ICT Concepts- TIME & PRICE

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

azyl pisze:
13 lis 2023, 22:53
o tym mmxm już gdzieś słyszałem ale póki co odkładam to na bok:) sporo tego jest, michael na yt, ty tutaj, na twiterze też jest kilku godnych uwagi gości i do tego notatki, sen, praca i ach szkoda gadać :D póki co lecę z 2022 mentorship i już mam mętlik w głowie xd obawiam się, że po obejrzeniu wszystkich filmików i tak będe to sobie musiał wszystko powtórzyć a prawda jest taka, że to dopiero początek przygody.
swoją drogą widziałem dzisiaj twoje wejście na nq około 10. powiedz mi co jest nie tak z tym MSS które widziałem trochę wcześniej? cena czerpała płynność z wyższego interwału, wybiła ostatnie szczyty na m1, pojawiła się fvg.

możesz też smiało coś o daily i weekly bias napisać. wczoraj miałem spory zgryz z przewidywaniem tygodniowej świecy. z jednej strony mamy ładną wzrostową świece i po takiej świecy, gdyby była w innym, lepszym miejscu spodziewał bym się ruchu w górę. ale jakby na to nie patrzeć na nq i sp jesteśmy już na oporze. czerpaliśmy płynność.
Jeśli chodzi o ten MMS, to czas nie był odpowiedni, oraz nie mieliśmy żadnej manipulacji, MM nie miali gdzie akumulować swoich wejść :idea: oni to robią zawsze na takich fake wybiciach. Jak nie chcesz zostać złapany na tym, przejdź na 3M albo 5M.

Nikt nie mówi że musimy łapać dołków/wierzchołków, to wymaga wprawy i czasu przed wykresami, bezpieczne wejścia są po MMS od breakera.

W Poniedziałek nie przewidujemy nic jeśli chodzi o tygodniową świecę, bo to akumulacja, a tym bardziej w tygodniu takim jak ten z CPI.
Musimy poczekać na więcej danych, po CPI dzisiaj.

raf1002
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2012, 10:32

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: raf1002 »

MauiBreaker pisze:
13 lis 2023, 21:36
Dajcie znać czy może chcecie jakiś konkretny temat zagłębnić jak PO3 albo STDV
A od czego mierzy się STDV?

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

raf1002 pisze:
14 lis 2023, 13:43
MauiBreaker pisze:
13 lis 2023, 21:36
Dajcie znać czy może chcecie jakiś konkretny temat zagłębnić jak PO3 albo STDV
A od czego mierzy się STDV?
zawsze od manipulacji

Jako pierwsze musimy złapać główny range manipulacji, to będzie zawsze dno/wierzchołek dnia, tygodnia, sesji np. Azja albo NY
potem możemy robić mniejsze pomiary które będą się pokrywały z głównym pomiarem np. 1-1,5 główny będzie 2STDV mniejszego pomiaru albo 2STDV głównego będzie 4 mniejszego

W 1-1,5STDV zawsze szukamy kontynuacji (jakis FVG albo short term stop), ponieważ jest to faza dystrybucji do 2->4

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Testuję nową wersję STDV jeszcze sporo testów, ale wiemy że możemy przewidzieć ruch ceny na podstawie STDV, a co jak możemy przewidzieć jeszcze czas za pomocą STDV :twisted:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

raf1002
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2012, 10:32

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: raf1002 »

MauiBreaker pisze:
14 lis 2023, 14:01
a co jak możemy przewidzieć jeszcze czas za pomocą STDV :twisted:
To by już oznaczało, że jesteś jakąś czarownicą + pakt z diabłem :twisted: :mrgreen: :twisted:
MauiBreaker pisze:
14 lis 2023, 13:56
zawsze od manipulacji

Jako pierwsze musimy złapać główny range manipulacji, to będzie zawsze dno/wierzchołek dnia, tygodnia, sesji np. Azja albo NY
potem możemy robić mniejsze pomiary które będą się pokrywały z głównym pomiarem np. 1-1,5 główny będzie 2STDV mniejszego pomiaru albo 2STDV głównego będzie 4 mniejszego

W 1-1,5STDV zawsze szukamy kontynuacji (jakis FVG albo short term stop), ponieważ jest to faza dystrybucji do 2->4
Od manipulacji, ale jak ją mierzysz na wykresie, tzn. jak ustalasz ten range w zakresie 0-1 - zaznaczone na niebiesko na tym rysunku poniżej?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

raf1002 pisze:
14 lis 2023, 14:30
MauiBreaker pisze:
14 lis 2023, 14:01
a co jak możemy przewidzieć jeszcze czas za pomocą STDV :twisted:
To by już oznaczało, że jesteś jakąś czarownicą + pakt z diabłem :twisted: :mrgreen: :twisted:
MauiBreaker pisze:
14 lis 2023, 13:56
zawsze od manipulacji

Jako pierwsze musimy złapać główny range manipulacji, to będzie zawsze dno/wierzchołek dnia, tygodnia, sesji np. Azja albo NY
potem możemy robić mniejsze pomiary które będą się pokrywały z głównym pomiarem np. 1-1,5 główny będzie 2STDV mniejszego pomiaru albo 2STDV głównego będzie 4 mniejszego

W 1-1,5STDV zawsze szukamy kontynuacji (jakis FVG albo short term stop), ponieważ jest to faza dystrybucji do 2->4
Od manipulacji, ale jak ją mierzysz na wykresie, tzn. jak ustalasz ten range w zakresie 0-1 - zaznaczone na niebiesko na tym rysunku poniżej?
Jak na niebieskim tylko świeczkę wyżej u góry, to będzie pierwszy pomiar.
Drugi wiekszy może być od góry do kolejnego swing low niżej, najlepiej takie dzienne projekcje na 5M robić

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Dzisiaj CPI wypaliło od startu, nie dali nawet szans na niższe wejścia, potem open wystrzelił, liczyłem na trochę więcej discount i też wystrzeliło.
Musiałem czekać długo dzisiaj na moje wejście aż do PM, były wcześniej breakery na sprzedaż w trakcie macro 10:50-11:50am, ale za 20 punktów, całkiem fajny z SMT potem, ES zrobiło wyższy wierzchołek a NQ nie, z tego samego breakera, Jednak nie byłem pewien, cena odbiła od 10am otwarcia i w dni jak CPI jestem ostrożny z łapaniem przeciwnego kierunku, bo to zazwyczaj dzień w jednym kierunku a Order Flow jest Bull i to cholernie.
Cena zjechała ostatecznie niżej dobiła do 2STDV w czasie Lunch, konsolidacja i poleciała po buy stopy z 11:45. ES tutaj miał ładniejszy Price Action od widocznego breakera.

Tutaj chciałem zobaczyć breakera w doł, ponieważ rynek zostawił podwójne dno-> dołki Lunch oraz dołek z 9:50am.
Czyli rynek wybił sprzedających częściowo i teraz chciałem załapać się po wybicie kupujących, którzy przenieśli tam swoje stopy po całym dniu rajdu w górę. Breake na wykresie 3M był idealny na wejście, target 2STDV i ostatnią pozycję wybiło mi jak cena zamknęła powyżej otwarcia świeczki 2PM.

Dlaczego 2PM, ponieważ zamknięcie powyżej 2PM, oznacza, że wszystko poniżej było manipulacją czyli klasyczne PO3 -4H świecy,a kierunek był w górę.

Mogłem zamknąć całość przy 2STDV i polować od nowego breakera na wejście long, ale miałem jeszcze otwartą pozycje short i to mnie zmyliło, a zanim się połapałem co się dzieje cena już uciekła po zamknięciu świeczki powyżej otwarcia 2PM.

Potem jeszcze mały scalp, jak już byłem pewien gdzie idziemy, czyli po wierzchołki dzisiejsze, cena zamknęła powyżej 2,5STDV więc 4 było bardzo prawdopodobne, wejście o 3:04PM, stop poniżej świecy 2:52pm, potencjał był z bardzo małym stopem.

W trakcie MMBM chcemy wiedzieć jak świeczki zamykające w dół działają jak wsparcie i nie są przebijane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

raf1002
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2012, 10:32

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: raf1002 »

MauiBreaker pisze:
14 lis 2023, 22:29
raf1002 pisze:
14 lis 2023, 14:30
MauiBreaker pisze:
14 lis 2023, 14:01
a co jak możemy przewidzieć jeszcze czas za pomocą STDV :twisted:
To by już oznaczało, że jesteś jakąś czarownicą + pakt z diabłem :twisted: :mrgreen: :twisted:
MauiBreaker pisze:
14 lis 2023, 13:56
zawsze od manipulacji

Jako pierwsze musimy złapać główny range manipulacji, to będzie zawsze dno/wierzchołek dnia, tygodnia, sesji np. Azja albo NY
potem możemy robić mniejsze pomiary które będą się pokrywały z głównym pomiarem np. 1-1,5 główny będzie 2STDV mniejszego pomiaru albo 2STDV głównego będzie 4 mniejszego

W 1-1,5STDV zawsze szukamy kontynuacji (jakis FVG albo short term stop), ponieważ jest to faza dystrybucji do 2->4
Od manipulacji, ale jak ją mierzysz na wykresie, tzn. jak ustalasz ten range w zakresie 0-1 - zaznaczone na niebiesko na tym rysunku poniżej?
Jak na niebieskim tylko świeczkę wyżej u góry, to będzie pierwszy pomiar.
Drugi wiekszy może być od góry do kolejnego swing low niżej, najlepiej takie dzienne projekcje na 5M robić
No ale Twój pomiar na tym wykresie jest dokładnie taki jak zaznaczyłem, a nie swieczka wyżej. Nie moge zrozumieć jak odmierzasz to STDV, od czego dokładnie, bo na wykresach robisz to różnie. W zasadzie jest to zwykłe zniesienie zewnętrzne Fib, tylko nie moge rozkminić od której fali (swingu)?

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Londyn dzisiaj oraz 7:50 macro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Dzisiaj mega dzień dla mnie w każdej sesji solidnie pojedzone.

AM pomogłem kilku znajomym z grupy poznać jak działa AM open 9:30 i budowany jest sentyment
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 23:00 przez MauiBreaker, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ