IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

Awatar użytkownika
mystix
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 04 sty 2010, 22:23

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: mystix »

Ic Markets trafiło na listę ostrzeżeń włoskiego regulatora Consob:

Raposo wiesz coś o tym?
http://www.consob.it/web/consob/dettagl ... 2020/10194

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie ale już zapytałem ICM co oni na to - dam znać jak odpiszą ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Jakie są Wasze doświadczenia z obsuwami przy otwieraniu zleceń i realizacji SL na platformie CTrader?

Wróciłem do konta w ICM pare tygodni temu i muszę powiedzieć że jestem rozczarowany. Praktycznie nie zdarza się relizacja SL bez obsuwy - na kablu standardowy slippage wynosi 0.5-1 pipsa. Przy wąskich stopach to już zauważalnie zwiększa ryzyko na transakcje.

Mało tego od paru dni jak wchodzę w shorty "z ręki" to widzę, że pozycja otwiera się o kilka puntów niżej niż aktualna cena bid (!!!) - no z czymś takim to szczerze mówiąc nie spotkałem się nigdy nawet w najpodlejszych bucketshopach.

Mam nadzieję, że to takie przejściowe problemy a pomysł brokera na dorobienie sobie na klientach.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: brg »

Dostałem informację od znajomego tradera z Włoch - wygląda na to, że IC przenosi wszystkich włoskich klientów do filii na Cyprze z dźwignią 1:30. Obawiam się, że w najbliższych miesiącach będzie się można tego spodziewać dla wszystkich krajów EU.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Kolego bzdura. żadne przenoszenie. Mam konto w icm w australii i to australijski broker bez regulacji unijnych więc nie ma mowy o dźwigni max 1:30 chyba że tego chcesz. Z tego co wiem są w australii i żadnych filii nie maja ani żadnych regulacji unijnych są poza jurysdykcją UE. Mam tam 5 kont realnych z dźwigniami max 1:500 i jestem mega zadowolony wpłaty, wypłaty, suport. Zanim coś napiszesz o tym że znajomy ci powiedział sam się przekonaj załóż demo i zobacz jak to jest.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Kolego patryś to nie jest broker MM tylko ECN wiec twoje zlecenie jest bezpośrednio kierowane na giełde. Są tutaj opóxnienia z internetem i kolejka zleceń. Jak ci nie odpowiada nie graj u nich ja jestem mega zadowolony. Tak zdarzają sie opóźnienia zleceń kilka pipsów czy jak zamykam z ręki zamyka ale uwaga też później więc czasem wyżej nie jest to tak że zawsze ze strata czasem z zyskiem.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: brg »

"Kolego", zapewne mam tam rachunki dłużej od Ciebie. IC Markets ma również filie na Cyprze, gdzie teoretycznie powinni przyjmować klientów z krajów EU. We Włoszech strona IC Markets jest zablokowana przez CONSOB i traderzy przenoszeni są do filii CY. Cieszę się, że masz kilka kont z dźwignią 1:500 (sam takie mam), ale według mojej najlepszej wiedzy nie każdy je teraz będzie miał.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Jak ktoś ma głowe na karku wie co robi. Ja jest idiota to trudno. Może dasz mi link do icm na cyprze i link że jest regulowany regulacjami UE dla klientów rezydentów UE? Bo ja jestem rezydentem UE a założone konto mam w australii a ty pisałeś że słyszałeś od kolegi więc nie opowiadaj bajek tylko twarde dowody <wycięte>

/// proszę o zachowanie kultury i nie obrażanie innych użytkowników - moderator

Forex Gump
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 18 wrz 2020, 09:00

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex Gump »

Na razie brak informacji od supportu, moze Raposo uzyska odpowiedz to wyjasni sie sprawe, takze spokojnie panowie :564:

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Takie info dostałem. No i co wybrać?
Dear Trader,
As a client of International Capital Markets Pty Ltd (IC Markets AU), and based your country of residence, we would like to inform you that you have now access to the IC Markets Global Offering. Our global offering allows eligible clients to apply to trade under one of the entities operating IC Markets’ brand (see below).
The purpose of this communication is simply to provide you with the information below. It is not intended to suggest or encourage any specific action.
What options do I have?
You can choose to request to trade with:

IC Markets (EU) LTD, Trading as IC Markets (EU), regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission with Licence No 362/18, or
Raw Trading Ltd, trading as IC Markets (SC), regulated by the Financial Services Authority of Seychelles with Securities Dealer Licence number: SD018, or
Keep trading with International Capital Markets Pty Ltd, Trading as IC Markets (AU), regulated by the Australian Securities and Investments Commission with Australian financial services licence No. 335692

An overview of the features and characteristics of each IC Markets entity can be found by clicking on the “Global Offering” item in your Client Area menu under “Profile”. Before making any decision (including any decision to change entities), make sure you understand all the important information, features and characteristics of each entity.
We cannot, and will not, make any recommendation about which entity you should have your account with. We will provide you with further information if needed. And if you decide to trade with a different entity than IC Markets (AU), we encourage you to read the relevant T&C for each entity (as set out in the “Global Offering” page), before you to take any action. It is entirely your decision who you trade with.
How do I progress any decision I have made?

If you have decided to trade with IC Markets (EU), Regulated by Cyprus Securities and Exchange Commission, please send an email to global@icmarkets.eu with from the email address linked to your current account and one of the support agent from IC Markets (EU) will be in contact soon.
If you have decided to trade with IC Markets (SC), Regulated by the Financial Services Authority of Seychelles click here
If you have decided to keep trading with IC Markets (AU), regulated by the Australian Securities and Investments Commission, please click on the button below saying, “keep trading with IC Markets (AU)”. By doing so, (a) you confirm that that your decision was made independently by you without any solicitation or recommendation having been made by IC Markets AU; (b) that, based on your country of residence, you acknowledge that IC Markets AU falls outside the European regulatory framework and is not in scope of (among others) the Markets in Financial Instruments Directive (MiFID) II and as a result there is no provision for an investor compensation scheme.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

ODPOWIEDZ