IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
55
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 98

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Mam pytanie :
kabel 0.20
mt5 real prowizja 1,4 usd
Ctrader demo prowizja 1,58usd
dlaczego? i czy jest więcej różnic w trading conditions między tymi platformami?
Obrazek

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Otnoka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:12

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Otnoka »

Witam,
Panowie czy u Was na rachunku są widoczne otwarte pozycje z piątku. Zostawiłem na weekend otwarte a teraz patrze na rachunku nie ma ich widocznych. Saldo rachunku się zgadza, ktoś coś sie czy jest jakaś awaria, czy zamknęli mi pozycje w weekend bez mojej wiedzy😐
pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

sardo nunspa pisze:
05 gru 2020, 20:42
Mam pytanie :
kabel 0.20
mt5 real prowizja 1,4 usd
Ctrader demo prowizja 1,58usd
dlaczego? i czy jest więcej różnic w trading conditions między tymi platformami?
Na MT4 i MT5 na kontach typu RAW obowiązuje standardowo prowizja 7 USD za 1 lot - niezależnie od pary walutowej.
Z Forex Club jest to 5,5 USD za 1 lot.

Natomiast na cTrader prowizja wynosi standardowo 6 USD za 1 lot USD obrotu (czyli za 100k USD) - i tu już o wartości transakcji decyduje para walutowa. Np. 1 lot na EUR/USD = 100k EUR, a na USD/CHF 1 lot = 100k USD.
Z Forex Club prowizja wynosi 5,5 USD za 1 lot USD.

(rabaty nie obowiązują na demo)

Oczywiście, pomiędzy platformami delikatnie mogą różnić się kwotowania i spready ale w długim terminie powinno wyjść na to samo. Innych różnic technicznych raczej brak.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Otnoka pisze:
06 gru 2020, 17:11
Witam,
Panowie czy u Was na rachunku są widoczne otwarte pozycje z piątku. Zostawiłem na weekend otwarte a teraz patrze na rachunku nie ma ich widocznych. Saldo rachunku się zgadza, ktoś coś sie czy jest jakaś awaria, czy zamknęli mi pozycje w weekend bez mojej wiedzy😐
pozdrawiam
Informowali o zmianach mailowo. IC Markets Australia zaprzestaje świadczyć usług dla europejskich klientów, konta (na życzenie klientów) są przenoszone na Seszele. Pozycje muszą być "rozliczone" na starym koncie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Otnoka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:12

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Otnoka »

Ok, ale konta mialy byc aktywne do 31 marca 2021r,
czyli teraz jak mam zamkniete to moge wybrac sobie dostawce?
pozdro
PS. Jak dlugo bede mial aktywna akceptacje przez moderatora, da sie to jakos zdjac?

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Mnie również zamknęli pozycje, napisałem do nich maila. Odpowiedzieli, że kończą współpracę z klientami z Polski na starych zasadach i informowali o tym mailem. Niestety mail był w spamie więc o tym nie wiedziałem. Konwertuję się właśnie na Seszele, a ten jeden dzień muszę przemęczyć się na olbrzymie niskiej dźwigni na AM.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Otnoka pisze:
06 gru 2020, 17:44
Ok, ale konta mialy byc aktywne do 31 marca 2021r,
czyli teraz jak mam zamkniete to moge wybrac sobie dostawce?
pozdro
PS. Jak dlugo bede mial aktywna akceptacje przez moderatora, da sie to jakos zdjac?
Do 4 grudnia. Były rozsyłane informacje bodajże dwukrotnie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

FreeWay

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Prowizje sobie wzięli swapy naliczyli pozycje mi na srebrze pozamykali a była to część mojego portfela i po tak atrakcyjnej cenie już srebra nie kupie i zadowoleni, kolejny gówniany broker czas zamknąć konto bo naprawdę nie opłaca się mieć konta w USD jesli zarabiasz bo dolar cały czas się osłabia. :563:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FreeWay pisze:
07 gru 2020, 15:11
Prowizje sobie wzięli swapy naliczyli pozycje mi na srebrze pozamykali a była to część mojego portfela i po tak atrakcyjnej cenie już srebra nie kupie i zadowoleni, kolejny gówniany broker czas zamknąć konto bo naprawdę nie opłaca się mieć konta w USD jesli zarabiasz bo dolar cały czas się osłabia. :563:
Fakt, że "wymuszenie" zmiany jurysdykcji nadeszło nagle ale nikt za bardzo tego nie chciał. I chyba najbardziej sam broker.

Co do USD/PLN, zależy od horyzontu ;)
Patrząc na okres 5-letni to dalej jesteśmy w tym samym miejscu. Ale z pewnością w relacji do PLN to euro zawsze zachowuje się stabilniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

FreeWay

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

In order to request a change in the entity with which you trade, all current positions must be closed and any pending orders must be cancelled. Should you not wish to close your open positions at this time, you will not be able to request a change of entity.
Clicking on "NEXT" will prompt a quick tutorial to let you fully understand the process of changing IC Markets Entity before the actual process begins. -Zgody na to nie wyrażałem To co widzimy na twoim ss to ewidentnie trend spadkowy całyt czas wspomagany dodrukiem :wink:
Czy zmiana jurysdykcji będzie miała jakiś wpływ na rozliczenie podatkowe?
Ostatnio zmieniony 07 gru 2020, 15:27 przez FreeWay, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ