Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Kuguar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 795
Rejestracja: 10 sie 2007, 20:12

Nieprzeczytany post autor: Kuguar »

"Dla automatycznej weryfikacji sygnałów stworzony został oscylator Ichi-suma, który sprawdzając poszczególne sygnały kupna i sprzedaży przyporządkowuje poszczególnym warunkom 1-3 odpowiednio liczby: 1 lub (-1), a następnie je sumuje. Dla warunku trzeciego, w sytuacji gdy słońce przebywa w chmurach przyjmowana do obliczeń wartość wynosi 0. Zakres wahań oscylatora należy do przedziału: <-3;3> i obejmuje wartości całkowite. Wskazania skrajne oscylatora potwierdzają powstanie nowego trendu dla analizowanego indeksu. Dla wskazań oscylatora z przedziału: <-2;2> możemy mówić o niepełnym trendzie, a wartości skrajne tego przedziału mogą być wykorzystywane jako sygnały zapowiadające potwierdzenie tendencji i służyć do zajmowania pozycji na rynku". Tyle znalazłem na bossa.pl ale za cholere nie moge znaleźć tego indykatora w moich zbiorach,może ktoś inny bedzie miał. :D
GOD BLESS ME...-"candles absorb EVERYTHING (news, rumours, speculation, etc). candles are price. price is....everything"
Mój Journal: http://forex-nawigator.biz/forum/journa ... 17291.html

Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

idealny interwaly dla go to Daily i Weekly. Wogole on tworzyl sie dla handlu na gielde japonskej Nikkej, ale np. na Dow Jones robit nawet tak ze dobrze jak i na akcji japonskich; i na innych rynkach tez.
Mozna i na H4 i H1, ale to bedzie niewiele gorzej. Pracowac z nim na M15, M5 -- to nie ma sensu fisycznego (nie dla ten interwalow go tworzyli), ale i nawet na nich niektore traderzy ma handel (tylko inny parametry stawiat, specjalny).

Tydzienny wykresy Dow Jones (za 5 lat) = +26 -10 (72% skutecznosci)
Tydzienny wykresy Nikkej (za 5 lat) = +14 -4 (76%)
Dzienny wykresy walutowy (1999 rok):
chf = +18 -4
eur = +16 -7
jpy = +16 -4
gbp = +12 -9

na H1-wykresach za kwartal:
chf = +45 -10
aud = +39 -15
jpy = +48 -16

na twoje wykrese to nie sygnal, ale tam blisko (nizej) jest cygnal "przebicie CCB" na sell.

W Internecie nie wiem czy jest artykul o Ishimoku.. Mam przepyszny ksiega, moglbym przyslac, ale ona nie na polskiem :roll:

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Foregin ja po rosyjsku uczylem sie Ichimoku od Sarmata i Frankusa i ksiazka "Ichimoku kak osnova targovoj sistemy", mam tez film z forexclubu z wykladu w Moskwie w 2004, bardzo dobry SYSTEM, bardzo dobrze dziala, masz cos jeszcze? jakis material?
Pozdrawiam Greg

Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

Greg68E pisze:Foregin ja po rosyjsku uczylem sie Ichimoku od Sarmata i Frankusa i ksiazka "Ichimoku kak osnova targovoj sistemy", mam tez film z forexclubu z wykladu w Moskwie w 2004, bardzo dobry SYSTEM, bardzo dobrze dziala, masz cos jeszcze? jakis material?
Pozdrawiam Greg
Frankus -- to moj nauczyciel :) czasami zwraca do niego za pomoc, komunikowa; (mowi on ze trzeba bic mi palka bo mam zle dyscyplina :lol: )
Mam ksiega "Indikator Ishimoku" (autor Frankus i A.Terechow);

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

Rozumiem, że gracie Ichimoku i to z sukcesami?
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

LesioS pisze:Rozumiem, że gracie Ichimoku i to z sukcesami?
chodzi o to ze Ishimoku (jak i inny podchody handlowy) zezwola mec traderu przewaga matematyczny zeby otrzymywac zysk.
on dostarca swoje 15% dla skuteczny handel; a oto czy bedzie trader w stanie dodac ostatnie (z ten obok 70% to psyhologja) -- to drugi temat.

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Wskocz na ta strone
http://www.kumotrader.com/ichimoku_wiki ... =Main_Page
nawet jesli nie znasz angielskiego "obrazy" sa bardzo wymowne, potem jesli dalej bedziesz zainteresowany to daj znac na priva
Pozdro Greg

Aroon
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 08 sie 2005, 10:49

Nieprzeczytany post autor: Aroon »

Tu masz opisany system gry z wykorzystaniem Ichimoku ( po polsku).
http://www.programyinwestycyjne.pl/content/view/314/36/

Awatar użytkownika
Qni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2006, 20:11

Nieprzeczytany post autor: Qni »

A moze ktos mi napisze dlaczego tak malo traderow chwali sie , ze zarabia na tym systemie? Dlaczego jest tak malo popularny? Moze jednak nie jest tak skuteczny ja mowia, a moze przez to, ze gra sie na duzych interwalach?

Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

Qni pisze:A moze ktos mi napisze dlaczego tak malo traderow chwali sie , ze zarabia na tym systemie? Dlaczego jest tak malo popularny? Moze jednak nie jest tak skuteczny ja mowia, a moze przez to, ze gra sie na duzych interwalach?
trudno powiedziec.. mozliwe, jest kilka przyczyn; oto, na przyglad -- japonskij analiza swiecowa jest juz wiekszy 300 lat (juz w srodnie wiek handel po nim ryz), a w Amerike dowiadywa o tym tylko w 80-ych latach 20 wieku, kiedy nareszcie Steve Nisson nie zaczal sie tym (on przeczynil duzo roboty) i zaznajomil swiat zachodni z ten systema.

Ale Amerikanie ma swoje wielka historia gieldowa, swoje tradycja handlowa i nie spieszy bardzo przyjmowac inny.

Ktos, mozliwe, skuteczno korzysta i milcze o tym (i byc moze prawidlowy to).

Procz tego, sam po sobie analiza swiecowy (a Ishimoku korzysta tylko w zwiazku z analiza swiecowa!) jest bardzo zlozony dzial (nawet w Japonji jest kilka roznych szkola i kierunek analiza swiecowa), to nawet nie tyle nauka kilka sztuka.

Jezeli by ja dzialal site po forex, wtedy w dziale AT przepisal proste oscylatory, poziomy wsparcia i oporu, linii trendy itp.. Ale by nie stana tam wsiagac analiza swiecowy -- to potrzeba ogromny czas i sil.. Ty wszystko to zrobisz -- a inny nie bedzie to studiowac, nawet czytac nie bedzie (za nudo i zlozone). Wtedy dlaczego?

Taki obrazem mysle i wielki inny, kto ma swoje resurs (jesli wogole o tym mysle).

Ale to moje skromny opinie.

ODPOWIEDZ