IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2018, 12:22

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: kCHF600X »

regismelnik pisze:
Forex-trader pisze:"kto ich wie"

To nie jest przeliczanie z Pln na Pln. Kupując Daxa (cały czas się go trzymam) zawierasz transakcję w Euro. Masz to nawet w specyfikacji instrumentu. Broker pożycza Ci tą kasę, choć nawet tego nie widzisz na niektórych platformach, dlatego u niektórych są swapy na indeksy. Według prawa musisz to rozliczyć po kursie z dnia poprzedniego. Oczywiście nie sprawdzałem, ale może polscy brokerzy rozliczają właśnie po takim kursie. Co za problem żeby system brokera aktualizował o 24:00 kurs przeliczeniowy poprzedniego dnia.
1.swapy nie dotyczą indeksów, tylko CFD oparte o index , tam gdzie mamy do czynienia z futures na DAX , tam jest rolowanie
2. CFD jest instrumentem który każdy może sobie sparametryzować jak mu się chce , może go nawet notować w przeliczeniu 1 punkt = 12 bułek razowych
3.stąd niektórzy mają notowania nocne a inni nie mają bo się im nie chce , no bo Daxa w nocy nie ma
4. piszesz raczej o handlu kontraktami futures notowanymi na Xetra , tamte są w EURo i bank "pożycza" euro bo jest lewar , jak nasz WIG20

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

regismelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2011, 09:46

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: regismelnik »

kCHF600X pisze:
regismelnik pisze:
Forex-trader pisze:"kto ich wie"

To nie jest przeliczanie z Pln na Pln. Kupując Daxa (cały czas się go trzymam) zawierasz transakcję w Euro. Masz to nawet w specyfikacji instrumentu. Broker pożycza Ci tą kasę, choć nawet tego nie widzisz na niektórych platformach, dlatego u niektórych są swapy na indeksy. Według prawa musisz to rozliczyć po kursie z dnia poprzedniego. Oczywiście nie sprawdzałem, ale może polscy brokerzy rozliczają właśnie po takim kursie. Co za problem żeby system brokera aktualizował o 24:00 kurs przeliczeniowy poprzedniego dnia.
1.swapy nie dotyczą indeksów, tylko CFD oparte o index , tam gdzie mamy do czynienia z futures na DAX , tam jest rolowanie
2. CFD jest instrumentem który każdy może sobie sparametryzować jak mu się chce , może go nawet notować w przeliczeniu 1 punkt = 12 bułek razowych
3.stąd niektórzy mają notowania nocne a inni nie mają bo się im nie chce , no bo Daxa w nocy nie ma
4. piszesz raczej o handlu kontraktami futures notowanymi na Xetra , tamte są w EURo i bank "pożycza" euro bo jest lewar , jak nasz WIG20
Kolego znam różnice w Lynx gram na futures, tu w uproszczeniu piszę Dax myśląc o cfd, bo takimi się tu większość zajmuje. Kończę bo moderator nas zaraz wywali stąd. Najgorsze że nic dalej nie jest pewne. Co forum, baa co urząd skarbowy to inna interpretacja.

k4ngu
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2018, 19:31

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: k4ngu »

Chłopaki w czwartek zrobiłem przelew przez skrill/przelewy24. Dostałem na maila zwrotke od Przelewy 24:
Status transakcji: Zwrócona
Twoja transakcja została zwrócona. Oczekuj środków na swoim koncie w ciągu najbliższych kilku dni roboczych.

Pieniądze jeszcze nie wróciły ale wiadomo, że na przelew trochę trzeba poczekać. Wiecie co może być tego przyczyną?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

k4ngu pisze:Chłopaki w czwartek zrobiłem przelew przez skrill/przelewy24. Dostałem na maila zwrotke od Przelewy 24:
Status transakcji: Zwrócona
Twoja transakcja została zwrócona. Oczekuj środków na swoim koncie w ciągu najbliższych kilku dni roboczych.

Pieniądze jeszcze nie wróciły ale wiadomo, że na przelew trochę trzeba poczekać. Wiecie co może być tego przyczyną?
Może nie zgadzały się dane właściciela konta w IC Markets z właścicielem rachunku bankowego? Jeśli to rachunek wspólny lub firmowy to też może wystąpić taka sytuacja. Może też przekroczone zostały jakieś limity - na koncie Skrill lub bankowym. Opcji jest wiele. Najlepiej napisać do Skrilla i/lub brokera.

Zwrot transakcji może trwać do kilku dni roboczych.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Czy gdy otwiera się u nich konto, w którymś momencie procesu rejestracji pytają się czy masz pracę? a jeśli czy to jakoś sprawdzają?
raposo pisał kiedyś że w Paypalu jest limit - ile wpłaciłeś do broka fx tyle możesz wypłacić, reszta na konto w banku, dalej tak jest?
Obrazek

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

u mnie nic z praca nie weryfikowali. cos chyba pomieszales, bo tyle ile sie wplacalo, tyle mozna wyplacic ale to za pomoca karty kredytowej i debetowej. chyba ze faktycznie kiedys tez byl taki limit dla reszty platnosci online ale teraz nie ma i przez paypala i skrilla normalnie mozna uzywac tylko trzeba 'odblokowac' ten kanal robiac przynajmniej jedna transakcje za jego pomoca. czyli wplacasz 100 usd skrillem i mozesz wyplacic 10000 ta sama droga. ja tak robie :564:

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Dzięki Forex-trader :564:

@raposo na swojej stronie w opisie IC Markets jest:
DŹWIGNIA
1:30 (wg ESMA dla rezydentów UE)
1:500 (dla reszty świata)

Ja tam chcę otworzyć konto jedynie do gry brentem i tylko dlatego, że lewar jest 500. Przy 1:10, przy wejściu za 1/3 trzeba 23-25 pips żeby zarobić 1% depa. Żeby wykręcić 10% trzeba by cały dzień ślęczeć i mieć trochę szczęścia :( . Szczęścia w tradingu unikam jak ognia. Czy to już działa? czy są jakieś plany ESMA, czy lepiej siedzieć cicho i nie wywoływać wilka z lasu?
Obrazek

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

sardo nunspa pisze:Dzięki Forex-trader :564:
siedziec cicho bo nikt nie wie co bedzie :569: :mrgreen:

czaczek
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2018, 09:21

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: czaczek »

Macie ostatnio jakieś problemy z logowaniem?
Mi w ogóle nie ładuje się ICM na Chrome, chociaż nie było z tym problemu.
Zainstalowałem Firefox - działało. Dzisiaj nie mogę się zalogować i wyświetla się komunikat o jakimś błędzie.
Aplikacja ładuje się normalnie.

I jeszcze pytanie o dźwignię: mimo, że jasno napisałem, że jestem z Polski, to przyznano mi dźwignię 1:500. Chociaż sami piszą, że dla rezydentów UE jest 1:30. Jak to jest?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

moze zrob jakas defragmentacje, wywal stare cookies albo cos z netem, nie wiem nie jestem specem od it ale ja nie mam problemu z logowaniem z Opery a zagladam tam regularnie bo to moj glowny brok obecnie
z tym 1:30 to cos pomieszales. w sumie troche wyzej na forum masz odp.
to jest tak ze jak chcesz mniejsza to sobie mozesz taka wybrac w panelu. jest 1:25 i 1:1 nawet. ale jak chcesz wieksza to lepiej siedziec cicho bo jeszcze esma przeczyta :lol:

ODPOWIEDZ