ICT Concepts- TIME & PRICE

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

MauiBreaker pisze:
06 lis 2023, 10:57
Jeśli chodzi o nowy tydzień to nie widze tu już nic do sprzedawania na Indexach z wyższych ram czasowych. Wybiliśmy bardzo ważne poziomy External Liquidity.
Index Dollara wybił z consolidacji i rozpoczął MMSM - sell model.

Warto zauważych że DXY nie zrobił nowego wierzchołka, a Indexy zrobiły nowe dno, to oznacza "crack in correlation' tzw. SMT które jest zawsze pierwszym powierdzeniem SMR (Smart Money Reversal) czyli zmiany trendu.

Mamy przemowę FED Chair Powell 2 razy w tym tygodniu, myśle że mogą to być dobre okazje do wejść long, kiedy będą manipulawać rynkiem w dół, ale to dobiero w środę/czwartek.

Chwila przerwy dla mnie była od czwartku, miałem nie planowany wyjazd do Maroka na pływanie, wróciłem dopiero wczoraj.

Widzę, że w piątek cena zrobiła co było w poniedziałek "namalowane" IPDA 20 wierzchołek rozjechany :twisted:

Póżniej wrzucę nową analizę na ten tydzień, mamy CPI jutro, to będzie kluczowe w tym tygodniu.
Na pewno będę obserwował dzienny + Breaker jak cena się zachowa na tym poziomie, jeśli obronimy ten poziom to wierzchołki IPDA 40 a przynajmniej ten Dzienny FVG w IPDA 40

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: dopra »

A możesz rozwinąć stwierdzenie "co było w poniedziałek namalowane"?

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

dopra pisze:
13 lis 2023, 19:09
A możesz rozwinąć stwierdzenie "co było w poniedziałek namalowane"?
LIQUIDITY IPDA 20 :idea:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: azyl »

kojarzysz może jakiś wskaźnik który zaznaczy mi na wykresie jaki mamy dzień tygodnia i zaznaczy początek i koniec tyg ? midnight open i 8 30 mogę sobie sam zaznaczyć. coś takiego jak na zrzucie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Dzisiaj sesja NY jak na poniedziałek bardzo ładna, nie załapałem się na sell po 8:20am, poczekałem na 9:5-10:10 macro i liczyłem na reversal w górę z dziennego FVG i wybicie wierzchołków z 9:30am do poziomów NWOG.

Codziennie to samo, nie wiem czy chcecie jeszcze żebym zamieszczał te wejścia codziennie?
Dajcie znać czy może chcecie jakiś konkretny temat zagłębnić jak PO3 albo STDV
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: azyl »

mogłbyś coś napisać o PO3 bo sama idea wydaje się ciekawa. problemem jest wejście w to bo nieraz jest tak że cena zawraca zanim uderzy o buyside/ sellside liquidity

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

PM Sesja w trakcie , właśnie partial był i chyba mnie wybije na reszcie, ale łądne odbicie od NWOG było w środku breakera, bardzo dobre potwierdzenie.
Jeśli zakmnięcie było nad 50% NWOG nie sprzedałbym nawet z breakerem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

azyl pisze:
13 lis 2023, 21:36
kojarzysz może jakiś wskaźnik który zaznaczy mi na wykresie jaki mamy dzień tygodnia i zaznaczy początek i koniec tyg ? midnight open i 8 30 mogę sobie sam zaznaczyć. coś takiego jak na zrzucie :)
Ja mam taki co nazywa się "Day of week" od (BAline)

MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

azyl pisze:
13 lis 2023, 21:42
mogłbyś coś napisać o PO3 bo sama idea wydaje się ciekawa. problemem jest wejście w to bo nieraz jest tak że cena zawraca zanim uderzy o buyside/ sellside liquidity
OK, przygotuję jakiś materiał o tym, daj mi chwilę :564:

PO3 z MMXM (Market Maker X Model) to 🗝

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: azyl »

o tym mmxm już gdzieś słyszałem ale póki co odkładam to na bok:) sporo tego jest, michael na yt, ty tutaj, na twiterze też jest kilku godnych uwagi gości i do tego notatki, sen, praca i ach szkoda gadać :D póki co lecę z 2022 mentorship i już mam mętlik w głowie xd obawiam się, że po obejrzeniu wszystkich filmików i tak będe to sobie musiał wszystko powtórzyć a prawda jest taka, że to dopiero początek przygody.
swoją drogą widziałem dzisiaj twoje wejście na nq około 10. powiedz mi co jest nie tak z tym MSS które widziałem trochę wcześniej? cena czerpała płynność z wyższego interwału, wybiła ostatnie szczyty na m1, pojawiła się fvg.

możesz też smiało coś o daily i weekly bias napisać. wczoraj miałem spory zgryz z przewidywaniem tygodniowej świecy. z jednej strony mamy ładną wzrostową świece i po takiej świecy, gdyby była w innym, lepszym miejscu spodziewał bym się ruchu w górę. ale jakby na to nie patrzeć na nq i sp jesteśmy już na oporze. czerpaliśmy płynność.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ