widzę i przeczytam to ty komplikujesz a inni już dawno to zrozumieli :)

A eksperyment polegał na szukaniu wcześniej zdefiniowanych "schematów" gwiazd gdzie ludzkie oko było znacznie lepsze niż komputer, w sumie to nawet nie był eksperyment tylko nasa zrezygnowała z komputerów w tej pracy i mówili dlaczego :p

ale te zdania chyba zapisze sobie i powieszę na ścianie :D :D :D :D
matka pisze: jak przebiega taki proces poznania wzoru poprzez patrzenie
matka pisze: Nic nie komplikuje

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

Ink. pisze:ale te zdania chyba zapisze sobie i powieszę na ścianie
Powieś sobie, ale byłbym wdzięczny, gdybyś jednak wyjaśnił, jak to się dzieje, że patrzysz na wykres i nagle wynika z tego jakiś wzór. Pytam bo metody wyprowadzania wzorów jakie znam, polegają na czymś zgoła innym. Skoro twierdzisz, że się mylę, nie stosuj proszę tych tanich sztuczek z dyskredytowaniem mnie przez ośmieszanie i żarciki, bądź konsekwentny i odpowiedz merytorycznie, bo ktoś może nabrać podejrzeń, że oprócz stawiania tez, których sam nie potrafisz obronić, nic nie potrafisz.
Ink. pisze:A eksperyment polegał na szukaniu wcześniej zdefiniowanych "schematów" gwiazd gdzie ludzkie oko było znacznie lepsze niż komputer, w sumie to nawet nie był eksperyment tylko nasa zrezygnowała z komputerów w tej pracy i mówili dlaczego
Nadal nic nie rozumiem, mógłbyś napisać coś konkretniejszego albo chociaż zapodać jakimś linkiem?
Ink. pisze:Z tego co widzę i przeczytam to ty komplikujesz a inni już dawno to zrozumieli
Przepraszam Cię ale kto zrozumiał i co konkretnie? Myślę, że nie ma potrzeby filozofowania i komplikowania przez wprowadzanie takiej tajemniczości. Chyba możesz prostymi słowami napisać, jaki jest przedmiot tego rozumienia, skoro go rozumiesz?
Dagu pisze:kiedy czuje sie rynek nie potrzeba zadnej strategii
Spoko, tylko jak udowodnić, że wyniki są efektem "czucia" a nie przypadku? Sama, nawet największa wiara w taki związek, nic tu nie zmieni.
Dagu pisze:widze ze nie wiesz o co chodzi z tymi kreskami, twoje wnioski sa bledne ale wynikaja one z nieznajomosci ow korelacji wiec nie ma problemu
Z całym szacunkiem ale ta korelacja jest niezwykle banalna w zrozumieniu. Jak sądzisz, czy to cena idzie tam gdzie postawisz kreskę, czy stawiasz kreskę tam gdzie cena była/jest?
Dagu pisze:i jeszcze taka ciekawostka
jak nie umiesz zarabiac na forexie to nie zarobisz zadnym systemem
jak umiesz zarabiac na forexie to zarobisz kazdym systemem
Ja bym poszedł dalej, jeśli nie umiesz to po prostu nie umiesz i nic Ci się nigdy nie uda. Zbyt wieloma rzeczami się w życiu zajmowałem, żeby wierzyć w takie banały jak granie na czuja czy talent.

pozdrawiam i miłego weekendu również
Obrazek
Unfortunately, more to come

Awatar użytkownika
candleelephants2
Gaduła
Gaduła
Posty: 178
Rejestracja: 09 cze 2011, 17:42

Nieprzeczytany post autor: candleelephants2 »

Dagu pisze:i jeszcze taka ciekawostka
jak nie umiesz zarabiac na forexie to nie zarobisz zadnym systemem
jak umiesz zarabiac na forexie to zarobisz kazdym systemem

Jakie to proste, trochę banału, trochę kitu i już można kreować się na forexowego guru. Jesteś wspaniały.
gdzieś jest to drzewo.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Matka wybacz ale nie mam w tv linków do programów które oglądałem niesiac temu :p A druga sprawa patrzenie na wykres to nie "wyprowadzanie wzorów" a szukanie wzorów, co jest z tobą nie tak ? ;) taka rada dla ciebie odejdą czasami od komputera i od tego programowania bo nabieram wrażenia ze gadam z maszyna ;)

Dodano po 6 minutach:

Pewnie zaraz zapytasz jakich wzorów wyszukujeny przy urzyciu wzroku, to szukamy wzorów ruchu ceny, a wzory te znajdziemy w książkach i AT :p a czasami dzięki kreseczka na wykresie ;)

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Ink. pisze:Matka bardziej wierze kanałom discovery niż tobie, bez obrazy ;) na resztę pytań nie będę odpowiadał bo widzę że lubisz filozofować i komplikować sobie życie a ja lubię prostotę :p
matka pisze: Bardzo interesuje mnie, jak przebiega taki proces poznania wzoru poprzez patrzenie, napisz coś bliżej jesli możesz.

Nic nie komplikuje tylko staram się dowiedzieć, co masz na myśli, bo Twoje wyjaśnienia są dla mnie bardzo niezrozumiałe, wręcz mistyczne, niemające nic wspólnego z konkretami, które można by w jakiś sposób przełożyć na grę. Prośba do Ciebie, sam nie komplikuj tylko napisz co masz na myśli tak, żeby inni mogli to zrozumieć.
Sieć neuronowa (sztuczna sieć neuronowa) – ogólna nazwa struktur matematycznych i ich programowych lub sprzętowych modeli, realizujących obliczenia lub przetwarzanie sygnałów poprzez rzędy elementów, zwanych sztucznymi neuronami, wykonujących pewną podstawową operację na swoim wejściu. Oryginalną inspiracją takiej struktury była budowa naturalnych neuronów, łączących je synaps, oraz układów nerwowych, w szczególności mózgu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sie%C4%87_neuronowa
MajorGC pisze:Ink. moze zamiast wzorow uzyj slowa zaleznosci lub paternow, napewno bedzie latwiej to zrozumiec.
Dla niektorych wzory to tylko matematyczne.
pattern = ang wzorzec.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2011, 19:54 przez Esco, łącznie zmieniany 1 raz.

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

Ink. moze zamiast wzorow uzyj slowa zaleznosci lub paternow, napewno bedzie latwiej to zrozumiec.
Dla niektorych wzory to tylko matematyczne.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

xmmm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 27 lis 2009, 03:52

Nieprzeczytany post autor: xmmm »

Matka odniosę się jeszcze do twojego twierdzenia że maszyna (komputer) jest lepsza w poszukiwaniu schematów i wzorów na wykresie, według mnie jest to nieprawda a świadczy o tym choćby zawodność programów odczytujący tekst (OCR) mimo wielu lat rozwoju tej technologi wciąż nawet najlepsze programy OCR popełniają błędy przy odczycie drukowanego tekstu, o piśmie odręcznym nie ma co wspominać. W porównywaniu drukowanych literek kilku letnie dziecko nieumiejące czytać które widzi litery pierwszy raz w życiu, dysponując wzorcem miało by pewnie nie mniejszą skuteczność jak program OCR rozwijany od kilkunastu lat.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Jones pisze:
Stforex pisze:Chodzi mi o to, czy cisnąć bardziej w kierunku ilości pipsów, czy bardziej w kierunku efektywnego ich wykorzystania (zmiana MM, zmiana wielkości pozycji, etc.).
(...)
no chyba normalne że trzeba iść w kierunku efektywności po co te pytania ?
"No przecież wiadomo, że trzeba iść w kierunku zarabiania" :roll:
Kolega pewnie nie zna pojęcia "kosztu krańcowego", bo i po co? Na forex wystarczy tylko "czwóra" z plastyki... :P
śmiem twierdzić że 4 pipsy dziennie to jest zajefajny wynik (tak tak)
ale to materiał na dalsze rozważania :think: ciężko to wytłumaczyć
hej
Średnio 4 pipsy dziennie jest ok, ale bardzo to niepraktyczne ;).
Jeszcze jest pytanie jaka najwyższa pojedyncza strata wiąże się ze średnim zyskiem 4 pips dziennie? Bo taką stratę musi wytrzymać nasze depo + MC.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

xmmm pisze:nawet najlepsze programy OCR popełniają błędy przy odczycie drukowanego tekstu, o piśmie odręcznym nie ma co wspominać
Wykresy notowanych instrumentów bardziej przypominają drukowany tekst czy odręczne pismo uwzględniając przy tym niestacjonarność rynków?

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

A co za różnica? I w tym i w tym przypadku komputer okazał się gorszy

ODPOWIEDZ