Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

keram100 pisze: Dzięki za sugestie. Jestem dopiero początkujący, staram się odnaleźć swoją drogę. Próbuje zrobić dobre wejście i wyjście:) ale piramidować też próbuje. Mam jedynie kłopot z tym jak określić SL kolejnych otwieranych pozycji. Czy ma być tam gdzie SL pierwszego wejścia? Czy proporcjonalnie do TP? Czy też w miarę techniczny? Z tym mam kłopot.
To jest jedna z mozliwosci, ja tak mam ustawionego automata na brejkauty, ze SL jest wspolny dla wszystkich pozycji. Juz nie pamietam, czy probowalem innej mozliwosci w testach.
Czy to jest dobre podejscie? Mysle, ze tak. Zasada jest taka, ze jak sygnal jest fejkiem to powinien wywalic sie na pierwszej pozycji. Ale jest tez scisle okreslony TP i kolejne pozycje rozlozone sa w regularnych odstepach do TP. Czyli ostatnia pozycja moze byc 10 pipsow od TP a w ch... daleko od SL.

Awatar użytkownika
bluefeather
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:43

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: bluefeather »

Gra/patrzy tu ktoś na Ichimoku ustawieniami 8-17-26? Wątek trochę zszedł na roboty, żyje tu ktoś? :lol:

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

zyje i oddycha. Problem w tym, ze ja juz sam nie wiem jak handlowac, raz ichi 9 26 52 a raz 8 17 26 a za chwile chce czyste PA, pierdo... mi się to równo.

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

bluefeather pisze:Gra/patrzy tu ktoś na Ichimoku ustawieniami 8-17-26? Wątek trochę zszedł na roboty, żyje tu ktoś? :lol:
Zyje zyje:) jest nas dwoch ostatnio:)

Jak dla mnie system oparty na tych ustawieniach zdaje sie dzialac swietnie ale wg mnie te ustawienia daja bardzo duzo falszywych wybic z chmury. Ja jak narazie zostaje przy ustawieniach G. Moskwy. Wejscoa czasem z opoznieniem ale duzo pewniejsze.

Czytales e-book egy tradera?

-- Dodano: 06 mar 2017, 15:31 --
irmentruda pisze:
keram100 pisze: Dzięki za sugestie. Jestem dopiero początkujący, staram się odnaleźć swoją drogę. Próbuje zrobić dobre wejście i wyjście:) ale piramidować też próbuje. Mam jedynie kłopot z tym jak określić SL kolejnych otwieranych pozycji. Czy ma być tam gdzie SL pierwszego wejścia? Czy proporcjonalnie do TP? Czy też w miarę techniczny? Z tym mam kłopot.
To jest jedna z mozliwosci, ja tak mam ustawionego automata na brejkauty, ze SL jest wspolny dla wszystkich pozycji. Juz nie pamietam, czy probowalem innej mozliwosci w testach.
Czy to jest dobre podejscie? Mysle, ze tak. Zasada jest taka, ze jak sygnal jest fejkiem to powinien wywalic sie na pierwszej pozycji. Ale jest tez scisle okreslony TP i kolejne pozycje rozlozone sa w regularnych odstepach do TP. Czyli ostatnia pozycja moze byc 10 pipsow od TP a w ch... daleko od SL.
No wlasnie te pozycje ktore sa coraz blizej od TP i coraz dalej od SL wydaja mi sie dosc ryzykowne. R/R wtedy sie odwraca w zasadzie przy tych dalszych pozycjach.

robisi
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:54

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: robisi »

Czołem Panowie :D Wątek śledzę od jakiegoś czasu, a od niedawna testuję sobie Ichimoku. Na początku na m5, później m15... niestety ciągle wybijało mi SL albo (chyba za szybko zabezpieczam pozycje) BE+ Obecnie przestawiłem się na H1 i zobaczę, jak tutaj będzie wyglądał handel. Gram na ustawieniach Grega, głównie na wybicia z chmury.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

Witam. Ja traduje na H4/D1 według zasad i z ustawieniami Grega. Zagrywam głównie na wyjścia z chmury, odbicia od średnich /chmury. Generalnie staram się szukać momentów kiedy pojawia się tzw equilibrium i cena rusza w którymś kierunku. Bardzo dużą uwagę zwracam też na linię Chikou Span. Zauważyłem, że najpewniejsze wejścia są dopiero jak CHS przebije chmurę (nie tylko cena). Narazie próbuje swoich sił na demo, chociaż założyłem juz konto realne i niedługo planuje spróbować w realu z małym depozytem.

Załączam moje ostatnie zagranie na NZD/USD. Bardzo mocny sygnał i piękny spadek. Chociaż chyba najlepsza okazja była na EUR/NZD. Ponad 600 pipsów prawie bez korekt, niestety nie miałem tej pary na podglądzie i przegapiłem :p

Co do zagrania na NZD/USD proszę o komentarze i uwagi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

szczerze to niewiele widac tam na tych screenach

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

irmentruda pisze:szczerze to niewiele widac tam na tych screenach
Tzn? Ciężko mi się odnieść bo ja widzę tam wszystko. Pewnie kwestia przyzwyczajenia do linii. Czerwone strzałki to wejścia w pozycje, do wyjścia prowadzą przerywane czerwone. Poziome linie to wsparcia i opory, poza brązowymi które wyznaczają zasięgi fal. Pionowe linie to cykle. Poziomy Fibo do określenia TP. Naprawdę nie widać przeprowadzonej operacji na tych screenach? Co sugerujesz zmienić?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dobry trend fajnie płaci :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dami
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2015, 23:39

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: dami »

Witam pary z jenem ładnie płacą(moja pierwsza piramida:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ