IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

cor1sto pisze:
25 maja 2019, 18:59
Ciekawych rzeczy się dowiedziałem, przeglądając sobie nowe wpisy na FPA, dowiedziałem się, że ktoś otrzymał zwrot kasy za ten brak płynności z NZD, a ja nie, według brokera otrzymał zwrot z "dobrej woli :mrgreen: ", jak widać są równi i równiejsi i to jest dokłądnie to co wcześniej czytałem, gdzie 2 osoby za 2 dokładnie te same trady w tym samym czasie miały to samo, 1 osoba otrzymała zwrot z "dobrej woli", a u drugiej wszystko było zgodne z ECN.
A, tak w ogóle, to wiesz że ICMarkets to w przełożeniu na polskie prawo jest bardziej doradcą inwestycyjnym, niż brokerem? ICMarkets nie są brokerem w tradycyjnym rozumieniu kogoś, kto ma umowy z dostawcami płynności i tylko cośtam przetwarza, tylko oni defacto mają wykupione łącze ECN do giełdy, i tylko świadczą usługę udostępniając swoje łącze innym. Czyli, podłączają zlecenia innych do kupy ze swoimi, o ile w ogóle mają swoje, bo po co by mieli mieć?
Życzę powodzenia, w wypadku gdyby wynikła komuś z nimi poważniejsza kwestia!
Ostatnio zmieniony 25 maja 2019, 20:27 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

cor1sto
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2019, 00:25

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: cor1sto »

Napisałem do nich, ale zobaczę, nawet jak oddadzą kasę, to się przenoszę do Tickmill'a chyba, bardziej bezpiecznie, mniejsza dźwignia, ale przynajmniej bezpieczeństwo większe no i może nie rzucają tam monetą :roll:

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

cor1sto pisze:
25 maja 2019, 18:59
Ciekawych rzeczy się dowiedziałem, przeglądając sobie nowe wpisy na FPA, dowiedziałem się, że ktoś otrzymał zwrot kasy za ten brak płynności z NZD, a ja nie, według brokera otrzymał zwrot z "dobrej woli :mrgreen: ", jak widać są równi i równiejsi i to jest dokłądnie to co wcześniej czytałem, gdzie 2 osoby za 2 dokładnie te same trady w tym samym czasie miały to samo, 1 osoba otrzymała zwrot z "dobrej woli", a u drugiej wszystko było zgodne z ECN.
jakbys mial taka sytuacje w tickmillu to tez by ci odrzucili :) a tak przynajmniej w teorii w ic markets jest szansa ze moze by ci przyjeli haha. a tak powazniej i na serio......

wale w ciemno ze jakis pan nowobogacki 'nakrzyczal' na nich jak sie dalo i zaczal straszyc czym sie dalo a ci machneli reka na pare dolcow zeby miec spokoj bo wiecej czasu kosztowalby ich czas pracy dzialu prawnego zeby jakies kolejne pisma rozpatrzyc niz to cale zamieszanie bylo warte.

to tak jak w sklepie. kupisz ciucha, ubrudzisz i idziesz oddac to powiedza ci grzecznie ze zwrotu nie przyjma. ale jak zaczniesz drzec jape na caly sklep, wzywac kierownika itd to przyjma zeby miec cie z glowu. no bo po co to komu. dla 10 zl maja z klientem sie spierac?

inny scenariusz - jest cos o czym nie wiemy. czyli moze byl blad ludzki - rozpatrywal reklamacje ktos kto sie g. zna, albo zdarzylo sie cos o czym ten trader, albo ty nie napisaliscie. ale jak tu wyciagac wnioski po ogolnikach.

mam konto w ic markets od 2012 roku. byly awarie, reklamacje ale nie gralem jeszcze u broka gdzie to sie nie zdarzalo. jak byly uzasadnione to rozpatrzyli pozytywnie.

cor1sto
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2019, 00:25

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: cor1sto »

To dlaczego w wielu przypadkach na tych samych parach w tym samym czasie jednym rozpatrywano pozytywnie, co najlepsze pisząc, że dają te pieniądze z dobrej woli ....., a innym nie ? I to nie jest 1 taki przypadek jak popatrzysz w necie to zobaczysz, że było sporo takich sytuacji.


P.S A duże obroty na tym koncie robisz, czy jest nieaktywne ? Bo to też może ma znaczenie

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

zdefiniuj 'duze obroty'. bo wg mnie moje nie sa duze ale nie sa to mikroloty :)
wielu czyli ilu na ile zgloszonych przypadkow? nie bedac brokiem nie masz takich danych. a ic markets dziala glownie na rynkach azjatyckich i tylko mozna przypuszczac ilu ma klientow i ilu tamtejszych moglo grac akurat na nzd. to sa jakies 'dane z forum' ktore tak latwo znieksztalcic i zmanipulowac pod to co chcesz uslyszec ze nawet nie warto tym zaprzatac sobie glowy. trzeba pomyslec logicznie.
dlaczego brok mialby dawac jednym 'akt dobrej woli', a innym nie? bo pewnie gosc robil raban i chcieli miec z nim w koncu spokoj. twardszy zawodnik/broker powiedzialby 'idz w cholere' i reklamacji nie uznal bo jest niezasadna. prokliencki bedzie chcial miec spokoj i temu kto zacznie krzyczec to ja uzna zeby sie odczepil jesli koszt dla niego byl relatywnie maly. przeciez tak robia wszystkie duze firmy - czy to firma odziezowa, stacja benzynowa czy broker forex. a na forum gosc nie napisze ze jest chamem i zaczal ich straszyc nie wiadomo co tylko napisze ze 'z dobrej woli dali'. nie badz naiwny :) z technicznego punktu widzenia reklamacja nie powinna zostac uznana i tyle. to ze zmienisz brokera nic nie zmieni w tym wzgledzie.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Z punktu widzenia ICMarkets, to ja nie widzę powodu, żeby cokolwiek zwracali.
Jest tylko jeden skrajny przypadek, kiedy ICMarkets może być winny.
Jeżeli padną ich serwery ECN.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

cor1sto
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2019, 00:25

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: cor1sto »

Ale ja nie chce żeby mi nic zwracali, b o ja to rozumiem. Tylko nie jestem wstanie rozumieć, że jednym klientom robią refundy, a innym nie, bo nie cche mi się szczerze wierzyć, że robią to tylko dlatego, że ktoś komentarz na internecie napisał, a przykład mogę Ci dać z UK.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Gdybym znał konkretne przypadki, pewne, to bym na pewno w reklamacji zwrócił na to uwagę, bo to jest jak precedens w prawie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

cor1sto
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2019, 00:25

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: cor1sto »

Napisałem właśnie do nich, czym się kierują w takich sytuacjach, zobaczymy co odpiszą, bo w sumie bardziej mnie to ciekawi, niż zwrot pieniędzy, bo ze stratą się pogodziłem :D

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie znając wszystkich detali wszystkich spraw/reklamacji trudno wnioskować czy to było z dobrej woli, czy też był jakiś konkretny powód takiego stanu rzeczy o którym tamten użytkownik nie napisał - specjalnie lub nie. Też nie wiadomo kto te opinie na forach pisze i ile w nich prawdy. "Papier przyjmie wszystko" - szczególnie elektroniczny i w formie anonimowej ;).
Ale fakt faktem, słuszną uwagą jest, że brokerzy nie uznają reklamacji w sytuacjach, gdzie ewidentnie widać, że mógł wystąpić poślizg cenowy/luka. Więc to, że Tobie akurat odrzucili nie jest niczym dziwnym, bo czy Tickmill, czy XTB, czy Dukascopy, czy TMS zachowaliby się tak samo. Wątpię też żeby udzielali Ci informacji dot. pozycji i reklamacji innego klienta, bo przecież to sprawa między brokerem a klientem. Prawo raczej na to nie pozwala... ;) Myślę, że więcej mógłbyś się dowiedzieć co najwyżej od wspomnianego forumowicza, ale tylko przy założeniu, że będzie szczery i transparentny... :)

Słyszałem też o przypadkach, gdzie awanturujący się klienci brokerów otrzymywali zwrot za "niesłuszne" reklamacje, ale po tym zostawały im wypowiadane umowy, byli zobligowani do zmiany strategii itd..
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ