IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
55
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 98

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

pietra997 pisze:
28 paź 2019, 20:55
Hej mam pyatnie czy ktos miał ostatnio problem z wyplata srodkow z ICMarkets?
Jak wypłacanie od nich pieniadze?

Pozdrawiam
Przelewem bankowym - z tydzień temu. Zero problemów.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
pietra997
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:00

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: pietra997 »

ok, jak dlugo dochodzi ? kurs przewalutowania pewnie tragiczny ?
U mnie probowałem Paypalem i raz sie udalo a raz nie chca ( za kazdym razem konsultant mowi co innego)

A udalo Ci sie przez Visa Direct? W Polsce jakikolwiek bank obsuguje to ?

Pozdrawiam
marek
Panie rozswietl umysly inwestorów, pozbądz ich chciwosci,strachu,nadziei
daj im duzo zdrowia,sczsesia osobistegi i pieniedzy aby nie musieli zarabiac na giełdzie

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Przelew dociera na polskie konto w 2-3 dni robocze od momentu realizacji przez brokera (zazwyczaj robią to w nocy). Przewalutowania nie mam, bo korzystam z konta walutowego. W innym przypadku oczywiście - przeliczenie nastąpiłoby po kursie Twojego banku.

Z PayPala dawno nie korzystałem, ale ogólnie zasada jest taka, że ile wpłaciłeś daną metodą, to tyle samo musisz nią wypłacić (lub to, co zostało na koncie). Zyski wycofujesz przelewem bankowym. Kartą, nieważne czy Visa, czy MasterCard, nie ma odstępstw. W przypadku PP i Skrilla podobno czasem się udaje (udawało?) wycofać jakieś zyski, ale tutaj przepisy mogły się zmieniać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
pietra997
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:00

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: pietra997 »

Ok, dzięki, no właśnie z tym PayPalem i z kartą mam problem, poniewaz wycofalem juz kwote, ktora wplacilem na poczatku a teraz probowalem wyplacic to co zarobilem i Paypalem udalo mi sie tylko raz a teraz juz nie chca dalej. A ponoc powinno sie dać, za kazdym razem konsultant na IC chacie mowi co innego, jeden mowi ze mozna drugi ze nagle PayPal nie jest obslugiwany, sprobuje przelewem! Dzięki!
Panie rozswietl umysly inwestorów, pozbądz ich chciwosci,strachu,nadziei
daj im duzo zdrowia,sczsesia osobistegi i pieniedzy aby nie musieli zarabiac na giełdzie

Beginner001
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2019, 03:53

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Beginner001 »

raposo pisze:
29 paź 2019, 07:50
Przelew dociera na polskie konto w 2-3 dni robocze od momentu realizacji przez brokera (zazwyczaj robią to w nocy). Przewalutowania nie mam, bo korzystam z konta walutowego. W innym przypadku oczywiście - przeliczenie nastąpiłoby po kursie Twojego banku.
Mam pytanie raposo - w jakiej walucie masz rachunek inwestycyjny w IC Markets?

Na tym albo na jakims zagranicznym forum przeczytałem odnośnie wypłaty z IC Markets z rachunku w euro do polskiego Banku na konto walutowe euro i efekt był taki, że dotarło sporo mniej niż powinno (oczywiście nie mam na myśli 20 AUD ktore IC Markets pobiera standardowo przy wyplacie przelewem).
Sytuacja o ile dobrze pamiętam dotyczyła tego, że bank pośredniczący (z racji, ze przelew byl kierowany do Polski) przewalutował euro na pln i finalnie do polskiego banku trafily zlotowki na konto walutowe euro, co ostatecznie spowodowało, że te zlotowki zostały przewalutowane po kursie oficjalnym banku na euro ponieważ przelew był skierowany na konto euro.
A na stronie IC Markets czytałem, że nie biorą odpowiedzialności za koszta (i działania) banków pośredniczących.

Generalnie (z mojego doświadczenia w bankowości) dla każdej waluty jest inny bank pośredniczący.
Np. waluta euro - bank pośredniczący ze strefy euro czyli np Deustche Bank, a np. waluta usd - amerykański bank pośredniczacy np Standard Chatered
Dlatego takie wypłaty przelewem mogą działać dobrze np w usd, a już w euro niekoniecznie ze względu inny bank pośredniczący i inne praktyki z tym związane.

Niedługo zamierzam założyć rachunek real w IC Markets, stąd zastanawiam się obecnie nad jego walutą, aby potem nie tracić na wypłatach, oczywiście zakladajac, że będę miał zyski ;)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Konto mam w USD, a mój bank to Santander (ex. BZ WBK).

I oczywiście masz rację. Koszt wypłaty przelewem to 20 AUD, niezależnie od kwoty - to prowizja pobierana przez bank IC Markets. Dalej jest już trochę loteria ;). Do gry może (ale nie musi) wkroczyć bank pośredniczący, jeśli zajdzie potrzeba, aby transakcja przechodziła przez niego. Wszystko jest kwestią umów jakie mają podpisane ze sobą banki - na nasze nieszczęście nikt się nie chwali jakie to umowy są więc pozostaje metoda prób i błędów lub próba kontaktu z bankami ale zanim dobijesz się do kogoś kto ma takie informacje... (i pytanie czy Ci jej udzielą) - z 8 lat temu to robiłem i z niektórymi się udawało ;).

Do momentu osiągnięcia zysków najlepiej skorzystać z wpłat kartą w walucie obcej. Wtedy wypłaty do tej wysokości są całkowicie bezkosztowe.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

vanquisher
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2019, 20:47

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: vanquisher »

Takie pytanko mam,

Co się bardziej opłaca? Ciułać na dźwigni 1:30 jak i mniej u polskich brokerów czy lepiej na dźwigni 1:100 lub 1:500? Bo z jednej strony na dźwigni 1:30 zarobi się mniej i zajmie to dłużej, a na dźwigni 1:500 / 1:100 można zarobić szybciej i więcej. U polskiego brokera są wyższe prowizje, spready itd., ale za to darmowe i szybkie wypłaty na konto, w przeciwieństwie do ICM, gdzie czeka się dość długo i opłata za wypłatę wynosi 20 AUD, czyli jakieś 60 zł.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie sposób tego tak wprost określić.

Co ile wypłacasz? Jakie sumy? Jaki robisz obrót i na czym? Musiałbyś sobie zrobić wewnętrzną symulację na konkretnych przykładach z przeszłości.

Jak potrzebujesz większy lewar to właściwie odpowiedź jest z góry wiadoma. Ale też pytanie jaki lewar wykorzystujesz w praktyce - jeśli korzystasz z całego to oczywiście w parze idzie większe ryzyko. Niektórzy przeznaczają na inwestycję 10 000, ale wolą wpłacać do brokera np. 1/10 całości. Wtedy im wyższy lewar, tym łatwiej zarządzać kapitałem.

Zrób symulacje, policz - matematyka sama zdecyduje ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

vanquisher pisze:
02 lis 2019, 15:32
Takie pytanko mam,

Co się bardziej opłaca? Ciułać na dźwigni 1:30 jak i mniej u polskich brokerów czy lepiej na dźwigni 1:100 lub 1:500? Bo z jednej strony na dźwigni 1:30 zarobi się mniej i zajmie to dłużej, a na dźwigni 1:500 / 1:100 można zarobić szybciej i więcej. U polskiego brokera są wyższe prowizje, spready itd., ale za to darmowe i szybkie wypłaty na konto, w przeciwieństwie do ICM, gdzie czeka się dość długo i opłata za wypłatę wynosi 20 AUD, czyli jakieś 60 zł.
Na początek radziłbym Ci nauczyć się regularnie zarabiać demodolary lub demozłotówki, przy dowolnej dźwigni u dowolnego brokera. Na pozostałe problemy przyjdzie czas jak opanujesz sztukę zarabiania.

xXx
Gaduła
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: 06 lut 2011, 09:03

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: xXx »

Ja wyplacilem miesiac temu. Konto FX w GBP, bankowe w UK rowniez w GBP.
Pieniadze wplynely na konto. Koszt przelewu 20 AUD.
Pamietaj aby zweryfikowac konto bankowe w panelu klienta przed zleceniem wyplaty bo przelew bedzie odrzucony

ODPOWIEDZ