ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

investing1000 pisze:...
Farmazony. Dodatkowo masz problemy z ogarnięciem podstawowych zagadnień.
investing1000 pisze:Ja robię 2-4 transakcje rocznie. To daje wynik średnio około 30% rocznie. Raz w jednym roku doszło do 40%. I taki wynik pozostaje stabilny od 4 lat.
2-4 średnio 3, średnio 30%. 30 / 3 = średnio 10. Zalecam żebyś zaprzestał swoich inwestycji i docenił to co udało się zdobyć do tej pory bo nie masz przyszłości w finansach/inwestycjach/tradingu. Zn może masz i może będzie jeszcze fajnie, ale na końcu nie będzie wesoło.

Investing1000, hmmm myślałem, że ten nick to od tego że investujesz 1000PLN.

Z poważaniem
Borsuk

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

Trzymaj się tego co piszesz.
Piszesz, żeby nie zwracać uwagi na kwoty, te nas nie interesują, interesują nas wyłącznie procenty, a po chwili dajesz przykład kwotowy, że 400zł rocznie to mało, a 40tyś rocznie to dużo. A trzymając się tylko procentów, to 30% rocznie to średnio 2,5% miesięcznie, to się zgadzam - nieciekawie :D Zaprzątacie sobie głowy jakimiś procentami, rr-ratiami, myfxbookami, statystykami, wyrabianiem dniówek i innym cholerstwem jakby to miało w czymś pomóc, siedziecie, liczycie w excelach dniami jakieś cuda na kiju, symulujecie przyrost depo, zaprzątacie sobie głowe pierdołami(co ma wpływ na psychike) zamiast skupić się na handlowaniu.
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

investing1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 sie 2017, 18:06

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: investing1000 »

Chyba sporo osób mnie tu źle zrozumiało, więc sprostuję ...

Odpowiedź do xhDog:
Tak, piszę że 30% to dużo, ale jednocześnie piszę że 30% od 2 tysięcy PLN czyli 600 złotych rocznie to jest mało. Mówimy o zyskach rocznych. Czy uważasz, że warto poświęcać czas na Fx, żeby zarobić rocznie 600 złotych?? Utrzymasz z tego siebie, lub rodzinę? Jeśli tak, to gratuluję. Ja nie nie umiałbym. Mam rodzinę na utrzymaniu (żona i dwoje dzieci). Przy większych kwotach, są większe zarobki, chociaż to dalej 30%, i wystarcza na utrzymanie się z tego, czyli zakup jedzenia, utrzymania samochodów, mieszkania, i wszystkich innych rzeczy, oraz na dalsze powiększanie kapitału. Za 600 złotych rocznie, nie utrzymałbym się.

Odpowiedź do Alinoe:
Nie wiem jak Ty, ale dla mnie Fx służy do tego, żeby zarabiać na nim pieniądze, a nie do tego żeby chodzić i opowiadać dumnie, że jestem "traderem". Traderem czyli kim? Gościem który siedzi przez 8 czy 10 godzin przy komputerze, śledzi kursy non-stop, i 3 razy wyzerował rachunek? Takim "traderem" to może być ktoś, kto jest na utrzymaniu rodziców, ma wszystko podstawione pod nos, i wie, że jeśli nie wyjdzie mu trading, to i tak obiadek na stole będzie. Zainteresowałeś się tematyką Forex`u po to, żeby zarabiać na nim pieniądze, czy po to, żeby tłuc obroty brokerowi (tzn. robić po kilka/kilkanaście transakcji dziennie)? Bo po coś takiego, to non-stop mam telefony od mojego "opiekuna" z firmy brokerskiej, i ciągle wciska mi swoje "złote" rady (których sam raczej by nie zastosował). Ale to już kwestia wyboru - jeden woli robić pieniądze, inny day-trading czy scalping i "robić dobrze" brokerowi - czyli tłuc obrót.

Odpowiedź do Piwko777:
Brokera niech każdy "zachęcony" wybierze sobie sam. Co do szkoleń, mój podobno to oferuje, ale ja na takim nie byłem - nie wierzę w takie szkolenia. Gdybym słuchał swojego opiekuna, to już dawno nie miałbym pieniędzy. Takie jest moje zdanie. Ktoś inny ma prawo wierzyć w cudowne szkolenia. Niech każdy robi co uważa za słuszne.
Moje szkolenie wyglądało tak: wpłaciłem 90 tys, w krótkim (za krótkim) czasie urosło to do 120 tys., i potem zjechało na 65 tys. (To była amatorszczyzna.) Czyli ile kosztowało moje szkolenie? 120-65=55 tys pln. Lub druga wersja 90-65=25 tys pln. Wybrać wersję która komu odpowiada. Od tego momentu analiza błędów i długi odpoczynek od tego, i zacząłem już zarabiać.

Odpowiedź do Piwko777 i kris137:
Statystyk jako takich nie prowadzę, wejść, wyjść itp. bredni. Interesuje mnie roczna stopa zwrotu, i o ile % po danej transakcji powiększył się rachunek. Zatem, jedyne, co mógłbym pokazać, to tylko historię rachunku, ze zmieniającymi się kwotami, i poszerzoną o otwarte/zamknięte pozycje, i jaki zysk/stratę wygenerowała dana operacja. Pytanie tylko brzmi, po co i w jakim celu mam to pokazywać? Po co chcecie to oglądać? Bo teoretycznie jest to do zrobienia, pytanie tylko do czego jest wam to potrzebne?
A za powodzenie w kolejnych transakcjach bardzo dziękuję, bo na pewno mi się przyda :-)

Pewnie większość uważa, że cały czas mam otwarte jakieś pozycje - absolutnie nie. Bywają okresy po kilka miesięcy, że nie robię żadnych operacji na rachunku. Wolę zrobić jeden dobry ruch, niż łapać drobne. Za dużo czasu by to pochłaniało, i za dużo nerw. Lepiej wyczekać, i wejść w coś, co daje szansę na duży zysk.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

investing1000 pisze: Podstawowa zasada w finansach jest taka, że lokuje się środki tam, gdzie dają większy zysk.

A o podstawowej zasadzie w finansach slyszales takiej, ze kapital plynie tam gdzie jest bezpieczny?

investing1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 sie 2017, 18:06

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: investing1000 »

irmentruda pisze:
investing1000 pisze: Podstawowa zasada w finansach jest taka, że lokuje się środki tam, gdzie dają większy zysk.

A o podstawowej zasadzie w finansach slyszales takiej, ze kapital plynie tam gdzie jest bezpieczny?
Ale o tym napisałem w swoim pierwszym poście. Że bezpieczeństwo przede wszystkim.

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

investing1000 pisze:Chyba sporo osób mnie tu źle zrozumiało, więc sprostuję ...

Odpowiedź do xhDog:
Tak, piszę że 30% to dużo, ale jednocześnie piszę że 30% od 2 tysięcy PLN czyli 600 złotych rocznie to jest mało. Mówimy o zyskach rocznych. Czy uważasz, że warto poświęcać czas na Fx, żeby zarobić rocznie 600 złotych??
Mówimy o procentach. A 30%, to 30%. Ile ty tego czasu poświecasz dla tych 30%? Tyle co nic, sam pisałeś ze 4 transkacje w roku zawierasz. Dlaczego tylko 4 transakcje? Twój system jest taki słaby, że daje ci tylko 4 setupy na rok, czy boisz się ryzyka i chcesz go ograniczać do minimum? Nie krytykuje ciebie, jeśli jesteś zadowolony z tych 30% to fajnie, nic mi do tego i powodzenia :) Nie rozumiem tylko idei tego tematu.
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

Bardzo prawdziwy post. Zbyt prawdziwy. Wiesz dlaczego Ci wszyscy ludzie Cię tutaj atakują?

Nie dlatego że jesteś amatorem, bo nim nie jesteś, na forum są zresztą takie pokraki intelektualne, że łatwo tutaj być mądrym czy wręcz wyjątkowym.

Ludzie Cię atakują, bo nie mogą przyjąć do świadomości, że na foreksie jest BARDZO TRUDNO zarobić więcej niż 60%, czy nawet powiedzmy, 100% rocznie. Pisząc takie rzeczy (prawdziwe), zabijasz marzenia większości forexowych milionerów, którzy co prawda na razie mają kilka tys depo, ale... No właśnie. Kluczem jest jednak pytanie jak się czuje człowiek któremu niszczy się marzenia? Które być może są nawet sensem życia? Jak to zrozumiesz, zrozumiesz agresję pod swoim adresem

Z drugiej strony jednak moim zdaniem popełniasz błąd myślowy. Bardzo poważny. Twierdzisz, że nie można zarobić więcej niż 100 % rocznie, co więcej, potrafisz to racjonalnie uzasadnić. Tylko co z tego? Jakie masz korzyści z takiego myślenia? Żadne. Nawet nie próbujesz zarabiać więcej, bo być może nie potrzebujesz, a być może przekracza to granice Twojego intelektu. Moim zdaniem inwestowanie to przede wszystkim dążenie do doskonałości, m. in. również poprzez próby zwiększania swojego rocznego zysku. Doskonalenie samego siebie i swojego systemu. Oczywiście można spocząć na laurach, zarobić sobie 40% od kilku milionów, grając kilka razy w roku, korzystać z życia, podniecać się jaką to nie jest się gwiazdą u brokera, ale czy rzeczywiście to jest istota inwestowania?

Poza tym kto stoi w miejscu to się cofa.

Co nie zmienia faktu, i jestem tego pewien na podstawie moich 10 lat gry na forex, że 99% ludzi NIE JEST W STANIE zarobić więcej niż 100% rocznie. Zwłaszcza regularnie, rok do roku.

investing1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 sie 2017, 18:06

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: investing1000 »

xhDog pisze:
investing1000 pisze:Chyba sporo osób mnie tu źle zrozumiało, więc sprostuję ...

Mówimy o procentach. A 30%, to 30%. Ile ty tego czasu poświecasz dla tych 30%? Tyle co nic, sam pisałeś ze 4 transkacje w roku zawierasz. Dlaczego tylko 4 transakcje? Twój system jest taki słaby, że daje ci tylko 4 setupy na rok, czy boisz się ryzyka i chcesz go ograniczać do minimum? Nie krytykuje ciebie, jeśli jesteś zadowolony z tych 30% to fajnie, nic mi do tego i powodzenia :) Nie rozumiem tylko idei tego tematu.
Tak, świetnie to podsumowałeś. Boję się ryzyka i ograniczam je do minimum, dlatego wchodzę tylko w pozycje, które dają satysfakcjonujący zysk, eliminując ryzyko do absolutnie możliwego minimum.

Czas który poświęcam... Sprawdzam kursy około 5 razy dziennie. Każde sprawdzenie zajmuje mi jakieś 2-3 minuty. Dopiero kiedy coś się zbliża do interesujących poziomów, ustawiam powiadomienia żeby dostać sms`a z kursem który mnie interesuje. I dopiero po czymś takim, cały czas kręcę się w okolicach komputera tzn. sprawdzam kursy co 5-10 minut. Takie sytuacje są kilka razy w roku. Podsumowując, czasu poświęcam chyba niewiele.

Piwko777

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

"Tak, piszę że 30% " - Ty na prawdę czegoś nie rozumiesz i to chyba ryzyka...... dam ci prosty przykład powiedzmy ze masz bardzo dobrą strategie 70:100 ale w tej strategi tylko 1/31 pieniędzy może pracować w przypadku tej wyśmianej przez ciebie lokaty pracuje 100% kasy, jesli z lokaty masz 5% rocznie to odpowiada to zwrotowi 155% z 1/31 kapitału , przebijasz lokate bankową ? :) przecież boisz się ryzyka a w nie wchodzisz To może pokarz tę historie ja tu krótko bo od marca jestem ale prawie każdy wątek przeczytałem sugerowałem sie wypowiedziami niektórych użytkowników a wyszło że niektórzy z nich to tylko demo teoretycy i bajkopisarze :shock: zarabiasz to sie pochwal będziesz wiarygodny.

investing1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 sie 2017, 18:06

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: investing1000 »

Piwko777 pisze:"Tak, piszę że 30% " - Ty na prawdę czegoś nie rozumiesz i to chyba ryzyka...... dam ci prosty przykład powiedzmy ze masz bardzo dobrą strategie 70:100 ale w tej strategi tylko 1/31 pieniędzy może pracować w przypadku tej wyśmianej przez ciebie lokaty pracuje 100% kasy, jesli z lokaty masz 5% rocznie to odpowiada to zwrotowi 155% z 1/31 kapitału , przebijasz lokate bankową ? :) przecież boisz się ryzyka a w nie wchodzisz To może pokarz tę historie ja tu krótko bo od marca jestem ale prawie każdy wątek przeczytałem sugerowałem sie wypowiedziami niektórych użytkowników a wyszło że niektórzy z nich to tylko demo teoretycy i bajkopisarze :shock: zarabiasz to sie pochwal będziesz wiarygodny.
Z pokazaniem nie ma problemu, tylko jeszcze raz powtórzę to pytanie. W jakim celu mam to pokazywać? Co ci to da? Tylko dla twojej satysfakcji? To za mało. Uzasadnij, a zobaczysz wszystko, stopy zwrotu, wartość rachunku, i potwierdzenie w formie PIT`u. Więc? Tylko ciekawość?

ODPOWIEDZ