Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Qni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2006, 20:11

Nieprzeczytany post autor: Qni »

O wykresie o ktorym wspominasz (+26) Terechow mowil na sympozjum forexklubu w Moskwie, rzeczywiscie wyglada imponujaco, szczegolnie gdy cena oddali sie za bardzo od chmur, ale nie znalazlem jeszcze takiej wersji ichimoku ktora by to zawierala.
Tak, dowiedzialem sie o tym z tego filmu z sympozjum (dzieki za udostepnienie). Ja na swojej plaformie GFT moge dodawac oprocz Ichimoku, takze pojedyncze jego elementy, wiec po prostu dodalem do Ichi dodatkowy Chikou-span(+26) i juz mam. :wink:

ScarFace
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 15 lut 2008, 15:45

Nieprzeczytany post autor: ScarFace »

ww pisze: a odswiezam linkiem, ktory wyczarowalem. mam nadzieje iz komus sie przyda, choc po angielsku. sprawdzalem watek i nie bylo - a troche info na stronie jest.

http://www.kumotrader.com/ichimoku_wiki ... =Main_Page

pozdrawiam i uciekam na dziś :)
no to słabo ten wątek przeglądałeś :wink:
LesioS pisze:Chodzi o ten link http://www.kumotrader.com/ichimoku_wiki ... =Main_Page ? Bo nie mogę tam znaleźć tej książki Sad

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

czy ktos wiec gdzie mozna ( jesli wogole jest) znalezc automat oparty o Ichi?? testowal ktos?

Awatar użytkownika
Qni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2006, 20:11

Nieprzeczytany post autor: Qni »

Ja testowalem troche roboczogodzin i mi wyszlo, ze Ichi w zalozeniach ogolnych (tzn. jesli X przecina Y i Z jest nad cena to kupujemy) nie zarabia zadowalajaco. Uwazam ze trzeba dodac do tego systemu troche innych czynnikow - zalozen - wskaznikow, aby to dzialalo jak trzeba.
Ten system ciezko zamknac w ramy automatu, bo z tego co wiem poslugujac sie Ich wykozystuje sie wiele niezmierzalnych, nawet intuicyjnych akcji. Jak pisza " Ichimoku to bardziej sztuka niz system"
Ja nie osiagnalem tego poziomu zarabiania na tym systemie by go wdrozyc w realu, moze nie jestem artysta ?

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

no tak. ichi sklada sie z wielu czynnikow ktore przekladaja sie "porzadny" sygnal. ja dzialam tak ze kazdy instrument obserwuje na 3 interwalach: 15M, 1H, 4H. ichi z parametrami 7,28,119 daje szybkie sygnaly na 15M. do tego na 1H i 4H poziomy fibo i oczywicie klasyczna analiza techniczna. ostatnio mozna fajnei pograc na wybiciach. a Ty uzywasz jeszcze jakichs wskaznikow??

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

ichimoku

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Witam

Chciałbym ustawić różne paramtery ichimoku - dla każdego TF inne lub całkowicie wyłączyć wskaźnik (np. dla TF=M1). Czy spotkał się ktoś z takim rozwiązaniem - modyfikowanym wskażnikiem ichimoku ?
Praca z profilami lub kilkoma takimi samymi wykresami tej samej pary by mieć różne TF dla ichimoku chyba komplikuje analizę.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: ichimoku

Nieprzeczytany post autor: raposo »

reptile pisze:Witam

Chciałbym ustawić różne paramtery ichimoku - dla każdego TF inne lub całkowicie wyłączyć wskaźnik (np. dla TF=M1). Czy spotkał się ktoś z takim rozwiązaniem - modyfikowanym wskażnikiem ichimoku ?
Praca z profilami lub kilkoma takimi samymi wykresami tej samej pary by mieć różne TF dla ichimoku chyba komplikuje analizę.
By przyjmowalo rozne parametry w zaleznosci od interwalu to trzebaby w kodzie zmiany wprowadzic. Nie prosciej otworzyc pare wykresow roznych interwalow z roznymi ustawieniami Ichimoku? edit: widze, ze nie :), mi osobiscie nie komplikuje ;)
Co do niewyswietlania wskaznika na danym interwale:
Wlasciwosci wskaznika ->wizualizacja -> odznaczamy "wszystkie okresy" i zaznaczamy te na ktorych ma byc widoczny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Ichimoku - modyfikacje

Nieprzeczytany post autor: reptile »

By przyjmowalo rozne parametry w zaleznosci od interwalu to trzebaby w kodzie zmiany wprowadzic
Chyba trzeba będzie się uczyć programować :506:
Co do niewyswietlania wskaznika na danym interwale:
Wlasciwosci wskaznika ->wizualizacja n odznaczamy "wszystkie okresy" i zaznaczamy te na ktorych ma byc widoczny.
O tym nie pomyślałem :510: Dziękuje - pomocne :516:
Nie prosciej otworzyc pare wykresow roznych interwalow z roznymi ustawieniami Ichimoku? edit: widze, ze nie Smile, mi osobiscie nie komplikuje
Robi się problem z EA które stosuje. Robi się też bałagan gdy dochodzą inne pary walu :): Próbuje to ogarnąć, może jak nabiorę doświadczenia będzie to zbyteczne lub wyciągnę mądrzejsze wnioski :lol:

Awatar użytkownika
tradermen
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2008, 19:57

Bardzo dobry

Nieprzeczytany post autor: tradermen »

Wskaźnik bardzo dobry zarabia na siębie :lol:
Nie zarabia przy publikacjach danych ale chyba jak wszystkie wskaźniki biorą w łeb wtedy.
Franc

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

reptile pisze:Chyba trzeba będzie się uczyć programować
Nie no ludzie co wy tu wypisujecie :?: Wstawiasz Ichimoku, wpisujesz odpowiednie parametry i ustawiasz wizualizacje na danym interwale. Później znowu wstawiasz wskaźnik i ustawiasz inne parametry i wizualizację na innym TF. Robisz to dla wszystkich TF, które Cię interesują i gotowe :D

ODPOWIEDZ