HEDGING -nowe testy

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: HEDGING -nowe testy

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Cblondyn pisze:
07 paź 2023, 20:32
O pierwszej strategii wspominałem powyżej a druga to nic innego jak zwykły martyngał. Tyle, że troche zakombinowany. Żadna nowość ;)
Mylisz się, w obu przypadkach nawija martyngał na hedgea. Patrząc na tytuły filmików na tym kanale, gostek griduje wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka.

Moja analiza tych dwóch filmów Wujka Martina:
1 Tylko pierwsza transakcja podlega AT reszta to już automat MM Hedge, czyli gra w ciemno.
2 On chce zarobić 10$ lotem 0,01 :lol: pod koniec pierwszej strategii ma 3,41 versus 6,82 lota żeby zarobić 10$ :lol: :lol: :lol: przy drugej ma 2,56 v 5,12 lota :lol: :lol:
3 Martyngał czyli zwiększanie lota w ciągu geometrycznym i uśrednianie straty. Skutek :https://www.youtube.com/watch?v=9IXOWD64PQo
4 Brak backtestów, coś takiego zalazłem w necie https://www.youtube.com/watch?v=5x3E4w8WliA generalnie zbyt duże ryzyko przy wątpliwym zysku.
5 Każda strategia sypie się w pewnym momencie. Trzeba zaleźć słabe punkty i je przeanalizować żeby móc im zaradzić. Natomiast tutaj mamy tylko zapewnienia że działa na 100% :wink:

Tutaj znalazłem ciekawy film - opisuję taką strategię, tylko zamienia ciąg geometryczny na arytmetyczny. To może już mieć jakiś sens, jeżeli nie jest jakoś specjalnie zarabiający, to na pewno nie jest tak zabójczy dla depozytu jak ten od Martina. https://www.youtube.com/watch?v=NGBPq_CSha8
Obrazek

Dario4
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 20 mar 2012, 12:29

Re: HEDGING -nowe testy

Nieprzeczytany post autor: Dario4 »

sardo nunspa pisze:
06 paź 2023, 01:24
Buy jest wyżej niż sel, czyli w środku jest dziura -40 pipsów straty. więc jeżeli zarobisz te +60 pipsów sell, to będziesz miał -100 pipsów buy straty. I co wtedy uczynisz?
Nie dodałęm szczegółów , sell/buy zwiększam tylko nie x2 , żeby nie wylecieć w kosmos z kontem.
Jak na razie testy, z tym, że nie mogę sobie pozwolić , żeby potestować 12-17 jak jest największa płynność. Więc testy wieczorem , jak w większości konsole.
Ale do rzeczy, obliczenia robiłem tylko dla EUR/USD

Obrazek

W czerwonym/zielonym jest wielkość pozycji , na dole pod tabelką wielkość wygranej.
Jak widzicie nie są to zawrotne sumy ale ładnie się zbiera i stosunkowo szybko wpada.
Łącznie 3 tyg testów , po 3-5 transakcji dziennie ,największy poziom to 2,11 lota.
Zapraszam, ktoś może to potestuje w dzień ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: HEDGING -nowe testy

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Jak dla mnie to grid, czyli uśrednianie straty przez zwiększanie lota. Przeraża mnie coś takiego. Widzę siebie kiedy już nawinąłem cały dostępny kapitał i lecę w otchłań niesymetrycznym hedgem brrr :?
Obrazek

ODPOWIEDZ