ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

jasonbournes1 pisze:
Ale oczywiście zgadzam się z ogólnym przesłaniem że nastawianie się na wyniki powyżej 100% rocznie, zwłaszcza jak się nie ma doświadczenia (chociaż dużo do powiedzenia), ani nie osiągało się takich wyników w przeszłości, jest co najmniej niepoważne, żeby nie powiedzieć, naiwne i głupie. Całkowicie oderwane od faktów i rzeczywistości.
Równie dobrze twierdzenie, że na foreksie można zarabiać można uznać za głupie i naiwne. Ktoś kto nie potrafi tak będzie uważać. Ktoś kto nie potrafi zarobić powyżej 20% będzie pisał o magicznej granicy 20%, natomiast ten kto nie potrafi wyciągnąć ponad 100% będzie pisał o 100%. Każdy temat "czy i ile da się zarobić" kończy się tak samo, merytoryczne dno. Morskie opowieści tych co nie wyszli z kałuży z mułem po kolana a najlepiej czują się w niej frustraci i forumowe mędrki.

Co do samego inwestowania. Dla niektórych forex to gra z elementami hazardu. Gra na zasadzie uda się albo nie uda bazując na przesłankach, że to co działało na historii będzie nadal działać. Sam zaliczam się do tych osób a mimo to zdarza się mi powiedzieć że inwestuję. Taka gra słów, najważniejsze żeby mieć świadomość czym w istocie się zajmujemy i nie dać się nabrać marketingowemu bełkotowi okołoforeksowego biznesu, na który tak lecą amatorzy.

investing1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 sie 2017, 18:06

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: investing1000 »

Piwko777 pisze:Ja ciebie "investor" nie szanuje jesteś co najmniej nie stabilny emocjonalnie (pier*** EMO) nie potrafisz odpowiedzieć na większość pytań w wątku którego jesteś autorem. Ja szanuje ludzi którzy swoje słowa popierają dokumentują czynami ,odbijasz piłeczke w moją strone jak bym to ja twierdził zę jestem guru trejdingu jesteś biednym dzieckiem bogatych rodziców nie mam zamiaru więcej się tu wypowiadać bo ,mam wrażenie że masz IQ zimnego polnego głazu.
Chyba dalej nie rozumiesz. Jest szansa żebyś zobaczył wszystko, już ci pisałem, rosnący rachunek, poszczególne operacje, zyski, i to wszystko wpisane w PIT (potwierdzony przez Urząd Skarbowy). Ja się przed niczym nie migam. Jestem gotów żeby ci to pokazać. Tylko zmień podejście, bo na razie masz takie, że "ty mi daj, bo ja chcę". Na fx też takie masz? Że żadnej pracy, analiz, przemyśleń, tylko podejście, "rynku, daj mi bo ja chcę". To i nie dziwne że wyzerowałeś rachunki. Musisz włożyć w to swoją pracę, inicjatywę, i podać mi konkretny powód, żebym chciał ci to pokazać. Jeśli mi go podasz, to jestem gotów pokazać ci wszystko :-). Warunek jest niezmienny, podaj konkretny powód. Bo samo to, "ja chcę i mi się należy", to niestety. To za mało. Chyba jesteś jeszcze młodą osóbką. Masz strasznie roszczeniową postawę. Ja coś od siebie, i ty coś od siebie. Uczciwy deal.

-- Dodano: 18 sie 2017, 11:04 --

Ja mogę sobie stworzyć system, który jest rok na minusie, a później w jednej transakcji robi 100%, instytucje raczej stawiają na regularność. .[/quote]

Robię mniej więcej to co piszesz, tylko nie 100%, a trochę mniej np. 60-70%. Ale uwzględniając czas, w którym jest kapitał zaangażowany, to z moich wyliczeń wychodzi, że stopa zwrotu roczna, nie wychodzi już 60-70%, ale realnie spada do 30-40%. Bardziej 30. Właśnie ze względu na czas. Ale generalnie wygląda to tak, jak piszesz. Innym razem znowu, trafi się 25-30% w ciągu 3-4 miesięcy. Staram się po prostu wypracowywać te 30% na rok. Jak będzie ten rok, zobaczymy.
Na początku bawiłem się w day-trading. Raz że pochłaniało to dużo czasu, dwa że dla mnie to było codzienne szarpanie się i te "ugrywanie" dniówek - ogólnie niezbyt ciekawie, i nerwowo. Ciągłe gapienie się w monitor. Dużo roboty, czasu, a dużo mniejszy zysk niż teraz, kiedy rozgrywam to długoterminowo. Żyję spokojniej, a pieniędzy z tego więcej. Przynajmniej w moim przypadku. Mi ten sposób bardziej podchodzi.

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

investing1000 pisze:
Chyba dalej nie rozumiesz. Jest szansa żebyś zobaczył wszystko, już ci pisałem, rosnący rachunek, poszczególne operacje, zyski, i to wszystko wpisane w PIT (potwierdzony przez Urząd Skarbowy). Ja się przed niczym nie migam. Jestem gotów żeby ci to pokazać. Tylko zmień podejście, bo na razie masz takie, że "ty mi daj, bo ja chcę". Na fx też takie masz? Że żadnej pracy, analiz, przemyśleń, tylko podejście, "rynku, daj mi bo ja chcę". To i nie dziwne że wyzerowałeś rachunki. Musisz włożyć w to swoją pracę, inicjatywę, i podać mi konkretny powód, żebym chciał ci to pokazać. Jeśli mi go podasz, to jestem gotów pokazać ci wszystko :-). Warunek jest niezmienny, podaj konkretny powód. Bo samo to, "ja chcę i mi się należy", to niestety. To za mało. Chyba jesteś jeszcze młodą osóbką. Masz strasznie roszczeniową postawę. Ja coś od siebie, i ty coś od siebie. Uczciwy deal.
co ty chcesz od niego? od czlowieka co ma raptem kilka miesiecy doswiadczenia? ty jestes powazny?

jaka ty chcesz wymiane zrobic? ty zarabiasz i masz zyskowny system ktory sobie wypracowales przez kilka lat. a on co ma???

ty chyba trollllll ?
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

investing1000 pisze:Musisz włożyć w to swoją pracę, inicjatywę, i podać mi konkretny powód, żebym chciał ci to pokazać. Jeśli mi go podasz, to jestem gotów pokazać ci wszystko :-). Warunek jest niezmienny, podaj konkretny powód.
Ja poproszę podać powód, który powoduje twoje wypowiedzi, bo oprócz afiszowania się jakim to jesteś rewelacyjnym inwestorem one nic nie wnoszą.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

investing1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 sie 2017, 18:06

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: investing1000 »

co ty chcesz od niego? od czlowieka co ma raptem kilka miesiecy doswiadczenia? ty jestes powazny?

jaka ty chcesz wymiane zrobic? ty zarabiasz i masz zyskowny system ktory sobie wypracowales przez kilka lat. a on co ma???

ty chyba trollllll ?[/quote]

Masz rację. Mea culpa.

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

I zamiast ludziom pisać prawdę, przed którą bronią się jak widać rękami i nogami, lepiej założyć wątek "1000% zysku w miesiąc ze skutecznością 99%". Większość od razu Cię pokocha, będziesz gwiazdą forum,dowodem "że jednak można".:)))A nie jakieś farmazony o 60% rocznie.:)

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

investing1000 pisze: Mając/inwestując 1000 lub 2000 złotych, zarobimy na tym 400-800 złotych rocznie. Czy za takie pieniądze warto tracić czas na Forex? Moim zdaniem nie. Lepiej zarobić w normalnej pracy. Ale jeśli masz duży kapitał np. 200 tys, to jest ogromna różnica. Bo w banku, dostaniesz od tego jakieś trochę ponad 2 tys. rocznie odsetek, zaś z Forexu wypracujesz jakieś 60 – 80 tyś. Jest różnica? Teraz już jest.
Zadam może naiwne pytanie: czy mając konto inwestycyjne 200k PLN nie może się zdarzyć, że roczne zyski zamkniesz i tak na poziomie 400-800 PLN? O stracie nie wspominam, przy tak wytrawnym eee... inwestorze.
System inwestycyjny jaki wspaniały by nie był tylko zwiększa prawdopodobieństwo zysku, a nie daje jego gwarancję. To chyba wiedzą tutaj wszyscy. Uważam też, że porównywanie indywidualnych traderów - nawet mistrzów do jakichś funduszy jest nieuprawnione. To tak jak mówienie że Trump to inwestycyjna ciapa, bo rozłożył większość swoich biznesów. Problem jest taki, że on na nich zarabiał, nawet wtedy gdy te biznesy traciły, i jak sądzę to samo jest z różnego rodzaju funduszami - mają swoje sposoby aby zarabiać nawet jeśli traci ich klient. Nie przekłada się to nijak na porównanie do indywidualnych traderów ryzykujących własne pieniądze, bo u nich zysk czy strata zależą czy ich system inwestycyjny jest dopasowany do aktualnych wydarzeń na rynku. A to kwestia szczęścia, a nie magicznej tajemniczej wiedzy. Banki, fundusze mają o wiele większe możliwości dywersyfikacji strat niż indywidualny trader między innymi dzięki większym kwotom w obrocie. A finalnie i tak dążą do obciążenia stratami klientów, a nie swoich udziałowców. Więc porównanie z pupy...
Investing 1000 piszesz komunały oczywiste dla każdego kto uważnie czyta choćby rubrykę "Biznes" na Onecie. Okraszasz to stwierdzeniami, że sam zarabiasz od 4 lat ( o ile dobrze przeczytałem, bo ciągle zmieniasz zeznania). Jak wielu innych ludzi którzy są na tym forum od lat, czuję w powietrzu handel sygnałami, lub szkoleniami, jeśli się mylę to wiedz, że byłby to pierwszy przypadek w dziejach tego forum, to jedyna rzecz na forex która sprawdza się w 100%. Jak sądzę większość twoich dotychczasowych oponentów była zbyt miła, żeby ci o tym wprost napisać :mrgreen: .

jasonbournes1 czy dobrze kojarzę cię z gościem, co ma kolejne tematy "gdzie zabrać laskę" i systemy o nazwie "czarodziejka x" zarabiające 1 transakcją na 1000, o RR 1: pierdyliarda?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

T-REX pisze:
investing1000 pisze: Jak wielu innych ludzi którzy są na tym forum od lat, czuję w powietrzu handel sygnałami, lub szkoleniami, jeśli się mylę to wiedz, że byłby to pierwszy przypadek w dziejach tego forum, to jedyna rzecz na forex która sprawdza się w 100%.
O nie, na tym forum jest zupełnie inna zależność. Jak tylko pojawia się ktoś kto zarabia (nie wiem czy tak jest w tym przypadku i mało mnie to interesuje) od razu zostaje zbluzgany, zrównany z podłogą, podejrzewany nie wiadomo o co, zmuszany do tłumaczenia się z nie wiadomo czego, i to jeszcze przez osoby bezrobotne, które inwestują/grają pół roku.

On nic od nikogo nie chce, jak na razie nic sprzedaje, nic nie oferuje, o co wam wszystkim chodzi????

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

jasonbournes1 pisze:
O nie, na tym forum jest zupełnie inna zależność. Jak tylko pojawia się ktoś kto zarabia (nie wiem czy tak jest w tym przypadku i mało mnie to interesuje) od razu zostaje zbluzgany, zrównany z podłogą, podejrzewany nie wiadomo o co, zmuszany do tłumaczenia się z nie wiadomo czego, i to jeszcze przez osoby bezrobotne, które inwestują/grają pół roku.
Jak nie wiesz czy zarabia, to bezpieczniej jest przyjąć że mówi prawdę czy że tylko mówi?
On nic od nikogo nie chce, jak na razie nic sprzedaje, nic nie oferuje, o co wam wszystkim chodzi????
w 99% podobnych postów do czasu... czysta statystyka... Nic do niego nie mam, oprócz tego, że napisał parę dziwnych rzeczy ( moje SUBIEKTYWNE określenie - bzdury) a potem, że zarabia na FX. i tyle. Zdaje się, że nastawienie do niego większości forumowiczów jest podobne - i tyle... Na tym etapie może tylko budzić zaufanie albo nie, Szwajcar pokazał swoje konta i metodologię, i jest dla mnie wiarygodny, KrisFx pokazał PA od podszewki i jest dla mnie wiarygodny, a ten gościu wszedł na forum i się tylko pochwalił... Nie widzisz różnicy?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

T-REX pisze:Jak nie wiesz czy zarabia, to bezpieczniej jest przyjąć że mówi prawdę czy że tylko mówi?
A jakie zagrożenie kryje się w tym że kłamie? Wiarygodność jest potrzebna jak ktoś coś chce od kogoś, a ja od niego nic nie chcę.

ODPOWIEDZ