IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
55
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 98

BobbyEverlast
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 31 lip 2015, 18:59

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: BobbyEverlast »

raposo pisze:
23 sie 2020, 19:29
Kartą będzie bezpłatnie i szybko.
Przelewem będzie wolno i stosunkowo drogo ;).
A no widzisz...bardzo Ci dziękuję... zerknę jeszcze w tabelę opłat i prowizji i już będę gotów... :D
Wielkie dzięki.

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

JarlCarmen

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: JarlCarmen »

W jakich lokalizacjach icmarket ma serwery ? Czy jeśli vps jest w Kanadzie to będzie lepszy ping niż z Polski ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W zależności od platformy - bodajże w NY i Londynie. Im bliżej, tym lepiej.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

JarlCarmen

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: JarlCarmen »

Mt4 platforma ich ma lokalizację w Londynie czyli się nada :) Jak przez Forex club się z Tobą skontaktować w sprawie tej obnizki prowizji ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

JarlCarmen pisze:
23 sie 2020, 23:27
Mt4 platforma ich ma lokalizację w Londynie czyli się nada :) Jak przez Forex club się z Tobą skontaktować w sprawie tej obnizki prowizji ?
Tu masz wszystkie kontakty:
https://forexclub.pl/kontakt/

Najlepiej na maila.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Beginner001
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2019, 03:53

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Beginner001 »

Mam pytanie o opłatę 22 AUD
https://forexclub.pl/ic-markets-wprowad ... do-danych/

Posiadam 2 rachunki RAW Spread na platformie MT5
natomiast nigdy nie wnioskowałem o dostęp do danych rynkowych z giełdy australijskiej
Pytanie czy ten dostęp został automatycznie włączony po otwarciu rachunku czy trzeba było o niego jakoś specjalnie wnioskować.
W artykule jest informacja, że broker wysłał info do swoich klientów o tej opłacie - ja takiego maila nie otrzymałem (ewentualnie trafił do spamu).
I na koniec pytanie czy jeżeli nie ma środków na rachunku to czy broker będzie debetował rachunek klienta tą opłatą?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Jeśli nie wnioskowałeś o akcje z rynku australijskiego, to opłata nie będzie naliczona.
Akcje na MT5 domyślnie nie są dostępne - żebyś widział je na platformie musisz napisać do supportu. Wtedy też pytają jaki rynek aktywować - US czy AU. Dla US nic się nie zmienia. Dla AU zaczynają naliczać opłaty. Czy to powoduje debet? Dobre pytanie - obstawiam, że albo tak, albo przy braku środków na opłaty wyłączają dostęp. Inaczej można by łatwo oszukać "system" i mieć bezpłatny dostęp do kwotowań... :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Beginner001
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2019, 03:53

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Beginner001 »

Dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Siemka
Jaka jest różnica między MT5 real a Ctrader real?. chodzi o 2 rzeczy requote i stop loss.
Na MT5 Real spotkały mnie w zeszłym roku 4 requoty na 96 trejdów. Trejdowałem DJI, największy requot to -26,5 pips (czyli ok 10 spreadów). Wyglądało to tak: zamknięcie albo otwarcie trejda z palca i ... wisi ok 1 minuty, może 1,5. Nie można anulować, nic tylko czekać( oczywiście danych nie było, a ping u mnie dobry). Takie rzeczy są niewyobrażalne na Oandzie czy w CMCmarkets
Ale za to MT5 ma kapitalne stop losy - ile dam tyle mam - Też niewyobrażalne na Oa i CMC :) .
Na MT5 nie ma żadnego ogranicznika skoku ceny, natomiast na C-traderze jest coś takiego i nazywa się zakres rynkowy i na demie działa ok.

I teraz mam prośbę do grających Ctraderem w realu - Napiszcie jak sprawuje się ogranicznik skoku (zakres rynkowy) i czy napotkaliście tam jakieś requoty, no i czy stop loss też jest taki dobry jak w MT5?.

PS nie mam VPS, nie wiem czy coś daje, ale OA i CMC nie maja i dają radę, CMC nie ma nawet ogranicznika skoku ceny. Aha i jeszcze jedno, nie mam ochoty chandryczyć się ICMarkets reklamacjami, po prostu chcę trejdować.
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To nie requote, tylko slippage. Już dawno requotów nigdzie nie widziałem - chyba brokerzy z tego całkowicie zrezygnowali :D

(requote - ponowne zapytanie o cenę -> klikasz buy -> czekasz -> cena się zmienia -> wyskakuje okienko z zapytaniem czy chcesz otworzyć pozycję po nowej, aktualnej cenie -> jak nie - transakcja anulowana / jak tak - otwierasz po nowej, gorszej cenie / działa to tylko w jedną stronę ;) )

Zwieszenie się platformy podczas egzekucji to zupełnie inna sprawa - wg mnie mogłeś to reklamować. Czy by uwzględnili? Trudno powiedzieć, bo zależy to od zdiagnozowanej przyczyny takiej sytuacji ale podstawy są. I nie idealizowałbym tak Oandy, mimo że po 20 latach działalności zdecydowali się wejść do Polski, bo wiele lat temu jak tam trejdowałem, to działy się u nich przeróżne cuda... :D Szczególnie jeśli chodzi o poślizgi na SL, i nie tylko. Jak jest teraz nie wiem ale to, że zdarzyło Ci się to w ICM, nie znaczy, że nie zdarzy Ci się zaraz gdzie indziej. Po prostu nie znasz dnia ani godziny i im szybciej zrozumiemy, że ideałów nie ma, tym mniej będziemy się wkurzać jak już to nas trafi...

Z cTradera nie korzystam więc w tej sprawie ktoś inny musi się wypowiedzieć ale fakt faktem - MT5 to 5-biegowy manual, a cT DSG... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ