IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
55
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 98

cor1sto
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2019, 00:25

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: cor1sto »

Dobra więc dla ciekawych, sprawa się rozwiązała z dość nietypowym zakończeniem xD. Otóż nie wymigali się zasłoną prawną, tylko dokładnie i wprost odpowiedzieli, że w przypadkach kiedy z ich strony są błędy to są refundy, a to "goodwill" jest "wynikiem rozumienia ich frustracji", a do tego Pan z supportu zaoferowal zwrot 20%, choć pytanie dotyczyło jedynie tego, co oni rozumieją jako "goodwill" :)

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

BobbyEverlast
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 31 lip 2015, 18:59

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: BobbyEverlast »

Witam serdecznie.
Założyłem konto w IC jakiś czas temu, opatrzyłem się z płynnością, egzekucją i spredami na demo i chcę grać u nich w realu.
Zwracam się więc do Was z takim pytaniem/sprawą:
wydaje mi się - powtarzam - wydaje mi się, że najtańszą dla mnie opcją zasilenia konta u tego broka będzie przelew z karty revoluta w walucie w jakiej mam konto u broka ze środków jakie mam zdeponowane w tej samej walucie w revolucie. WYDAJE MI SIĘ, że nie powinienem mieć jakichkolwiek opłat/prowizji o przewalutowaniach nie wspominając bo ich po prostu nie będzie... Czy mam rację? Czy w ogóle można zasilić broka z revoluta?? Jak to potem wygląda z wypłatami? Mogę wypłacić tylko na revoluta czy na dowolne konto/kartę?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Z tego co wiem karta Revoluta nie jest akceptowana. Poza tym wszystko się zgadza - najszybszą (bo natychmiastową) i najtańszą (bo bezpłatną) opcją jest zasilenie konta kartą w walucie obcej, tej samej, w której mamy konto u brokera.

Sam korzystam z Kantoru Alior Banku - prowadzenie konta jest bezpłatne bez żadnych warunków dodatkowych, można bezpłatnie wyrobić kartę do każdego konta w walucie obcej, kursy przewalutowań (jak na bank) są całkiem OK. Zawsze można też wymienić kasę w kantorze stacjonarnym i udać się do oddziału banku.

Ewentualny koszt pojawia się dopiero w momencie chęci wypłaty wypracowanych zysków. Wypłacić na kartę można tylko tyle, ile się wpłaciło. Zysk trzeba wycofać inną metodą. Jeśli kwota jest duża, to najlepiej przelewem bankowym. Jeśli mniejsza to np. PayPal-em.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

BobbyEverlast
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 31 lip 2015, 18:59

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: BobbyEverlast »

raposo - thx...
Szkoda, że tak...
Kupiłem kiedyś dużo (jak na moje potrzeby) euro za dobrą cenę w revolucie, niewiele wydałem a trzymanie tam kasy nie jest najbezpieczniejsze i tym sposobem chciałem sfinansować konto u broka...ZONK.
Alior i inni krwiopijcy zbyt dobrych kursów nie mają, stąd od kilku lat jestem w revolucie bo sporo podróżuję ale nigdy nie zasilałem broka i dlatego było moje pytanie.
Jeszcze raz dziękuję.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

... Dlatego tak jak napisałem, nie musisz używać Aliora do przewalutowania - możesz wymienić kasę w dowolnym kantorze (on-line też), lub wypłacić środki z Revoluta na konto walutowe w banku (chyba jest taka opcja?) i wtedy zasilić konto u brokera za pomocą karty z banku.

Ale nie jestem pewien czy 2,5 gr spreadu na EUR/PLN, USD/PLN w kantorze Aliora to takie krwiopijstwo. PayPal bierze nawet 13,50 gr ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

IC Markets przesłało info w związku ze zmianami w regulacjach Australii. Klienci spoza Australii mają dwa warianty.

I. przeniesienie konta pod regulację seszelską. Wszystko zostaje po staremu, czyli spready, prowizje, otwarte pozycje, depozyty, a nawet serwery z platform i dane do kont. Dostępne są też wszystkie oferowane wcześniej metody wpłat/wypłat.

Tutaj FAQ:
https://www.icmarkets.com/en/help-resou ... ation-help

Zmiany wejdą w życie samoczynnie więc nie trzeba nic robić jeśli chcemy konto przenieść.

II. Można też zostać pod regulacjami australijskimi. Ale tutaj informacje są szczątkowe. Broker nie gwarantuje utrzymania tych samych warunków do końca czerwca i może zamknąć konto lub zmienić ofertę. Nie określa co konkretnie może się stać.

Jeśli chcemy skorzystać z tej opcji to trzeba kliknąć na button z maila.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

czyli wyglada na to ze wszystko jest jak bylo i udalo sie wypiac na durni z esma i chinioli :D dla mnie bomba :564:

Gal_Anonim
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:18

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Gal_Anonim »

Ja bym zaczekał z tym optymizmem. Wygląda na to, że dobrali się do Australii. Informacje są bardzo ogólnikowe na temat opcji pozostania.
Życie to platforma MT4 przeznaczone do krojenia naiwniaków. :lol:

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

Gal_Anonim pisze:
21 cze 2019, 15:03
Ja bym zaczekał z tym optymizmem. Wygląda na to, że dobrali się do Australii. Informacje są bardzo ogólnikowe na temat opcji pozostania.
nie no, wiadomoo - trzeba przeniesc konto pod seszele czyli w takim wypadku nie robic nic ale akurat tutaj konkretnie pisza o tym w mailu. nie widze sensu zostawac pod australijska regulacja.

wrzucam cala tresc maila od brokera jakby ktos nie dostal albo trafilo mu do spamu
Dear Client,
In light of recent regulatory developments within Australia, International Capital Markets Pty Ltd (IC Markets AU), AFSL 335692, cannot guarantee that it will be able to provide its services to clients residing outside of Australia (“Overseas Clients”) and therefore, has decided that it will cease providing services to its Overseas Clients on 30 June 2019 (Effective Date).
To minimise the impact on you as a client of our ASIC regulated company, IC Markets AU, we have arranged for IC Markets (SC) to provide financial services to you pursuant to clause 29.6 of the IC Markets AU Account Terms. IC Markets (SC) is the registered business name of True ECN Trading Ltd (regulated under Financial Services Authority of Seychelles, Securities Dealer Licence number: SD018). IC Markets (SC) is a related entity of IC Markets AU.
To make the transition smoother we have automated the migration process, it is completely seamless and will not affect your account balance, existing orders, open positions, trading history and client area login. Post-migration you will be able to continue trading as usual.
What options do I have?
Option 1:
Transfer your account, open positions and client money to IC Markets (SC) on the effective date.
What do I need to do?
No further action is required from you
By continuing to trade on your account after the 30th of June 2019 (effective date) you consent for your account details, account balance, existing orders, open positions, trading history and client area login to be transferred from IC Markets AU to IC Markets (SC) and you will be able to continue trading as a client of IC Markets (SC) with the same trading conditions going forward just as you were with IC Markets AU in the past.
Important Notice: The financial services laws of Seychelles do not provide the same protection as Australian law. Under Australian law, ASIC has the power to regulate IC Markets AU conduct and the power to protect consumers (like you) against misleading, deceptive and unconscionable conduct relating to the provision of financial products and services by IC Markets AU to you. The Australian Financial Complaints Authority has the power to externally and independently resolve complaints about the products and services IC Markets AU has provided to you. If you transfer to IC Markets (SC) you will lose all these protections.
Under the laws of Seychelles, True ECN Trading Ltd is regulated under Financial Services Authority of Seychelles, (Securities Dealer Licence number: SD018). IC Markets (SC) is the trading name of True ECN Trading Ltd. IC Markets (SC) will keep offering its products and services in line with its terms and conditions which are substantially the same as those of IC Markets AU. This includes the provision to segregate client money and hold it on trust. IC Markets (SC) holds client money with AA-rated banking institutions in Australia regulated by the Australian Prudential Regulation Authority (APRA). IC Markets (SC) will also continue to handle complaints in accordance with its well-established internal dispute resolution procedures which are similar to IC Markets AU.
For more information please refer to the IC Markets (SC) Account Terms
Option 2:
Maintain your account with IC Markets AU
What do I need to do?
If you choose not to migrate you will need to opt out of the migration process, you can do so by clicking on the button below and completing the form. IC Markets AU cannot guarantee that you will be able to continue trading on your account after 30 June 2019. Furthermore, we cannot guarantee that we will be able to continue to offer certain features of your account such as your current leverage.
We will also need to open a new account for you so that we can properly manage any changes that may occur in the future (e.g. leverage), this will mean that you will lose your account history.
IC Markets AU will provide you with notification should we be unable to continue trading with you under our Australian Financial Services Licence after the 30 June 2019.

xXx
Gaduła
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: 06 lut 2011, 09:03

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: xXx »

Również dostałem tego maila. Co z bezpieczeństwem na Seszelach?
Czy jest jeszcze jakiś broker z 1:500?

ODPOWIEDZ