HotForex

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
6
33%
Poza paroma minusami są ok
2
11%
Przeciętny
6
33%
Mają wiele wad
1
6%
Stanowczo odradzam:
3
17%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

czyli rozwiązanie to vps australijski np.(?) Czy możesz podać jakiś typ rachunku, gdzie koszt eurusd łącznie z prowizją faktycznie jest najniższy z możliwych? tak po prostu dla klienta, nie uwzględniając możliwości ewentualnych zwrotów od ib

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

aniacfiszan pisze:czyli rozwiązanie to vps australijski np.(?) Czy możesz podać jakiś typ rachunku, gdzie koszt eurusd łącznie z prowizją faktycznie jest najniższy z możliwych? tak po prostu dla klienta, nie uwzględniając możliwości ewentualnych zwrotów od ib
Tak, przez VPS egzekucja będzie lepsza tylko to dodatkowy koszt i kolejne ryzyko ew. awarii (np. problemu połączenia z VPSem, co sporadycznie ma miejsce ;) )

Najtaniej będzie u brokerów ECN/STP z dużym depozytem/obrotem, gdzie dodatkowo można sobie zbić stawkę poza standardową ale oferta dla "szarego" Kowalskiego z najniższymi kosztami to chyba obecnie LMAX i Vipro, gdzie u drugiego powinno być ciut taniej. No i konto od 25 PLN ;).
Średni spread 0,3 pips + 0,0018% (z Forex Club, standardowo 0,0020%), czyli średnio 0,68 pips łącznego kosztu.

W Hot Forex nie mierzyłem średniej wartości spreadów ale może jutro to zrobię...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

aktualny zrzut z platformy hf zero, celowo otworzyłam po 0,01 EU i GU, żeby było widać prowizje. Spread faktycznie zmienia się, częściej na EU widzę zero, jednak podejrzewam, że coś mogą tez naciągać żeby przy zawieraniu transakcji częściej to było 1 czy 2

-- wt 29-11-2016, 16:55 --

To sa plny więc przy aktualnym kursie prowizja 6-6,5$ za lota plus średnio 2$ zwrotu co daje efektywnie 4-4,5$ plus maksymalnie 0,5 pipsa spreadu już na prawde przy dużej zmienności więc wyjdzie średnio i tak max 5$ za lota. To na prawdę bardzo mało i konkurencyjnie nawet wobec tego o czym napisałeś, to gdzie jest haczyk? może ja jakoś źle to kalkuluje?

-- wt 29-11-2016, 17:00 --
aniacfiszan pisze:aktualny zrzut z platformy hf zero, celowo otworzyłam po 0,01 EU i GU, żeby było widać prowizje. Spread faktycznie zmienia się, częściej na EU widzę zero, jednak podejrzewam, że coś mogą tez naciągać żeby przy zawieraniu transakcji częściej to było 1 czy 2

-- wt 29-11-2016, 16:55 --

To sa plny więc przy aktualnym kursie prowizja 6-6,5$ za lota plus średnio 2$ zwrotu co daje efektywnie 4-4,5$ plus maksymalnie 0,5 pipsa spreadu już na prawde przy dużej zmienności więc wyjdzie średnio i tak max 5$ za lota. To na prawdę bardzo mało i konkurencyjnie nawet wobec tego o czym napisałeś, to gdzie jest haczyk? może ja jakoś źle to kalkuluje?
Ok już wiem, źle załozyłam, te 2 punkty mogą dorobić sporo kosztów, mimo wszystko wychodzi podobnie jesli ma się tylko zwroty ze spreadu :) no i do lmax trzeba wpłacić 1000$ a tu wystarczy np. 50$

-- wt 29-11-2016, 17:02 --

jeśli możesz to sam zmierz na rachunku zero jak to wygląda, ale tak jak teraz patrze to opłaca się, ale jeśli jest się pod ib i ma zwroty najlepiej 100% tego co dostaje ib. To vipro sobie tez sprawdzę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

aniacfiszan pisze: To sa plny więc przy aktualnym kursie prowizja 6-6,5$ za lota plus średnio 2$ zwrotu co daje efektywnie 4-4,5$ plus maksymalnie 0,5 pipsa spreadu już na prawde przy dużej zmienności więc wyjdzie średnio i tak max 5$ za lota. To na prawdę bardzo mało i konkurencyjnie nawet wobec tego o czym napisałeś, to gdzie jest haczyk? może ja jakoś źle to kalkuluje?
Licząc wg informacji na stronie HF:
https://www.hfeu.com/eu/pl/account-type ... count.html
EUR: €3 za obrócone 100.000 (€6 - round-turn) w Głównych
EUR: €4 za obrócone 100.000 (€8 - round-turn) w Innych
Czyli dla EUR/USD
4 EUR (4,24 USD) za stronę, czyli 8 EUR (8,48 USD) -> w procentach to 0,0040% + średni spread 0.1 pips -> 0,95 pips.

Przy tak dużym zwrocie o którym wspomniałaś oferta robi się korzystna ale bez niego HF jest średnio o 40% droższe od np. Vipro. Co prawda, nie ma wygląda to źle ale stawka wzrasta o 2 EUR (33%) w przypadku mniej popularnych instrumentów i wtedy jest już drogo. Oczywiście, głównie odczują to day-traderzy i scalperzy więc nie wszystkim będzie to robiło jakąkolwiek różnicę ;).

Jutro sprawdzę sobie jak jest ze spreadami w praktyce.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

Ok, fajnie, na pewno lepiej to przeliczysz niż ja. Niby mam 3$ za lota zwrotu, ale przy scalpingu wychodzi średnio i tak 1-2$ max bo oni liczą to tak, że zlecenie musi być minimum 2 pipsy na plus lub minus inaczej ta prowizja jest dużo mniejsza.

Mariano
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2016, 19:51

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: Mariano »

aniacfiszan pisze:Ok, fajnie, na pewno lepiej to przeliczysz niż ja. Niby mam 3$ za lota zwrotu, ale przy scalpingu wychodzi średnio i tak 1-2$ max bo oni liczą to tak, że zlecenie musi być minimum 2 pipsy na plus lub minus inaczej ta prowizja jest dużo mniejsza.

Jak długo jesteś w hotforex ? Jak Ci się u nich gra ??

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

Zawsze mogłoby być taniej :) ogólnie jestem zadowolona, zleconą wypłatę na skrill dostaję w ciągu 24godzin, a to jest bardzo ważne dla mnie żeby nie czekać cały tydzień na wypłatę. Ogólnie jest ok, ale mimo wszystko i tak dywersyfikuje i nie tylko u nich handluje.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mierzyłem dziś średnie spready na koncie realnym ZERO Spread. Zero to one nie są ale tragedii nie ma - wartości jak u poprawnego ECN/STP.
Dla przykładu EUR/USD mierzone między 11:20 a 12:20. Średnio 0,23 pips.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
aniacfiszan
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 13 sty 2011, 07:08

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: aniacfiszan »

No tak, czyli jednak jest normalnie. Dobry pomysł ze wskaźnikiem, też mam coś podobnego. Porobię takie screeny ze średnim spreadem i wyślę do hota żeby pozmniejszali te spready bo ich rachunek zero jest mocno naciągany, mimo, że i tak nadal uważam, że jest ok, tylko teraz już nie będę się nim aż tak fascynować :)

Mariano
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2016, 19:51

Re: HotForex

Nieprzeczytany post autor: Mariano »

aniacfiszan pisze:No tak, czyli jednak jest normalnie. Dobry pomysł ze wskaźnikiem, też mam coś podobnego. Porobię takie screeny ze średnim spreadem i wyślę do hota żeby pozmniejszali te spready bo ich rachunek zero jest mocno naciągany, mimo, że i tak nadal uważam, że jest ok, tylko teraz już nie będę się nim aż tak fascynować :)
Jak długo handluje Pani w HF? Czy miała Pani kiedyś jakieś problemy związane z brokerem ? Czy poleciła by go Pani ?

ODPOWIEDZ