ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

investing1000 pisze: Jak powinienem przyjąć punkt odniesienia? I tutaj porównam 2 skrajne możliwości.
Pytanie czy powyżej pewnego poziomu jest potrzebny punkt odniesienia? Po prostu jesteś Ty, wykres, Twój system i Twoje wyniki, i dobrze wiesz, że tak naprawdę trudno przewidzieć czy będzie to 50% czy 150% rocznie czy nic nie będzie. Na 100% nie da się przewidzieć jak się skończy rok i czy na pewno będzie nad kreską. Jest tylko większe lub mniejsze prawdopodobieństwo. Przykład z bankami jest moim zdaniem nietrafiony, bo oni mają określone ramy działania, nie mogą za dużo ryzykować, no i jest przede wszystkim kwestia dźwigni finansowej. Ja mogę sobie stworzyć system, który jest rok na minusie, a później w jednej transakcji robi 100%, instytucje raczej stawiają na regularność. Poza tym jednak fundusze hedge przede wszystkim są nastawione na prowizje od powierzonych pieniędzy a nie prowizje od zysku.Chociaż przyznam że nie jestem specjalistą z tej dziedziny.

Ja wiem jedno: trzeba się koncentrować na grze, na rozwoju swojego systemu, ciągle szukać możliwości doskonalenia swojej gry, zwiększania wartości oczekiwanej, częstotliwości, trafności (ale nie kosztem R), a nie myśleć o tym ile zarabiają banki inwestycyjne. Po co się ograniczać?

Ale oczywiście zgadzam się z ogólnym przesłaniem że nastawianie się na wyniki powyżej 100% rocznie, zwłaszcza jak się nie ma doświadczenia (chociaż dużo do powiedzenia), ani nie osiągało się takich wyników w przeszłości, jest co najmniej niepoważne, żeby nie powiedzieć, naiwne i głupie. Całkowicie oderwane od faktów i rzeczywistości.

Piwko777

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

Kiedy napisałem że jestem doświadczony ? 3 mc wystarcza żeby tak stwierdzić ? nauka a praktyka to inny temat, obejrzeć webinar a wdrażać jego założenia prosto w rynek to 2 rożne sprawy , to tak jak by ktoś ci powiedział nie idz ciemną uliczką bo dostałem tam wpierd**** ale nie ty musisz sam sprawdzić , mitoman entuzjasta rynków finansowych wypisuje niczym nie poparte farmazony , ja mowie sprawdzam ! i co do tej pory to tylko blef Fakey setup bardzo ceniony trader we własnych kręgach rodzinnych , jak ci ciężko "mlody bogu" wyrobić na te samochody i opłaty zawsze pozostaje sznurek i drzewo(lub MOPS) , jak umrzesz będziesz duchem który raczej nie potrzebuje materialnych uciech. gdzięs mam te żale na okrutne życie albo dasz rade albo leżysz i kwiczysz

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

investing1000

Masz tu punkt odniesienia
https://www.forexfactory.com/bithedz#ac ... orer.65327

prawie 50x konto w 1 rok
i nie ma się co ograniczać, bo % na koncie, nierówny % od całego kapitału :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Marek12578
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 21 lut 2010, 19:27

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Marek12578 »

Tu są dwa przykłady, Grzegorza akurat na demo za miesiąc czasu i Sarmata za kwartał.
Ciekawe że znów wyciąg na którym widać dochodowy handel zawiera R:R 1:1 albo i mniejsze a bardzo wysoką skuteczność.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

investing1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 sie 2017, 18:06

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: investing1000 »

Piwko777 pisze:W porównaniu do ciebie udzielę ci odpowiedzi na wszystkie pytania nie tylko na te na które mi pasuje odpowiadać

Teraz ty odpowiedz na kilka pytań:
1. Od ilu lat jesteś na Forex`ie -od marca tego roku, o czym świadczy data rejestracji na forum ,co nie znaczy o tym że mam małą wiedzę bo od tamtego czasu nie było dnia żebym nie obejrzał jakiegoś webinaru lub nie przeanalizował zweryfikował tego co było omawiane.
2. Czy utrzymujesz się właśnie z tej działalności? - NIE bo nie muszę wróciłem z Niemiec z prawem do zasiłku i oszczędnościami , paradoksalnie bardziej sie opłaca być bezrobotnym w Niemczech niż wrócić i podjąć prace w Polsce
3. Od ilu lat regularnie zarabiasz? nie mam nawet roku praktyki więc nie ma na to pytanie odpowiedzi , FOREX to moje hobby uważam że życie ludzi mających pasje i różnorakie zainteresowania automatycznie staje się ciekawsze i wielowątkowe.
4. Ile razy wyzerowałeś rachunek? do tej pory x2 po 1K zł
Podsumowując, zarabiasz na tym regularnie, na tyle, że możesz z tego wyżyć?
Bo to chyba wszystko powie na twój temat. - za wcześnie na to pytanie daje sam sobie czas na naukę no ale max do marca 2018 , 2000 juz poszło no ale jak bym włoczył się gdzieś ze znajomymi pewnie nie mniej by poszło.

ja nie jestem do ciebie wrogo nastawiony , dajesz rade to to pokarz nic więcej czego sie spodziewałeś gratulacji za niczym nie poparty post ? no to czekamy na te wyciągi :D chyba nie tylko ja jestem niewiernym Tomaszem co jak palca w ranę nie wloży nie uwierzy .
Myślałem że zmiażdżysz mnie swoim doświadczeniem, tym, ile lat już trwasz na rynku, wyższymi stopami zwrotu, no i ogólnie, że będę zszokowany twoim doświadczeniem. Myślałem, że po tym co opiszesz, wyjdzie że jestem mocno początkujący. Przynajmniej tak to odebrałem z Twoich wcześniejszych wypowiedzi. Nie powiem, zszokowany jestem, nawet bardzo. Mimo wszystko, szanuję cię że szczerze napisałeś o swoim doświadczeniu na tym rynku. To wszystko z mojej strony.
Z wyrazami szacunku.

Piwko777

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

Co to ma być ? dwa zagrania z konta demo z kapitałem który można sobie dowolnie zwiększać , za pomocą "gabinetu inwestora" lub dowolnie wybranych parametrów konta demo ? za którym razem się to udało? wystarczy powiedzieć ze Janusz to ch*** i zaraz Maniek sie zjawi +śmieszek z awatarem z chmurką którego posty olewam łukiem parabolicznym, bo był tu przez wiele lat a nagle nowe konto zrobił tak jakby chciał się odciąć od tego wszystkiego co tyle lat pisał i wyznawał i zgrywa "znafce" to że tobie nauka tabliczki mnożenia zajęła miesiąc nie znaczy że ktoś inny nie nauczy się w 2 dni . Ja ciebie "investor" nie szanuje jesteś co najmniej nie stabilny emocjonalnie (pier*** EMO) nie potrafisz odpowiedzieć na większość pytań w wątku którego jesteś autorem. Ja szanuje ludzi którzy swoje słowa popierają dokumentują czynami ,odbijasz piłeczke w moją strone jak bym to ja twierdził zę jestem guru trejdingu jesteś biednym dzieckiem bogatych rodziców nie mam zamiaru więcej się tu wypowiadać bo ,mam wrażenie że masz IQ zimnego polnego głazu.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Marek12578 pisze:Tu są dwa przykłady, Grzegorza akurat na demo za miesiąc czasu i Sarmata za kwartał.
Ciekawe że znów wyciąg na którym widać dochodowy handel zawiera R:R 1:1 albo i mniejsze a bardzo wysoką skuteczność.
statement za kwartał - coś pięknego :) takie wyniki i taką krzywą kapitału chcę mieć :d

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

fx-emery92 pisze:
Mustafa pisze:Jak można nazywać inwestowaniem coś co nawet nie trafia na rynek..? A jeśli można u jakiego brokera kolega inwestuje?
Male zlecenia nie ale duze juz raczej tak.
Raczej to było już wielokrotnie wałkowane, broker (z wyłączeniem nielicznych ECN'ów) nie puszcza twoich zleceń w świat tylko co najwyżej zabezpiecza swoje ryzyko(niewiadomo czym i gdzie, czytaj tajemnica handlowa).

BTW no i mamy kolejny temat da się czy się nie da... Naklepaliście od wczoraj kilka stron i dalej nic z tego nie wynika.
Podobno żyje gdzieś Yeti, ktoś to nawet widział :mrgreen:

investing1000 "inwestuje" prawdopodobnie w CFD, obśmiewa amatorów a nawet nie wie, że zakłada się z brokerem o różnice kursowe.

Proszę wreszcie przyjąć do wiadomość, że;
Termin CFD oznacza kontrakt różnic kursowych (Contract For Difference). Jest to umowa wymiany kwoty równej różnicy między wartością instrumentu finansowego (rynku bazowego) w chwili otwarcia kontraktu a jego wartością w chwili zamknięcia.
Oznacza to, że wybierając rynek, nie dokonujesz fizycznego zakupu (lub sprzedaży), a zamiast tego otwierasz na naszej platformie pozycję w ramach kontraktu CFD. Kontrakt ten odzwierciedli zysk lub stratę z transakcji kupna (lub sprzedaży). Kontrakty CFD zdobywają coraz większą popularność jako elastyczna alternatywa dla tradycyjnego obrotu walutami, towarami, akcjami itp. zapewniając inwestorom większą dźwignię finansową w stosunku do kapitału własnego.
Problem polega na tym, że ludzie nie czytają, nie uczą się tylko powtarzają legendy ludowe. Po co komu co to jest dźwignia, ryzyko, wiedza czym w ogóle się zajmują, broker kocha takich klientów i che przyjmować właśnie takie zakłady. Mało tego broker za darmo cię wyszkoli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

Mustafa pisze:
fx-emery92 pisze:
Mustafa pisze:investing1000 "inwestuje" prawdopodobnie w CFD, obśmiewa amatorów a nawet nie wie, że zakłada się z brokerem o różnice kursowe.
Jakie ma to znaczenie z punktu widzenia zysku?

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Takie, że np. w świetle art. 3 ust. 1 pkt 17 ustawy o rachunkowości poprzez inwestycje rozumie się aktywa posiadane przez jednostkę w celu osiągnięcia z nich korzyści ekonomicznych wynikających z przyrostu wartości tych aktywów. Zatem nie można nazywać tego inwestowaniem, kiedy nic nie kupujesz tylko zakładasz się na warunkach ustalanych przez brokera.

-- Dodano: piątek 2017-08-18, 9:48 --
jasonbournes1 pisze:Jakie ma to znaczenie z punktu widzenia zysku?
Przeczytaj jeszcze raz ostatni akapit.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ