IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
55
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 98

Leszcz_z Fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2017, 20:16

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Leszcz_z Fx »

raposo pisze:
15 kwie 2020, 10:11
Zależy pod jakim względem ;). Ogólnie rzecz ujmując nie ma znaczenia, bo zyski, straty i wymagany depozyt zabezpieczający dla poszczególnych pozycji przeliczany jest na bieżąco po kursach rynkowych.

Ale akurat w IC Markets jest mały niuans - prowizja jest naliczana od lota, niezależnie od wartości nominalnej transakcji. Prowizja też zależy od waluty konta, bo jest przypisana na stałe. I najtaniej wychodzi w przypadku kont w AUD jeśli dobrze pamietam ;) nie jest to jakaś spektakularna różnica w %, No ale jak ktoś dużo trejduje...

Szczegóły dot. prowizji:
https://forexclub.pl/ic-markets/
dokładnie tak.

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

alkon
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 09 lip 2015, 18:47

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: alkon »

Wpłaciłem poprzez kartę. Złodziejski Bank zabrał mi na tym 51 zł. :shock:
Czy wypłatę przelewem IC makets > revolut przejdzie?
Wiem że zostanie nałożona opłata w wysokości 20 Aud, ale czy ta operacja przejdzie. Wpłaty niemożliwe, ale czy wypłaty?
Jeżeli wypłata przelewem nie przejdzie, pytanie dlaczego IC markets blokuje revolut? Revolut stara się o licencję banku, więc nie rozumiem. Obecnie mają przejście z UK do podajże Litwy.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No cóż, dlatego wspominałem wcześniej o karcie walutowej... Teraz już trochę "po ptakach", bo jak wpłaciłeś depozyt kartą X, to też na nią musisz dokonać wypłaty (przynajmniej wpłaconego depozytu -? zyski możesz Skrillem lub na konto). No i można spodziewać się, że znów nastąpi przewalutowanie przy wypłacie o podobnej "prowizji" ze strony Twojego banku.

Dlaczego nie akceptują Revoluta? Może właśnie dlatego, że "starają się", "przechodzą", a nie "mają", "są" itd. Sam korzystam z Revoluta ale dużej kasy bym im nie zawierzył... ;) Ale to tylko moje gdybanie. Być może powody są inne.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

alkon
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 09 lip 2015, 18:47

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: alkon »

Czy najbardziej opłacalną metodą będzie wypłata zarobionych poprzez przelew na kantor Alior? Spread mają najniższy na rynku, bez opłat.
Drugim rozwiązaniem jest wypłata na skrill > revolut, choć nie jestem pewny czy jest to bezpieczne, oraz najbardziej opłacalne.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

alkon pisze:
20 kwie 2020, 09:32
Czy najbardziej opłacalną metodą będzie wypłata zarobionych poprzez przelew na kantor Alior? Spread mają najniższy na rynku, bez opłat.
Drugim rozwiązaniem jest wypłata na skrill > revolut, choć nie jestem pewny czy jest to bezpieczne, oraz najbardziej opłacalne.
Wypłata na konto walutowe to 20 AUD, niezależnie od kwoty (pobierane przez bank IC Markets).
Wypłata na Skrill jest bodajże darmowa ale potem już trzeba sobie jakoś poradzić co dalej i obliczyć tego opłacalność - tu nie podpowiem... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

rau11ek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2020, 18:36

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: rau11ek »

Witam.

Jestem nowy na forum i mam pytanko. Troche przejrzalem temat i nie jestem dokladnie pewny. Czy jak zalozylem teraz nowe konta(mieszkam w UK) z ta znizka od forexclub to trzeba je jakos zweryfikowac odrazu wysylajc skany albo weryfikujac konto bankowe? Rozmawialem przed chwila z nimi na czacie i dowiedzialem sie ze wplata i wyplata za pomoca Netellera jest darmowa i ma byc niby instant. Wiec na pewno wybiore ta opcje do tranzakcji. A co z ta weryfikacja? Nie chce miec pozniej problemow z wyplatami.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Najlepiej od razu przesłać wszystkie wymagane dokumenty i zweryfikować konto. Zazwyczaj nie trwa to dłużej niż kilka godzin ;). Wpłata Netellerem, podobnie jak za pomocą innych pośredników on-line, jest praktycznie natychmiastowa.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jaras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 18 maja 2008, 16:40

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: jaras »

Czy takie konto jest dobre do wpłat?
https://kantor.aliorbank.pl/

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

jaras pisze:
23 kwie 2020, 09:40
Czy takie konto jest dobre do wpłat?
https://kantor.aliorbank.pl/
Korzystam z Kantora Aliora od wielu lat. Jak dla mnie super. Korzystne spready, karty w walutach obcych za darmo, bez żadnych warunków (takie przynajmniej mam, nie wiem czy coś się zmieniło).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Darkfutur
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2020, 13:12

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Darkfutur »

Witam.
Mam konto real. Pytanie gdzie są linki do Trading Central oraz Autochartist ? Chodzi o serwis web bo indykatory można sciagnacw download, ale nigdzie nie ma linków do wersji web.

ODPOWIEDZ