Hedging po mojemu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
grand116
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2013, 11:14

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: grand116 »

No ale to tylko demo
Moj system na demo tez robi ogromne zyski tutaj masz jeden z nich konto od 3000 i jaki wynik po kilku miesiacach
http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/119596 no ale to tylko demo :(

FilozofiaForex

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

Na koncie rzeczywistym działa równie dobrze:
myfxbook - hedging-3-real
A czy wiesz, dlaczego twój system działający na rachunku demo nie działa na rzeczywistym? Patrząc na wykres (obrazujący saldo rachunku), który przedstawiłeś mam wrażenie, że zwyczajnie nie realizowałeś strat. Oczywiście mogę się mylić, bo widać kilka dołków, więc może rzeczywiście były to jedyne straty. Nie jest niczym niezwykłym wygenerować taki "zyskowny" wykres na jakimkolwiek rachunku, bo nie mówi on nic o saldzie rejestru operacyjnego, a to właśnie ta rubryka świadczy o faktycznym zysku/stracie.
Swoją drogą, testując różne typy spekulacji, nigdy nie zetknąłem się ze znacznymi rozbieżnościami między rachunkiem demo a rzeczywistym. Jeśli już, to na korzyść rachunku rzeczywistego real - boś - w tym przypadku system nie działał na demo podczas, gdy na rzeczywistym pozwolił uzyskać zysk powyżej 100% przez nieco ponad rok.

wirtuoz223
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2016, 15:41

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: wirtuoz223 »

Mogłbys przedstawic od poczatku schemat dzialaja jak zamykasz transakcje itp kiedy otwierasz i jak bo przeczytalem wszystko od poczatku i ciezko sie w tym wszystkim polapac a system wydaje sie byc ciekawy

martinii007
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 17 sty 2010, 19:50

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: martinii007 »

Witam,

Jestem nowy na forum i mam pytanie odnośnie strategii hedgingowej, którą zaoferował mi jeden z brokerów mianowicie:

Wpłacam pieniądze do dwóch brokerów:
Broker A - 1000$ + 500$ w postaci bonusu.
Broker B - 1500$ bez bonusu.

Otwieram na każdym z kont dwie przeciwstawne pozycje.
Scenariusz pozytywny: zeruję konto u brokera A, a tym samym u brokera B podwajam kapitał (jestem 500$ na +).
Scenariusz negatywny: zeruję konto u brokera B, a tym samym u brokera zarabiam 1500$ i jestem na 0.

I rodzi się tutaj pytanie: czy może pójść coś nie tak? Czy widzicie w tej strategii jakieś zagrożenie?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Tak. Nie ma darmowych obiadkow. Jak u jednego zaliczysz SO to u drugiego dokładnie w tym samym czasie musisz zrealizować zysk.inaczej na stawiasz się na ryzyko zawrotki ceny.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

martinii007 pisze:Witam,

Jestem nowy na forum i mam pytanie odnośnie strategii hedgingowej, którą zaoferował mi jeden z brokerów mianowicie:

Wpłacam pieniądze do dwóch brokerów:
Broker A - 1000$ + 500$ w postaci bonusu.
Broker B - 1500$ bez bonusu.

Otwieram na każdym z kont dwie przeciwstawne pozycje.
Scenariusz pozytywny: zeruję konto u brokera A, a tym samym u brokera B podwajam kapitał (jestem 500$ na +).
Scenariusz negatywny: zeruję konto u brokera B, a tym samym u brokera zarabiam 1500$ i jestem na 0.

I rodzi się tutaj pytanie: czy może pójść coś nie tak? Czy widzicie w tej strategii jakieś zagrożenie?
Pisze o tym od lat, że hedge na tym samym instrumencie otwarty w tym samym czasie jest bez sensu. Nic nie daje bo wynik jest neutralny dla depo. To tak jakby być poza rynkiem. I nie ma znaczenia u ilu brokerów to się odbywa.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: green7 »

irmentruda pisze:Tak. Nie ma darmowych obiadkow. Jak u jednego zaliczysz SO to u drugiego dokładnie w tym samym czasie musisz zrealizować zysk.inaczej na stawiasz się na ryzyko zawrotki ceny.
Cblondyn pisze:Pisze o tym od lat, że hedge na tym samym instrumencie otwarty w tym samym czasie jest bez sensu. Nic nie daje bo wynik jest neutralny dla depo. To tak jakby być poza rynkiem. I nie ma znaczenia u ilu brokerów to się odbywa.

Panowie nie czaicie bazy. Bonus powoduje, że tracicie kasę brokera a nie swoją, jeśli więc "hedge" pójdzie w dobrą stronę to jesteście do przodu.
Jeśli pójdzie źle to jesteście do tyłu tylko o spread. Teoretycznie bo kasę z dwóch kont macie u brokera a on musi ją jeszcze wypłacić by teoria pokryła się z praktyką:)

Oczywiście brokerzy nie dają nic za darmo i kombinują z bonusami zaciemniając reguły i nie pozwalając stracić więcej niż się wpłaciło (czyli de facto powiększają tylko lewarowanie).
Przypadki, gdzie można stracić bonus i zyskać na tym u drugiego brokera są bardzo rzadkie na najbardziej znanym z nich był IronFx. Jak się skończyło wiadomo ....

A już sytuacja gdzie sam broker poleca Ci taki sposób grania śmierdzi na odległość. Trzymał bym się z dala. Zapewne brok nie regulowany nigdzie ?
Green
Obrazek
Obrazek

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

green7 pisze:
irmentruda pisze:Tak. Nie ma darmowych obiadkow. Jak u jednego zaliczysz SO to u drugiego dokładnie w tym samym czasie musisz zrealizować zysk.inaczej na stawiasz się na ryzyko zawrotki ceny.
Cblondyn pisze:Pisze o tym od lat, że hedge na tym samym instrumencie otwarty w tym samym czasie jest bez sensu. Nic nie daje bo wynik jest neutralny dla depo. To tak jakby być poza rynkiem. I nie ma znaczenia u ilu brokerów to się odbywa.

Panowie nie czaicie bazy. Bonus powoduje, że tracicie kasę brokera a nie swoją, jeśli więc "hedge" pójdzie w dobrą stronę to jesteście do przodu.
Jeśli pójdzie źle to jesteście do tyłu tylko o spread. Teoretycznie bo kasę z dwóch kont macie u brokera a on musi ją jeszcze wypłacić by teoria pokryła się z praktyką:)

Oczywiście brokerzy nie dają nic za darmo i kombinują z bonusami zaciemniając reguły i nie pozwalając stracić więcej niż się wpłaciło (czyli de facto powiększają tylko lewarowanie).
Przypadki, gdzie można stracić bonus i zyskać na tym u drugiego brokera są bardzo rzadkie na najbardziej znanym z nich był IronFx. Jak się skończyło wiadomo ....

A już sytuacja gdzie sam broker poleca Ci taki sposób grania śmierdzi na odległość. Trzymał bym się z dala. Zapewne brok nie regulowany nigdzie ?
Z tym bonusem to zgadzam się. Może to być jakiś sposób. Ale w tej metodzie to własnie chodzi o ten bonus :). Myślałem, że głównie chodzi o hedge. Całkiem "chytry" pomysł ;)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Zazwyczaj brokerzy bronią się minimalnym obrotem zanim dolicza ten bonus. Ja tak mam w robofx, jeszcze mi duuuzo tego zostało a broker liczy na to, że szybciej wyzeruje konto niż dotrwam do wypłaty bonusu. Statystykę ma swojej stronie.
Jeśli broker nakłania do takiego " inwestowania" to znak że trzeba uciekać.

martinii007
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 17 sty 2010, 19:50

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: martinii007 »

green7 pisze:
Panowie nie czaicie bazy. Bonus powoduje, że tracicie kasę brokera a nie swoją, jeśli więc "hedge" pójdzie w dobrą stronę to jesteście do przodu.
Jeśli pójdzie źle to jesteście do tyłu tylko o spread. Teoretycznie bo kasę z dwóch kont macie u brokera a on musi ją jeszcze wypłacić by teoria pokryła się z praktyką:)

Oczywiście brokerzy nie dają nic za darmo i kombinują z bonusami zaciemniając reguły i nie pozwalając stracić więcej niż się wpłaciło (czyli de facto powiększają tylko lewarowanie).
Przypadki, gdzie można stracić bonus i zyskać na tym u drugiego brokera są bardzo rzadkie na najbardziej znanym z nich był IronFx. Jak się skończyło wiadomo ....

A już sytuacja gdzie sam broker poleca Ci taki sposób grania śmierdzi na odległość. Trzymał bym się z dala. Zapewne brok nie regulowany nigdzie ?
Widzę, że ty czaisz bazę :) Chodzi o tego brokera: http://www.myfxbook.com/reviews/brokers ... /1196131,1

Według mnie to raczej nie ma znaczenia u jakiego brokera zrobi się taki trick albo?
Co było z IronFX?
Cblondyn pisze:Z tym bonusem to zgadzam się. Może to być jakiś sposób. Ale w tej metodzie to własnie chodzi o ten bonus :). Myślałem, że głównie chodzi o hedge. Całkiem "chytry" pomysł ;)
Widzisz w tym jakieś zagrożenie?

Już parę razy się przejechałem więc chciałbym najpierw zasięgnąć opinii.

ODPOWIEDZ