Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Jak pisze Foregin, zalezy jakie jest twoje podejscie do forexu, jesli traktujesz to na rowni z totolotkiem a "blyskotliwe" systemy i ea na rowni z programikami, ktore pomagaja w skresleniu wlasciwych cyfr to Ichimoku nigdy nie bedzie SYSTEMEM dla Ciebie. Jesli zas myslisz o Forexie jak o Twoim pracodawcy, a dobre przygotowanie stawiasz na rowni ze studiami na dobrej uczelni, to wtedy warto zainwestowac w ichi bo jest solidny. To nie jest kwestia przecinania sie lini a z linia b, to jet kwesta wyczucia i zrozumienia systemu, wspaniale jest to ze im wiecej czasu poswiecasz ichimoku tym wiecej i tym jasniej do Ciebie mowi. Zapoznanie sie z tym systemem to inwestycja na dluzszy termin, byc moze dlatego nie jest az tak popularny, jesli do tego dorzucimy jeszcze interpretacje formacji swiecowych....
Po angielsku jest niewiele materialu i bezapelacyjnie najlepszy jest na stronie do ktorej link podalem pare postow wyzej, ksiazki pani Elliott "Ichimoku charts..." nie polecam, bo to naprawde wstep do Ichimoku, natomiast ksiazki pana Sasaki "Ichimoku Kinko studies" jeszcze nie upolowalem a juz pol roku ja szukam, zaczynam miec watpliwosci czy wyszla wersja angielskojezyczna czy tylko po japonsku.
Pozdrawiam dubeltowo Greg
PS na tym forum jest sporo osob ktore uzywaja ichi ale nie chca o tym pisac...

Awatar użytkownika
Qni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2006, 20:11

Nieprzeczytany post autor: Qni »

Chyba nie rozumiesz co to znaczy kasacja posta. Znaczy to, ze ten post trzeba skasowac, tzn moderator powinien to zrobic. 8)

A temat mnie bardzo interesuje i bede tu zagladal. :569:

Awatar użytkownika
Qni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2006, 20:11

Nieprzeczytany post autor: Qni »

Bardzo pobiezna. Najlepsza dawke wiedzy, ze stron dotychczas linkowanych, daje strona kumotrader (dzial wiki) zaproponowana przez Grega68.

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Czesc Wyborowa
jesli chodzi o to co ty nazywasz pierwsza faza, czyli przecinanie sie lini kijun z linia tenkan to owszem jest to sygnal i to bardzo znany ale wcale nie taki silny, rzuc okiem na strone kumotradera gdzie ichi jast swietnie opisany, przynajmniej jesli chodzi o sygnaly. SL to bardzo " osobiste" ustawienie, ja stosuje linie ktore tworze w oparciu o zalamania chinkou span. Otwierasz grafik na miesiecznym TF i tam rysujesz linie poziome (jak na zalaczonym obrazku) w oparciu o duze zalamania (zaznaczone czerwona strzalka). W ten sposob tworza Ci sie TP ktore ustawiasz tuz przed linia i SL ktore ustawiasz tuz za linia. Zazwyczaj cena od tak stworzonych lini odbija sie jak pileczka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

Greg68E pisze:Foregin ja po rosyjsku uczylem sie Ichimoku od Sarmata i Frankusa i ksiazka "Ichimoku kak osnova targovoj sistemy", mam tez film z forexclubu z wykladu w Moskwie w 2004, bardzo dobry SYSTEM, bardzo dobrze dziala, masz cos jeszcze? jakis material?
Pozdrawiam Greg
Greg, a możesz się podzielić tymi materiałami? Znam rosyjski i angielski, więc jestem obstawiony z obu stron :D
Greg68E pisze:Po angielsku jest niewiele materialu i bezapelacyjnie najlepszy jest na stronie do ktorej link podalem pare postow wyzej, ksiazki pani Elliott "Ichimoku charts..."
Chodzi o ten link http://www.kumotrader.com/ichimoku_wiki ... =Main_Page ? Bo nie mogę tam znaleźć tej książki :(
Ostatnio zmieniony 10 sty 2008, 10:39 przez LesioS, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

Foregin pisze:Mam ksiega "Indikator Ishimoku" (autor Frankus i A.Terechow);
To samo pytanie do Foregina...
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Lesio podaj emaila na priv to chetnie Ci przesle materialy. Tekst od Foregina jest fantastyczny. Ksiazke kupilem na Amazonie ale raczej odradzam bo jest bardzo ogolnikowa i raczej nie natemat, patterny i inne formacje cenowe znajdziesz w "geometri fibonacciego" gdzie opisane jest to o wiele lepiej a o ichimoku napisane raczej niewiele.
Jesli znasz rosyjski to znajdziesz wszystko co Ci jest potrzebne.
Pozdrawiam dubeltowo Greg

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Wyborowa
Rzuc okiem na moj obrazek, ja mam ichimoku troche inaczej ustawiony, moje periody sa innne i podyktowane jest to moim foreksowym doswiadczeniem, obacz z jaka dokladnoscia bronil sie spanA ktory stal sie linia wsparcia dla ceny ktora probowala zejsc w dol. U mnie przeciecie nie nastapilo, dla mnie wystarczajacym sygnalem do kupna bylo zamkniecie sie swiecy ponad chmura z jednoczesnym przecieciem obydwu lini (kinjun i tenkan) oraz przeciecie lini ceny przez linie chinkou, czyli linie cienia. Sytuacja taka (taki obraz) mozna czesto zaobserwowac przy wiekszych ruchach, jedna swieca (H4) przebija obydwie linie ichimoku (tenkan i kijun) mozesz byc spokojny o to ze na nastepnej swiecy zarobisz kupujac lub sprzedajac zgodnie z kierunkiem.
Sytuacja na najblizszy czs malo klarowna, raz jestesmy na maksymach historycznych w zwiazku z tym rozne moga byc reakcje rynku,
dwa mamy dlugi plaski span B a on dziala jak magnes i cena chocby na troche do siebie przyiagnie,
trzy przebicie k/t nie nastapilo a w interpretacji ichimoku sa tez odbicia co tez latwo zobaczyc chocby na dole w okolicach 24 grudnia na moim rysunku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Qni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2006, 20:11

Nieprzeczytany post autor: Qni »

Wedlug tradera p.Terechowa oprocz samego Ichimoku (dzienne swieczki i 9,26,52), warto stosowac dodatkowa linie Chikou-span przesunieta 26 dni do przodu.
Sygnalem:
1) Kupna jest przeciecie Chikou-span(+26) od dolu, a sprzedazy przeciecie chikou-span(+26) od gory. Nie handlujemy jesli cena po przecieciu znajduje sie miedzy chikou-span(+26), a chmura.
2) Kupna lub sprzedazy moze byc odbicie od lini chikou-span(+26), zachowujac zasade, ze cena po przecieciu nie znajduje sie miedzy chikou-span(+26), a chmura.

Patrzac na wykresy jest to bardzo ciekawa linia pomocnicza, dajaca fajne sygnaly podczas gdy nie mamy zadnych nowych sygnalow z glownego Ichimoku.

Moze ma ktos jakies ciekawe obserwacje, zasady itp. dotyczace Ichimoku to piszcie, bo o tym wskazniku jest maxymalnie malo w necie. Moze ma ktos angielska lub polska wersje ksiazki Hosody? :roll:

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Niestety nie istnieje wersja ani angielska ani tym bardziej polska tej ksiazki, jego publikacje tylko w jezyku japonskim mozna kupic na japonskim amazon (uzywane oczywiscie) i kosztuja bagatela od 500 do 800 euro. Wyglada na to ze najlepszym zrodlem dla nas sa rosjanie oprocz wczesniej wymienionego kumotradera. Tak a propo spostrzezen wrzuc za kazdym razem na ichimoku dodatkowo fibonacciego a sam zobaczysz jakie daje efekty. O wykresie o ktorym wspominasz (+26) Terechow mowil na sympozjum forexklubu w Moskwie, rzeczywiscie wyglada imponujaco, szczegolnie gdy cena oddali sie za bardzo od chmur, ale nie znalazlem jeszcze takiej wersji ichimoku ktora by to zawierala.
Pozdrawiam Greg

ODPOWIEDZ